Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fatma senın ısıtme kaybın az ısıtme cıhazı ses duyurur senın kaybınla seslerı duyuyorsunkı
    bıde ne kuyu kulakmıs sankı 4 cm 5 cm kulak kanalı bu adamın kulagını napar dıyorum
    ısıtme cıhazlarının cıkıs gucu yuksekkensenın azıcık ısıtme kaybınabole antıka fıkırlerle duyurucam dıyo odyocun sastım buna
    betul hanım ne dıcek bakalım
    bıde ben analogları hıc takamazdım bu wıdexlerı ne kadar merak etsemde hıc denemedım analog cıhazlar aynı tek mıkrofonlu cıhazlar gıbı oluyodu bana ondan takamazdım
    senın wıdexde tek mıkrofonlumukı

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cannan;

Hayır iyileşme gözlenmez. Çok nadir de olsa bir kaç bebek / çocuk hastada kısmen bu iyileşme gözlendi. Yetişkinlerde bu pekmümkün değil. Ancak şu olabilir. İşitme testi neticesine göre bunu söylüyorsanız eğer , hastanın test sırasındaki konsantrasyonuna bağlı olarak sonuçlar değişim gösterebilir. Yaklaşık 5 dB. Bir de testi yapan arkadaş tabii ki çok önemli. Testi yapma şekli ve tecrübesi çok önemli.. Çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bu iş sesleri duydukça düğmeye basın diyecek kadar basit değil.. Ama iyileşme olması için , kulakta sıvı vs olmalı ki , kurusun kulak iyileşsin ki ,işitm de iyileşsin ))

ekremm;
    Oticon Sumo ya da Phonak

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceremıcem.

Teşekkur ederim verdıgınız bılgıler ıcın bugun bende tes yaptırdım tekrar pek ıyı yapmadılar basmak ıcın buton yoktu duydugunu sesle ıfade edıyorsun testi yapan hastane gorevliside sızın anlatıgınıza benzer şeyler anllattı 10 db ustu ve altı testi yapan kışı konsantrasyon yada merkeze baglı degişken olabılırmış bu ıyıleşme yada kotuleşme olarak dusunulmmelıymıs.
    Inanın bızde bu durumdan muzdarıbız ufacık bır yukselış moralımızı duzeltıyor yada kucuk bır dusus duyma kaybımız cogalıyo dıye uzuluyoz aslında takmamamız gerekıyor ama bu nasıl mumkun kı bilemıyorum.

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar , kulak arkası cihazlardan kullanıyorsanız , daha doğrusu sert veya biopor kulak kalıbı kullanıyorsanız, her 2 - 3 ayda bir kalıp hortumlarınızı yenilemeniz gerekli. Bu hizmeti ücretsiz olarak yapıyorum ben. ( para almak isteyenler de olabiliyor ).. Bu hortumları değiştirmezseniz eğer, cihazdan aldığınız sesler azalır, ses kalitesi bozulur, duyum az geldiği gibi duyduğunuzu daha da anlayamaz olursunuz.. Hastanın ilk aklına gelen "acaba işitme kaybım mı ilerledi" oluyor. Sakın kalıp ve hortum kontrolü yapmadan cihazınızın ayarlarını değiştirtmeyin.. Çünkü hepinizi yanıltır. Terleme , Hava değişimi, Sıcak souk havalar vs.. hepsi bu hortumların sertleşmesine neden oluyor. O yüzden mutlaka bunları değiştirin. sonra baktınız hala problem var , yeterince duyamıyorsunuz, odyometristlerden rica edin , kulak kanalınıza baksınlar ki bushon dediğimiz kulak kiri birikmesi var mı diye. yoksa eğer, kulakta sıvı birikmesi, iltihap olabilir, orta kulak yeterince havalanmıyordur, östaki görevini tam olarak yerine getiremiyordur, burnunuz tıkalıdır belki, bunlar da etkiler işitmenizi. Bunların hiç birisi yok ise ve kulak kanalı ve cihaz aparatlarının da hepsi sağlıklı ise ve yine de verim alamıyorsanız, işitmenizi ve kulak basıncınızı bir kontrol ettirin. Cihazınızda da ses düşmesi , performans azalması söz konusu değilse , işitme kaybınızın arttığı düşünülmeye başlar. Yaptıracağınız testin sonucuna nasıl güveneceğinizi ben tarif edemiyorum malesef.. Çünkü yapan kişilerle ilgili bir durum.. Testi yapan kişinin uyanık olması lazım. hiç bir şeyi atlamaması lazım.. Sizler test yaptırmaya alışkın olduğunuz için, sizin gözlemleriniz doğru kişilere yönlenmenizi sağlayacaktır düşüncesindeyim.. sevgiler.. ))

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seydo6565 Mesajı Gör
    bana gözlük tipi lazım
    https://www.google.com.tr/search?q=p...0ponto&imgrc=_

kemik yolu istiyorsan sıkıntısı çok. bunu araştır bence.. )

