Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaşlar işitme cihazı araştırıyorum şu anda certena kulak içi kullanıyorum fakat işitme kaybım yüzde 65 hangisini almamı tavsıye edersınız daha önce kulakarkası auduosss phonak ve naida test ettım çok iyi ses verıorduuu ve bana fazla geldi naida s1 modelıne baktım yüzde db120 çıkıyor maxdb si 140 buluyor sizce neyapmam gerekır yardımcı olursanız fıkırlerınız tavsıyenız dınlımek ısıtıyorum vesselam.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ankaradaysan eğer kızılayda arya işitme merkezi var. karı-koca çalışıyorlar okadar çok iyi insanlar ki senin iyi duyman rahat ve konforlu duyman için ellerinden gelen herşeyi severek yapıyorlar. Ben phonak cihazımı oradan aldım. sadece almakla yetmedi aldıktan sonra defalarca duymam için en iyi ayarı getirebilmek için saatlerce ilgileniyorlar. ben çok iyi diye naida9 almak istemiştim 1 hafta deneme olarak kullandım üstelik naida 5 ile aralarında çok fiyat farkı olmasına rağmen naida5 bana çok yeterli geldi. hangi cihazın sana uyumlu olduğunu ve istediğin cihazı test edebilme imkanını veriyorlar.

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankarada değilim ama yakın 2.5saat uzak sık gidiyorum adress beyan edebilirimisin ve bu arada naida serilerini inceledm fiyatları donanım özlelliklerine göre dğişiyor vs desteklıyor desteklemıyor gibi widex ı de övdüler yılın mucit ödülünü almışlar izledim ama bu işte köklü firmalar elbette ilkler göze çarpıyor çok kararsızım cihazı alıp yani kanal içi cihazlar malesefe ömrü 3-5yıl arası değişiyor ve eskısı kadar istenılen sesi vermıyor yani kulalık ve microfonları eskıor ömürlü ama sırf bu yuzden kulak arkası almaya karar verdım kulak arkası yaklaşık 10yıl gidiyor ve değişir aynı zamanda kulak içi cihazların 10kat fazla sesini veriyor cevab için tesekkurler kardeş

kullandığım cihazlar
    Earnet kanal içi -3yıl
    earnet kanal içi digital 3yıl
    phonak kanal içi anolog2yıl
    phonak kanal içi digital 3yıl ve değişim oldu sesleri hoperlerı neme dayanıklı çıkmadı malesef
    şimdi ise artık kulak arkası ve daha sağlıklı ve daha ses net çünkü kulak arkası test ederken bambaşka sesler beynımde duydum inşallah araştırmalar sonucu haber vercem aldıktan sonra ...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ankarada isitme merkezlerinde genellikle yeni odyocular oluyo nedense tecrubeleri az olmakla birlikte herseyi senden benden iyi bildiklerini saniyo bu yeniler
    bi pil bitme uyarisi bip sesini bile yaptiramadim bu yenilere nadiada
    ustelik ikinci program sessiz yukletemedim otomatik program degistirmeydi bahaneleri yeni cihazlar oyyyyyle diyolar
    tecrubeli satici iyidir
    ama siz indirim yapti diye bide isitme merkezinin reklamina kanip alir memnun olmazssaniz baska tecrubeli yere gidipte ayar duzelttirmeyi unutun
    her satici kendi sattigina iyi ayar yapiyor
    phonakin bana uyan bi suru modelini denedim carpma seslerini berbat ediyor cok sert benim izlenimim o kadar odyocu dolasmama ragmen

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

ankara diyorsunda diğer illerin ankaradan ne farkı var heleki istanbul feci çakma odyocular kaynıyor. büyük şehirler dşındaki illerde küçüçük cocukların ailerini başka kurtuluş yokmuş gibi biyonik kulak şart deyip çok büyük paralarla çocuklarına biyonik kulak taktırdıp çocukların memnun olmaması vs.

senide arya işitme merkezine davet ediyorum. bu arada her odyocu ve her phonak satan yer yetkili bayi değildir bunuda bilin. ben phonakın genel müdürlüğünden araştırarak buldum arya işitme merkezini. ve aynı zamanda phonak'ın yetkili bayisidir. ben birde naida için bluetooth bağlantılı cihaz aldım istediğim her ayarı yaptırdım. hiç üşenmeden sıkılmadan müsaitlik durumuna göre saatlerce yardımcı olan sibel hanım ve murat beye durumunu bildirin sizi bilmediğinizden dolayı başka yerden almak zorunda kalıp pişman olduğunu belirtin bundan sonra hep size geleceğim deyin inan çok mutlu olurlar ve daha çok yardımcı olurlar.

inan bana amerikadan naida 5 getirtecektim 3.000tl civarı tutuyordu fakat servis mervis cihaz ayarı garanti olayı tuzlu olur vs. diyerekten vazgeçip biraz daha pahalıya buradan alırım dedim vede çok iyi yapmışım harika hizmet aldığım için çok mutluyum.

bukalemun82;

earnet ile nekadar verim aldın bilemem ama ben yıllardır phonak kullanırım çünkü gerek teknik servis gerek kullanım uzun ömürlü. naida 5den önce bir işitme cihazım vardı tüm üniversite boyunca onu kullandım 8sene oldu işe başladım naida 5 aldım. naida serisi yağmura ve neme dayanıklı cihazdır. her nekadar suya dayanıklı deseler de denize havuza veya duşa işitme cihazı ile girme

widex demişsin de orada zaten 3 cihaz satılılıyor widex phonak bi tane daha var onu bilmiyorum. şanslısın ki her iki markayı orada deneyerek test edebilirsin. rica edersen 3-5 gün dışarıda kullanım için test edebilirsin. maalesef dediğin gibi kanaliçi cihaz kullanmak hayalim olsada kesinlikle tavsiye etmediler vede uzun ömürlü değillermiş onuda geçtim dediğin gibi duymada randımanlı değilmiş. sana web adresini veriyorum orada adresi ve telefonu var bilgi edinebilirsin. reklam gibi oldu orayı tavsiyem ama cidden ankarada en iyilerinden biri. benim adımı söylerseniz daha çok memnun olurlar daha çok yardımcı olurlar. ben alican demir.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

Siemens marka cihaz tavsiye ederim 8 yıldır kullanıyorum

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet gerçekten öyle bakalım inşallah test etmeme müsade ederler bu gidişle kendim odyocu ve satışcı olmak istıyorum zaten gsm teknısyenıyım bırakın odyocuyu pc suıte yaptıkları gibi exe setupları bizlerde rahat yapabilişriz bu firma neden duyarsız kalırki kendimiz ayar yapmak varken değilmi arkadaşlar.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

kulak arkası cihazlarda iki mikrofon olduğu için işitme kalitesini çok daha arttıracaktır..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

sirine kulak arkasinda 2 mikrofon var diyorsunuz bende bunu savunurum hep ama bi bilen kullanan su tek mikrofon cift mikrofonun isitmeyi anlamamiza gurultulu ortama tahammul etmemize artisini basitce anlatsa

bu arada hep isitme engelli oldugunu yaziyosunda cihazinin markasini modelinide yazarsan pirlerimiz bu kullaniyo diyelim
    ama bisey varki kulak ici kullananlarada tek mikrofonlu olsada kulak icini kulak arkasindan daha anlamaya katkisini savunuyorlar bu kafa karistiriyo
    her ne kadar cok ileri kaybimla kulak ici bana olmaz zatende goruntusu igrenc

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ben starkey kullanıyorum shukufe bir kulağıma...
    kulak arkası...
    ben gümbürtü gürültü yaşamıyorum kulaklığı fazla açmıyorum bi iki ses yaparsa dahada kısıyorum sesini...

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

odya testlere bakın derim yuzde kaç db kadar çıkıyorsa benımki yuzde 65 ve diğeri 63 kulak içi ucu ucna karşılıyor zaten onlarda en fazla yuzde 60 kadar karşılıyor buyuzden kulak arkası daha güçlü oluyor çift mıkrofon ve dblerleri yuzde 120 lerı bulduğunda fazlasınıda karşılıyor burası gercek ten çok önemli desibelleri bakarak karear verımek lazım ilk başta bukadar anlamıyordum işte zamanlar piri oluryorsnz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

db dereceleri yuzde ile ifade edilmez edilmedikten baska frekans hzz bilgilerinide verirsen bilenlerde sana oneri sunar bukalemin
    mesela benim 250 500 1000 degerlerim oynak vede milletin tizleri dusuk olur genelde bende tam tersi
    acp bundanmi bi tutturamiyolar diyorum

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakın ben çok ileri derecede işitme engelliyim ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. okadar çok işitme cihazı denedim bunun sonucunda siemens yaşlılara hitabet ediyor. oticon cocuklara yönelik. kanal içi kulaklık olan tüm markalar ise yaşlı ve orta ve hafif ileri derecede işitme kaybı olanlar için geçerlidir.
    işitme cihazlarını arabaya benzetirsen daha çok anlaşılır olur. işitme cihazları nekadar güçlü frekanslara sahip ise motoru çok güçlü olan arabalar ise çok pahalı olur aynı mantık.

mesela phonak naidalar çok yönlü ve çok frekanslara sahip size çok gürültülü gelebilir fakat işin aslı normal insanların duyduğu seslere yakın derecede size iletiyor. ben eski cihazımla karşılaştırma yaparken meğersem eski cihazımda hiçbir şey duymuyormuşum. fakat elbette naida'ya alışmam kolay olmadı bu yüzden alışmak için naida5 aldım naida9 ise naida5'den çok daha yüksek frekanslı ve ses hangi işitme cihazına yakınsa o an işitme cihazı her iki kulağa eşit iletiyor. ama fiyatı çok tuzlu ve bana gereksiz gibi geldiğinden dolayı naida55 aldım.

ama her insanın duyma tercihleri aynı değildir. bazıları sesleri duyayım yeter bazıları konuşmaları anlayayım yeter diyebiliyor. ama şunu unutmayın duyma kalitesi yüksek olan işitme cihazı sizin konuşmayıda etkiliyor. meğersem ben eski cihazımda bazı harfleri söyleyememin sebebi eski cihazda o harflere uyan frekans olmadığından dolayı unutmuşum o harfleri ağzımdan çıkarmayı.

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KESİNLİKLE PELTEK konuşmayı ve abooovvvvllrk gibi kelimeleri ortadan kaldırıyor ve artık şair gibi kunuşuyorsunuz

shufke gerçekten db hesapları nasıl yapılırki cihaz sacısı bana hemen kaç kayıp var diye sorunca sana şu cihaz olur diyor nasıl hesaplama yaprlarki???

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    konusmaya biliyor cihaz kullaniyorsaniz peltek konusma masali garippp
    kucuklugumden kendimi bildigimden beri ileri isitme kayipliyim cok sukur oyle derdim yok helede phonak nadianin kulak acitan sesleriyle konusma duzeltilemez
    odyo test kagidinda CIZGILER NUMARALAR VARYA onlara bakmiyormusun iste orda hangi frekanslarinda sorun varsa numayla bildiriyor bide altinda odyocunun notu kulaginda bilmemne tip isitme kaybi yazar
    sen onun hertz yerine bak bide uzunlamasina olan yerdeki numaralardaki isaretlere bak karsiliginda yazar
    isitme cihazlarinin verdigi fittinf tablosuyla eslestir oldu iste

Sayfa 1 / 3 123 SonSon