Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    22:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 5 aylık bir oğlum var. 2 ay önce rasgele işitme testine götürdüm ve olumda işitme kaybı cıktı. sağ 60 db sol 65 db. izmir'de cidem de sonucları aldık ve hemen kulaklıklarını aldım. phonok marka. doktorun tavsivesi uzerine bu markayı aldık.
    arkadaşlar başka bir yere daha göstermeme gerek var mı ve cocugumum ileride konuşma ve işitmesi nasıl olacak ve bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim. ileride bu işitme kaybı yukselir mi

öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Allah'tan acil şifalar dilerim. Bu konuya ilişkin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar olum kulakkık olmadan hic duymayacakmı yada yüksek sesle konuşmalarımı duyacak

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merak etmeyin işitme kaybı orta seviyede(ancak yasa göre degişirmi bilmiyorum), şu andan itibaren işitme cihazını sürekli takarsa belki 5 belkide 10 yıl sonra işitme cihazı olmadan duyabilir...insallah da daha da ii olur

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben oğlumda işitme kaybı oldugunu öyrendiyim gün sanki evimizde ne huzur ve mutluluk kalmıştı ama zamanla bu olayı kabullenmeye başladım ama bilmediyim cok konular var sizlerinde tavsiye ve önerileriniz bizim oğlumuzu geliştirmek için çok önemli bizede bu bilgileri ve önerilerinizi bekliyorum bu konu hakkında bize bilgilerini esirgemiyen arkadaşlara cok teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

5 aylık bebiş için erken tabii, ama konuşma terapisi de çok önemli. Böylece daha en baştan iletişim konusunda geliştirebilir kendini bebiş...

Bir de, bu tür sorunlar can sıkar tabii, ama emin olun aslında çok çok önemsizdir... Bebişin az duyuyor olması ya da duymuyor olması yaşamdan alacağı tadı ya da ideallerini emin olun etkilemeyecektir. Merak etmeyin, inasan kendine yol açmayı çok iyi bilir. Sabır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar birde oğlumun özürlülük durumu ne kadar olabilir ve butur işlemler icin nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar olum 5 aylık phonak marka işitme cihazı aldım. iki adet işitme kaybı sağ 60 db sol 65 db.
    yanlız cihaz oğluma taktıgımda yanına 15 cm yanaşınca ötme yapıyor. cihazı alalı 1 ay oldu şindi yine yeni kalıp ölcüsü verdim. acaba bu ötme normal mı yoksa cihazda bir anarmallik mi var?

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende işitme cihazı kullanıyorummm kanal içi ama sık dercede takmıyorummm markası orl hiç bir arızasını görmedim şimdiye kadar bu arad hiçç kalıp değiştirmedimm bu sne bu cihazla daha rahayımm sankii tam oturduuu acaba değiştirmeye gerke varr 2,5 sne dir kullanıyorumm ama sık değilll mesella bir film izlediğimde veya bir dizi . misafir geldiğinde öyleee zamnalrda takıyorummm?

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acaba işitme kaybın nekadar öyrene bilirmiyim benim ve aylemin merak ettiyi olumun duyma ve konuşması normal cocuklar gibi olacakmı olumun şitme kaybı sağ 60db sol 65db doktorun söylediyi

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim işitme kaybımm biraz daha düşükk 45 35 öyle tahmninn ediyorumm ...... daha doğrusu yarınnn kağıda bakıpp size söylerimm ama bence böyleee

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cok merak gerılım yapma bucalı uzulmek care degıl gayret onemlı
    duyan cocuklarla bır ılgılenılıyorsa sız az duyan cocugunuzla bes ılgılenın konusun onunla hep bırseylerı daha cabuk ogrensınkı akranlarından gerı kalmasın
    sımdı ısıtme engellı olmak o kadarda korkulacak bırsey degıl tabı ılgılenmez kendı halıne bırakırsanız gelısımı gec olur akranlarına gore gerı kaldıkca sızde cocukta uzulur
    ayrıca sımdı konusmuyor demeyın bebekler herseyı anlar onunla hep konusun kı seslerı kelımelerı anlasın
    uzulmemek elde degıl ama sabır

Üye
    papiraov Avatarı

Son Giriş
    22.11-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cihazın ötmesi ya kalıp gevşektir yada duyacağı sesi çok yüksek yapmıştır. hava yapıyor o yüzden ses çıkartıyor. işitme cihazını aldığınız yere gidin durumu bildirin .orda düzelteceklerdir.

bir de çocuğunuz için işitme engelliler için okullar var size yakın olan yerlere bakın dr.nuz ve işitme cihazını aldığınız yerler size yol göstereceklerdir. okulda çocukların dudak okuma ve duyma konusunda eğitim veriyorlar. içem gibi.. üzülmek yerine ne kadar kontrol altında tutarak çocuğunuzu eğitebilir ve işitme durumunu takip etmenizi tavsiye ederim .mutlaka araştırın yılmadan.
    5 ay daha kesin bir şey göstermez.a ma şunu bilmenizde fayda çocuğun ilerde ne olup olmayacağını burda değil prof. uzman dr.lardan öğrenebilrisiniz. burda sadece yaşayan kendisinden örnek verir. sizin yapacağınız kulak burun boğaz prof. dr la görüşmek . sağlıklı bilgi almak için. kulak cihazının durumunu da aldığınız yerle iritibat kurun. onlar size bir yol haritası çizecek. çocuğun eğitimi hakkında bilgi toplamak için.

benden bu kadar. bir de ateşli hastalıktan koruyun üşütmesin. gürültülü ortamlardan konser düğün aşırı gürltülü ortamdan koruyun. işitme kaybının ilerlememesi için.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

60 65 ds isitme kaybiyna isitme engelliler okulu onerilmez popov
    cocuk duyuyor isitenler dunyasinda yerini alsin

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar oluma bu gun kulak ici yeni kalıp döktürdüm olumda önceden cınlama sesi geliyordu şimdi o sesden eser yok

Sayfa 1 / 3 123 SonSon