Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nevzat66 Avatarı

Gerçek Adı
    nevzat
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ön yargılı olmaya gerek yok engelliyiz ama engelsiz konuşamıyoruz ben kimseye şu marka bu marka cihaz demedim ben üç yıldır kullanıyorum çok memnunum tabiki bazı sıkıntıları var ama duymamaktan iyidir sizin işitmeyi saĝlayacak daha iyi bir fikrinizmi var şok şok şok işitmeye çare bir kutu alana bir kutuda bizden ..........isimli ilaç diye

Üye
    lucky1 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2016
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@strazyevsk

Hep aynı şeyler, 2 yıllık okul mezunları zannedersin ki doktor. Ahkam kesiyorlar. Cihazların birçok malzemesi aynı yerde üretiliyor. yazılımları farklı. Bir arkadaşım Çinden satın almış. oraya giderken testi yanında götürmüş. Ayarlayıp vermişler. kaç senedir kullanıyor. Hiç sorun yaşamadı. fiatı ise 1/4 oranında. Kar marjına dikkat.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Benim doktorumda cihazı takmamamı söylemişti zorda kaldığımda takmami demişti ama yani rahat rahat duymak varken kendimi niye sıkıntıya sokayım..

Üye
    Vsnya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@strazyevsk

Benimde düşük duyma orantımdan cihazı kullandıktan sonra anlayamaz oldum. Cihazı kullanmadan önce normal duyan ben cihazı kullana kullana çıkardığımda dünya bitmiş oluyordu. Halbuki ilk zamanlar cihazı çıkardığımda duyardım bazen cihazsız gezerdim şimdi çıkardığım da ise dünya bitiyor zerre ses duymuyorum. Cihazı mı suçlasam kendi kulağımı mı suçlasam bilmiyorum ama eski kulağımı özler oldum.

Bağışlayın bana da yardım eder misiniz ?

http://www.engelliler.biz/forum/isit...bim-artti.html

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,

İşitme cihazı kullanıpta işitme kaybı artmayan var mı aranızda. Özellikle ııc cihazı kullanan ve markası nedir arkadaşlar

Üye
    mat012345 Avatarı

Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 12 yıldır cihaz kullanıyorum.işitme kaybım ise 30 yıldır var.12 yıl öncesi hayatım o kadar silik ki.İnsanlar konuşurken sürekli yüzlerine bakma ihtiyacım,öğrenim hayatımda dersleri anlayamayışım,yanımda hakkımda konuşulanları alay edilmeleri duymamam,kitapları insanlardan çok sevmem belki de bu yüzden.cihazı kullanmaya başladığımda neler kaybettiğimi gördüm kullanmamakla.sosyal ilişkileri cihazı kullandıktan sonra kurabildim.ben neler kaçırdığımı fark etmemişim.kullanmayıp yürütebilirim sanmışım.önemli olan hayat kalitenizi kaybettiğinizi düşünüyorsanız kullanmanız.odyocum bana kaybımın gitgide artacağını azar azar olsa da ama tamamen sağır olmayacağımı söyledi.ve işitme cihazımın işitmemi tedavi etmeyeceğini sadece sosyal hayattan bağlantımın kopmaması ve algılama sorunumun olmaması için kullanmam gerektiğini söyledi.ses ayarlı cihazlar da var onlar kullanılabilir ya da ayarı yaptırabilirsiniz yüksek seslerde.benim son kullandığım cihaz sesleri orantılı yükseltiyordu çok yüksek sesleri az yükseltiyor, alçak sesleri çok yükseltiyordu.Kulağımı rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanmıştı.Benim yaşam kalitem arttı cihaz kullanmakla,herkesin kendi seçimi olmalı kullanıp kullanmamak çünkü hayat kendi hayatı insanların.

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dün itibarıyla widex cihazımı artık takıyorum. 25 yaşındayım bu zamana kadar takmadım bundan sonraki hayatımda artık benim bir parçam.

bundan sonraki süreçte neler yaşayacağım nelerle karşılaşacağım bilmiyorum ama heyecanla bekliyorum yaşamayı. odyocum taktıkça alıştıkça konuşmaları daha iyi anlayacaksın diyerek beni motive etti cihaza umarım öyle olur şuan gene iyi ama umarım kullandıkça konuşulanları daha iyi anlarım.

@shukufe
    Konu mka41 tarafından değiştirilmiştir (29.03-2016 Saat 10:59 ).

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kulagindaki sinirlerin saglam oldugu kadar konusma anlarsin sinirlerin sakatligi nispetinde ses duyarsin ama konusma anlamazsin ben gibi ozkancigim
    isitme cihazi ses duyurur anlamayi kendi kulak sinirlerimiz yapar cokta meted umma diycem

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe aynen dediğin şeyi yaşıyorum iki gündür ses güzel ama anlama sıkıntısı yaşıyorum biraz. birde almadan önce cihaz kullananlar al hayatın değişir dediler hani nerde. BANA YALAN SÖYLEDİR )))))

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

isitme cihazindan cok sey bekleme, ama biz gibi sesleri bile duyamiyanlar icin nerdeyse hayatta kalmamiza vesile isitme cihazi.
    senin kaybin hafifya, tabi genede duymadigin frekanslar yukseltilince cok guzel bir duyma olur.
    zaten hafif isitme kaybiyle her zaman cihaz takilmazki. kolaymi bu meretin kulakta cilesini cekmek.
    satana kadar odyocular bi methederki; sankim sagir olup cihazla dunyayi fethedeceksinizbunu yanlis yapiyorlAR,insanlarda beklentiyi yuksek tutunca hayal kirikliligina ugrayip temelli begenmiyorlar cihazi.
    isine geldigi yerde tak, gelmedigi yerde takma. baktinki cihazsiz olamiyosun, devam cihaza.

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece iş yerinde takıyorum zaten birde cihazımın sesi okadar net ve saydamki kalıbına alışsam belki kuılağımda cihazın olduğunu unutacam. çıkardığım zamanda da hiç kullanmamış halime geri dönüyorum. yani cihazsızda kalsam widex sayesinde çok zorlanmıcam sinirlerime zarar vermedi şimdiye kadar ama genede şimdi konuşmak yanlış olur.

Üye
    rugu Avatarı

Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2009'da yaptırdığım test - Phonak (analog)
    konuşmayı anlama eşiği (dB)
    sağ: 75
    sol: 65

konuşmayı ayırtetme oranı(%)
    sağ: % 42
    sol: % 52

2013'te aldığım siemens işitme cihazından sonra en son yaptırdığım test

saf ses ortalaması (db ile)
    (500-2000-hz)
    sol sağ
    hava 53db 70db
    kemik 52db 67db

konuşmayı alma eşiği (db ile)
    "srt"
    sol sağ
    60db 75db

konuşmayı ayırtetme(c/c ile)
    sol sağ
    %64 %56

işitme kaybı ilerliyor arkadaşlar. her yeni üretilen üründen ötürü bir önceki ürünlere leş gözüyle bakılacak fakat ogün o cihazı alırken yerlere göklere sığdırmadıklarını unuturlar. tek amaçları para para para. tabi teknoloji gelişiyor ama sanki o cihazları alırken saflıkla almışız gibi karşılamaları varki ilginç geliyor. devletin sanki cok para veriyormuş gibi 5 yılda bir karşılama saçmalığından ötürü teknolojinin hızına yetişmek ne denli mümkün??

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12