Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 109 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cakmakmehmet2001 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    harikalık;

32 yaşındayım, 7 yaşından beri kulak arkası Rexton ve philips bir kaç marka daha kullandım
    bunların içinden oticon CHİLİ SP5 cihazı çok beğendim danimarka malı. digital bir cihaz en önemli bir özelliği ise otomatik gürültü önleyici ve su geçirmiyor. küçük pili var. yaklaşık 9 gün gidiyor. kesinlikle tavsiye ederim. İzmir Alsancak 2012 yılında aldım 1850 liraya. ssk ile raporla alınınca 1500 liraya tekabul ediyor, 350 lirasını devlet geri ödüyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

chılı sp5 te gurultu yonetımı yok
    hatta chılı 7 de bıle yok gurultu yonetımı
    bıtek chılı 9 da var.chılı 9 da babanın fıatı. o kadar pera vermek zor

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

widex ve otıcon a guvenebılırsınız

Üye
    cakmakmehmet2001 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanılıyorsunuz.. ben 2 yıldır oticon chili SP5 kullanıyorum gürültü önleme var.. gürültü geldiğinde aniden ses seviyesini düşürüyor. gürültü kesilince ses eski ayarladığın seviyeye geri geliyor.

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sadece chili sp 5 de değil , oticon un tüm ürünlerinde gürültü yönetimi mevcuttur. Ancak programı yapan arkadaş bazı fonksiyonları etkinlikten çıkarmış olabilir.. Yani gürültü maskelemeyi tamamen açıp kapatabildiğimiz gibi , orta seviyede de etkinleştirebiliyoruz.. Cihaz programlamalar çok önemli.. Bu oticonun 3000 liralardan başlıyor fiyatları falan da yine aynı noktalara geliyor.. Bu böyle olmayacak arkadaşlar ben oticon için bir sayfa oluşturacağım.. Oticon hakkındaki bu bilgileri orada toplayacağım.. Sorularınıza ve bilmek istediklerinize oradan destek vermem çok daha kolay olacak sanırım. Oticon fiyatları ortalama 1000 liradan başlıyor , 7000 liralara kadar da modelleri mevcut. 3000 liralık cihaz beğenip burada da 3000 liralardan başlıyor demeniz biraz garip.. 1000 Liralık cihazı 800 e alan hasta 500 lirayı da devletten geri alıyor. ?!?!?!?!?!? üstelik 50 lira maliyetle merdiven altında yapılmış bazı markalar , piyasada 2000 liradan listeye yazıp, hastaya senin için 1000 liraya bırakırım cihazı diyor.. hasta da kendisini karlı çıktım sayıyor.. inanamıyorum.. uyanın artık. bilinçlenin lütfen.. aldığınız cihazın fiyatı elbette önemli sizler için ama 6 ay sonra ucuza malettim dediğiniz cihazı kullanamadığınızda , paranın tamamını çöpe atmış olacaksınız.. Lütfen dikkatli olun. İyi marka isteyenler.. Oticon , Phonak , Wıdex peşinde koşun.. Çin'de yapılıp , X ülkenin nano teknoloji malı bunlar diye satılan cihazları nasıl ayırtedebileceğinizi ?!?!??! bol şans hepinize arkadaşlar.. tekrar görüşmek üzere.. )) sevgiler..

cakmakmehmet2001;
    kesinlikle çok doğru.. cihazınızın ses kalitesinin bozulmaması için kulak kalıplarınızın hortumlarını 2 - 3 ayda bir değiştirmeniz gerekli.. uğrayın bir ara , ücretsiz değişim yapıyorum.. hotrum değiştirmeye bile inanılmaz paralar aldıklarını öğreniyorum... çok üzücü... bir kahvemizi içmeye uğrayın bize , bulvardayız.. ))

Oticon artık Aydın da .. Turistik parka gelmeden , sağda " RED İşitme Cihazları " lütfen tanışma kahvesine uğrayın.. Bekliyorum.. )) Sevgiler..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

otıconda uzman sızsınız betul hanım, bılgılendırmenız ıcın tesekkurler. yabancı kaynaklı tanıtımlarında ben gurultu yonetımı 5 ve 7 de olmadıgını gordum demekkı yanılmısım o zaman.
    ama otıcon phonak wıdexten baska markalar merdıvenaltı deyımız yanlıs olamazmı
    cunku 7 yıl kullandıgım resoundla hıcbır kere sıkayetcı olmamısımdır
    sımdıkı kullandıgım sıemens cıeloda ıyı bır cıhaz
    lakın sıemensın dıstrubor fırması hoş degıl

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba. 5 yil goturur mu.bilmiyorum.cunku yeni.aldim. adi phonak.naida.q90 zarif ince ve rahat. tek - si pili 1 hafta gidiyor. eski.cihazim phonak naida 9 du kalindi 3 hafta giderdi.

Üye
    bennurhan Avatarı

Gerçek Adı
    nurhan
    Son Giriş
    12.06-2014
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

phonak virto Q 70 i denedim bu gün..sağ 80 sol 85 kayıp var..ısrarla kulak içi kullanamazsın diyenlere rağmen araştırdım buldum..fiyatı 4350..iindirimli 3200..Q 90 ı daha iyi ama indirimli fiyatı 5000 dedi.şu anda da 6 yıl önce aldığım siemensin hangi modeli bilmiyorum onu kullanıyorum.ince sesleri duymamaya başlayınca değiştirmek zorunda kalıyorum. ama bu gün denediğimle daha iyi bir işitme sağlandı..dahada iyisi olmaz sanırım..ayrıca benim işitme kaybıma illede kulak arkası kullanmalısın diyenler için kulak arkası modeli de aynı frekanslarda denendi..diyebilirim ki kulak içi cihazda sesler daha netti..

Üye
    ZaferD Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, İnterton almayın da ne alırsanız alın. Ben dayanamadım en sonunda kulak içi cihazı çiğneyip sinirimi çıkartmaya çalıştım. Bugün Siemens nitro 301 kulak içi aldım.
    Yurtdışından geldi. Bugün iyi gibiydi. Ancak gürültülü ortamda sesler biraz karışıyor. Ben de çok ciddi ve ince tonlarda çınlama ve uğultu var. Belki bundan olabilir. Yarın gidip tekrar frekans ayarı yaptıracağım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

HAYIRLI OLSUN CIHAZIN ZAFER. BEN BU NITROLARA COK HEVES EDIYORUM AMA PARA AZ GELINCE CIELOYA RAZI OLDUM.ilk programlamasiye kullaniyorum odyocuya gidip biraz duzelttirmeye cesaretim kalmadi. biktim. eski cihazimin kapi kapi dolastirmasindan
    sen cihazi disaridan almissin. insallah ayarlarini iyi yaparlar. bu cok onemli.cunku ordan almadiysen. ne pil bitmesini ne ses kismasini, nede program degistirmek icin baska programi yuklemiyorlar 4 programli cihaza tek program yukluyorlar.sen yukletebildinmi
    burda nitroda ses yumusatma var bu rahat dinlemek icin iyi birsey, birde siemenslerin cogu cinlama programi var bu cinlama programini dinledigim insanlar sevmiyor ama bilemiyorum

Üye
    serpil26 Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    22.04-2017
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA arkadaşlar bendede pro ıno otıcon cihazı var aldıgım 2 yıl oluyor 2012 yılında 2000tl peşin aldım dış seslerle konuşma sesi ne zaman ayara gittiysem hep aynı kısma yapıyoruz diyorlar ama bişey farketmiyor kalabalık ortamda sesleri ayırt edemiyorum tekrar cihazlara bakmaya başladım sese kaybım60 70 arası hesaplı nereden alabilirim fiyatlar her yerde farklı sanırım......Dış mekan sesini azaltıp konuşma sesini iyi anlamak istiyorum, 24 kişilik bir odada konuşma seslerinden hiç iyi anlamıyorum tekil konuşuldugu halde,bilgisayar ve kombi sesi daha iyi geliyor birde kulaklıgımın plastigini degiştirdiklerindede ücret alıyorlar evet arkadaşlar hangi cihazı alayım yurt dışında yegenim var bende getirebilirim diyor bana yardımcı olursanız sevinirim,nemden etklenmiyen bir cihaz istiyorum..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

plastik degistirme dediginiz kulak kalibiysa tabi para vereceksiniz.hortum degistirmeysede 2 lira tabi vereceksiniz. cihaz sattik diye hayrat yapmaya caklarki bazi sevdigim odyocular bu hortum degistirmede para almiyor. ama bu benim hosuma gitmiyor. emekleri neyse alsinlar.
    gurultude bilhassa sizin dediginiz 24 kisilik ortamda sanirimki hepimiz bu sikati yasiyoruz. ama sesler yuksek olarak ayarlanmazsa daha dayanilir olur galiba
    sizi 70 db ikayip icin cok ve iyi cihazlar vardir. resounda bak. hem daha iyi gurultude anlama hemde fiat acisindan daha uygun gibime geliyor. ama iste odyocunuz tecrubeli olursa iste esas olan

Üye
    kocersen Avatarı

Gerçek Adı
    ersen koç
    Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende siemens a&m auro 2 pro open kulak arkası işitme cihazı kulanıyorum 3 programlı dijital çok memnunum 80db işitme kaybım var kulak içi cihaz almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

Kulak arkası alacaksan simens a&m aurora 2 pro open fiyat olarkta cihaz olarakta iyi bir cihaz ben kullanıyorum sorun yaşamadım.Çok cihaz kullandım daha önceki kullandığım cihazlar widex,starkey,siemens, unitron gibi cihazları kulandım.Pahalı cihaz istiyorsan oticon ve widex benim tercihim.

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Serpil26 merhaba, oticon dan farklı bir model düşünüyorsan phonak denemelisin.. Çok güzel cihazlar gerçekten. AMA TAVSİYEM ŞU, markayı belirledikten sonra da , hangi odyometrist ile çalışacağını belirlemeye çalışmalısın.. Yani Kumaşı gösteren de terzidir. Cihazın ne kadar iyi olursa olsun, işleyenin önemi çok daha büyük..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    apmayin betul hanim, chili 7 deneme sansim oldu. odyometrist sesleri tam ayarliyamadi, buna ragmen nadia 5 ile chili arasinda daglar kadar fark var, o adar guzel gurultu nluyormuski
    yalniz numarali tekerlek varya onu evirip cevirdim disarida ses kontrolu yaparken, 3 tede 4 tede 2 dede ayni yukseklikte ses Verdi
    bunu ayari yapilmadigi icin yani bir ses yuklendigi icinmidir, baska ayar yapilirsa tekerlek donuce sesler kisilirmi bunu siz daha iyi aciklayip aklimda suphe birakmazsiniz diyorum

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon

Başlığın Etiketleri