Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Balıkçı24 Avatarı

Gerçek Adı
    balıkçı
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu sagırlıga kadar gidermi . ? birde sizdemi böbrek nakli oldunuz ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

koklear implant taktirdim. 6 yil kullandim. cikti ic parca. ameliyat doktor ronntgen ugrasiyorum 7 yil sagir kulakla.
    olacakla olecege care yokmusben sagir olurmuyum diye uzuleceginize duydugunuz bir gunun bile tadini cikarin derim.

Üye
    Balıkçı24 Avatarı

Gerçek Adı
    balıkçı
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana allahtan şifa diliyorum. inş kurtulursun.

Üye
    UMOZTURK Avatarı

Son Giriş
    13.11-2015
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dert etme arkadaşım bu kadar. Bende böbrek nakilliyim ve işitme cihazı kullanıyorum ama benim işitme kaybım küçük yaşlardan beri vardı, böbrek naklinden sonra ortaya çıkmadı. Ben nakil olduktan 6 yıl kadar sonra cihaz kullanmaya başladım, o zaman kadar idare ettim cihaz kullanmadan. 2001 yılında nakil oldum ve 2005 de evlendim. 2007 den beride işitme cihazı kullanıyorum. Nakilli hastaların bazılarında işitme kayıpları oluyor sanırım. Cerrahpaşada takiplerde böyle birkaç hastaya rastlamıştım. Bunları doktorunla konuş bence belki ilaçlarını değitirirler yada böyle devam ederler ama ben fazla ilerleyeceğini düşünmüyorum. Şu anki kaybınla cihazsız da idare edebiliyor olman lazım, lakin ben yıllarca cihaz kullanmadan yaşadım Bence böbreğine odaklan ve yemene içmene ilaçlarına dikkat et kontrollerini aksatma, Allah korusun böbreği kaybedince yenisini bulmak çok zor işitme cihazı gibi 1000 TL - 2000 TL verip kendine böbrek alamıyosun maalesef yani böbrek bir cihaz olmadığı için satılmıyor. Oysaki duymamızı ve görmemizi kolaylaştırmak için işitme cihazı gözlük gibi satın alınabilir maddeler var. Ben işitme cihazı kullanmayı ilk zamanlar biraz yadırgasamda artık alıştım ve hiç sorun etmiyorum. Aksine nakilli böbreğimi kaybetmekten korkuyorum, bilmem anlatabildim mi....

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    evlenince basin gogemi erecekti. bekarlik sultanlikelin kizina yedirecegine kendin bi guzel yersin sorunlarida at kenara senden bi tane daha sen yok. biz degerliyiz. bu hayati biz yasiyacagiz. salla gitsin. nelerdn memnun oluyorsan oyle yasa. hayat dusunup durmak icin kisa yasamaya bak.sankim duymasanda gozumuz gorurken oyle cok sey varki yasamda zevk alacagimiz.
    Bilgece bir cevap.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12