Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba. benim bir sorum olacak lütfen beni bu durum ile yönlendirebilirmisiniz ?

iki kulağımda da 90 db işitme kaybım var. sol kulağımın zarı yırtık. ameliyat ile düzeltilecek. iki kulağımdaki işitme cihazları naida s5 sp
    ama ben kullanamıyorum. bir çok şeyi anlayamıyor ve kaçırıyorum.

sağolsun iş yerimdeki müdürüm beni bir doktora yönlendirdi. işitme testlerimi mr tomografi sonuclarıma göre yeni bir cihazı kendisi ve ya şirket ödeyeceğini söyledi.

iki haftadır bunun sonucları için bekledim. dün doktorumdan. insan kaynakları sorumlusuna gelen mail şu şekildedir.

Özkan Merhaba,

Prf.Dr. Umut Akyol biraz önce beni aradı konsey de alınan karar şu şekildeymiş.

1. Öncelikle delik kulak zarı için yama yapılacağını söyledi (7 aralık tarihine ayrıca randevu almış ameliyat için
    Ameliyat öncesi 3 aralık sabah saatlerinde tetkikler için hastaneye gideceğiz).

2. Sosyal hayatını daha iyi idame ettirebilmen için biyonik kulak/implant cihaz takılmasının
    Daha iyi olacağına karar vermişler, daha verimli olacağını söyledi.

ne yapmalıyım. sizce ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

umut akyol bey daha cok cocuklar icin uzmanlasan cokca ortakulak ameliyatlari, burun ameliyatlari yapan biri olarak taniyorum hacettepeden. cocuklari cok severdi.
    kulak zarinizdan ameliyat olun bence. cunku banyo yapmak, denize havuza girmek iskence. her daim vazelinli pamukla bogusuyorsunuz. yapmadinizmida iltihap kulak agrisi kapida.
    benim koklear implant cikarilan kulagimin zari yokhala ugrasiyorum vazelinli pamuk iskencesiyle. ugrasmasam napayimustelik bide koleastotam belasi, bezdim doktor gormekten.
    koklear implant dediyse mecbur degilsiniz. ileride isterseniz yaptirirsiniz.
    naidanin s olaninida, core 5 olaninda akullanmaya kalkmistim ben. yazik oldu verdigim paralara. saticida geri almadi o kadar israr etsemde. haram zikkim olsun 2500 liramnaidalarti s diye suslediklerinede inanmiyorum ikiside ayni. sert sesleri, madeni carpma seslerini cok fena rahatsizlik veriyor, hic ama hic kullanamayinca chili7 aldim tekrardan onu guzel kullanabiliyorum. hic naidalar gib i sesleri vuran cihaza denk gelmemistim. chiliyi bakima verince hic olmazsa bi 15 gun idare edeyim diye gene kullanmaya kalktim ama korolasi naida bi ise yaramicakmis
    zarinizi onardiktan sonra sizde degistirin emin olunki kullanabilirsiniz baska markalari.
    ben resound magna cihazina heves ediyorum artik ondan alicam insallah.

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

İlginiz için teşekkür ederim. konuşma ve konuşmayı anlamada çok zorluk çekmiyorum. yaklaşık 5 yıldır devam eden işitme kaybım. 90 desibele kadar çıktı. aslında kulak zarı ameliyatı ve sonrasında sadece işitme cihazımı değiştirmek için fikir almak istedim. doktor insan kaynakları sorumlusuna koklear ameliyatı diyince bi an şaşırdım. çünkü bu en son çağre.

phonak naida s5 sp'leri yaklaşık iki yıldır. kullanıyorum. ama memnun değilim. biraz terleme yapınca mikrofon seslerini kapatıyor. ben işim gereği insanlar ile sürekli iletişim halindeyim. bir daha phonak asla kullanmam. bir kaç odyo. ile görüşmemde. naidaların Q serisinden bahsetti. yinede kullanmayacağım.

aklımda şuan tek bir cihaz var. VİDEX SUPER 440

tekrar teşekkürler.

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun.
    nasıl şirketmiş böyle, implant ameliyatını karşılıyor? çok pahalı ameliyat.
    özel sektördemisiniz?

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@asadas05

Evet özel sektördeyim. MENGERLER MERCEDES BENZ ANKARA.

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Tahmin etmiştim Mercedes olduğunu
    Bende İstanbul Hoşdere fabrikasına girmeye çalışıyorum ama almadılar, şuan çalıştığım yerde uzman pozisyonundayım.
    Mercedes çalışanlarına çok değer veriyor, her şekilde iyi maaş veriyor ve yıl boyu dolgun ücret, çift maaş, ikramiye ve sosyal olanaklar çok iyi durumda.
    bir yolunu bulup oraya girebilsem keşke...

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım her şey gönlünce olur.

Askıda Üyelik
    bypeace Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    sanane
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

naida s yi beğenmedin. implanta geçince herşeyi anlayabiliyor olacak mısın ? hmm peki o zaman geç bakalım.
    pişman olursan hiç şaşırmam !

Üye
    hepsiyAh Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankAra
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İmplant olacagimi ben söylemedim bu 1.si. phonak naida s serisi çok abartılıyor widex cihazlar kadar sesleri iyi vermiyor bu da 2. Si.