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

merhabalar,valla allah razı olsun betülhanım,okudukça hayretler içinde kaldım,o kadar güzel ve anlamlı anlatıyorsunuzki,ülkemde işini bilen,dogru ve dürüst çalışabilen odyomeristlerde varmış dedim valla ben ankaradan o kadar çok cihaz aldım,kimse bu şekilde açıklama yapmadı,ve güzel bir ayar bile yaptıramadım,bir sürü para harcadım ve asla mutlu olamadım,ne yazıkki meslaktaşlarınızın geneli baştan sagma iş yapıyo,ve diploma sahibide olsa asla ve asla bu işten anlamıyor,12 yıldır cihaz kullanan biri olarak benim izlenimlerim bu şekilde,bende simens verdı 5 ay önce,sonra sesi bir ara kesildi,aldıgım yere gittim,şikayetimi anlattım,bana cihaza bakılması lazım dediler,1 hafta cihaz kalacak bizde dediler,tabi 1 hafta uzun süre bırakmadım cihazı,sonra başka yere gösterdim cihazı,dedilerki sorun hortumda,tabi hemen degiştirdiler,kalıba delik açtılar,ve cihazım mükemmel şekilde çalışmaya başladı,kendilerine teşekkür ettim ve ücreti ödedim çıktım,içimden önceki cihaz satan bayanı 5şinden kattan aşagı atmak geldi vallabu meslek bu kadar basit meslekmi yaa,saglık işi bu sonuçta,şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca daha çok bilinçleriniyorum,size çok teşekkürler ediyorum,saygılarımla

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hakancan06;
    Ben teşekkür ederim hakancan06 ne mutlu bana o halde... sevgiyle kal ))

Üye
    Kanar Yara Avatarı

Son Giriş
    17.07-2014
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Benim Saf ses ortalaması: HAVA- SAĞ:67db SOL:65db,
    KEMİK-SAĞ:60db SOL:63db
    Konuşmayı anlama eşiği SAĞ:%70 SOL: %65

Bu yaşıma kadar cihaz kullanmadım. Yüksek kazanımlı cihaz kullanmam tavsiye edildi. Yüksek kazanımlı cihaz ne demek? Kulak içi ya da arkası farkeder mi, sadece cihazın gücünden mi kaynaklanıyor? Bir de ben telefonda sesleri hiç algılayamıyorum, kendimi dudak okumaya alıştırdığım için. Cihaz bu sorunu ortadan kaldırır mı? Nazilli'deyim ve burda bulunduğum süre içerisinde cihaz sorununu çözmek istiyorum. Beni bilgilendirebilir misiniz?

Üye
    hcozalp Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar kolay gelsin;

Oticon marka Chili SP9 model kullanıyorum. Islık çaldığım zaman ıslıkla berber farklı bir şekilde ses veriyor bu normal mıdır? Bu şekilde yüksek keskin seslerde de aynı yapıyor.

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kanar Yara;

Merhaba, cevap yazdım, ulaşmış olmalı size.... Bir aksilik olur ulaşmaz ise tekrar bilgilendiri misiniz.. sevgiler.. ))

hcozalp;

Cihazınıza feedback menager sistemi çalıştırılmış ise bunun olmaması gerekli.. Bu düzeltilebilir bir durum. Yüksek frekanslarda fazla açılmış bir ses ayarınız var belli ki.. Mutlaka şubeye uğrayın derim.. Alsancak , Karşıyaka , Konak .... yardımcı olacaklardır.. sevgiler ))

Üye
    hcozalp Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Teşekkür ederim fırsat buldukça servise gideceğim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bizim basimiz kelmi betul hanim
    ne kadar kanaryara icin diyorsanizda sitede bilgilenseydik
    siz gibi karsilik beklemeden bilgi verenlere nazimiz geciyo darilmayin

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe , )) , tabii ki darılma , özelden yazılmış bir yazıyı paylaşmak istemedim sadece, herkese saygım var. Sen özelden bir şey sorsaydın onu da burada paylaşmazdım.. aşkolsun ) bişey kaçırmadın ama merak etme.. hepinizi bilgilendiriyorum ben.. Bilgi kaçırmıyorum kimseden. Üstelik şunu da söyleyeyim.. Ben forumda bu bilgileri paylaşmaktan kaçınmıyorken şunu da göze alıyorum: Bu forum da çoğu insan firmadır.. Gerçek işitme kayıplı insan sayısı sizin sandığınız kadar değildir.. Buna rağmen doğru bilgi vermekten kaçmıyorum.. Firma sahipleri ya da ilgililer de bunu iyi bilsinler ) saf saf yazıyo bu kız demesinler.. herkes benim kadar kendisine güvense de çıksa keşke ortalığa... Benim alnım ak.. Firma da olsanız buyrun sorun.. )) faydalanacak olan yine hasta olacaktır.. HAKLI MIYIM ??

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bunu ben bilmiyomuyum sevgili betul hanimsagir numarasi yapiyolar bi guzeline cihazlarinin reklamini yapip fayda saglamaya kalkincada taban yagliyolar bu insanlar cooook belli oluyorda bozmamak gerek
    gogsunu gere gere ben odyologom ben odyometristim ben cihaz saticisiyim diyen bir elin parmagi kadar
    mehmet aksit beye size cok cok tesekkurler
    insallah hayatiniz boyunca isitme kaybi size hic yaklasmaz en guzek seyleri duyar mutlu olursunuz burdan bizlere odyo dunyasiyle bilgi verenlere en iyi dileklerimi sunuyorum
    cunku bizler o kadar muhtaciz ki bu degisen gelisen isitme cihazlari hakkinda bilgilere bunu siz anlarsiniz

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    shukufe;

elbette... çok teşekkür ederim iyi dileklerin ve düşüncelerin için.. ihtiyacınız olduğunu bildiğim için buradayım.. göğsümü gere gere de söylüyorum.. Adım Betül.. 1996 Ankara Üniversitesi mezunuyum. Odyometristim.. Yıllarca hizmetimi Oticon a verdim. Şimdi ben de OTİCON bayisiyim.. Amacım cihazım değil, sizleri bilgilendirmek adına meslek insanı olarak buradayım. Oticon hakkında soruları doya doya yanıtlarım ama başka markalar hakkında konuşmam. hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım )) shukufe , açılış konuşması gibi oldu bu yaaa : ))))

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon