Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    boyun dongusunu ben denedım sesı hıc ıyı vermıyor eger 800 lıra ıs gorur guzel ses verırse bosa gıden boyun dongusu yerıne streamer daha ıyı olur parayı sope atmaktan ama otıcon denemedım bak bunu dıım
    muzır sen koklear kullanırken neden chılıyle muzık dersın

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muzir;

öyle deme alıp da çok memnun kalan o kadar insan var ki .. Çünkü aynı aparatı ( yardımcı dinleme ünitesini ) cep telefonu için de kullanabiliyorsun. Cep telefonunu kulağına götürmeden , işitme cihazlarınla cep telefonu görüşmesi yapabiliyorsun. Dış ortam sesini kapatıp sadece telefonun sesini alabiliyorsun. Ses az gelirse bu aparat ile sesi açıp kısabiliyorsun.. Yani pek çok fonksiyonu var. Oticon bir cihaz ile birlikte bu denemeleri yapabilirsiniz. Sesinin kalitesini deneyin, beğenmezseniz almayın zaten. Fiyatına gelince , biz belirlemiyoruz fiyatları ama , fonksiyonlarını görünce değeceğini de görüyoruz.. Almak zorunda değilsiniz kesinlikle, teknoloji nerelerde bilmenizi isterim..

Üye
    DarK_BlacK Avatarı

Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Siber
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ceremicem;

Betül hanım merhaba. safari ve sumo DM deneme şansım oldu. sumonun kazancı daha yüksek olmasına rağmen safarinin çıkış sesi daha berrak gelmişti.
    bunu nasıl yorumlayabiliriz?

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

DarK_BlacK;

Doğrudur. Sumo güç bakımından eşsiz bir cihaz ama Safari ve Chili serisinin sesindeki berraklık daha güzeldir. Daha özellikli cihazlar. Safari daha ziyade çocuklar düşünülerek yapılmış bir modelimiz. Yetişkinler için Chili serisi üretildi. Eğer Safari den memnun kaldıysanız Chili yi de deneyin. Safari ve Chili fiyatları aynıdır. Her ikisinin de 3 serisi var. Fiyatları paralel/ aynıdır. Dediğim gibi Sumo güç bakımından eşsizdir. Ancak işitme kaybınızın derecesi Chili ve Safariyi de rahatlıkla karşılıyorsa cihazdaki özellik farkını algılamış kulağınız. Bu çok iyi bir sonuç. Sumo için erken demekki, Chili veya Safari ile devam edebilirsiniz... sevgiler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

betul hanım ınceledıgım kadarıyle sumo dm bırek 500 frekansı 120 db chılı ve safarı 110 db
    500 frekanstada konusma seslerınden harf gostermıyor ama bız bılemeyız
    eger chılı cıft mıkrofon gurultu onlemesı yuksekse burda sumodan daha degerlıymıs gıbı
    safarı cocuklar ıcın dıyosunuz garıbım cocukların kulagını kımse acımıyo dıye aglıyasım var o gurultuler konusma seslerınden fazla cıkarak kulagımızı aglatıyo ya bu bebekler dılsız acıyo dıyemıyo
    yansıssam dogruları yazarmısınız

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

shukufe, canım , önce şunu bilmelisin.. Çocukların canı yanmıyor. Gerçekten yanlış birşeyler var ise , çocuk kaldırıp atıyor kulağından cihazlarını. Mutlaka reflex veriyor emin ol. Bebek olması birşeyi değiştirmiyor. Reflex veriyor. Ki bu durum çok rastlanılan bir durum değildir. Yani çocuklar duymanın keyfini aldıklarında , uyanır uyanmaz cihazlarını annelerine götürüp tak bunları kulağına diye işaret ediyorlar. 1,5 yaşındakiler bile.. Cihazların dB değerleri konusunda araştırma yapmışsın ama , bazı noktaları atlayabilmen mümkün. işitme kaybı 80 dB olan bir insan daha önce analog kullanım vs yapmamışsa, (yani hastanın öyküsü - geçmişi çok önemlidir bu tür seçimleri yaparken ) , yani ilk defa cihaz kullanacağını düşünürsek diyelim, ben safari veya chili kullanmalarını öneririm. Ki Danimarka mühendislerimiz de aynı şeyi düşünerek cihaz üretimi yapıyorlar. Gönüllü Kişiler üzerinde bu cihazların çalışmaları yapılıyor. Neden safari çünkü ilk olarak işitmesini karşılıyor. özellikli. çift mikrofonlu. Gürültü ve insan sesleri birbirine karıştırılmıyor. cihazın amacı duyurmak , herşeyi duymak zorunda kişi. Ama gürültüyü rahatsız etmeyecek şekilde daha yumuşak bir rahatlıkta duyması konfor demektir. İnsan seslerini ise daha berrak ve net olarak duyar. Gürültü sesinin insan sesini bastırmasının önüne geçer. İşte bu sebeplerle Safari veya Chili ye öncelik veririm. Ha birde şu var ki , hem çift taraf takıldığında cihazlar birbiri ile iletişime geçiyor ve birlikte hareket ediyor, hem de su ve terlemeye karşı donanımlı cihazlar. Dolayısıyla elbette Sumo dan daha değerli cihazlar. işitme kaybı 105 dB veya üzeri olan kişi SUMO dan başka cihazla mutlu olmaz. Çünkü önce duyması lazım ki ses kalitesini ona göre tercih edebilsin. Duymadan olmaz. Frekanslar konusunda da dediğim gibi hiç o gördüğün harf olaylarına takılma. Bunlar kabaca işaretlenilmiş bilgilerdir. Frekans konusunda şunu bil. 500 - 1000 - 2000 Hz ler konuşma frekanslarıdır. Ama diğer frekansları da duymaya ihtiyacımız var. Sen çocuklar için endişelenmekte haklısın çünkü kendin olayın bilgisine sahipsin ve onların konuşamamakta olmaları seni endişelendiriyor.Buna hiç gerek yok. Dediğim gibi Affinity - REM cihazlarımız sayesinde zaten ihtiyacı olan sesler ayarlanmaktadır. Hiç bir bebeğimizin kulağı acımıyor )) her biri birer melek onların. Duyduklarını ve daha kaliteli bir hayata başladıklarını bilmek de beni inanılmaz mutlu ediyor. Sen de mutlu ol ki , artık bu mükemmel teknolojiden faydalanabilmekteler. Sevgiler shukufe...

Üye
    melinda Avatarı

Son Giriş
    10.01-2014
    Saat
    15:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmir’de bulunan bir merkezden, satış anında çokiddialı olduklarından ve daha önce kendilerinden başka bir cihaz satın alıpmemnun kalmış olduğumdan söylenenlere güvenip yeni bir cihaz satın aldım. Ancakcihazı günlük hayatın içinde kullandığımda ihtiyaca cevap vermediğini gördüm vecihazı 1 hafta içinde merkeze götürdüm. İşitme kaybımın çok yüksek olduğundanhiçbir cihazın beklentime uygun duyma seviyesi yaratmadığını bu deneme ileanlamı olduğumu, zaten mevcut olan cihazımdan daha fazla performansı olmayanbir tane daha cihaz alıp kullanmamak üzere evde bir kenara atmamın bütçem içinde uygun olmayacağını nezaket ve ricalarla anlatmaya çalıştım. Buna karşınanılan merkez yeni bir cihaz denememi önererek talebime karşı direnmekte. Neyapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olmanızı rica eder , iyi çalışmalardilerim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

markanıda soylesene melında
    ben phonaktan aldım kopek gıbı yalvardım hatta o kadar ındırımlı gerı vermek ıstedım almadılar sen belkı becerebılırsın
    parayı verdıkten sonra yenısını degıstırıyolar ama para ıadesı yapanını gorelım alabılırsen paranı

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

ceremicem;
    anladıgım kadarıyla işitme cihazı merkezinde çalışıyorsunuz. size bir sorum olacak.
    kulak içi işitme cihazı olarak en yüksek db yi karşılıyan cihazlar hangisidir acaba? sienens cio muydu neydi tam olarak hatırlamıyor 90 db ye kadar fayda sağlıyor diye okumuştum gerçek mi acaba?

Üye
    fatmamurat Avatarı

Gerçek Adı
    ftma
    Son Giriş
    16.03-2014
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ben işitme cihazı kullanıyorum widek marka clear 330 serisi sol kulakta işitme kaybım yüzde 28 sağ kulakta yüzde 40 ben cihazı takmadığım zaman sesleri daha iyi duyabiliyorum daha iyi anlayabiliyorum acaba cihaz kullanmasam işitme kaybım ilerler mi kelimeleri ayırt etme solda yüzde 84 sağ da yüzde 76..kelimeleri ayırt etmem düşer mi?

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cihazı kullanmadıkça sinirlerini kaybedersin, sinirler kayboldukça cihazlı ya da cihazsız , sesleri duyar konuşmaları anlamazsın. Bu birden olacak şey değil elbette. zaman içinde olacağı budur. Evet ilerleme de olacaktır kulağında. Ama bahsettiğin kayıp miktarı hafif ve çok hafif kayıp basamağında. Kesinlikle kulak içi cihaz kullanma, kulağı kapatmayan modellerden kullanmaya çalış. O zaman kulağındaki perdenin kalktığını ve çok daha net duyduğunu göreceksin. Cihazın kulağındaki varlığını bile unuttuğunu göreceksin. Ben oticon marka veriyorum. mini Rıte modellerimize bakabilirsin internetten. Amaç oticon satmak değil cihazın sistemini görmeni sağlamaktır. Hangi marka olursa olsun, doğru olan sana uygun modeli bulmalısın önce. Görüşürüz.. Yardımcı olabileceğim konular için beklerim sevgiler

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceremıcem bey yada hanım sanırım karı koca aynı nıkı kullanıyorsunuz fatmamurat arkadaşımızın kulagında bıraz ıyıleşme olmuş gerileme degilde bu mumkunmu sızce

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

S.a 110 105 db kayıp için hangı işitme cıhazını önerırsınız

Üye
    fatmamurat Avatarı

Gerçek Adı
    ftma
    Son Giriş
    16.03-2014
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ceremicem bende ki cihazda sizin bahsettiğiniz cihazdan kulak arkası widek clear 330 serisi bendeki kayıp sadece pes seslerde dün doktora gittim dedi ki cihazalrın iyi yapılmamış birde cihazına geçiş ağızlı tüp takılacak giriş 1 cm kalınlığında kulağın içine uzanan tüp ise 4 cm kalınlığında olacak dedi senin pes sesleri daha iyi duymanı sağlayacak şey bu dedi kalıpta sert akrilik kalıp olacakmış bu doğru mu sizce yani faydası böyle mi olacak ben cihazsız daha iyi duyuyorum cihazı takınca duymuyorum doktorun bu dedikleri yapılırşa pes sesleri ne duyabilecekmişim??

Üye
    visco22 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yorumları okuyorum çok faydalı bilgiler.Gözüm de problem çıktı gitmek daha nasib olmadı.Sakin ortamda oturup birisiyle karşılıklı konuşsamda yeter diyorum artık. Bilgisaraydan gelen sesler için extra birşey almamız gerekiyor sanırım.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon