TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok değişik bir cihaz. Yani cihazı taktığımda seslerde yükselme olmuyor ama sanki konuşmaları anlamam daha yükseldi. Gürültülü yerlerde mıy mıy konuşan arkadaşımın sesini duymaya başladım.

Yani cihaz sanki daha fazla ses vermeye değil, konuşmaya odaklanıyor.

Mesela bugün aşırı kalabalık bir yerdeydim. Sırf konuşmalar duydum. Sonra cihazı bir çıkardım meğersem ortamda bir de bangır bangır müzik çalıyormuş.

sanki konuşmayı anlamam daha arttı ya da daha az dikkat etmem gerekiyor. Acaba bu placebo etkisi mi? Yoksa bir işitme cihazından ne beklemeliyim?

korkunç bir fiyattan söz edince insan huylanıyor. Odyometriste dedim sen not al üzerinde dururuz. İstersen filtrelemeyi kapatabilirim ama ben senin anlaman üzerine odaklandım dedi.

Cihaz modeli opn 1

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.518
    Verilen Beğeniler
    1.993

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    bence reklamlari okuya okuya plasebo
    ne guzel nimettir o sesler yuksekkende senin gerekliligin kadar ses yukselten isitme cihazi
    simdiye kadar kullandigim cihazlar sesler yuksekkende daha yuksek, sesler normalkende rahatsizlik seviyesi az olurdu.
    cok guzel deneyin, dikkatli deneyin.
    ne kadar pahali bile olsa isitme dedrdi cekenler kirar sarar, yemesinden kisar alir bunu.
    bide kendi deneyimimim; yuksek sesle anlama degil normal sesle anlama daha iyidir.

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Sesler beni kesinlikle rahatsız etmiyor. Eski cihazlarımı dışarıda kullanamıyordum çünkü sesler gerçekten rahatsız ediyordu ve konuşmadan ziyade etrafa odaklanıyordu sanki.

Opn1 in teknik verilerine baktım sanırım gerçekten güçlü bir cihaz. 3 gündür kulağımda. İlk gün 8 saat 11 dk, 2. Gün 11 saat 26 dakika takmışım bugün de 4 saat 11. Dakikadayım.

Bir rahatsızlık hissetmiyorum, sanki biraz rahatladı insanlarla iletişimim. Dün manavda bir teyze ona bakmıyorken oğlum orada havuç gördün mü diye sordu bunu duydum, bugün çiçekcide tvdeki reklamı anlaşılır bir şekilde duydum ve kadın arkası bana dönükken anneler günü için mi diye sordu bunu da anladım.

Eski cihazlarımla da ev ortamında anlamam düzeliyordu, ama dışarıda takamıyordum. Bunla rahatladı sanki çevrem olumlu konuşuyor ama bir yandan da cihaz var diye olumlu konuşma zorunluluğu mu hissediyorlar acaba?

Üye
    bomoism Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Kanal içi cihaz kullanıyorum. Biri dün bozuldu, yarın gidip kontrol ettireceğim. Gittiğim işitme merkezi Oticon satıyor ve bana da önerdi. OPN serisinin kağıttaki özellikleri iyi görünüyor ama denemek lazım. Özelden ne kadar fiyat aldığınızı rica etsem yazar mısınız?

Ayrıca ortamda bangır bangır çalan müziği duymamanız kötü bir şey değil mi?

Hem müziği duyup hem de normal konuşmaları duymak benim için daha önemli.

Benim ayarlayamadığım sorunum da tam olarak bu. Sanırım dış sesler olarak cihazlarda ayar yaptıkları kısım oluyor. Mesela;

Yanımdaki kişi uzaktan gelen müziği rahat duyuyor ama ben duyamıyorum veya ortamda çok fazla gürültü olunca odaklanmam sıfıra iniyor.

Uzaktan konuşan kişiyi arkamdaki insan duyarken ben duyamıyorum. Neyse bu cihazı denemek istiyorum. Bilgi için teşekkür ederim.

Üye
    Salim G. Avatarı

Gerçek Adı
    Erdinç G.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    56

@Gamlı Baykuş

Oticon OPN 3 cihazını 2 aydır kullanıyorum. İlk kez cihaz kullanıyorum. 7 8 sene önce denediğimde bidondan ses gelir gibi ses geldiğinden cihaz kullanmayı tercih etmedim.
    Şuanda senin yorumunun altına imzamı atarım. Aynen tarif ettiğin deneyimi şuanda yaşıyorum. Sanırım bu zamana kadar olan cihazlar bunu sağlamıyordu.
    1 almana gerek yok 1 le 3 arasında sadece fiyat farkı vardır.
    Fiyat konusunda yardımcı olabilirim. Öyle ahım şahım fiyatları yok aslında...Sadece satıcının NAMUSLU suna denk gelmeniz lazım. İSTANBUL da olanlar benimle irtibata geçsin.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.518
    Verilen Beğeniler
    1.993

@Salim G.

yahuu arkadas ozelden yardim teklif edicegine yap sitede herbi sagira iyiliginide sana dua edelim cumlemiz
    fiatini duzgunce yazsan olurmusunhadi nolursun, bende dusunuyorum denemeyi ama eldeki paralarla is gorebilirmiyiz ogrenirsek daha iyi olurdu.

Üye
    Salim G. Avatarı

Gerçek Adı
    Erdinç G.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    56

Fiyat kimse paylaşamaz. Rekabet var. Ayrıca fiyatları belli ürünler ne kadar yukari yada ne kadar aşağıya fiyat verilebileceği her bayi tarafından biliniyor. Rekabete uymayanın. Bayiliği iptal edilir.

OPN nin liste fiyatını paylasabilirim ama.
    Opn1: 10.000 Tl
    Opn2 : 6750 Tl
    Opn3 : 5750 Tl

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

@Salim G.
    izmirde opn 1 in liste fiyatı 11.000 ayrıca modeller arasında bence fark var en azından denedim yani. Opn 1 gürültülü yerlerde daha başarılı.

@bomoism
    Yeni gördüm.

odyometrist cihazları bana verdiğinde uyum sağlamam için arka plan seslerini bastırıp vermiş. Şu an cihaz çevredeki bütün sesleri alıyor. Kalabalık yerlerde hem müziği hem de konuşmaları duyuyorum. Son derece dengeli. Fakat randevu istedim kalabalık yerlerde arka plan sesini bastırdığı modu da eklemesini isteyeceğim cihaza. Telefondan uygulamada çevreye göre ayarlayabiliyorsun cihazı zaten. Şu an kalabalık konuşmalar için, tv için, araba için ayrı modlara ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.518
    Verilen Beğeniler
    1.993

@Gamlı Baykuş

Salim arkadas liste fiati diyor. siz kazik yemissiniz o zaman 11bin liraya. bide rekabet var diyor. rekabet olunca anladigim cok indirim yapmalari lazim.
    bana ipn 3 yeter, cunku ne kadar iyi cihaz olsada dudak okumadan konusma anlamam yok. bunada cok sukur. allah bunu elimden almasin.

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

@GRAHAM BELL

Benim 11.000'e aldığımı nereden çıkardınız acaba? İzmirde liste fiyatının 11.000 lira olduğunu söyledim sadece. İnsanlara böyle kazık yemişsin gibi imalarda bulunman çok saçma. Opn 1'de konuşmayı anlamayı sağlayan teknolojiler iddialarına göre daha güçlü.

Üye
    bomoism Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'da bazı yerlerde liste fiyatı 11 bin bazı yerlerde 10 bin. Tabii pazarlık yaparak bu fiyatların altına almanız mümkün.

@Gamlı Baykuş Şimdi daha iyi anladım cihazı. Bilgi için teşekkür ederim. Ses modlarının olması iyi. Ben fiyat araştırıyordum fakat bu cihazların 2017 yapımı olduğunu okuyunca vazgeçtim gibi. 2 senelik cihaz mı almak yoksa son çıkan cihazları deneyip karşılaştırma mı yapmak mantıklı bilemedim.
    Konu bomoism tarafından değiştirilmiştir (13.06-2019 Saat 12:10 ).

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

@bomoism

esas kilit noktası burada platformları. mesela opn'ler oticonun volex platformu cihazları. teknolojileri üç aşağı beş yukarı aynı. opn'lerin üstüne opn s modelleri çıktı. yabancı forumlarda biraz araştırdım özellikle iki cihazı kullanmış insanlara baktım dedikleri şey gündelik kullanımda çok da fark olmadığı yönünde anladığım kadarı ile şarjlı olmuş, feedback sesini daha da çözmüşler ve 1-2 yazılımsal geliştirme var o kadar. ben de bunu düşündüm almışken s olanı mı alsam diye sonra da 2017'den beri milyonlarca satmış öyle ya da böyle piyasa edinmiş bir cihazı almayı tercih ettim. tabi ki zevkler ve renkler.

ama onun dışında zaten hmm bu modelin özellikleri iyi, o zaman bunu alayım diye yaklaşmamak gerekiyor. bütün markaları dene, belki liste fiyatı 11.000 lira olan opn 1 değil de liste fiyatı 5000 lira olan bir phonak seni daha mutlu edecek. bilemezsin.

Üye
    Respect4 Avatarı

Son Giriş
    31.10-2019
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

@Gamlı Baykuş merhaba, siz OPN1 mi aldınız yoksa OPN1 S olanı mı aldınız? Ve sanırım siz kulak içi modellerinden aldınız. Yani kulak arkası değil. Öyle mi acaba?

Ayrıca siya modellerini de denediniz mi? Bende araştırma aşamasındayım şu an.

Ve sanırım oticon'un dynamo ve sensei denemediniz. Denediyseniz bunları nasıl buldunuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
    Konu Respect4 tarafından değiştirilmiştir (13.06-2019 Saat 22:31 ).

Üye
    bomoism Avatarı

Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Gamlı Baykuş

Evet cihaz deneme kısmına katılıyorum, phonak giriş seviyesi cihazını ve beltonun en yüksek modelini denedim, tabii phonak istediğim gibi olmadı fakat beltone ilk basit ayara göre iyiydi. Bugün Oticon OPN denemesi yapmaya gidiyorum bakalım nasıl olacak.

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    21.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Respect4
    hayır eski tip kulak arkası olan modellerden aldım, zaten 105 desibele kadar bir onlar çıkış verebiliyor. opn 1 modelini aldım opn 1 bte pp olarak geçiyor. siya modellerini denedim güzeldi aslında yani ses kalitesi anlamında bir fark göremedim fakat kalabalık yerlerde gürültülü yerlerde fark gördüm. dynamo ve sensei olanlarını denemedim hayır. siya zaten opn ile yakın bir cihaz sanırım 64 kanal değil de 48 kanal fakat opn 1'in sahip olduğu teknolojik ıvır zıvıra sahip değil.

@bomoism
    ben mesela beltone'dan hiç memnun kalmadım ki izmirde satışını yapan bayi şu ana kadar gördüğüm en ilgili yerlerden biriydi. ben de en pahalı modelini denedim fiyatı da hiç az değildi aslında opn 1'den bir tık daha uygundu o derecede ama hiç sevemedim ne yazık ki cihazları 1 saat zor dayandım eve gidene kadar. phonak'ın da üst düzey cihazlarını denemeni öneririm ne de olsa opn oticon ürün gamının premium modeli, phonak'ın da premium modellerini denemeden karşılaştırma yapmak adil olmaz...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon