Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,

artık işitme cihazı kullanmamın zamanı geldi, iş hayatında ve sosyal hayatta zorlanmaya başlıyorum. işitme cihazılarını bu zamana kadar hiç araştırmadım dolayısıyla fikrimde yok sanırım bundan sonra olacak. işitme cihazı alcagım. bildiginiz hiç görünmeye işitme cihazları var mıdır nedir, nasıl bişeydir. bilgilendirir misiniz beni. işitme kaybım sol yüzde55 sağ yüzde 58.

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba geçmiş olsun

BTE (Behind The Ear) Kulak arkası işitme cihazları; Kullanıcıya özel yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.
    hafif işitme kaybından, ileri derecedeki işitme kayıplarına kadar uygundur. Dışarıdan biraz belirgin.

RIC BTE ( Receiver in Canal - Behind The Ear) Açık Kanal Kulak arkası işitme cihazları;
    Kullanıcının işitme kaybı özellikle pes tonlarda işitmesi normal olup, tiz tonlara doğru işitme kaybı artmakta olan kişiler için tasarlanmıştır.
    hafif işitme kaybından, ileri derecedeki işitme kayıplarına kadar uygundur. Ufak bir kablo görünüyor.

ITE (In The Ear) Kulak içi işitme cihazları; Kullanıcıya özel yapılan kulak kalıpları ile kullanılmaktadır.
    Orta ve ileri derecedeki işitme kayıpları için uygundur.
    Kulağın içinde olduğundan pek dikkat çekmiyor gibi.

Medicalle de görüşürseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
    Sizin için en uygunu nedir bilemiyorum zaten görselliğinden çok işlevi önemli bence.

RIC BTEY5Xjk2 - Görünmeyen işitme cihazı var mı?BTEB9pRPM - Görünmeyen işitme cihazı var mı?ITElza0jr - Görünmeyen işitme cihazı var mı?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hic gorunmeyen isitme cihazi var. kanal ici. mesela starkeyde boyle cihaz var.ama dip kanal diye derine takiliyomus. kullanmak her babayigidin harci degil. bence bizim normal kulak kaliplari bile kaldirip atasimiz gelirken bu derinden takilan seyler adami cildirtir hem kaybinizda cok az degil. isitme kaybida genellikle ilerler. bu pahali kanal icine bosa para verme bence.
    bak baya bi sikinti yapiyodur artik isitme kaybin. ufak yollu kulak ici cihazlardan edinde yigitce alismanin yollarini arahem kim senin kulaginda cihaz var diye dikkat edecekmis, etse gorse bile duymadan hi hi hi demekten iyidir kucucuk bi kupe takmak

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın Shukufe motive edici konuşmuşsun, öylede oldu. Hiç görünmeyen degilde çok ufak bir işitme cihazı olabilir böyle yandan bakınca pek belli olmayacak neler önerebilirsiniz. bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımızda müdahil olursa daha ayrıntılı ve bilgiye ulaşabiliriz, yardımlarınızı rica ederim.
    Teşekkürler.

Üye
    ndelif32 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    benim işitme kaybımda sizinki kadar,fakat ben 10 yıldır cihaz kullanıyorum.Bukadar uzun süre cihazsız nasıl idare edebildiniz?Ben evde dahi cihazımı çok nadiren çıkartıyorum çünkü kapı zilini duyamayabiliyorum.Ben 4 yıl önce phonak audeo yes almıştım performans olarak çok memnunum ses kalitesi mükemmel cihazda ufak zaten neredeyse hiç görünmüyor yanlardan saçınızı hafif uzun bırakırsanız hiç kimse kolay kolay bu cihazı farkedemez.
    Resimlerini koyacaktım fakat nasıl ekleme yapıldığını anlayamadım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bana sorarsaniz oticonla resounddan sasmayin. deneyin hatta disari seslerinide denemeden almayin cihazinizi. cunku odyo odasinda cok guzel gibi gozuken ayarlar disarida iyi olmuyor.
    sizin kaybinizin cesidini bilmeden, eger pes sesleriniz iyiyse rite alin derim. ben cok heves ediyorum o ritelere. cunku kulak hava aliyormus, kalipta rahatsiz etmiyordur diyorum.eger size uyarsa bir deneyin. cesaret

Üye
    mka41 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukue söylediginiz cihazlar inceledim önerebileceginiz başka boyutta küçük dikkatlice bakmadıktan sonra belli etmeyen işitme cihazları var mı ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    incecik boruyu begenmedin yaniahh keski bana olaydi halat kadar bile olsa kabulumdu.ama cihazi minnacik ha.
    madem kulak ici olanlara bak