Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Neuer Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar kulağımda % 50 işitme kaybı var. doktor işitme cihazı almamı önerdi. tam kanal içi alacağım. gittiğim medical uzmanı bana bernafon ve unitron markalı cihazları tavsiye etti IIC modelleri 4000 tl.sizce bu markalardan mı almalıyım yoksa oticon mu?(oticon satmıyorlarmış) bilgi verirseniz çok sevinirim tamamiyle yabancı olduğum bir konu çevrem de cihaz kullanan yok sizlerden yardım bekliyorum
    bilgilendirirseniz sevinirim....

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    0

Erzurum'da Mumcu İşitme vardır. Anadolu'nun gördüğü en temiz işitme cihazı satıcılarındandırlar. Giderseniz selamımı da söyleyin

Üye
    Neuer Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    moonwalk1907 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2015
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yerinde olsam kulağım için giderim ankaraya yada istanbula en iyi marka cihazları geze geze deneye deneye bakar alırım... erzurumda cok fazla işitme merkezi saten yoktur varsada yeni model son teknoloji cihazlar varmı bakalım elinde... sağlığın için üşenme git iyi bir yerden iyi bir cihaz al...

Üye
    kryeck Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'da 5 ayrı firmaya (resound, beltone, unitron, si-ser ve oticon) gittim.. Kişisel olarak fiyat ve kalitesiyle Oticon öne geçti diyorum, ayrıca sizinle gerçekten ilgileniyorlar belki benim şansıma öyle gelmiştir emin değilim. Yine de siz bilirsiniz, çok fark etmiyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

cihaz markalari arasinda duymada fark oluyor kryeck bence.hermarkanin sesi bana degisik gelmekle birlikte oticonlarla bernafonu ayirt edemedim. ikisinin sesleri ayni gelmisti, simenslerde sesler berrak ama 4 kanalli intiuslarinda ko nusma hic anlasilmiyor, sesleride pek net degil, cok kanalli olanlari daha guzeldi. phonaklarda sesler cok vuruyor,ben kullanamadim. resondlardaki seslerde guzel.
    ha ucret derseniz bence kalitesine gore en uygunu oticon.

Üye
    kryeck Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe bende ileri derecede bilateral sensörinöral kayıp var 90db den başlıyor 120 ye çıkıyor. Bunların arasında öyle verdiğin paraya değecek fark yok, birinde düşük diğerinde yüksek volümlü ses var sadece. Değişik olmasının sebebi ayarının iyi yapılmaması diye düşünüyorum. Bu forumda bir arkadaş kullandığı markayı o kadar güzel anlatıyordu ki gidip deneyeyim dedim (interton) son olarak bu firmaya bakmıştım ses kalitesi konusunda bir şey diyemeyeceğim son ses ayarı bana düşük geldi veya ayarlayan ayarlayamadı bilemiyorum. Hepsi aynı sadece dediğim gibi tonlamaları değişik, mesela birinde aynı sesi tiz ve sert duyuyorken diğeri kalın ve yumuşak oluyor neticede aynı sesi duyuyorsun. Önemli olan duyduğun seslere alışabilmen ve bol bol insanlarla konuşma egzersizi yapman, böyle olacak. Bu firmalar arasında bir odyologcu bana aynanın karşısında bol bol egzersiz yap dedi dudak hareketin iyi ses tonun yüksek olsun dedi. Kısık kısık konuşuyormuşum bazen. Sonra implant ameliyatı olacağım doktor uygun görürse, diğer kulakta cihazla devam ederim diye düşünüyorum.

Üye
    yaşamsevincim Avatarı

Gerçek Adı
    yaşam sevincim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sozlerine katiliyorum kryeck yuksek sesle kitap gazete okumak ayna karsisinda haber sunar gibi yapmak bu esnada sesimi kayit ederek yapiyorum hem ses tonun daha net hemde kelimeleri agizinin icinde yuvarlamadan daha net ciktigini anliyorsun bende bu tur egzersizi cok sık yillardir yaparim. Gerek doktorlar gerek cevremdekiler Telafuz bozuklugumun olmadigini soylerler katiliyorum faydasi cok.. impilant ameliyati bende oldumRabbim hakkında hayırlı olanı gönlüne razı eylesin.

Üye
    Neuer Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunun üzerine başka bir işitme merekzine gittim. oticon ııc modellerine 6000 tl dedi.bende başka markaların ( starkey bernafon) ııc modelleri var mı diye sordum. var dedi ama stakey türkiye de satışları durdurdu dedi bernafon da artık üretmiyo elde kalmışları satıyor dedi cihazı alsanız bozulsa elinizde kalır dedi.doğruluk derecesi nedir?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bernafonla oticonun arasinda bir fark goremedim denedigim cihazlarda. extreme ile inzia modellerini denemisti odyocunun biri. inzia kucucuk incecik bir cihazdi. sesleri oticon ayni.
    starkey hic yaklasmadim simdi. ankarada bile starkey satan bi yer bilmiyorum simdilerde. az satis yeri olan yerleden uzak durmakta fayda var tabiikide.
    oticonun agiline 6000 lira saymak zorunda degilsiniz.
    isterseniz resounda bakin. sesleri kalitelidir. sizin gibi kulak ici kullanacak kadar orta kayiplara cok iyi cihazlari var.

Üye
    murat2121 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT EFE
    Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deneyerek hangi cihazla sesleri iyi alıyorsan gürültüde en az rahatsızlık veren cihaz
    Konu murat2121 tarafından değiştirilmiştir (10.02-2015 Saat 23:02 ).

Üye
    Neuer Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aslında gürültülü ortamlarda daha iyi duyuyorum sessiz ortamlarda duyamıyorum
    murat2121

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

vay anasssiiinii hic boyle bi sagirlik duymadiydim daha ne istiyosun. sana heryer bayram. keski sen gibi gurultude duyabileydim gurultu olmassa cok guzel anliyorum ben dudak okuyarak. ne guzel analogla bile mutlu olursun sen gurultude duyuyosan.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    0

Neuer,
    Gürültüde daha iyi duyuyorsan muhtemelen orta kulak problemine bağlı işitme kaybın vardır. Odyogramını görmek isterdim. Cihazın tipini belirlemek için önemli.

Üye
    Neuer Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmet Akşit
    kulağıma bakan doktorlar işitme sinirlerinin yıpranmış olduğundan işitme kaybı olduğunu söylediler. sadece 1 doktor kireçleme olma ihtimali var dedi. bunu anlamanın tek yolu da ameliyatla kulağıma bakmaları gerekiyormuş.bende açıkçası ameliyattan çekiniyorum . gerçi son gittiğim doktor( kbb dalında) en iyi doktorlar arasında gösterilebilecek bir doktor ama yine de insan çekiniyor.sonuçta % 1 ihtimal sağır olma riski var (bir şeyler ters gidere tabi)

Sayfa 1 / 3 123 SonSon