Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sen sesleri duyuyosundur bence buyucum egerki sesleri duymassak hayat cok kotu
    ben cihazimi takmadigimda cok siddetli sesler haric ses duymuyorum bu beni cok geriyor
    sokakta hic emniyetim olmuyor evde bile kazalara acik oluyorsunuz ses olmayinca
    cok ileri kayiplarda isitme cihaziyle anlarim diye bisi yokta
    duydugunuz sesleri dudak okuyarak daha guzel anlamlandirmak
    bide ses duymadan nasil kimin sizle konusmak istedigine dikkat edebilirsiniz
    ayrica su nalet cinlamaya simdiye isitme cihazindan gelen sesler kadar hicbisi care olmadi bende

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

buyucum bak tek hayal kirikligiyla yilma derim bana sorarsan
    biz isitme engelliyizya aldanmaya cok acigiz bide gururlu oluruzki sen beni aldattin diye soyleyemeyiz bile karsimizdakine
    zaten duymakta zorlanmak cok yerde insanlarla uzun boylu fikir alisverisinden kacmak gibi oluyor
    kendimden bilirim ilk aldigim analog cihazlar
    bide psikolojisi bozuk odyometriste cattinmiydi tam oluyo
    odyo olcerken bile agzini kapatip guya konusmayi anlamami secicek neden duymuyorsun diye ter ter tepiniyo bende duyuyorsam burda ne isim var senin gibilerinin agiz kokusunu dinlemiye diyince ciiiiik yapmisti bana devletin odyometristi ya
    bir karsilastigimda meger kendi pazarliyormus odyometrist cihazi
    agzimdan girdi burnumdan cikti dayadi mecburmus gibi aldim cihazi tabii sonu husran
    cihaz alacak insanlar bikac kere yolunmadan olmuyo
    tekrar deni bence isitme kaybi iyilesmiyo giderek artiyo
    cihaz alacak olan doktorunun odyometristin onerdigi markaya bakmali ama kendisi daha cok arastirmali isine yariyacak olani kendi bulmali
    cunku benim gozlemim onrenlerde nemalaniyo

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aslında bu tür sorunlar biraz da ülkemizde tüketici haklarının tam anlamıyla koruma altında olmamasından kaynaklanıyor. yurtdışında 60 gün deneme süresi var. 60 gün içinde memnun kalmazsan cihazı getirip iade edebiliyor ve istersen, ufak bir kesinti dışında, paranın tamamını geri alabiliyorsunuz. bizde ise satınaldığınız anda vazgeçseniz dahi paranızı geri alamazsınız.

buyucu, sizinki biraz da şanssızlık ve satıcının da işgüzarlığından kaynaklanmış. cihaz denedikleri odalar sessiz, herhangi bir gürültü yok. dolayısıyla, işitme kaybı olan biri için böyle sessiz ortamlarda en kötü cihaz dahi size en uygun cihaz gibi gözükür. marifet, bu cihazın gürültülü ortamda göstereceği performansta. mümkünse cihaz alırken, binanın dışına çıkın, gürültülü bir ortamda, arka planda başka insanlar da konuşurken, birisiyle konuşun. onun konuşmalarını net olarak anlayabiliyorsanız cihazı almaya karar verin. kimi cihaz satıcılarının bilgisayar yazılımlarında farklı ortamların gürültülerine benzeyen sesler mevcuttur. örneğin restoran, trafik gürültüsü gibi. bunu açsınlar ve bu seslerin eşliğinde sohbet edin satıcıyla. tabii bunların hiçbirini yapmadan satmaya çalışıyorlar, bu da hiç etik değil.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

oyle isimize yariyacak bir bilgi olduki biz isitme cihazi alacak olanlar icin bu [kimi isitme cihazi saticilarinin bilgisayarinda kayitli ortam gurultuleriyle cihaz ayari ] sevgili hunsal
    ben bu bilgiyi iyi bir kafama yerlestirip oyle isitme cihazi ayarina gidicem insallah
    birde ilk bunu sorucam cihaz saticisina
    eger o gurultu yazilimi yoksa hava alir
    hangi ustun marka olursada benden allaha isamarladik baska cihaz saticisi ariyorum olucak

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle işitme cihazı alacak olan arkadaşlar eğer kulağınıza değer veriyorsanız en önemlisi duyabilmek istiyorsanız herkes elini cebine atacak. Doktor sana şu markayı önerdi gideyim onu alayım diye araştırmadan gidip cihaz almayın. Doktor ne önerirse önersin ilk önce cihazı deneyin sonradan almaya kalkışın. Eğer cihazı taktınız memnun değilseniz boşa paranızı vermeyin. Hem çin malları adi bir marka en kötü üretim ve ucuz teknoloji çindedir. Bu benim yorumum bütçenizi ona göre biraz açın 3-5 kuruş fazla verin senelerce dayansın size.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

dudak okuyan arkasinda konusulani anlamazki isitme cihazinin en baba olani bilem anlatmaz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

benim tek kulak dudak okuyorum ama isitme ihazim olmazsa cok zor oluyo dudak okumak
    haydi hayirlisi denk gelsin buyucuum cesaret
    insallah iyi bir cihaz alir guzel duyarsin
    bizimle paylarirsan seviniriz

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

buyucu;
    koklear implantta uygunsan implant ol en güzeli bir implant ile iki cihaza bedel hem seslerde doğal sese dönüşüyor. Ben şuan implant kullanmaktayım ve duyduğum sesin doğalından farkı yok.

Üye
    odyometristESRA Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sametmen implant öyle hadi sende ol bende oldum denilecek bişey deil ki bikere çok iyi karar vermek gerek ayrıca hasta artık hiç bir şekilde hiçbir cihazdan faydalanmıyo olacakki implant takılsın yani herkese implant olmaz şuanda piyasada 148 db çıkış güzü olan cihazlar var onları denemekte yarar var bence

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

odyometristESRA;

ameliyat zor ve riskli ayrica sesi cok cirkin implantin
    biker sesler suzulmuyor ortamda ne kadar ses varsa kulakta degil beyinde
    mesela merdiven iniyorsunuz taaak taaaak taaak beyninizin icinde akisler
    bir tolanti veya bir restorana gittiniz uhhh butun calgi edavati sizin beyninizin icinde hemde misliyle
    evde mutafak gurultulri hic soylemiyim o kasik tencere tabak sizin beyninizin icinde akisler yapiyo
    cihazi cikardiginiz takmadiginiz anda o isitmenizde yok olmus oluyo koklear implant yapilan bir kulak birdaha implantin alicisini taktiginiz kadar kulaktir
    ya birde benim gibi ameliyatlar dizisiyle ugrasirsaniz
    artik bildiginiz en galiz;;;;;;;;;;;;;;;

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

yani buyucum cok cok isitmiyorsunuzdur artik kaybedecek birseyiniz yokturozaman implant
    kulaga implant takilirsa cok az olan isitmenizde gider
    artik o kulak hic duymaz isitme cihazida takamazsiniz o kulaga implantin alicisini cikardiginiz anda okulak kulak degildir

Üye
    fulubahsi Avatarı

Gerçek Adı
    fırat ulubahşi
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

earnet çin malı ömrünün kısa olması hakkında ne kadar bilginiz ve neden firmayı aşagılama gereği duyuyorsunuz.eger çin malı oldugunu ispatlayamazsanız başınıza ne tür hukuki problemler gelir biliyormusunuz.earnet markası 1972 yılında almanyada kurulan bir firmadır.ear teknik firması 2001 yılında türk alman ortaklıgı ile türkiyede üretime başlamış,2006 yılında yüzde yüz türk firması olmuştur.dünyada 35 ülkeye ihracat yapan (almanya isviçre ) avrupa birligi kalite ödülü almış bir firmadır.2023 yılında cumhuriyetin yüzüncü yılında dünyada herkes tarafından bilinen global bir türk firması olmayı hedeyleyen bir firmayı sizin çok basit kelimelerle aşagılamanız size zor durumda bırakabilir.ayrıca ear tekniğin ürünler (earnet,helix,audibel ve anaton)almanya akustik derneğinden uygunluk raporlarıda mevcuttur.uygunluk raporu olmadan almanyada ürünlerinizi satamıyorsunuz bilginize.ben siser işitme merkezleri ege bölge müdürüyüm umarım yaptıgınız yanlış açıklamalardan dönersiniz muhtemelen hakkınızda marka hakkında yanlış bilgi vermekten size dava açabiliriz

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

pardon kim earnet'i aşağılamış? yukardaki mesajları okudum ve hiçbirinde bir aşağılama görmedim. sadece arkadaşlardan biri "bildiğim kadarıyla earnet çin malı..." demiş. bunun neresinde hakaret var? arkadaşımız yanlış biliyor olabilir. bu durumda yapmanız gereken insanları bilgilendirmek ve earnet'in bir türk firması olduğunu, ürünlerin montajının türkiye'de yapıldığını anlatmak. burası engellilerin özgürce fikirlerini, bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları bir yer. firmaların gelip de engellileri tehdit etmeleri için kurulmuş bir yer değil. bakın burada dünyanın en önde gelen işitme cihazı üreticileri hakkında dahi ne sert eleştiriler yapılıyor, ama şimdiye kadar hiçbirinden bir yetkilinin gelip de insanları mahkemeye vermekle tehdit ettiğini görmedim. büyük firma olmak demek müşterilerle ilişkilerini sorunsuz yürütmek, müşterilerden gelecek her türlü eleştiriyi dikkate alıp gereğini yerine getirmek demektir. eminim ki sizin deyiminizle 2023'te dünya çapında tanınan global bir türk şirketi olmayı hedefleyen earnet firması üst yönetimi de sizin bu tarz tehditkar davranışınızı tasvip etmiyordur. çünkü böyle davranarak earnet firmasının imajına engelliler nezdinde zarar verdiğinizi bilmenizi isterim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

buyuk insanlar daha iyi yapmak icin ugrsirmis kucuk insanlarda insanlarin ne dedigiyle ugrasirmis

bir firmanin bolge muduru haksizca kelime carpitarak urunu hakkinda tehdit savuruyorsa ben o mudurun kulturunden isletme bilgisinden vede mudurlugunden suphe ederim
    turk mali kullamak turkun yaptiginin dunyada iyi seyler olmasiyle ovunuruz ama
    cebimizi dusunur en birincisi saglik ve topluma katilmak icin bize yasamda hayati yeri olan isitme cihazi icin HICBIR SEYDEN TAVIZ VERMEYIZ
    serbest piyasa ekonomilerde cart curtla degil musteriyi bilgilendirme malinin ne ise yaradigini guzel anlatmayla one cikabilirsiniz
    iste elemanlar bunun icin vardir bence

Üye
    fulubahsi Avatarı

Gerçek Adı
    fırat ulubahşi
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...

bu mesajı canan 3535 in 13,06,12 tarihinde yazdıgı yorumdur.

volkan bey benim bildiğim
    earnet çin malı ve 2 yıl garantili aslında garantili olmasaydı daha iyi olurdu. çünkü sadece bakım garanti kapsamında.herhangi bir arızası olduğunda para alıyorlar. apartmayın earnettin ömrü baya kısa

biz kimseyi tehdit etmiyoruz.engelliler platformu insanlara bilgi verilmesi güzel .zaman zaman bizde katılalım bizlerde bilgi verelim.biz canan 3535 üste yazdıgı yazıya istinaden yaptıgımız yorumdur.sizler yorumlarınızda bu arkadaşı uyarmış olsaydınız bizde ona uyarı yazmak zorunda kalmazdık.engelliler biz sadece tarafsız yorumcuların buluştugu bir platform ise shufe ve hünsal isimli arkadaşlar kimleri temsil ettiklerini kime hizmet ettiklerini açıklasınlar.ben kimi temsil ettiğimi nerede çalıştıgımı söylemekten çekinmiyorum lütfen sizde kimliğinizi açıklayın sizi takip eden insanlarda her şeyi daha net bilsinler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon