Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,

bende işitme kaybı olduğu gibi abimdede aynı sorun var geçen sene ilk defa cic işitme cihazı kullanmaya başladı bu süre zarfından sonra işitme kaybı yüzde 5-10 arası artma oldu.
    bende işitme cihazı almayı düşünüyorum ama kullandıktan sonra işitme kaybım artarsa ne anlamı kalıyor ?
    bende kullandığımda işitme kaybım artar mı ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bi senedir hem isitme cihazi almak istiyosun. hemde isitme kaybim artarmi diye alip beceremiyosun
    demekki isitme cihazsiz olabiliyorsun. alma cihaz.
    ama diger taraftanda duymak istiyorsun. cihazi alirsan bile sesleri yuksek kullanmamak, illede isitmek durumunda kaldigin yerlerde cihaz kullanmak ise yarar.
    isitme cihazini yuksek sesle kullanmazsaniz cihazdan zarar gormezsiniz dusuncem. ama iste sankim sesleri yukseltince daha iyi anlayacagini sanmak hata. bide volum kontrolsuz cihazi odyocun yuksek sesle ayarlarsa mecburen oyle kullanacaksin. geneldede odyocular bi matah gibi hep yuksek sesle ayarliyorlarben buna hic tahammul edemedigimden bu sefer aldigim chili7 cihazimdaki volum kontrolle sesleri hep kisikta kullanirim. sende alirsan volum kontrollu cihazla bunu cozebilirsin ozkan.
    5 10 db isitme kaybi artmis denmez. o kadar yanilma payi oluyor aletlerde. zaten tam dogru odyo olcumu yapamiyor galiba en gelismis odyo aletleri bile. eger dogru olcum desibeliyle olsaydi uymayan cihaz ayari olmamasi gerek bana gore.

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Cihaz kesinlikle arttırmaz diyen bütün cihazcılar yalan söylüyor bir kere onu unutma .

Ben 24 yıl normal yaşadım sonradan işitme kaybı ile iki kulağıda kaybettik .

Cihaz satan kişilerin anlayamadığı olay cihazı takıyorsun sesler güzel geliyor konuşmalar net alıp çıkıyorsun .
    Normalde bir insanı rahatsız etmeyecek bir çekmece kapanması ya ada tabağın yere düşmesi cihazla birlikte kulağında el bombaıs etkisi yaratıyor .

Eee zaten kulakta hasar varsa böyle böyle yüksek ses girişiyle kulak daha da darbelenmiş oluyor .

Ama o beyaz önlüklü kendini doktor sanan sürekli yüzünde samimiyetsiz bir gülüş olan cihaz satıcısı sana kesinlikle ama kesinlikle cihazın işitme kaybını arttırmayacağını söyleyecek .
    Mesela ben ona benim işitme kaybı bilateral türündeymiş doktorlar taksan da takmasanda ilerler diyor siz böyle söylüyorsunuz demiştim .
    Bana ısrarla hayır takarsan ilerlemez , gözlük gibi düşün demişti .

İşitme cihazı ve gözlüğü , kulak ve gözü birbirinden yüzlerce şekilde farklı iki organı aynı özelliklere sahip gibi önüne koyacak satıcılara güvenme .

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

valla cok ileri isitme kaybi, ustelik tek kulak. isitme cihazim olmasaydi napardimhicbir ses yok. ama cihazi takinca allaha sukur. insanlarin yuzune hemencecik dikkat eder dudak okur insan gibi iletisim kurarim. baska turlusu yasam benim icin coook zor olacakti. allah razi olsun isitme cihazimdan, bide onu bana gore ayarliyan odyometristimden.

strazyeski senin dedigin carpma seslerini ben phonakta bide korolasi koklear implantta yasamisimdir. ama chilimde rahatim.

Üye
    farukilhan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk İLHAN
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın strazyevsk öncelikle genelleme yapmanızı yanlış buldum her odyometrist dediğiniz gibi insanlara yalan söylemiyor olabilir ayrıca yanlış bildiğiniz bir şey daha var bilateral çift taraflı kayıp demek işitme kaybının türü değil ama sizin odyometrist yalan söylemiş o doğru kaybın ilerleyip ilerlemesi cihaza bağlı değildir fakat biz şundan dolayı öneriyoruz cihazı işitme kaybını durdurmaz ama işiterek anlama duyunuzun bozulmamasını sağlar Mehmet hocanın dediği gibi cihazı değil uzmanı doğru seçmek gerekiyor zaten uzmanınız iyiyse gayet memnun kalırsınız

Üye
    Nebi1989 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar benim bir sorum var.yenidogan sariligina bagli bilirubin artisindan dolayi bebekde sagirlik isitme kaybi olustu. Bu durumda isitme sisteminin hangi bolumu hasar gorur ve mudahele nedir isitme cihazimi koklear implantmi yoksa beyin sapi implanti lutfen bilgisi olan paylassin.Insallah Allah hicbir aileye gostermesin ama bugune kadar boyle durumla karsilasan varsa yazsin lutfen. Bir daha soyluyorum yenidogan donemindeki sariliga bagli yuksek (32 mg/dl) bilirubin isitme sisteminde hangi bolgeyi etkiler

Üye
    lucky1 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2016
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@strazyevsk

Aynı duyguları taşıyoruz. Bunların amacı para kazanmak. senin sağlığın hiç önemli değil. Bakın satış yerleri son derece lüx. kar marjları yüksek çalışıyorlar. Hepsinde de aynı hikaye. Gözlük hikayesi.

Üye
    nevzat66 Avatarı

Gerçek Adı
    nevzat
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eĝer bir kere kullansan cihazi bir daha birakamassin bir saat tahammul edemessin cihazsiz durmaya

Üye
    lucky1 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2016
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firmaların elemanları anında sazan gibi atlamaya başlarlar. Her forumda aynı yol izleniyor. Konu ile ilgili eleman forumda normal vatandaş gibi fikir yürütüyor ama konuya karşı çıkan veya istenmeyen görüş olduğunda anında avukat oluyorlar. Hiç şaşırmıyorum. Zannedersiniz ki bütün odyometrisler işlerini hakkı ile yaparlar, dürüsttürler, şirketler sizin için çalışırlar, para kattiyen ön planda değildir, önemli olan sizin sağlığınızdır.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Nebi 1989,
    Yazını geç farkettim. Keşke yeni bir başlık açsaydın.
    Yüksek biluribin (yenidoğan sarılığı) ülkemizde son 10 yıldır ciddiye alınan, kalıcı problemlere yol açabilen bir hastalıktır.
    Bilindiği kadarıyla hem kokleanın içindeki duyu hücrelerini (iç saçlı hücreler) hem de beynin bazı bölümlerini etkileyebiliyor.
    Sadece koklea etkilenmişse, genellikle koklear implant'la iyi sonuç alınabiliyor. Bazı çocuklarda işitme cihazı da işe yarıyor. Ama işitme cihazı mı yoksa koklear implant mı kullanılacağına ancak deneme yoluyla karar verilebiliyor. Bu nedenle, önce işitme cihazı deneniyor. Sonuç alınamazsa koklear implanta gidiliyor.
    Eğer beyinde hasar oluşmuşsa, maalesef olumlu bir sonuç alınamıyor.
    Konu Mehmet Akşit tarafından değiştirilmiştir (31.12-2015 Saat 13:23 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    winter6248 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla arkadaşlar odyo nun iyisi kötüsü varmı bilmiyorum.oticcon ino kullanıyordum artık yetmiyor.sizden ricam antalyada önerebileceginiz odyo ve gerçekten ilgili bir işitme merkezi önerebilirmisiniz.teşekkür ederim

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nevzat66 Mesajı Gör
    Eĝer bir kere kullansan cihazi bir daha birakamassin bir saat tahammul edemessin cihazsiz durmaya
    Ben kullandım bir kulağım 55 db iken şu an 108 db oldu .
    Çekmece sesleri , kapı çarpmaları beynimin içine vurdu , işgüzar odyometrist ayarı yapana kadar benim az buçuk duyan tek kulağımda gitti .

Neymiş duramazmışız cihazsız

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: farukilhan06 Mesajı Gör
    Sayın strazyevsk öncelikle genelleme yapmanızı yanlış buldum her odyometrist dediğiniz gibi insanlara yalan söylemiyor olabilir ayrıca yanlış bildiğiniz bir şey daha var bilateral çift taraflı kayıp demek işitme kaybının türü değil ama sizin odyometrist yalan söylemiş o doğru kaybın ilerleyip ilerlemesi cihaza bağlı değildir fakat biz şundan dolayı öneriyoruz cihazı işitme kaybını durdurmaz ama işiterek anlama duyunuzun bozulmamasını sağlar Mehmet hocanın dediği gibi cihazı değil uzmanı doğru seçmek gerekiyor zaten uzmanınız iyiyse gayet memnun kalırsınız
    Yhau kim diyor anlama duyusunun bozulmamasını sağlıyor diye ?
    Varmı elinizde resmi bir kanıt yok ? Hep kulaktan dolma cihaz takarsan kelimeleri unutmazsın , işitme hücrelerini canlı tutar vs vs vs .Aynı hikayeyi 20 ayrı kişiden dinledim belki

İşitme kaybım sensörinöral bilateral idi .Tek kulağım düştüğüm yıl sağır kaldı diğeri ise 30 db iken 5 senede 55db oldu .
    5 senede 25 db artan bir kulak cihaz kullandığım 3 ay da 108 db oldu .Şu an iki kulağımda sağır durumda .

Ben kendi tecrübeme bakarım , ayrıca kadıköyün en orta yerinde ki o odyometriste kalsa 108 db olan kulağımada başka bir cihaz satacaktı . Almazsan konuşmanıda kaybedersin dedi hatta .6 ay oldu konuşmam da hiçbit bozukluk yok .

Bence siz de genelleme yapmayıp sanki her kullanan memnunmuş gibi algı yaratmaktan vazgeçin .
    Odyometrist dediğiniz insanlar doktor değil bu bir , sağırlığı duymamayı yaşamışlar mı ki karşımda bana ahkam kesiyor .

Aynı bu tartışmayı kendisiyle de yaşamıştım ve sorduğum soruların bir çoğuna mantıklı cevap veremedi .
    Kurduğu 3 cümleden 2 si cihazı gözlük gibi düşün vs vsvs .

Göz ve kulak gibi birbirinden bin türlü farkı olan iki organı sırf cihazı satmak uğruna birbirine benzer organlarmış gibi anlatan insanlardan bahsediyoruz .bu yalanı bana kadıköyde ki tüm dükkanlarda söylediler ayrıca .

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme cihazlarının bir çok merkezde yanlış ayarlandığı doğru. Ama bu işitme kaybına neden olduğu anlamına gelmez.
    Çünkü:
    * Hiç bir işitme cihazı 55 dB'lik işitmeyi (ne kadar yanlış ayarlanırsa ayarlansın) 108 dB'e çıkaramaz!
    * Akustik travmaya maruz kalan insanlarda (örneğin avcı ve askerlerde) iştime kaybı tüm frekansları etkilemez. Kayıp genellikle 3000-6000 Hz'le sınırlıdır.
    * Cihazın sesi yüksek geliyorsa kısarsın. Kısamıyorsan iç ayarlarını değiştirirsin. Onu da yapamıyorsan kullanmazsın. İnsan hiç acı çektiği bir cihazı işitmesini kaybedene kadar takar mı?
    * Bu sitelerde yanlış bilgiler verdiğiniz vakit bir çok insanı olumsuz şekilde etkiliyorsunuz.
    * İsmet İnönü bile yıllarca işitme cihazı kullandı. Abdullah Gül koklear implant kullanıyor. Onlarca milletvekili işitme cihazı kullanıyor. Hadi sizi kandırdılar, onları da mı kandırıyorlar?
    Biraz daha makul olmanız gerekiyor.

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Siz 2 şer tane takın o zaman kulaklarınıza Mehmet Bey , ben başımdan geçeni anlattım .

Üye
    Blue-Velvet Avatarı

Gerçek Adı
    serra nur
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: strazyevsk Mesajı Gör
    Ben kullandım bir kulağım 55 db iken şu an 108 db oldu .
    Çekmece sesleri , kapı çarpmaları beynimin içine vurdu , işgüzar odyometrist ayarı yapana kadar benim az buçuk duyan tek kulağımda gitti .

Neymiş duramazmışız cihazsız

Yhau kim diyor anlama duyusunun bozulmamasını sağlıyor diye ?
    Varmı elinizde resmi bir kanıt yok ? Hep kulaktan dolma cihaz takarsan kelimeleri unutmazsın , işitme hücrelerini canlı tutar vs vs vs .Aynı hikayeyi 20 ayrı kişiden dinledim belki

İşitme kaybım sensörinöral bilateral idi .Tek kulağım düştüğüm yıl sağır kaldı diğeri ise 30 db iken 5 senede 55db oldu .
    5 senede 25 db artan bir kulak cihaz kullandığım 3 ay da 108 db oldu .Şu an iki kulağımda sağır durumda .

Ben kendi tecrübeme bakarım , ayrıca kadıköyün en orta yerinde ki o odyometriste kalsa 108 db olan kulağımada başka bir cihaz satacaktı . Almazsan konuşmanıda kaybedersin dedi hatta .6 ay oldu konuşmam da hiçbit bozukluk yok .

Bence siz de genelleme yapmayıp sanki her kullanan memnunmuş gibi algı yaratmaktan vazgeçin .
    Odyometrist dediğiniz insanlar doktor değil bu bir , sağırlığı duymamayı yaşamışlar mı ki karşımda bana ahkam kesiyor .

Aynı bu tartışmayı kendisiyle de yaşamıştım ve sorduğum soruların bir çoğuna mantıklı cevap veremedi .
    Kurduğu 3 cümleden 2 si cihazı gözlük gibi düşün vs vsvs .

Göz ve kulak gibi birbirinden bin türlü farkı olan iki organı sırf cihazı satmak uğruna birbirine benzer organlarmış gibi anlatan insanlardan bahsediyoruz .bu yalanı bana kadıköyde ki tüm dükkanlarda söylediler ayrıca .

kelimesi kelimesine doğru ..ben de beş yıldır kullanıyorum aynı durumdayım..cihaz kullanmadan önce şu an ki durumumdan iyi idi nasıl cihaz kullanmaya başladım bütün tüylü hücrelerim şehit oldu ...ama cihazsız da olmuyor ne yazık ki

Sayfa 1 / 2 12 SonSon