Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cok haklısın camlıca
    tek mıkrofonlu cok ılerı ısıtme kayıplılar ıcın olan cıhazdansa daha az ısıtme kaybına olan cıft mıkrofonlu cıhazlar konusmayı anlamada daha basarılı
    tabı arada yutulanlar oluyorda ıyı bır ayarla olursa bu boyle
    cunku denedım oylebaska markalardan ıdıscılerın burnu cok buyuk otıconu deneyemedım sımdı kasada oturan sekreterlerı bıle sankım vıze basvurusu yapıyomusunuz gıbı davranıyorlar cıhaz denıycem dersen
    bu cıhaz bollugunda bende onların nazını cekemem

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef , ankaradaki oticon idis bayileri bir alem. Sanki oticon cihaz almaya mahkum imişiz gibi bir havaları var.
    Oticon cihazları pahalıdır. Oticondan tek cihaz alacağınıza gidip daha hesaplı bir markadan iki cihaz almak daha mantıklı.
    Çift cihaz tek cihazdan daha verimlidir.

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yıllardır Oticon da görev yapıyorum.. Hala bu cihazı içimizde bile çift mikrofon zannedenler var. Hayır. SUMO çift mikrofon değildir. Dünyanın en güçlü cihazıdır ayrıca YAPAY ZEKA teknolojisine sahiptir. Çift mikrofon gibi hizmet verir hastaya. Ama çift mikrofon değildir. İnsan seslerini ayırt ederek hizmet verebildiği için süper performansa sahiptir

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

ceremicem;

betül hanım verdiginiz aydınlatıcı cevaplar ve bilgiler için çok teşekkür ederim. o kadar güzel ve anlaşılır şeklde yazmışsınızki inanın şaşırdım,bizlere vakit ayırdıgınız için çok teşekkür ederim kendi adıma,iyiki varsınız allah razı olsun sizden,hayırlı işler bol kazançlar inşallahh..saygılar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

betul hanım somo dm tek mıkrofonlu dıyorsunuz yanı ama bıryerlerde okuduguma gore bu sumo cok ılerı ısıtme kayıplılarda seslerı net verıyormus yanı cızırtı catlama olmuyormus buda hasarlı ısıtenler ıcın ıyı dımı bence
    bırde yenılerden chılısı var buda sumo kadar ısıtme kaybına oluyormudur cok merak ettım bu chılıye ama denemek nasıp olmadı
    bırde ben tek kulak duyuyorum bu chılı bınural dıyor tek kulak ıcın olabılırmı bu chılıler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

vısco sen ıcın otıcon arastırıyoruz ama hıc sesın cıkmıyor 110 db kayıplıyım dedıgıne
    ben 95 db kayıpla sıemens cıelo ıle memnunum sesler temız net gurultu onlemesı var ıstersen sende dene otıconlarla beraber belkı ısını gorur

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    Elbetteki çok iyi.. Yalnız şunu da söylemeden edemem, Chili nin özellikleri her ne kadar Sumo dan daha fazla olsa da SUMO nun sesindeki güç hiç bir cihazda yok.. İşitme kaybınızın derecesine göre mutlaka deneyin almadan önce.. İkisin peş peşe takıp aradaki farkı hissetmeye bakın. Binaural olması tek taraflı kullanılmasına engel değil. Rahatlıkla kullanabilirsiniz, çift taraf kullananlarda 2 cihaz birbiri ile iletişime geçmekte.. Birlikte hareket etmektedir. Bu özelliği çift cihaz kullananlar için büyük avantajdır. Siz tek taraflı kullanacaksınız, işitme kaybınıızı karşıladığı sürece rahat rahat kullanabilirsiniz..

hakancan06;
    Ben teşekkür ederim. Mesleğime olan saygım ve kişiliğim gereği daha az hizmet veremem. Herkesi aydınlatıp, doğru ve güvenilir hizmet vermekle bunca yıl tecrübe kazandım. Hiç bir zaman paranın peşinde olmadım. Sanırım böyle olunca devamı kendiliğinden geliyor.. Haydi bakalım, bilgi paylaşmaya ve destek olmaya devam.. Her dakika cevap yazamıyorum belki, sebebini anlattım. Hem hastalarla ilgilenip hem burada yer almaya çalışmak zaman istiyor açıkçası. Gecikmeli de olsa cevaplarımla yardımcı olabilirsem ne mutlu bana yüzünüzden tebessümünüz eksik olmasın..

çamlıca;
    Çift cihaz elbetteki tek cihazdan daha verimli.. Ama o şubenin çalışanları ile markayı kafanızda karalamanız çok doğru değil.. İnanın pırlanta gibi insanlar var hizmet veren. Bir başka Oticon bayisi ile iletişime geçmeyi deneyin isterim. Ankarada da sevgili odyolog Mehmet Akşit ile randevu talep edip bu şikayetinizi lütfen kendisine bildirin.. Çekinmeyin. Bir yanlış hizmet durumu var ise diğer hastaların da aynı maduriyeti yaşamasını istemeyiz değilmi ) yolunuz düşerse Aydın a seve seve beklerim. Bir başka şehire de yolunuz düşerse , tanıdığım kişilerse, irtibata geçerim.. ))) sevgiyle kalın.. ( aman dikkat , ucuz 2 cihaz alıp , 2 cihaz parasından birden olmayın , üstelik hemen hemen bütün markaların fiyatları birbirine çok yakındır. )

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

betul hanım
    ben bi kulakta implant kullanıorum. implant kullanınca obur kulakta olan isitme cihazı sesi hic duyulmuor. ses gidiordur ama implant işitme cihazını baskılıor ve bi süre sora hic takmıyormuşum gibi oluor, hic bisey gelmiyor isitme cihazından sanki .bu dogal mı ? cihazım oticon chili s5.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ısıtme cıhazıyle tek kulak kullandıgınızı cok ıyı anlarsınız yanı cıhazınız oldugu tarftan gelen sesler bırde onunuzden gelen sesler ıyı duyulur anlasılır arkanızdan gelen cıhaz olmayan tarafınızdan gelen sesler duyulmaz yane duysanız bıle anlasılmaz
    nasıl tek kulak cıhaz kullananlar kendı pozısyonlarını kendı belırler duymadıgı tarafına konusanı almaz onun ıbı bırsey
    koklear ımplant kullanırken hıc farketmedım ben
    bazen uzun kabloyla obur kulakta tasıdım ıslemcıyı hıc farketmıyordu nedense odyolojı bılgılerınde buna basın golge etkısı dıyorlarmıs
    koklear ımplantta nıspeten oyle degılkı
    bırde koklear ımplant sesı olabıldıgınce kuvvetlı verır kulak kepcesınıde atlar
    koklear ımplant kullanmadıgınız zamanlar ıcın kullanıyorsunuzdur ısıtme cıhazını yoksa koklearla beraber ısıtme cıhazının hıcbır faydası olmaz bence

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    ben olsam ben de kimsenin kahrını çekmezdim.. haklısınız )) ne diyelimm.. bunu bildirin ki ama , başka hastalar da bu durumdan madur olmasınlar... sevgiler..

muzir;
    İmplant cihazınızın ayarlarını bilemediğim bir şey diyemem ama , bir kulak implantlı ise , diğer kulak bana göre mutlaka SUMO dan verim alacaktır. Mutlaka deneyin.. Çok hastam vardır bir implant yanısıra diğerinde SUMO kullanan, Sumo yu çıkarınca rahat edemezler. Mutlaka onu da takmak istiyorlar... Kesinlikle SUMO yu denemelisiniz... sevgiler.. )

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işitme kayıpları genelde yüksek olan kişiler yazdığı için verdiğim bilgilerde genelde SUMO , sonrasında CHİLİ / çocuklar için alternatif SAFARİ olabiliyor arkadaşlar. Ama işitme kayıplarınızın derecesi neticesinde bu cihazlara yoğunlaşmak zorunda kalsak da , aslında artık çok küçük, inanılmaz estetik, ve çok yüksek ses kalitesine sahip cihazlar var. Bunları da tek tek anlatmak burada zor elbette. 80 dB ve üzerindeki her kayıplı hastaya SUMO - CHİLİ modellerimizi önermekteyim , çok da memnun kalmaktalar. POWER HOPARLÖR kullanarak çıkış gücü arttırılabilen modellerimiz var MINI RITE cihazlarımız. Kulak kalıbı kullanılmayan, hoparlörü kulak kanalına kadar uzanan, dolayısıyla sesleri kalıp hortumundan dolandırmadan, kulak zarına en yakın mesafeden çok çok temiz ses veren cihazlardır. Çok ileri değil de ileri derecede işitme kaybı olan arkadaşlar için söylüyorum, bir deneyin.. Böyle bir teknolojiden faydalanma şansınız var ise mutlaka değerlendirebilmenizi isterim. Üstelik SUMO dan daha pahalı olmadığını bilmelisiniz )) Ayrıca da Sumo nun ebatlarının 4 de 1 i kadar küçük ve şık... 4 programlı , çift mikrofonlu, en az 6 kanallı cihazlar.. Hazır forumda bilgileri paylaşırken sizleri bu teknoloji harikası cihazlardan haberdar etmek istedim.. Blouthoot teknolojisine sahip cihazlar, bilgisayarınızla bağlantı kurabiliyorsunuz , cep telefonu ile bağlantı kurabiliyorsunuz, müzik dinleyebiliyorsunuz vs vs .. (bu özellikler CHİLİ serisinde de var )

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

chiliden nasıl pcden muzik dinleyebiliriz ? kendinden blutoothlu mu ?

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bana gözlük tipi lazım

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

muzir;

Bluethooth sistemi var ama doğrudan pc ye değil. Stremar aparatı var , müzik çalara benzer, yaklaşık 10 cm boyunda bir ürün. Bu aparatı pc ye takıyorsunuz usb girişinden. Cihaza bir şey bağlamıyorsunuz yani.. Stremar pc den ( ya da telefondan - ya da müzikçalardan ) aldığı sesi doğrudan işitme cihazınıza yolluyor. İşitme cihazınıza bir şey takmıyorsunuz yani..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seydo6565 Mesajı Gör
    bana gözlük tipi lazım
    Çok zor durumda kalmadıkça kemik yolu kullanma derim ama , sen bilirsin. Kulak kepçesi olmayan , kulak kanalı yeterli genişlikte olmayan ( yani anatomik olarak ) ya da şakır şakır kulak akıntısı olan hastalar haricinde ben tasvip etmiyorum. Gözlük tipi cihazın amacı kemik yolundan ses iletmektir. Kulak kepçenizin arkasına elinizi koyduğunuzda yüksek bir kemik gelir elinize. Oraya temas ederek ses ileten tip cihazlar kemik yolu cihazlardır. Taç şeklinde cep tipi cihazlarının da , Gözlük tipi cihazların da mantığı aynıdır. Yalnız ses iletebilmek için cihazın bu kemiğe temas etmesi gerekmektedir. Gözlük tipi cihazlar bir müddet iyi gider ama sonra sonra çerçev esnedikçe yeterince temas edememeye başlar. Sık sık çerçevenin sıkılaştırılması gerekebilir. Hadi bunu da çözeriz dediniz , uzun süre kullanımların ardından o çıkıntı şeklindeki mastoid kemik , baskı yapılan noktalardan zaman içinde çökmeye başlıyor. Yani eskisi gibi tümseklik kalmıyor. Cihazı oraya temas ettirmek gittikçe zorlaşıyor. Bunları vazgeçin diye yazmıyorum yanlış anlamayın. Eğer gerekli ise elbette kullanın , hatta yardımcı olurum size. Yönlendireyim. İstanbuldaki bir firma sahibi arkadaşlarımda mevcut bu cihazlardan. İrtibata geçmenizi sağlarım. Sadece neler olur neler yaşanılır ,insanlar bu konularda bilgi sahibi olsun istediğim için yazmak istedim. Bilgi paylaşımı olsun herkes aydınlansın. Siz Van da mı yaşıyorsunuz ? Konuya dair irtibat bilgisi isterseniz özelden iletirim. Sevgiler.. Geçmiş olsun

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    her yer
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sstreamer aparata netten baktım. 800 tl fiyatı var. bunu alacagıma boyun dongusu alırım daha iyi. o fiyata kim alır. kucuck bişey icin acayip pahalı. ve adı ustune aparat.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon