Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba,

ismim cem aydın merkezde işitme merkezi işletiyorum oticon marka cihaz satıyorum siteye üye oldum çünkü, buradan yardımcı olabileceğim bir konu olur ise seve seve sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

sağlıklı günler dilerim

Cem

Üye
    elif canan Avatarı

Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben çift taraflı oticon kullanıyorum kanal içi.ancak istediğim verimi kalabalık ortamda alamıyorum.
    dış kulak olup sınıf ortamında kullnmaya uygun modelleriniz hakkında bilgi alabilri miyim?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bu urultuye tahammul ıcın ses yumusatmayı ıyı bırsey olur dıyordum
    ama hıcte umdugum gıbı olmadı cem
    uyguladıgınız hastalarda bu ses yumusatma nasıl ısıtme kaybında faydalı bılgı verırsenız tesekkurler

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

beniimde başıma bugun birsey geldi bilmem bilginiz varmı sol kulağımda sanki su kaçmış gibi bir his var kulak hiç duymuyor gibi cihaz olmadığı halde robotik duyuyorum sesleri böyle olduğu için cihazı taktim memnun olduğum cihaz daha kötü ses çıkarmaya başladı telefon görüşmesi çok iyi anlardım oda robot gibi geliyor şimdi konuşanın sesi ne oldu 1 günde böyle yaw

Üye
    DarK_BlacK Avatarı

Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Siber
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

elimde 2 adet kullanılmayan işitme cihazı vardır. almayı düşünürmüsünüz? )

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sorular ceremicem'in çalışmadığı yerden sanırım, tık yok

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Cem bey merhaba...SAĞ KULAK 47/41 DB SOL KULAK 47/41 DB BİLATERAL işitme kaybım var..Kemoterapiden sonra oluştu ve kalıcı..Dr bu kayba zor cıhaz bulunur dedı?Dogrumu bu rahatsızlıga yonelık cıhazınız mevcutmu?

Üye
    sofi1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba cem bey benim sağ kulağımda işitme kaybı var (112 db) askeriyenin mülakatına giricem tam teşekküllü sağlık raporu alabilirmiyim işitme kaybı ağır iş kapsamına engelmidir?? cvp larsanız sevinirim...

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben izmir alsancakda oticon bayisinde bir cihaz oticon chili nasil bir cihaz bir bilginiz varmi aytinlatirmisiniz yuzde 80 desibel sol kulakda cihaz kullaniyorum sag kulakda cihaz kullanmiyorum tamamen duymuyor sag kulak yuzde 105 desibel

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya bi konu açıyorsunuz takip edin bari aylık mı cevap vereceksiniz mesajlara siz cvp verene kadar doktora gittik muayene olduk mr çekildik ilaç kullandık hatta iyileşiyoruz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

para almıycagı ıs ıcın cem herkesten sagır
    deyın bakam ben otıcon alıcam aydındayım nası yazmaya başlar

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    307

shukufe gece gece güldürdün beni valla hem sagır deme bize ayıp yani,sagıra açıkca sagır denmez dimi ama bu arada sakın otinon almayın çok kötü bir cihaz,bakın şimdi nasıl cevap yazıyo vatandaş

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize merhaba, Adım Betül .. Eşim Ceremicem adıyla sitenize üyelik yapmıştır. Bundan daha sonra haberim oldu ancak açılış ve ruhsatlandırma işlemlerimiz nedeniyle oldukça yoğun bir dönem geçiriyoruz. Bu nedenle cevap yazamadığımız herkesten özür diliyorum. Odyometrist olan ve konuya ilişkin yanıt verecek olan benim arkadaşlar. Sorularınızı ben yanıtlayacağım. Şu anda hepinize birden bu yazıyla cevap yazabiliyorum ki durumdan haberdar olmanızı istedim. Hepinize tek tek yanıt vereceğim. Konularınız ile yakından ilgileneceğim elimden geldiğince. İşitme merkezimde hasta da almaya başladığım için hemen yanıtlayabilirim, ama emin olun ki mutlaka bir yanıt alacaksınız. Anlayışınız için çok teşekkür ediyorum.. Sevgiler yolluyor, sağlıklı günler diliyorum hepinize.. Görüşmek ve yardımlaşmak dileğiyle.. )

elbette cevap yazacağız, sadece siz böyle yorumladığınız için yazılmayacak bu cevaplar ama.. bizler yardımcı olabilmek , destek verebilmek amacıyla buradayız. Durmumuzu açıkladım az önce , yeni yerleştiğimiz bir şehirde yeni bir iş yeri kurma çabasındaydık. Ruhsatımızı aldık, açılış yaptık, anlarsınız sanırım ki çok tempolu bir süreçten geçtik. Artık buradayız. Sorularınıza cevap alacaksınız arkadaşlar.. Biz sevgi ve saygıyı elden bırakmayacağız bunu bilin.. Görüşmek üzere..

yelizzz;
    merhaba, Oticon Chili nin 3 serisi mevcut.. Chili SP5 / SP7 / SP9 ... Hepsinin çıkış gücü aynıdır. Bant aralığı ve dolayısıyla ses kalitesi SP9 da diğerlerinden daha iyidir. Ancak fiyatları özellikleri artıkça yükselmektedir. Suya ve terlemeye karşı donanımlı cihazlardır. 80 dB işitme kaybında bu cihazdan verim alabilrisiniz ancak öykü çok önemli. Daha önce cihaz kullandıysanız eğer ve analog mu dijital miydi.. Sol kulakta sadece dB olarak düşünürsek rahat rahat kullanırsınız. SUMO DM modelimiz de size göre. Eğer denemediyseniz hem Chili hem Sumo deneyin. Bazı hastalar özellikleri çok güzel olmasına rağmen SUMO dan daha memnun kalabiliyorlar. Sağ kulakta SUMO ile mutlaka bi duyum alırsınız. Ama çok uzun yıllar sağ kulakta cihaz kullanmadıysanız eğer, sadece sol kulaktan cihaz takmak sizi daha çok mutlu edebilir. Chili nin başka özellikleri de var. 6 bant çift microfon 4 program ve stremar uyumludur.

sofi1984;

merhaba, askeriye kapsamında kuralları bilmiyorum. özürlü raporu almak isteyen hastalarım da olmuştur daha önce. ancak doktorların kendilerinde bir hesaplama yöntemleri var. her iki kulağın işitme ortalamasını alıyorlar , pi sayısı gibi belli rakamlarla çarpıyor bölüyor , bir takım hesaplamaların ardından çıkan rakamı baz alıyorlar. 40 ve üzerinde çıkarsa bu rakam rapor veriyorlar. Konuya dair bilgi edinirsem tekrar bilgilendirmek üzere dönüş yaparım size.. sevgiler..

ugir;

merhaba, herşeyden önce geçmiş olsun.. bahsettiğiniz 47 dB , hafif derecede işitme kaybı olarak derecelendirilir. Elbetteki bu rakamlarla cihaz kullandğınızda çok çok iyi sonuç alırsınız.. Rakamsal olarak cihaz kullanmanız gerekmektedir. Bir de cihazı kulağa takıp denemeniz gerekir. Sinirlerde yıpranma miktarı ne kadardır , ona göre verimi ölçmek daha kolaydır. yapılan işitme testinde SD olarak yazılan Speech Discriminasyon skoru bu konuda çok iyi bilgi verir. Eğer yazılı ise bu rakamları da bildirin bana, yine cevaplandırayım.. % rakamları ne kadar yüksek ise ayırt etme başarınız ve cihazdan alacağınız performans o kadar iyi olacak demektir.. Bu kayba çok kolay cihaz bulunur. Sadece dikkat etmenizi isterim ki, kulak kanalınızı TIKAMAYAN tipte ( RITE ) cihazlardan kullanmaya çalışın.. Doğal kulak yolunuzu kapatmamalısınız.. sevgiler, tekrar geçmiş olsun, görüşmek üzere..

optix;

Yoğun bir başlangıç dönemi geçirdik , geldik arkadaşlar burdayız.. tık var

DarK_BlacK;

Biz ikinci el cihaz bulundurmuyoruz ama kullanmıyorsanız ihtiyacı olup da alamayan insanlara bağışlayabilirsiniz.

muhendis3232;

Geç kaldığımız farkındayım bunu cevaplamak için ama , ben odyometristim .. Böyle bir şikayette mutlaka doktora gitmelisiniz çünkü orta kulak iltihabını tarif ediyorsunuz. Kulağınız ilaçlarla düzeldikten sonra cihazın sesini tekrar kontrol edin, cihazda sıkıntı olup olmadığını o zaman daha net anlarsınız. İyileşmeniz süre alacağı için , merkezlerden birisine uğrayarak cihazınızın sesini dinletebilirsiniz uzman arkadaşlara.. geçmiş olsun , saygılar...

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam bn eskı model kullanıom tek kanallı ..yenı almak ısdıom ssk lıyım aldııgımda bı arkadas demısdı gıdıp ssk dan yuzde 70 ını felan gerı alabılırsın bu mumkun mu yada sskdan yada ne bılım bellı bı kısmını devletın hangı kurumu bana odeyebılır yenı cıhaz almak ıcın

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    shukufe;

Ses yumuşatması diyince , bazı arkadaşlarımız sesi kısmaya gidebiliyorlar malesef. Bu kesinlikle sizin cihazdan aldığınız verimi azaltacak konuşmaları anlamakta zorlanmanıza sebep olacaktır. Ya da kullandığıınız işitme cihazı yeterli donanıma sahip değildir. bu da bir sebep olabilir. Gürültü için yüksek sesleri programlayabilme özelliğindedir cihazlarımız. Ancak kumaşı gösteren terzidir tecrübe sahibi odyometristlerle çalışmak gerekir. Bize yakınsanız buyrun gelin. Değilseniz sizi en yakın şubemize yönlendirelim, ister misiniz ? Biz yardım için buradayız ama cihazınıza program yapılması gerek.. Buradan imkanım olsa buradan programlardım görüşmek üzere ..

gastauskas87;

Devlet 1 kulak için 550 brüt açıklamasıyla ödeme yapıyor. Kesintilerle 495 liraya geliyor ödemesi. ssk yok artık hepsi birleşti SGK oldu. Bu nedenle hangi devlet hastanesi ya da üniversite hastanesinden olursa olsun heyet raporu alırsan , 1 kulak için 500 lira geri ödeme alacaksın.. Cihazın dijital olmalı ama kaç lira olduğunun önemi yok.. ister 1000 liraya ister 6000 liraya al farketmez, devlet raporun varsa 1 kulağa 500 lira ödeyecek. 2 kulak için rapor olursa 1000 tl.. Cihazların fiyatları yaklaşık 800 - 1000 lira civarından başlıyor.. Geçmiş olsun , görüşmek üzere.. )

gastauskas87;

1 kulak için 550 brüt açıklamasıyla ödeme yapıyor. Kesintilerle 495 liraya geliyor ödemesi. ssk yok artık hepsi birleşti SGK oldu. Bu nedenle hangi devlet hastanesi ya da üniversite hastanesinden olursa olsun heyet raporu alırsan , 1 kulak için 500 lira geri ödeme alacaksın.. Cihazın dijital olmalı ama kaç lira olduğunun önemi yok.. ister 1000 liraya ister 6000 liraya al farketmez, devlet raporun varsa 1 kulağa 500 lira ödeyecek. 2 kulak için rapor olursa 1000 tl.. Cihazların fiyatları yaklaşık 800 - 1000 lira civarından başlıyor.. Geçmiş olsun , görüşmek üzere.. )

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon