Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 109 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    banada kimse vermedi denemek icin. aklima yatar gibileri olmadi degil. bir gun deneyeyim diye rica ettim kimse vermez dediler, denemeye veren olursa alin ondan dediler. hele idis cihaz bile satmadi bana sen duymuyosun diye.gel seni selise gotiriim ankarada.

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

selıse de gıttım cok zamandır gıtmıyorum orada ıdıs benı gorurse bı daha dukkana sokmaz yakınlar bırbırlerıne

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol Shukufe.benim naidamda ses kisma var sesler çok olduğu yerde kisiyorum.bende de otomatik şimdilik,zamani gelince otomatikden çikacağim.

Ekrem widex estetik ama bana tavsiye etmedi yakin arkadasim.çekisi ağirmiş.bir de simens micon mi 7 deneyin.Şu ruslar beni aldatdi denemeye izin vermediler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

gardas sen cok para verdin 9 ama onda ses yumusatma varmis sen ondan sevdin cihazi.

ekrem siemens nitro denemeistim ben sesi cok hosuma gitti budur dedim ama 3900 liradan milim inmedi. iyiki inmedi chili 7 daha iyi oldu bana.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yelizzz Mesajı Gör
    benimde ihtiyacım var yeni bir işitme cihazına eylül ayında almayı düşünüyorum ama işitme cihazı ne marka almalıyım bilmiyorum
    İşitme kaybınızın durumuna göre cihaz önerileri değişecektir...Bir de tabii bütçeniz önemli...
    30 senedien fazladır işitme cihazı kullanıyorum şu marka iyidir diyemem.. Tamam öne çıkan markalar var ama kel alaka markaların bazı insanlarda çok ii sonuç verdiğini biliyorum....
    Hatta bende her iki kulağıma farklı marka takınca daha iyi oluyor...
    Denemeden karar vermeyin...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

.bahadira katilmiyorum. kelalaka markalarin hizmeti ona gore olur. zaten cihaz denerken sagir kulakla ses duyduk diye MAL BULMUS MAGRIBI gibi sevinecegiz bide odyocunun buyulu sessiz odasinda konusma seslerini sahanne anliyacagiz. bize demiyolarki dis dunyada soyle gurultulerle o isitme cihazindan gelen seslerle konusma anlamak dursun teneke trampet seslerine bogulacaksiniz. bi ciktin disari vallah dunya amma gurultulu yer diycen. amma velakin parayi vermissen hapi yutmussundur
    kaliyo o moktan cihazda senin ustune.

Üye
    benimkulagim Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Günay
    Son Giriş
    14.08-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında en çok tartışılan konuların başında geliyor bu.. İşitme cihazı alma aşamasında insanlar çok kaygı duyuyorlar.

Bende çok zor bir durum yok. Sonuçta dünya çapında bilinen üreticiler var, bu üreticilerin markalarının Türkiye'deki yetkili temsilcilikleri var..

Biraz araştırma yaparak dünyada kabul gören en büyük markaların;

Widex, Phonak, Oticon, Unitron, Bernafon, Sonic, ReSound, Siemens, Starkey..

olduğunu bulmak çok uzun sürmüyor.. Sonra da yapılması gereken çok kolay bu markalardan bulunduğunuz yerde yetkili satış noktası varsa gidip 1 saatinizi ayıracaksınız ve ücretsiz işitme cihazı denemesi yapacaksınız..

Zaten deneme yaparken gittiğiniz firma, marka, cihaz, model farkları ve fiyatları hakkında ön bilgiyi alacaksınız.. Satıcılar bu aşamada bizimle çok ilgileniyor zaten (cihazı satabilmek için)

3-4 firmaya gidip cihaz denediğinizde zaten ister istemez karşılaştırma yapacaksınız, hangi marka daha iyi, hangi firma daha ilgili ve fiyatları daha uygun..

Sonra karar verip optimum seviyedekini alacaksınız.

Hatta bazı firmalar cihazı 1 hafta 10 gün denemek üzere size veriyor..

Genelde ilk kez işitme cihazı alacaklar çok tereddüt yaşıyor ama benim gibi birden fazla cihaz alıp kullandıysanız deneme yaparken aradaki farkı çok iyi anlıyorsunuz..

Ayrıca bir markanın dünyaca bilinir olması tabi ki ürün ve hizmet kalitesi olarak daha güvenilir gelebilir ama sizin için önemli olan sorununuzu çözen ve bütçenize uygun olan en iyi markayı seçmek. Bunu unutmayın

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

butcedeki parayi guzel bir sekilde yemek varken cihaza ayiriyoruz.isinize yaramadimi taaa icinize oturuyor bosa giden para. duymak icin butce filan dinlenmiyor. yaratiyorsunuz. cihazdan para kitarsan o butcede gelir getirmiyor. aman dikkat edin cihaz alacaklar.oyle uzun tafsilat verip ugrasmazlar, guler yuzle laf kivirtir bazilari.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    .bahadira katilmiyorum. kelalaka markalarin hizmeti ona gore olur. zaten cihaz denerken sagir kulakla ses duyduk diye MAL BULMUS MAGRIBI gibi sevinecegiz bide odyocunun buyulu sessiz odasinda konusma seslerini sahanne anliyacagiz. bize demiyolarki dis dunyada soyle gurultulerle o isitme cihazindan gelen seslerle konusma anlamak dursun teneke trampet seslerine bogulacaksiniz. bi ciktin disari vallah dunya amma gurultulu yer diycen. amma velakin parayi vermissen hapi yutmussundur
    kaliyo o moktan cihazda senin ustune.
    Biliyorum katılmadığını aslında bende tecrübe etmemiş olsam yazmazdım zaten...
    Eskiden philips s45 g kullanıyordum 2 tane... sonra biri bozuldu ve yenisini almam icap etti...
    Sigorta bana viennatone diye bir marka verdi... Ki hala da adını duymuş değilimkimseden...
    Ve hayatımda ilk defa tam olarak duyudğum günlerdi... Allahım aklıma geldikçe mutlu oluyorum...
    Peki bulduğum firmanın teknik servisi iyi mi idi ? Maalesef hayır...
    Garantisi bittikten sonra Tamir için neredeyse cihaz parasının yarısını istedi... Bende yaptıramadım öyle kaldı...
    Ama 3,5 sene boyunca hayatımı yaşadım...
    Sonra dijital cihazlar çıktı bu modelleri bulamadım... Mumla arıyorum...
    O yüzden;
    1. İki farklı markayı kulağa takıp denemekte fayda var... Bunu da duysel...vs gibi bir sürü mrkanın distirübitörlüğünü alan firmalardan yaptırabiliriz...
    2. En iiyi cihaz en pahalısı değildir. Unutmayalım...
    3.C,ihazın arkasında duracağına inandığınız firmadan alın... Marka önemli değil...

Üye
    benimkulagim Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Günay
    Son Giriş
    14.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben son iki cihazımı alırken de gittiğim firmalar bana şöyle cihaz denedi;

İşitme kaybıma ve bitçemize uygun olan en az 2 modeli kulağıma göre bilgisayardan ayarladı ve taktılar. Sonra bilgisayarlarındaki programdan bana farklı sesler dinlettiler. Örneğin kalabalık bir restoran sesi, televizyon sesi, toplantı ortamındaki gibi karşılıklı konuşma sesleri vs.

Daha sonra işitme merkezinin kapısından dışarı çıkarak cadde önünde bir müddet dışarıdaki sesleri dinledik, o arada konuştuk sohbet ettik. Arabalar ve insanlar geçerken..

Buradaki amacın işitme merkezindeki sessiz deneme odasındaki ayarlarla dış dünyada gerçekte karşılaşabileceğimiz ses ortamlarını canlı yaşatmaktı.

Sonuçta sessiz bir odada cihazla daha rahat şekilde duyabiliyorsunuz, ama gerçek dünyada bir sürü zor koşul var, araba geçiyor, biri bağırıyor, müzik çalınıyor vs..

İşitme cihazı bu tür ortamlarda gerçekten iyi bir teknolojiye sahipse ve uzman kişilerce ayarlanmışsa gerçekten olumsuz seslerin bir çoğunu baskılıyor, sizi rahatsız etmeden sizin yerinize gerekli ayarları yapıyor ve kulağınıza veriyor..

Tabi unutmamak lazım ki en teknolojik işitme cihazı bile insan kulağının yaptıklarını yapamıyor.. En azından şimdilik. O yüzden beklentilerimiz de buna göre olmalı..

Ben ilk cihaz aldığımda dükkandan çıkar çıkmaz çok sesten rahatsız olmuştum, ama sonra odyometrist uzman bana dedi ki;

"Şimdiye kadar bu seslerin bir kısmını duyamıyordun, artık duyuyorsun. O yüzden bu aslında bir sorun değil, aksine normal.. Rahatsız olduğun tüm sesleri bende duyuyorum, duymak zorundayım."

Haklıydı, sonuçta işitme cihazı etraftaki sesleri alıp benim duyabileceğim şekilde kulağıma veriyor. Burada önemli olan iyi ayar yapılmış olması, yoksa çevredeki birçok ses rahatsız edici seviyede kulağınıza gelebilir.

Bu yüzden işitme cihazı alacaklar buna dikkat etsin, ben cihaz denerken bunları deneyimledim.. Zaten herkes böyle deneyimlerini paylaşırsa önceden birçok şeyi öğrenip ona göre hareket etme şansımız olur.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

benimkulagim;

Hangi firma bu çok merak ettim...

Üye
    benimkulagim Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Günay
    Son Giriş
    14.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eski olan İdi s işitme merkezi kadıköy (oticon bayisi), diğeri ise odyopark işitme merkezi (widex ve unitron bayisi) kadıköy

Her ikisi de yukarıdaki anlattığım şekillerde deneme yaptılar, üç aşağı beş yukarı..

odyopark çok daha iyiydi, odyometrist çok bilgili ve bana da çok ilgi gösterdi.
    Konu benimkulagim tarafından değiştirilmiştir (09.08-2014 Saat 21:38 ).

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

"benimkulağım", ben seni bi yerden tanıyor muyum

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

olmayacagini bildigimiz kadar firma anlatan birini tabiiki ismen olmasa bile baska turlu taniyorsunuzdur doktor bey

Üye
    benimkulagim Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Günay
    Son Giriş
    14.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben sizi tanıyamadım doktor bey, siz hangi hastanedesiniz

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon

Başlığın Etiketleri