Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aykus Avatarı

Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    manisa/akhisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    soykankaan siemens in 2000 yılından beri 684 P-AO Modelini kullanıyom ben.yakında dijital geçmek istiyom bakalım alışabilcem mi?

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maalesef konuşmayı ayırtetme sorununun kesin bir çözümü yok. bu kısmen işitme ile alakalıdır. ama asıl sorun sesin iç kulağa iletildikten sonra yorumlanması kısmıdır. iyi bir işitme cihazı sesi daha düzgün kulağa ileteceği için anlama sorunu biraz daha azalmış olur. ama hangi cihazı takarsanız takın ayırtetme skorunuzu çok üst seviyelere çekemez. bunun için başlangıç aşamasında tedbir almak işimizi kolaylaştırır. mesela işitme kayıplı bir çocuğun 2 yaşında işitme cihazı kullanmaya başlamasıyla 3 aylıkken işitme cijhazı kullanması arasında çok fazla fark var. yada erişkin bir kişiyi düşünün. işitme kaybı 35 dB iken cihaz kullanmaya başlayan birisiyle 65 dB iken cihaz kullanmaya başlayan kişi arasında verim alamda çok fark vardır. sizin şu anda yapabileceğiniz en faydalı şey, düzgün bir dijital işitme cihazı denemek ve tek cihaz kullanıyorsanız eğer, her iki kulağınıza da aynı anda cihaz uygulaması yapmak.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sevgılı odyologıst
    sız verdıgınız akademık bılgınızle bızlerın deneyımlerı olanları dudak okumayla ogrendıgımız konusma anlamalarını gormeden anlayamayacagımızı teyıt ettınız
    hazır burdayken sızden rıcamız
    acaba dıyorum
    bız gıbı dudak okumadan anlayamayanlar ıcın bır egıtım,brosur, kıtap,vs bısıler varmıdır, ıyı bır cıhaz edındıkten sonra bızlerde oyle bır olasılıkla hıc olmazsa bırazıcık daha ıyı dudak okumadan anlayabılmemıze yardımcı bılgıler olsa
    mesela ben kucuklugumden duymuyormusumş aılem annnem babam sagırlıgı konduramadan hep dıkkat et dıkkat et dıye uyaracaklarına erken ısıtme cıhazı kullandırsalardı bende dudak okumaya bu kadar alısmasaydım herhalde cat pat telefonu anlıyabılırdım herhalde

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    tekrar merhaba. maalesef kişileri dudak okumadan vazgeçirmek için yapabilecek pek bişey yok. adece çok küçük çocuklar için bir takım öneriler ve eğitim programları var. ancak erişkinlerde bunun atlatılabilmesi kendine güven kazanma ile olabilir. yani sürekli olarak; 'acaba yanlış anlar mıyım, emin olmak için duağına bakayım' düşüncesinden vazgeçmelisiniz. yani yanlış anlamaktan korkmamalısınız. bu korku olmazsa eğer dudak takip etme alışkanlığınızın azaldığını göreceksiniz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

eyyyvah kı eyvah ben umıtsız vaka
    o kadar alıskınımkı dudak yuz ıste ısıtme cıhazımı takmadan bıle anlıyorum hıc ses olmasada
    farkına bıle varmadan
    dun sabah caydanlıgı oturttum ocaga tam kaynadı kardesım bana seslendı
    ben cayı demlerken alesta
    hemen yuzune bakıyım derken caydanlık bı tarafa demlık bı tarafa
    bereketkı atık bı ınsanım bısı olmadı
    hıc farkına bıle varmadan en onemlı ıs konustugumun yuzunu dudagını gormek
    genede cok sagol var ol odyologıst hocam

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    dudak okuma hiç olmamalı demiyorum. duymanın zor olduğu durumlarda dudak okuyarak işi kolaylaştırabilirsiniz. ama bunu özellikle birebir konuşmalarda yapmamaya çalışın. dediğim gibi, yanlış duymaktan ve anlamaktan korkmayın... küçük kaza için de geçmiş olsun diyorum. bişey olmaması güzel

