Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jezebel Avatarı

Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yaklaşık 1 haftadır ayarlaması tam yapılmamış bir deneme cihazı kullanıyorum ve alabildiğim verim 0 a yakın. 5 m uzağımda konuşarak yürüyen kişinin ayakkabısının gıcırtısını duyuyorum ama ne konuştuğu hakkında bir fikrim yok ne acı ki... Ofisin öbür tarafında çevrilen sayfanın hışırtısı kulağımda, ama sayfayı çeviren birşey söylese anlaşılmıyor. Alışma konusunun bir payı olacaktır mutlaka, ama 100% verimi de asla elde edemeyeceğim sanırım.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Deneyimlerimizi yazmaya devam edelim lütfen. Bu cihazlardan memnuniyet oranı nedir merak etmekteyim.İşitme cihazı sizin için olmazsa olmaz mıdır yoksa hiç yoktan iyi midir? Cihazıyla memnun mesut yaşayıp giden var mı? Yoksa her gün fırlatıp atmak, üzerine basıp ezmek mi istiyorsunuz?

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Artık bende cihaz kullanıyorum.Bana faydası yüzde 10 diyebilirim objektif bir şekilde.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    307

yaklaşık 10 yıldır cihaz kullanıyrum ben.bu süreçte en az 20000 tl para ödedim cihazlara desem abartmış olmam yani en son videx aldım 2800 tl ye hiç kullanamadım.2 senedir evde yatıyor cihaz.şuan kullandıgım cihaz simens.çokta menmunum desem yalan olur,ama benim kayıplarıma göre çok şükür diyorum.telefonla ve yüzyüze rahatlıkla konşuyorum,tabi işitme kaybımda yüksek benim.bu durumda çokta menmuniyet aramıyorum açıkcası.cihazımla anlıyorum duyuyorum konuşuyorum bu bile bence çok büyük bir nimet.

onun dışında türkiyede cihazlar kaliteli ama onu ayar yapabilecek uzman personel hiç yok gibi nerdeyse.benim aldıgım büyük firmalarda gördügüm çalışan genç bayanlar genelde.bir çogu yeni mezun.aldıgı maaş düşük.okuldan çıkıp geliyor tecrübesi filan hiç bir şeyi yok.dogal olarak ondan bişey beklemekte mantıksız zaten.birde orta yaş yada yaşlı sayılabilecek elemanlarda aynı şekilde size cihazı satıp parasını alana kadar.ondan sonrası ne hizmet var ne ilgi var.malesef ülemizde bu sektör bu şekilde.

ne kadar dikkat ederseniz edin.ne kadar araştırırsanız araştırın illaki bir hataya düşüyorsunuz..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    isitme cihazi gozluk gibi diyolaryayalan.gozluk yakini gormeyene yakin gozlugi, uzagi gormeyene uzak gozlugu kullanilinca tam saglam goz gibi goruyo.
    ama bizim cihazlar ses yukseltiyor sadecesesler yukselince bagiriyo istekonusmalari inlamak icin bii suru desibel farki var. isitme cihazi ayarlayan odyocularda kendini profesor zannediyo cogu. ver allah seslerle kulagimizin koku aciyoda biseycik anlamiyoz.
    genede ses duymaya mecbur cok ileri isitme kayiplilari araba altinda kalmaktan koruyor diyelim

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Her 2 kulakta 45-50 db kaybim var.Tek kulakta Siemens orion 2m kullaniyorum.Simdiye kadar denediklerimin en iyisi buydu.Evet cihaz ile bazi sesleri duyabiliyorum.Ornegin Cihaz ile yan odadan gelen bebek aglama seslerini duyabiliyorum.Onceden ses duysamda ayirtedemiyordum.Ancak konusma seslerinde cihazsiz duruma gore yuzde 10 iyilesme var sadece.Bunu da odyologlar algilamadaki sorunun cihaz ile giderilemeyecegini soyleyerek gecistiriyorlar.O zaman neden cihaz kullaniyoruz?Cinden 20 tl ye getirttigim cihazdan ne farki var bu 2500 tl lik aletin?Neden bu kadar para verdik sadece sesleri yukseltecekse!Yuksek ses ile konusmayi ayirtetmede bir problemim yoksa bu cihazlarla da olmamali.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Cihaz taktıktan sonra mi 10 db ilerleme oldu.?

aynen konuşma sesini bende duyamıyom cihaz olmazsa saatin sesi ezanın sesi hiç glmiyo ama insan sesi hiç glmiyo cihaza

Benim kulak çok ilerlemedi 45di şimdi 55de

18senedir var[/QUOTE]

Üye
    xilkbahar Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ileri dereceli oluşuma ragmen çok çokk fark var .cihazı kullanmaya başladığım dünden beri herşeyi duyar anlar oldum en önemlisi arkandan sana sesleneni ismini duyar anlar oluyorsun.cihazımı çıkardıktan sonra sessiz bi dünyada yasıyormusum megersem hıç duymuyormusum esas aradaki fark bu..cihazım phonak çok memmunum tavsiye ederim...

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

@xilkbahar

45 db ile 3 bin tl lik cihaz beni tatmin etmezken siz mutlu mesut yaşıyorsunuz.İlk defa sizin gibi ileri dereceli oluşuna ragmen iddialı derecede memnun biri duydum.Ne oranda fayda sagladigini yazmamissiniz ama memnuniyetinizden yuzde 90+ olarak not ediyorum bunu.Bu arada phonak daha önce birkaç değişik modeli denedim.Bir daha yanına uğramadım.

Üye
    sametozyunsel Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@login

Merhaba arkadaşlar. Login 45 dB isitme kaybi ile cihazlardan memnun kalmadigini soylemissin yeni gordum konuyu herzaman bakma firsatim olmuyor merak ettim odyogramini yollayabilirmisin? Cunku gecen hafta basima bir olay geldi hataya iki ayri hastanede test yapildi iki testte birbiri ile ayni cikiyor hastanenin cihazlarini kalibre eden firma ayni firma hastaya cihazi ayarliyorum testine gore hic bir sey anlamiyor. Ama ben test yapiyorum o diger testlere gore 15 ila 20 dB arasi fark cikiyor ve hastaya cihazi ayarladigimda cok faydasini gordugunu soyluyor. Bu hasta camide imam yani surekli topluluk icinde ve 1 haftadir sikintisi yok. 45 dB ile sen cihazdan verim alamiyorsan eger ya cihazi ayarlayan a yada testinde bir sikinti oldugunu dusunuyorum odyogramini paylasirsan sevinirim

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Merhaba Samet bey elimde degisik yerlerde yapilmis 7-8 adet odyagram testi var.Hemen hemen hepsi de ayni kucuk farkliliklar var.Ben odyogramda bir yanlislik oldugunu dusunmuyorum.Odyometristlrrin yaptigi ayarlarda da sorun oldugunu dusunmuyorum.Zira onlarca odyometristin farkli cihazlarla yaptigi ayarlarla da hosnutluk saglayamadim.Sorun kesinlikle cihazlarin kendisinde.Cihazlar sadece ve sadece ses yukseltiyor.Cinden 25 tl ye aldigim cihazlarda bunlarin aynisini yapiyor.İstediginiz eski bir odyo testim burada.

http://www.engelliler.biz/forum/isit...almaliyim.html

Üye
    sametozyunsel Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ankaradaymışsiniz sanirim normalde bu siteye uzun zamandir uyeyim ve sadece sorulara cevap verdim hic bir zaman amacim cihaz satmak olmadı bunun en yakin şahidi de @shukufe zaten . Ama sizi merak ettim odyometristim ve kendi yerim var isterseniz ugrayin bir cayimi icin. Bunuda cihaz alın diye demiyorum sadece değerlendirme amaçli

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

İlginiz icin teşekkürler.Ankara'da değilim ama ara sıra gelirim.Yerinizi söylerseniz yazın uğrayabilirim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

yanki isitme cihazlari samet beyin yeriayrica kulak kalibinda tek gecerim samet beyin kulak kalibinda.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    login,
    Daha önce de size söylemişim:
    İşitme testinin yanı sıra, timpanogram, akustik refleks, OAE ve konuşma testlerinin tümünü bir arada gösteren "komple odyolojik tetkik"lerinizin olması gerekiyor. Henüz yaptırmadıysanız Hacettepe Üniversitesi Odyoloji Kliniğine gitmenizi öneririm.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon