Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar sürekli odyocuya gitmekten bıktım bir türlü ayar tutturamadım bursada aldığım yerde odyocu ile kavga edeceğim neredeyse cihazım kanal içi phonak solana 312 uz dijital 4 programlı otomatik modunda ayarlı gürültüde konuşma seslerin harfleri kayboluyor sessiz ortamda bir sorun yok nedense gürültüde yanımdaki kişinin sesini alamıyorum sizlerinde bilginiz ve deneyiminiz varsa önerebileceğiniz odyocu varmıdır derdime care olacak?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

odyocunla ıyı gecın dıyecegım madem phonaka gonul vermıssın
    phonakta tecrubelı dıye gıttıklerın sole bole durter program yaptık derler olanınıda kaybedersın

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cihazınızdaki noise block denilen bir özellik var onu kapattırmayı deneyin odyometriste. Noise block gürültü filtreleme demektir ancak gürültüde insan sesini fazla baskılayabilir. Bu yetmezse ayrıca speech in noise denilen programda da değişiklik gerekebilir.

Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@shukufe odyocuyla iyi gecinmeye calısıyorum ama hep beklentilerim hayal kırıklığından öteye gecemiyor kulağım analoga alışmıştı şimdi son 3 ay dijital kulak içi kullanıyorum hala alışamadım maalesef sesler hep baskı altında odyocu 4 oto programlı birini analog gibi yapma olanağı varmıdır kendi seceneğimle halletmek istiyorum bilemiyorum siz daha iyi bilirsiniz yada sizin bildiğiniz illa aynı yerden almadığım şartıyla daha uzman ankara,istanbul veya başka bir ilde gerçekten yaptırabileceğim yer varmıdır

@çamlıca noise block kapalı zaten o yüzden insan sesini fazla baskılıyor speech in noise ise frekansa ayarlandığında sessiz iç ortamda bilgisayarın fan sesi kafamı şişiriyor
    Acaba mümkünse benim yapabileceğim pcye bağlayabileceğim kendi programımı kullanabileceğim bir durum olamaz mı deneyip doğru sonuca ulaşmak cok daha iyi olurdu

bende analog kulak içinde hem ses yükseltme hem ses tonu potans ayarı imkanı vardı ama dijitalde bu ayarı kendim yapamıyorum maalesef yeni teknolojide dijitale gecmesinden dolayı var olan imkanlarımı hepten yoketti

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ben sana solıyımmı
    ıkı program yukletebıldıysen dua et hıc olassa kulagın acımaz yuksek sesle
    baskasına gıdersen cok cırkın sesler yukluyolar bılguya tecrubelı dıyosun
    eger ole potastan fılan haberın var mademe netten ındır yap aletını bulursan
    yada bven gıbı baska cıhaz al

Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilmem kaç yer dolaşıp illallah diyerek bir cihaz aldım ve benzer problemleri yaşayacağımı sezdiğim için, "kendim nasıl programlarım" arayışına şimdiden başladım (şu an kulağımda deneme cihazı var, aldığım cihaz yapılıyor). Phonak ve Unitron için Icube dedikleri bir cihaz satılıyormuş ve bununla programlamasını kendiniz yapabiliyorsunuz. Bilgisayar programlarına biraz aşina iseniz arayüz kolaylıkla kullanılabilir gördüğüm kadarıyla. Solana bu bahsettiğim cihaz ile programlanabiliyor mu bilemiyorum, bu icube'u nasıl temin ederiz bunun hakkında da fikrim yok ama öğrendiğimde yazarım.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Kullanım kılavuzu var bilmiyorum işinize yarar mı?
    Phonak ICUBE İşitme Cihazı - Kullanım Kılavuzu - Sayfa:2 - www.ekilavuz.com

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Valla bende anlamadım bende 4 programlı cihaz aldım benimkinde manuel modlara geçebiliyorsun ilk program çok güzel 2. ve 3 programlar aynı anlamadım gitti

Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evt sayın mac72, bu bahsettiğim cihazla ayarlamalar yapılabiliyormuş. Nerede satılıyorsa arayıp bulacağım bakalım, olmadı ebay'da vs. de satılıyor; bir yolunu bulup getirteceğim. Programın nasıl kullanılacağı ile ilgili Phonak web sitesinde detaylı döküman bulamadım ama Unitron'da programlama klavuzu-rehberi var çalışan cihazlar için görüntülerle birlikte (, basit bir program. Bilgisayarda kullanılan herhangi bir programdan daha komplike değil kesinlikle. Odyocu aramaktan-dert anlatmaktan (sıkıntınızı tarif edemiyorsunuz an geliyor) daha pratik geldi bana. Bu forumda arama yaptım ama bahsedilmemiş, kullanan olmadı sanırım.

Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

phonak merkezi aradım az önce cihaz varmış ve programı da lisanslıymış fiyatı da 1000 tl civarında diyor ve bizim gibi hastalara satışı yokmuş sadece bayilere veriliyormuş offf deli ayar oldum bu duruma

Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın dephyr, aldığınız cevaba şaşırmadım desem yalan olur. Fiyat ayrı bir konu da (ki çok yüksek buldum), sadece bayilere satışı var ne demek hiç anlamadım doğrusu. Parasını verdiğim cihazı kullanmak-ayarlamak için neden bayilere gitmek zorunda kalıyoruz ki? Odyometristin sessiz odada 150 bin kere "şimdi nasıl" diye sormasıyla ayar olur mu Allah aşkına ya? Televizyon alıp kanal değiştirmek-sesi arttırıp azaltmak için bayiye götürmeye benziyor bu, oysa ki kumanda diye birşey icad edilmiş?

İçimden çok şeyler geçti de, burada söylemeyeyim hadi. Ben biraz inatçıyımdır; şu asıl cihazımı alıp kulağıma bir takayım, ahdettim o program da cihaz da bulunacak. Gelişmeleri paylaşırım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yokmu artıraaaan saaatttım
    once bı cıhazın ne mene ses verıcek valla bı phonakzede ben o kadar ınat ettımkı benım kadar ınat olan varsa
    ıllakı bunu adam edecem dıye
    ne gezer nerdeyse deprasyon olacaktım mıllet deprasyondayım dıyoya buymus meger

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dephyr;
    sönmezin karşısında desibel işitme cihazı var bir de orada ayar çektirmeyi dene.....

Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

bu yoruma ne diyeyim şans tabiri ne diyeyim

zaten cihazı oradan aldım orada mustafa bey var ilgilenen ama diyorum ya orada ayar cektirirken şimdi nasıl diye tekrarlanan nakarattan sonra vereceğiniz cevap iyi deyip cıkıyorsunuz orada hep olumlu bir umutla cıkıyorsunuz bir süre dışarıda gezerken ,evde otururken ,aracta dolaşırken ve gürültülü ortamlarda bulunurken illa ki bir eksiklik var ben bu durumu kendim kontrol altına almak istediğim için deneme yanılma da olsa tutturabileceğim bir ayara sahip olabilmek için çareler arayışı içindeyim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dephyr;

uzulme kulagın koku duruyor baska careler dusunursun
    tek cıhaz kullanıyorsan ınankı bu phonak ılla cıft satmak ugruna bıse gelıstırmıs
    ben dıger markalardan oyle rahatsız olmadım tek kulakla
    yorum sızın dıcemde bıde o tak taklar varkı

uzulme kulak koku sende
    tek kulak kullanıyosan bu phonak ılla cıft kullansınlar dıye bıs

Sayfa 1 / 2 12 SonSon