Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    koseharun27 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb. phonak naıda q50 sp cihaz aldık nezaman tepki vermeye başlar acaba ??

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

duymaya baslar baslamaz ses gelen yere dikkat eder. mesela kapi aciliyor kapaniyor, siz elinize birsey alip sikirdatirsiniz, ses cikarirsiniz ona dikkatle bakar. siz ismini seslendikce ona donup bakar. sonrada sizi taklit ederek konusmaya baslar. aman ilginizi eksik etmeyin. insallah cocuk icin iyi oldu.
    benim gordugum bir bebek koklear implant demislerdi. iki bir cihazini cikarip atiyordu. kendi kendime dedimki bu bebegin cihazinin ayarlari iyi olmamis rahatsiz ediyor. cunku kendim seslerden kulagim acidikca cikarir koyardim cihazi.

Üye
    koseharun27 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldığımız cihaz nasıl ?? firma phonak naıda q30 sp demişti biz daha iyi olur diye q50 tercih ettik

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

o cihazi bilmiyorum ama phonakta kendi isitme kaybima uyan 3 cesidini birer hafta gibi demnemisligim var. sesleri cok sertti 3ununde. ama konusmalari guzel anlatiyordu. benim isitme kaybima uyan ayari yapamadilar bu phonakta.siz gercek kulak olcumuyle iyi biri uyguladiyse musterih olun. bebeginizi benim icin opun. insallah cihaz iyi ayarlanmistir. kimden aldiniz cihazi.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Cihaz işitme kaybına uygun gibi görülüyor.
    Ama daha işin başındasınız.. En kısa zamanda bir eğitim odyoloğu ile görüşmenizi öneririm. Özel eğitim kurumlarından bahsetmiyorum. Oralara da gitmeniz gerekebilir ama öncelikle bir eğitim odyoloğu bulun. Eskişehir'de İÇEM, Ankara'da Hacettepe ve Gazi Üniversiteleri, İstanbul'da DUYSEL'i deneyebilirsiniz.

Üye
    koseharun27 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğitime çocuk ne zaman başlaması gerekir rehabilatasyon merkezine yazdıracaz.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

6 aylık bebek rehabilitasyon merkezine yazdırılmaz. Bu yaşlarda bebeğe değil, anne-babaya eğitim verilir. Amaç, bebeği nasıl yetiştirmeleri gerektiğini öğretmektir. Bu nedenle eğitim odyoloğuna danışmanız gerekiyor.

Üye
    sugra Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar, 3 aylık down sendromlu bir kızım var. doğumundan itibaren işitme testlerini geçemedik. konyada tıp fakültesinde dün yapılan BAEP testinde kızımın her iki kulağında cok ileri düzeyde işitme kaybı olduğu tespit edildi. 100db işitme kaybı var denildi. cihazla duyma ihtimali var dediler. biz oticon safari 300 modelini almayı düşünüyoruz. cihaz hakkında bilgisi olan var mı? hangi cihazları tavsiye edersiniz? ayrıca down sendromu olduğu için biyonik kulak ameliyatını sgk karşılamıyor dedi doktor ve zaten ameliyat olabilme ihtimaline pek değinmediler. bu konu hakkında bilgisi olan var mı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

oticon candir cok guzeldir guvenebilirsiniz.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Sugra,
    Down Sendromlu çocuklarda kulak kanalı normalden çok daha dardır. Aynı şekilde orta kulağı havalandıran östaki borusu da çok dardır. Bu nedenle dış kulak yolunda kulak kirine, orta kulakta da sıvı birikimine sık rastlanır. BERA testinden ayrı Timpanogram testinin de yapılmış olması gerekiyor. Timpanogram orta kulağın durumunu gösterir. Timpanogram sonuçlarını yazabilir misin?
    Geçmiş olsun...

Üye
    sugra Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Bey timpanogram testi yapılmadı. sadece işitme ile ilgili karamanda abr yapıldı geçemediği için konya tıp fakültesinde baep yapıldı. kbb uzmanı kulak kanalının darlığından dolayı zarını bile göremediğini söyledi biraz kir olduğunu söylediler ve baep testinden önce bir süre kulak kiri için damla kullandık sonra kulak temizlendi ve başka bir muayene yapmadı.darlıktan dolayı işitme cihazı için kalıp almada bile sorun yaşadık. ayrıca bebeğim çoğu zaman hırıltılı bir şekilde nefes alıyor. dr kıkırdak yapısının daha gelişmemiş olabileceğinden bahsetti ama bunun sebebi östaki borusunun darlığı olabilir mi acaba.Dediğiniz testi de derde yaptırabiliriz?
    tesekkürler..

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk Üniversitesinde yapıyorlar bu testi.
    Bu test önemli. Eğer orta kulakta sıvı birikimi varsa, BERA testi yanlış sonuç verebilir.
    Uzmandan "1000 Hz prob ton timpanogram testi" yapılmasını isteyin. Bu test "yüksek frekans timpanogramı" olarak da bilinir.
    Eğer timpanogram "düz" çıkarsa, "kemik yolu BERA" testinin yapılması gerekecektir.
    Hırıltının sebebi de östaki borusunun darlığı olabilir.
    Östaki dar olduğu vakit, geniz boşluğu kolay tıkanıyor. Çocuk nefes almakta zorlanıyor.

Sugra,
    Karaman'da Şamkapı Cd. 15/1 adresinde "Karaman işitme" adlı bir merkez var.
    Telefonu: 0338 213 2642
    Timpanogram testini yapabiliyorlarmış.

Üye
    sugra Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim Mehmet Bey. öyle bir işitme merkezinden haberim yoktu. Ben öğretmenim kızımın down sendromu olduğunu öğrendikten sonra onun eğitimi ve fizyoterapisini planlamaya başladık ama işitme kaybı da eklenince bizim için bu durum daha da özel oldu. Umarım işitmede cihazların faydasını görürüz. dediğiniz testi yaptırdıktan sonra size de sonuçları iletirim. Tekrar teşekkür ederim.

shukufe sanada tesekkür ederim ayrıca

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

buyuk uzuntu sagra. sana hayran oldum diyecegim ama tabi icini bilmiyoruz.cok uzuluyorsundur ama boyle akillica yolu acmaniz buyuk basari. insallah bebecik icin en iyi cozum yolunu bulursunuz.allah yardimciniz olsun. bebecigi benim icin opun.

Üye
    sugra Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inş shukufe tesekkur ederim.

Mehmet bey timpanogram testini yaptırmak istedik ama bayramdan dolayı şehir dışında dediler testi yapacak kişi için. şu an cihazı kullanmaya başladık ama kızım seslere bir tepki vermiyor. Konya tıpta 3 ay sonra tekrar test için geleceksiniz dediler. ki ilk gittigimiz zamanda pek ilgilenmediler bilmiyorum belki down sendromu olduğu içindir ya da işitme kaybını umutsuz bir vaka olarak mı gördüler bilemiyorum. sonuç olarak ayrıntılı bi inceleme ya da muayene yapılmadı.Bende Levent Sennaroğlundan randevu almaya karar verdim ve görüştüm test sonuçlarını istediler ona göre geri dönüş yapılacak.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon