Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Benim kızım 2 yaşından beri (2005 yazı) siemens phoenix 313 işitme cihazı kullanıyor. Cihazı ücretini kendimiz ödeyerek almıştık. Kaybı her iki kulaktada 80 dB civarında. Şu an bir devlet okulunda anasınıfına devam ediyor. (6 yaşında) Konuşma var ama telaffuz eksiklikleri yaşıyoruz.

Yakında cihaz bakımı ve odyosunu yaptırdık, cihaz çalışıyor. Orada siemens cielo 2 sp cihazını tanıtmışlar. Biz de ilgilendik ve 3-4 gün deneme fırsatımız oldu. Daha iyi tabii.
    Özellikle kalabalık ve dış ortamlardaki hışırtı ve drrr sesleri yok. Ayrıca duyma ve telaffuzda değişiklikler var. Durum böyle olunca araştırmalar yaptım ve oticon sumo dm cihazının methini duydum.

Bir odyolog yakınımız marmarada test yaptırıp bilahare acele etmeden kesin kararı o zaman vermemizi önerdi. Ancak aldığım bazı bilgilere göre marmaradan da büyük olasılıkla oticon yada widex tavsiye edileceğini, oralara her firmanın tanıtım için giremediğini duydum. Açıkçası deneyimli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

oticon sumo dm de widex de çok iyi markalar... şahsen ben kendim de sumo dm kullanıyorum ve memnunum. ama phonak'ın naida III veya naida V modelleri daha yeni teknolojiye sahip. henüz 1 yıl bile olmadı piyasaya çıkalı. bu cihazı da denemenizi öneririm. geçen ay çocuklara 1 alana 1 bedava kampanyası vardı. bu ay ise, çocuk yaşlı bakmadan, 2. cihaza %50 indirim yapıyorlar... fiyatları konusunda şuraya bakabilirsiniz:
    Phonak fiyatlarımız - Aktif Duyu Bireysel

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Ben Sumo DM yi kullanıyorum ve çok memnunum.Diğerlerinide denedim ama bu tam benlikti.
    Dolayısıyla diğer firmaları deneyerek karar vermeniz hem içinize sinmesi açısından hem de en doğruyu bulmanız açısından en sağlıklısı olacaktır.

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hulnas,

Bizim marmaradaki randevumuz nisanda dolayısıyla o tarihden önce karar vermemiz zor. Kampanya bu ay bitiyormu? Uzatılabilirmi?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

markalar ıyı markalar ama ıs odyometrıst calıstıran odyo olcumunu ıyı yapan hastasıyla kısa vadelı degıl uzun vadede memnun etmeyı prensıp edınen fırmaya yonelın hakan bey
    ben 2 yıl once danovox resound canta 780 d 96 ds ısıtme kaybımla koklear ımplantı aldırdırdıktan sonra acemılıgımın kurbanı, bırde moral bozuklugu, ılgısızce aldım
    hıcbısı bılmıyormusum bu sıtede vısıon, onlıne odyolojı,odyologıst arkadaslardan edındıgım bılgılerle 2 sene sonra uygun programla kullanabıldım cok sukur
    aldıgım yer dıstrubor fırma gumas
    koymus bı masa bı laptop ne odyolog ne olucum cıhazı 2800 ytl paramı aldı o odyolog senın bu satıcı benım oylelıkle 2 yıl sonra dogru programla hele sukur

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakanolgun;
    yazdığınız markaların hepsi iyi bildiğmiz markalardır. marmara üniv. hastanesinde çoğunlukla; oticon, widex, unitron, sonic innovations ve phonak denenmektedir. odyoloji olarak oldukça gelişmiş bir yerdir. oraya güvenebilirsiniz

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hakanolgun merhaba...
    Web sitelerinde Mart kampanyası diye yazıyor. Ama bu kampanyaları bitse dahi yeni bir kampanya başlatırlar, merak etmeyin. Ayrıca şayet ankit ödeme yaparsanız bir hayli indirim de yapıyor tüm firmalar. O nedenle acele etmeye gerek yok. İyice araştırıp öyle alın. Doktorunuzun da görüş ve önerilerini alın bu konuda.

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hunsal,

Marmara ünv. Hst. ne gittik, phonak naida önerdiler, bilmeni istedim.
    Phonak naidayı Oticon sumo dm ile karşılaştırırsak ne dersiniz?

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bulnes,

En iyisi sumo dm diyorsun, phonal naida yı denemişmiydin, bize onu önerdiler, kızımın kaybı 80 dB civarında.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba hakanolgun,
    En iyisi Sumo DM derken neye göre söylüyorum onu açıklayayım.
    Ben Phonmed,Earnet,İdis(Oticon),aktif Duyu (Phonax) bu firmaları dolaşıp hepsinde deneme yaptığımdan dolayı benim ihtiyacımı gören en iyisi SUMO DM diyebiliyorum. Belki benim hayat kalitemi yükselten işitme cihazı başkasında farklılık olabilir.Bunun en iyi çözümü her ürünü denemek.Tabi ki buradaki sıkıntı o ortamda yani işitm merkezlerinin neredeyse seslerden yalıtılmış odasında ve kısa bir zaman diliminde deneyerek işitme cihazının fayda-kalitesini anlamak zordur.
    Bendeki işitme kaybı 100-1005 db.
    Phonomed bana dijital işitme cihazını öneremedi bile çünkü benim bu derece işitme kaybını önleyecek dijital cihazları yok onun için analog cihaz önerdi.
    Earnet'e randevu ile gitmeme rağmen PC deki programlarının bozulmasından dolayı deneyemedim ama fiyatıda çok yüksekti bende onun için eledim.
    Phonax işitme cihazını denedim ama işin açıkcası o an için beni tatmin etmedi.Ama dediğim gibi kısa bir zaman aralığında denemek yanlış.Bunu denemek için cihaz verebilecekmisiniz diye sordum vermediler.Dolayısıyla bende o kısa deneme sonucuna göre değerlendirip almadım.
    Oticon ise her konuda bana yardımcı oldu. Samimi davrandılar. Denedim ve inanın abartmıyorum bende çok çevremdekiler rahat etti
    Onun için size de tavsiyem Phonax'ıda deneyin Oticon'uda.
    Eğer Kadıköy'e gidebiliyorsanız oradaki İlknur hanıma selamımı söyleyin çok yardımcı olacaktır.

Üye
    odyo66 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2009
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan merhaba bu iki markada çok gelişmiş teknoloji ve araştırma geliştirmeye sahip markalar fakat bildiğim kadarı ile phonakın distorsiyonu sumo dm e göre çok fazla birde fiyatı bayaa pahalı....Ayrıyeten phonak bildiğim kadarı ile türkiyede el değiştirdi kendi geldi diyolar servis problemi yaşayabilirsin çünkü alma ile bitmiyo bu iş...

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bulnes,
    Kadıköydeki İlknur hanımın adresi var mı?

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba Hakan,
    Aşağıdaki linkten İlknur Hanımın bulunduğu şubeyi (Kadıköy şubesi) görebilirsin.
    Boğanın orada , gelişmelerden haberdar edersin bizi
    İDİS İşitme Cihazları - İSTANBUL | Kadıköy Mağaza

Üye
    hakanolgun Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Marmaradak hocaya niçin Oticon değil dedim, açıklama yapmadı. Kendisinin bu konunun uzmanı olduğunu ve bu meseleyi ona bırakmam gerektiğini söyledi. Bunları ben de biliyorum ama tatmin edici olması gerekirdi, sonuçta kızım daha 6 yaşında ve bir yetişkin kadar tepki veremiyor. Yabancı forumlara da baktım ve anladığım kadarıyla phonak naidayı gerçekten çok iyi ayarlamak gerekiyor, yoksa ne kadar gelişmiş cihaz olursa olsun, çok rahatsız edici olabiliyor. Ayrıca yurt dışında 30 gün kadar cihazı denetiyorlar. Bu oldukça olağan bir durum olmuş. Bizde ise işitme merkezindeki yarım saatlik denemeye razı olmak zorunda bırakılıyorsun, sanki kulağımıza küpe alıyoruz.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hakan Bey ilknur hanım kafanızdaki tüm sorulara cevap verecektir.
    Hatta denemede yardımcı olacağınada inanıyorum.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon