Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oh, rahatlamıştır bebiş
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun diyorum. işitme kaybı olduğunu 5 aylıkken anlamanız oldukça iyi bir durum. işitme cihazıyla beraber işitmesi normal seviyelere gelecek zaten. ama bu tek başına yeterli gelmeyebilir konuşma gelişimi için. yani konuşma konusunda eğitim almasını tavsiye ederim ben. çocuk için 2-3 yaş oldukça önemli bir dönem. konuyla ilgili uzman odyolog'a danışın mutlaka. eğitim ve konuşma gelişimi konusunda en iyi bilgiyi alabilirsiniz onlardan.

elinizi yaklaştırdığınızda ötme sesi çıkarma ihtimali yüksektir cihazın. çocuk küçük olduğu için kulak kanalı da küçüktür, yeterince derin bir ölçü alınamadığı için ötme sorunu yaşayabilirsiniz elinizle kapattığınız zamanlarda. fiziksel gelişimi hızlı olacağı için 5-6 ayda bir yeni ölçü alınıp kalıplarını değiştirmeniz gerekecektir.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok gecmiş olsun diyorum cihazlar en iyi markalardan biri diyebilirım bazı kullanan arkadaşlar biliyorum olurda kulakları ilerlerse cocugunuzun Teknolojide gelişti kök hücre tedavisi olablir kobay durumunda su an ama İmplant ameliyatı olabilr
    olanaklar cok acıkcası içinize böyle endişeleri getirmemeye bakın inşallah ilerlemez kulakları

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence sıksık beeğinizle konuşunnn en önemlsi buu... tv sesinnii fazla açmayınn yüksek sese alışmasınn okadar beğinzin yanızda bağırmayınnn çok kalabalıkk ve gürültülü ortamlara fazla gitmeyinn çünnkkü bu durum baya sıkıcıı kendimden biliyorummm ...

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun Bucalı,

Odyologist isimli üyenin yazdıklarına bende katılıyorum.

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin.

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    22:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cok sağ olun yanlız kök hücre olayını bende duydun şu anda daha deneme durumunda imiş inşallah olurda herkez bundan faydalanır

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar oluma bayramdan sonra 9 eylül üniversiteside birdaha tes yapılacak ilk test ile karşılaştırılacak

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bucalı kardeşim gerçekten çocuğunuz çok şanslı. Çoğu anne baba çocuğunun işitme kaybını 3,4,5,6. yaşlarına gelince fark ediyorlar. Ondan sonrası cihaz adaptasyonu özel eğitim o kadar zor oluyorki çünkü kaybolan yıllar var diğer çocukları göre kaybettiği yıl kadar kadar geriden takip edebiliyorlar ancak. Ama sizinki öyle değil 5 aylık erken bir dönem Bundan sonra gerçekten uygun ve güzel bir cihaz takılmışsa bebeğiniz yaşıtlarıyla birlikte anne baba demeyi öğrenecek. Tabiki biraz zorlanacaksınız ama imkansız değil. Anne baba fedakardır eminim sizde en iyiolanı yapacaksınızdır çocuğunuza. Belki öğretmek için diğer çocuklara yapılanın iki katını yapacaksınız ama başaramayacağınız bir şey değil. Bebeğinizle sürekli konuşun ve kreşe gidebilecek yaşa geldiğinde arkadaşlarının arasına katın gerekirse eğitim aldırmayı unutmayın sakın. Artık devlet hastanelerine OAE cihazı alınıyor ve her bebek doğar doğmaz işitme taraması yapılacak,işitme kaybı olan bebeklere erkenden cihaz takılabilecek ve eğitimleri daha kolay olacak. Yaşıtlarından geri kalmayacaklar emin olun. Şanslı bebeğinizi öpüyorum. Dilerim tüm hayatında şansı böyle devam eder.

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımlarınız icin cok teşekkür ederim bü gün olumu rutin konturolune götürdüm işitme cihazları ile seslere tepki veriyormu diye tepkileri gayet güzel cıktı .. işitme cihazzının markası phonok una m az ..sizce bu cihaz yeterlimidir görüşlerinizi bekliyorum..

Üye
    bucalı Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar oğlun işitme eytimine başladı haftada 3 saat eytim alıyor yanlız aldıgı eytim bizim evde verdiyimiz eytim sanki okulda öyretmenin verdiyi eytimden cok daha iyi gibi geliyor bize izmirde bu konu hakkında bilgi ve ya deneyimi olan birilerinin bilgi paylaşmamız gerekiyor yardımcı olac ve ya bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    00:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bucalı; bende doğuştan işitme engelliyim bilateral %90 kayıplıyım o zamandan bu zamana hep aynı oranda kaldım hiç bir değişiklik olmadı bunada şükür.ailem benim 1 yaşındayken duymadığımı anlamış. doktor cihaz takılmasını istemiş ne kadar sürekli takarsa o kadar iyi duyar ne kadar çok ilgilenirseniz ve konuşursanız çocuğunuz da kendini daha çok geliştirir.. ve aynen de öyle oldu. çok şükür allahıma herşeyi duyup konuşabiliyorum.normal .anasınıfına 2 sene gittim, ilkokula, ortaokula derken liseyi de bitirdim.. ailemin bana olan ilgisi çok büyüktü benimle çok uğraştılar sonunda kazandılar. uzun zamandan beri arkadaşlarımla aynı seviyedeyim.. umarım bebeğiniz en kısa zamanda iyileşir..

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

size tavsiyem kanal içi cıc kullanmanızdır.kulak arkası olursa yok kalıp oturmaz yok çoçuk çeker koparır su döker bu yüzden kaliteli bir cıc modeli hem çocuğu hem sizi rahatlatacaktır.ayrıca 65 db normal konuşan insanları dibinde yada uzakta olanları duymaz anlamaz.çocuğun duyması için araba kornası ses yüksekliğinde konuşmanız lazım buda mümkün olmadığı için kesinlikle işitme cihazı takmalı işitme cihazı ile normal insana yakın duyacaktır.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

satlas,
    çocuklara kanal içi cihaz önerilmez. kulak kanalları çok hızlı büyüdüğü için bu uygun değildir. bu nedenle mutlaka kulak arkası cihaz verilir.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konuda haklısın çocuklar sürekli büyüyor kalıbı değişmesi gerek ama kulak arkasıda aynı olay bnce onunda kalıbı değişmesi gerek nevarki kanal içi daha masraflı olur kalıbı değişmesi

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon