Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bboyprinco Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    04:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emeginize tesekkur ettim anladim tecrubelerinizi yazdini tekrardan sagolun fakat hala hangi cihazi almam gerektigini kimse soylemedi.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

@shukufe senle bi ara şu selise gidelim ayar yaptırmak istyrm bu gürültü azaltma modunu kapattırmak istym.Burdan yazdım çünkü sana mesaj atamıyrm özelden.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

ben isitme cihazi kullanan sagirim arkadas odyometrist degilim.
    sen git mithatpasa selise. sibel hanim geregini cok iyi bilir. tecrubelidir. ayricada cok bilgilidir.GERCEK KULAK OLCUMU yaparak ayarliyor cihazi. sana gereken sesleri mukemmel sekilde gerceklestiriyor. bir tiyo daha beni MEHMET AKSIT bey yonlendirdi, chili 7 sattiginiz bi sagirda cok memnunmus. sizden almis cihazini deyin.isinizi iyi bir sekilde yapacagindan eminim.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

@shukufe ankaradakilerde rem cihazı var mı hepsi kullanıyomu acaba.rem cihazı dediğin bu pc ye bağlayıp ölçüm yaptıkları şey deilmi küçük bir kutu şeklinde hi-niro mu ne yazıyodu ben okumuştum.Dediğin yere bu akşam gideceğim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

phonak uymayinca her gittigim merkezde rem cihazi diye tutturdum. var obur odada diyolaronunla ayarla bakalim diyincede sen almaya karar verince yapcam diyolar. rem cihaZI ORTALARDA YOK.bitek bu selisteki sibel hanim ilk ayar icin bu rem denen seyi kullandi dolastigim yerlerde.
    rem cihazi boynuna bisiy asiyolar. kulagina cihazdan once kablolu bisey sokuyo. sonrada galiba kalibi sokuyo. onunla seslerin ayari guzel oluyor.
    senin dedigin alet her isitme cihazi satan onun la yapiyoda o degil. bunu bide ekranda gorebiliyosun.
    birde idis mithatpasada var bu rem ile cihaz ayari. ordan begendim ben bu chiliyide kadin israr etmeme ragmen sen duymuyorsun diye bana cihaz satmadi nedensekadin isi biliyo ama bende duymayan kulagimla ille cihaza muhtacim. dedim bir iki frekans duymayivereyim diyede mukemmeliyetci kadin satmadi iste.

Üye
    ndelif32 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu takip ediyorum daha öncede belirttiğim gibi bende cihazımı yurtdışından aldım.Benim ailem yurtdışında yaşıyor ve ilk cihazımı satın aldığım firma ile iletişim kurmuştum mail olarak onlara Türkiyede yaptırdığım işitme testimi gönderdim.Bana Phonak Audeo Yes önerdiler bankadan hesaplarına ödeme yaptım cihaza teste göre ayar yapıp bana gönderdiler.Ayarı tabikide olmamıştı bende Phonalın İstanbuldaki şubesine gidip derdimi anlattım hemen yardımcı oldular ayarını yaptılar ücret verdiğimi hatırlamıyorum.Daha sonra cıhazın hortumu ile ilgili bir sorun yaşadım kulağım aşırı terlediği için horum tıkanıyordu ve ses gelmiyordu yine şubeye gittim sağolsunlar hemen kulak kalıbı ölçümü aldılar cihazı İsviçreye yolladılar 10 günde bana geri teslim ettiler sadece kalıp ücreti ödediğimi hatırlıyorum oda 40tl cıvarıydı sanırım.Ben cihaza ayar sadece bir kez yaptırdım garanti süresince bir kez bakıma verdim ve yine ücret ödemedim.Rahatlıkla cihazı yurtdışından alabilirsiniz sadece cihaz modelini siz değil odyometrist tavsiye etsin,marka olarak ben Phonak tavsiye ediyorum.

Üye
    uakça Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese Merhaba.

@bboyprinco Ben sağ ve sol %72 işitme kaybına sahibim. Ufaktlıktan beri işitme cihazı kullandım, en son 2 sene önce widex marka işitme cihazı satın aldım. Test yaparken iki tane alternatifim vardı 1. marka Siemens, 2.marka widex (cihazların modellerini hatırlamıyorum ama fiyat aralıkları 3,500-4,000 TL arasındaydı). Her ikisinide 1 er hafta boyunca test ettim, Siemens Dış ortam sesleri net - doğal olarak verirken insan seslerini mekanik olarak veriyor. Widex İnsan sesleri doğal ve net olarak verirken Dış ortam sesleri mekanik-net olarak veriyor. 2 Hafta boyunca testimde siemens olumlu puan alamadı benden, Tel görüşmelerinde, Yüksek seslerde, ikili konuşmlarda tam olarak anlayamadım ve sesler bana cidden saf ve doğal gelmedi ama arka plan seslerinde gayet başarılı oldu. Widex ise tam tersi, işitme engellilerde ortam ve insan sesleri ne kadar doğal olursa bizim için o kadar iyi olur ( Bu bir nevi ballı sütün içindeki balı daha çok tatmaya benzer ) Cihazı aldıktan sonra 2 arkadaşımada bu markayı önerdim, gayette memmunlar şuan. Widex istanbul Ana şubesi Taksim Alman konsolosluğun yanında, Yurt dışında nerede olduğunu bilemem ama size tavsiyem bu markayıda araştırmanız.

Kolay gelsin.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

@SHUKUFE o rem cihazı benim işitme cihazını aldığım yerde de varmış gösterdi bana bu dedi sadece senin cihazın sana fayda sağlıyor mu sağlamıyor mu onu ölçmek için kullanılıyor dedi. o anda ayar yaparken sesler ve her şey sana normal geliyor ama dışarı çıktığında evdeki ortamda ve iş ortamında çok farklı geliyor sesler bu kez gürültü baskılama özelliğini tam ayarında yaptı ama konuşma seslerinde biraz daha oynaması gerek konuşma sesleri biraz kalınlaşmış sesler boğuk gibi geliyor akşam tekrar gideceğim inşallah bu kez tutturur ayarını.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana rem cihaziyle ayar yaptiklarinda seslerin yukseklik ayari duzgun oluyor. zaten ters duyan biriymisimelalem tiz ses kaybini daha cok yasarken ben pes sesleri daha az duyarmisim, kimi odyoculara gorede hic duymuyormusum kulahima anlatsinlar, duyuyorum istevalla o remle yapmadiklarda ver ediyolar sesleri kulak kokume batiyo aciyo kulak dipten remle ayar yaparlarsa begenmedigim cihazlarda ses hgarfleri acaip geliyor. mesela K harfi tukuruk dolu yapis yapis zivanadaN CIKARTTIYDI begenmedigim phonakta selise ayarlattikta.
    isinin olmasina sevindim insallah iyi olur ayarlarin. satandan baskasina gidersen ayar icin hem para veriyormussun hemde biseye benzemiyormus cihaz.
    ama napayimki 3 tane cihaz degistirip 10 kere ayara gidip bi olmayincada isitme merkezinide cihazida markayida afaroz ediyorsun iste
    iyi duyma haberlerini bekliyorum insallah hersey gonlune gore olur.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12