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler arkadaşlar.Bende ankarada yaşıyorum.Doktor tek kulağıma işitme cihazı yeterli dedi ama ben iki kulak içinde yazdırdım.İşitme kaybı verilerimi şu an bulamadım açıkçası ama yüksek değil.Benim sorum şu olacaktı 2 yıldır PUre-tone marka kulak içi cihaz kullanıyorum.SEsleri duymama rağmen anlamamda eksiklikler den dolayı rahatsızım .Gerçi artık alıştım sayılır.Birçoğumuzun yaptığı gibi konuşmalara çok katılmıyorum ve bazen de yanlış anlaşmalara uğruyorum( iş yerinde oluncaa tabii sorun daha çok) .Neyse zamanla yeni cihazlar çıkıyor mesela şu an elimde exsilent Q cihazı broşürü var sumo da iyi denilityor ama onda kulak içi var mı bilmiyorum.Yeni çıkan cihazlarda eskisine göre çok fark olurmu acaba .Şu nan ki cihazlarımı yenisi ile değiştirebilirmiyim ve bir kamu çalışan olarak devlet ne kadar zamanda(ben 2 yıl önce almıştım) bir ödeeme yapar ve katkısı ne kadar olabiir.Şimdiden çok teşekkürler...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

isitme cihazlari hakkinda bilgi sahibi olmaliyiz arastirlali usanmadan isitme cihazlari satilan yerlede denemeler yapmaliyiz biz isitme sorunu yasiyanlar
    sumo ileri isitme kayiplari icin onerilir
    puretonede aklimda kaldigina gore oyle gibi
    ne sanslisiniz ki isitme kaybiniz az
    devletten fayda bekleme 5 yilda bir veriliyor arti islemleri yapmak icinde anandan emdigin burnundan gelir
    kolay gelsin

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler shukufe anlaşılan 3 yık daha beklemem lazım.Neyse alıştık zaten şimdilik. Hergün yeni gelişmeler oluyor tıp alanında inşallah bizim içinde kalıcı çözümler ilerleyen zamanlarda bulunur.Hayırlısı artık kendinize iyi bakın...

Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm duygu bende sağ 85 sol 107 phonak analoğ cihaz 10 sene kullandım ve yeni diğital işitme cihazı aldım iki kulağımada taktım yeni oldu alalı 29 nisanda takmaya başladım bir hafta oldu takılalı alışıyorum zaten analoğ cihazlar diğital cihazlar kadar yüksek ses çıkmaz diğital cihazların sesi az çıkıyor ama yükseltebilirsin yükseltmeyi tavsiye etmiyorlar alışmam için bir ayı bulur ama güzel diğital cihaz kalabalık yerlerde gürültüyü bastırıyor ben sıemens,oticon,phonak,widex,earnet,audio service markaları denedim ama widex ve phonak güzeldi phonak naida V aldım şuan kullanıyorum vaktin varsa bütün markaları denemeyi tavsiye ederim çünkü markadan markaya çok farkı var neyse kib by

benim analoğ cihazda duyup anlamadığm oluyordu bende bazen dudaktan okuyarak anlardım yani anlamam için insanın yüzüne bakardım ama bu diğital cihazda anlamak için insanın yüzüne bakmak gerekmiyor arkamda konuştuğu insanların rahat anlıyorum bazende anlamıyorum ama anlamak için bir ay alışmam gerekiyor cihazıma ama en önemliside cep telefonuyla konuşuyorum artık cihazimi ötmüyor ve parazit yapmiyor güzel bi cihaz

Üye
    kübüş Avatarı

Gerçek Adı
    kertenkelebek
    Son Giriş
    17.06-2010
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    angora
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar markalardan biri olan amerikan cihazı kesin yeğlemeyin.çünkü ben bu markadan kullanıyorum nasıl da iyi değil.ben bu sene dijital cihazı almayı düşünüyorum.fiyatlar uçuk olursa olsun napalım.önemli olan iyi işitmek.

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnde işitme cihazı kullanıyrm gecen sene 2adet interton marka digital işitme cihazı aldım alışmam güç oldu bahsettgnz gibi pnonak oticon markalar kaliteli

kubra bnde bir tane interton marka digital cihaz var sana cok uygun fiyata verebilrm düşünüyrsan..

Üye
    kübüş Avatarı

Gerçek Adı
    kertenkelebek
    Son Giriş
    17.06-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    angora
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya tamam da 90 85 arasında desibellim.ben bişey diyemem sadece doktorlar tarafından kullanmamı ister

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uyar kaybına büyük ihtimal..ikisidemi duymuyor..

Üye
    kübüş Avatarı

Gerçek Adı
    kertenkelebek
    Son Giriş
    17.06-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    angora
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hımmm evt

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon