Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 141 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aslında bir çok cihaz oldukça kaliteli ses üretiyor.
    Sorun üretilen sesin "bozuk bir organ" tarafından beyne gönderilmesinden kaynaklanıyor. İç kulak, az hasarlı da olsa çok hasarlı da olsa, topladığı sesleri beyne gönderirken bozar. Bu bozulma hasarın miktarı ile doğru orantılıdır. Yani işitme kaybı azsa sesler daha az bozulur, işitme kaybı çoksa sesler daha çok bozulur. Dış kulağa takılan bir cihaz, iç kulaktaki hasarı gideremeyeceği için, sesler beyne ulaşırken bozuk olarak ulaşacaklardır.
    Burada sorun, işitme cihazı takmaya değer mi, değmez mi sorusudur. Bunu anlamanın en kolay yolu, sosyal ortamda cihazlı mı, cihazsız mı daha rahat ettiğinizdir.
    Elbette işitme cihazları arasında teknolojik farklılıklar da mevcut. Ama bu farklılık, daha gelişmiş teknolojiye sahip cihazın, her kulakta daha iyi performans sağlayacağı anlamına gelmiyor. Hatta daha iyi performans sağlasa bile, o kadar paraya değeceği anlamına da gelmiyor.
    Başka bir sorun, uygulanan cihazdan maksimum verimin alındığından emin olmaktır. Bu da "usta"nın yeteneğine kalmıştır: "Her ekmek hamurdan yapılır ama her ekmeğin tadı bir değildir".

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

çamlıca;

naylon hısırtısını farkederken konusmayı anlamamak
    bak bunu bırtek nadıalarda yasadım ben
    gurultu onleme nanesı kosma seslerıne gelen yerlede ıptal bu nadıalarda
    benım ısıtme kaybımı karsılayamayan cıhazlarda bıle telefonumun zılını kapı zılını cok guzel duyarken bu 145 db kazanc saglayan nadıanın ayarlarıyle bu seslerı duyamıyorum
    obur cıhazladan duymadıgım pıs ayak seslerını kagıt hısırtılarını fena halde afaroz edıyorum
    en agır ısıtme kaybında bıle guzel bı ayarla maksumum fayda saglıyor ıyı bır ayarla ısıtme cıhazlarımız ben coook sevıyorum ısıtme cıhazımı onsuz bır hayat dusunemıyorum

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim naida lardan şikayetim yok. Kapı zili, telefon gibi sesleri duyuyorum en çok da kuş seslerini dinlemek hoşuma gidiyor.
    Ancak konuşmayı anlamada hangi cihazı kullanırsam kullanayım sorun var. Konuşmayı anlama oranı son işitme testinde % 32 olarak ölçüldü.
    Son naida ayarlamasında frekans kaydırma (sound recover) ve noise block kapalı.
    Yoğun gürültüde konuşmaları alamayanlar noise block özelliğini kapattırsın. Ben de konuşmayı alamıyordum , noise block kapatıldıktan sonra alabildim ancak anlama değişmedi tabii.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sound recovar nanesını kapattırırsan gurultulere razı olacaksın
    bıde o ozellık ıcın dunya para sayıcaksın
    ıyı bı soygun bu
    barayı cope atmak
    gurultu onlemeyen cıhaz alacaksam orda tımerlı var analog var ucuza

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sound recoverin gürültüye etkisi yok. Sound recover yüksek frekanslardaki sesleri duymayanlar için tasarlanmıştır. Bu tür kayıplarda işe yarayabilir.
    Gürültü meselesi çok karmaşık ayarlar gerektirebilir kimi hastalarda.
    Ben naidanın gürültüdeki veriminden şikayetçi değilim pek. Eski cihazıma göre gürültüde daha iyi anlıyorum. Eski cihazım da bernafon win 112 idi. Gürültü bastırma ve çift mikrofon gibi özellikleri bulundurmuyor bernafon win 112 .

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sen attan ınıp esege bınmemıssınkı gurultu onlemenın ne oldugunu tam anlıyamamıssın bornafon vınınle
    ben gurultu onlemesı sahane resound canta 780 d cıhazımla atla kosarken nadıayla esege bınmıs gıbı hıssettım

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kişiden kişiye değişir cihaz tecrübeleri. Ben zaten diğer cihazların kötü olduğunu söylemedim. Bernafon win 112 cihazı beş sene kullandım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yane doktor beyın deyımı her hamurdan ekmek yapılır ama her ekek guzel degıldır burda ustanın maharetı dıyor
    buna katılmakla beraber OKSUZ ısıtme kayıplılar hep magdur olacak bu duende kendılerı odyocu kadar bılgılı olacakkı sovuslenmesın
    ıyıde devletımız bızım eskı ustaları yasaklıyarak bıze okullu odyocu yetıstırıp bunlardan cıhaz alın dıyo
    bı ısıtme merkezıne mudur caycı temızlıkcı satıs pazalama dıstrubor bılm emne bııı suru adama ekmek cıkarıyo
    sankım dersınız kı butun turkıye sagır ınsanlar ekmek parası kazansın
    oyle oluncada 3 kurus odedıklerı ıyı egıtım vermedıklerı odyocu suclanıyor ıste
    dıger taraftan paraları cebe ındırenler bız sagırları uzel yoluyo ıste

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

login;
    söylediklerine katılmıyorum..
    adamlar sesi yükseltip kulağa veren cihaz yapmaktan başka ne üretebilir merak ettim..
    ..........
    @antioksidan
    İş sadece sesi yükseltmekle bitiyorsa aliexpresste 10 usd ye ses yükseltici cihazlar var onları alalim.Neden 2500 5000 tl veriyoruz bu aletlere? Kaldı ki sesi yükseltmek ayrı birsey o sesi isitme kaybı olanın anlayacağı düzeyde kulaga vermek ayrı birseydir.Iki aletten birine ses yükseltici digerine isitme cihazı dememiz icin ikisinden birinin isittirmesi lazım.

..........
    Aslında bir çok cihaz oldukça kaliteli ses üretiyor.
    Sorun üretilen sesin "bozuk bir organ" tarafından beyne gönderilmesinden kaynaklanıyor. İç kulak, az hasarlı da olsa çok hasarlı da olsa, topladığı sesleri beyne gönderirken bozar. Bu bozulma hasarın miktarı ile doğru orantılıdır. Yani işitme kaybı azsa sesler daha az bozulur, işitme kaybı çoksa sesler daha çok bozulur. Dış kulağa takılan bir cihaz, iç kulaktaki hasarı gideremeyeceği için, sesler beyne ulaşırken bozuk olarak ulaşacaklardır.
    ...........
    @Mehmet Akşit
    Mehmet bey cok güzel anlatmışsıniz.Ancak baslıkta yazdıgim ana fikri gözardı etmişsiniz..Şimdi ben 50 db yuksekliginde olan konuşmaların yuzde yüzünü duyuyorum.Yani ses belirli bir yükseklikte olursa kulagim sesleri normal bir organ gibi beyne gönderiyor.Sesleri bozmuyor.Bir isitme cihazı da aynı şekilde sesleri 50 db oraninda duydugum sekilde beyne iletmelidir.Hadi diyelim yuzde 20 25 hata yapsın.Buna da razıyiz ama yok.Günumuz cihazlarinda maalesef bu potansiyel mevcut degil.

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    1

4 yıl önce yazılmış bir konu ve hala değişen bişey yok, kullandığım cihazın tek farkı sesi yükseltiyor olması yine insanları anlamıyorum değişen pek bişey yok kulağımızda süs niyetine duruyor cihaz, boşa aldığımı düşünüyorum hiç bir işe yaradığı yok ki cihazın, sesi yükseltiyor boş boş insanları yine anlamıyoruz bide üzerine cihaz var kulağında hala mı anlamıyorsun şeklinde konuşup rencide edenler de var, yani cihaz sadece ses artıyor duymanı sağlıyor ama anlamanı sağlamıyor..

Üye
    Ayça Yeniceli Gülan Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

İşitme cihazına rağmen duymamak noktasında yorum yapmayacağım. Bu odyolog ve odyometristlerin cevap vermesi gereken bir konudur. Ya da kendiniz için doğru cihazı bulamamışsınızdır. Fakat konuşamamak ve konuşulanı anlamamak noktasında bunun sadece cihazla alakası yoktur. Özel eğitim bu noktada gereklidir. Alfabetik sesler sizinle çalışılırken, her sesin farklı bir desibeli olduğu için bu süreçte cihaz ayarlarının sık sık revize edilmesi gerekir. s, ş, r, h gibi bazı harfler işitme engelli bireylerin genellikle algılamakta ve söylemekte zorlandığı harflerdir.
    Bunun dışında mecaz, dolaylı anlatım gibi ifadeleri anlamakta da zorluk çekebilmektedir işitme engelliler ( hepsi için geçerli değil tabi ki bu)

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    17

@nuri3558 hergün günlük takiyomusun cihazi isyerinde falan hani sende zor kabullendim ddn o yüzden merak ettim .. o cihaz kullanmama rağmen hala mi duymuyosun cümleler i bna hic yabancı gelmedi malesef öyle duyyoz ama algilayamiyoz napalım.. duymadgimda hay senin kulagina , yok bir şey dendi mi bogazim dugumlenyo benim .. ben hergün kullanmıyorum mesela bi ortama gireceksem misafir falan gelecek olrsa bide o kadar para saydik niye kullanmiyosn kelimesini duymaktan korkuyorum o yüzden takiyom hergün değil bosuna aldigimi bnde dsnyom ama en azindan zamaninda az duydgum hatta duyamadgim bazi sesleri cihazla anladigimi hissettim cogunu olmasada duyyom yani ...bide senin işitme engelinin çeşidi ne sensörinal mi

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    17

Derken ? @Fulya83

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    17

Ben sohbete giremezdim önceden cihaz kullanmadan önce yani ..hatta duymam dye misafir gelir dye bile korkuyodum konuşulan u anlamaz saf saf bakardm ama şimdi öyle değilim anlıyorum cihazla yukarda Ayça Yeniçeli isimli bayan belirtmis belkide bazi harfleri anlamiyoz o kelimeleride algilayamiyoz ben mesela s,r,h vede bi kaç harfi anlamıyorum buna da şükür elimiz ayagimiz tutyo gözümüz görüyor %50de olsa dyyoz @Fulya83

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sabrin sonu selamet iki sene çabuk geçer 2017 ye bile nasıl girdik ne zamannisana mayisa geldik belli dgl geçiyor bende kulak içini bilmediğim için yorum yapamıyorum ama kulak arkası güzel alacagin zaman deneme Şansın varsa al hmn verip satma işlemine gecmesinler @Fulya83

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon