Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    siz konuşma düzeltme olayını ve nedemek istediğimi anlamadınız galiba.
    eski cihazlarda bazı harfler size iletilmiyor bazı harfleri yutuyordu. sizin duymanız gereken frekansa cihaz sahip olmuyorsa bildiğiniz çöptür.
    mesela ben duyarken napıyorsun yerine napıosun. gülcan yerine gücan. ve de en çok buz ile muz'u karıştırırdım duyarken. işte hal böyleyken şukufe sen ileri derecede kaybında naidanın sana sunduğu ses çok bol gelir ve gereksiz çok ses var dersin. iyiki naida9 denemedin çünkü o çok frekansa sahip bir cihaz. sen ileri derecedeyken ben çok ileri derecedeyken kullandığımız cihazların desibelin frekansların bile çok büyük bir farkı var.

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe
    şu bir gerçek insan gerçekten kendi sesini duyamazsa kontrol edemez peltek dedğim tam manasıyla harfıyen konuşamaz cihaz kullanmazsa bilmem benım öyle oldu zaten yenı seri cihazların özlelliklernde var konuşma bozukluğu yaşayan lar için düzeliyor kendı sesını kontrol edebılıyorsun ve boğazların ağrımıyor avaz bağırarak konuşmaktan bunu yşayanlar bilir tabiki fikirlerimi söyluyorum ama bu gerçek dediğingibi ve benım işitme kaybım doğuştan olduğu için orta ileriderece kaybı cihazsız kuş seslerini duyabiliyorum şükür ama işte sıkıntım uzaktaki konuşma seslerinı duymama rağmen anlayamıyorum buyuzden cihaz yanıma getıyor sesleri bölerek ayırt edebiliyorum frekanslara bakacam yazarım buraya ok

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen katılıyorum sana bukalemun82

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

isitme olayi genel degil bireye mahsustur
    sen mesela cok ileri isitme kaybiyla muzikten anliyor zevk alabiliyorsun ben hayatim boyunca muzik iste okuyorum ya ne olsada bide etrafimda duyanlar dinler bana gaayy guyy trim trillim trillim biseycik anlamam bi televizyonun ne dedigini sokmeye ugrastiydim bunu dahi hic anlamadim telefonuda oyle
    onceleri cook heves ederdim koklear implant olupta gene bisey anlamayinca derdim degil artik
    dudak okuyorum her harfi duymam gerekmiyor ama sesleri duyunca anlam vermek kolay oluyor

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Şimdi bırakın "cic" i bazı "iic" cihazlarda bile çift mikrofon var.Cihazın büyük olması her zaman daha kaliteli ses vereceği anlamına gelmez.Sıradan bir "cic" ile güçlü bir kulak arkasını karşılaştırırsanız elbette kulak arkası daha iyi ses veriyor diyeceksiniz.Ben kalıp nedeniyle kanal içi cihaz denemedim ama ses kalitesi farklı farklı olan çok sayıda kulak arkası cihaz denedim.Kimileri ve görüştüğüm bazı odyologlar da modele göre değişmekle birlikte kanal içi cihazların ses kalitesinin daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kanal içi certena milo kullanıyorum şuanda evet ses daha iyi veriyor ama sürekli 6ayda bir kesin ayar yaptırmanız gerekır sürekli yazılımı ayarı bozuluyor yani yukselltığım ayarları düşüyor kulak basıncı ayarı ortam ayarı ve çok gürültü anında yani yanınızda bomba patlasa cihaz o sesi 18db düşürüyor işte sıkıntı şurada odyocuya gıtmekten utandım nerdeyse sürekli ses ayarı artık ben bile öğrendim o kdara basitlikler arkadaşlar cihazın her ortamın sesi ve konuşma ayarlarını yapıldıktan sonra artık otomatik oluyor ve dedimki ben bu cihazdan almak istiyorum dedim sadece medikalcilere salıyorlarmış box makinası olursa yani bu makınayla tüm cihazlara kendınız yapabiliyorsunuz araştırdım 1200tl 3000 arası fiyatlar verdiler ve bu maçına olunca phonak veya widex siemens herhangi firma cihazların setup exe bilgisayarınızı kurunca ve bu boxmakınayı takıp ayar yapabiliyorsunuz işte Fİrmalara işitme cihazlarını satarken küçük cd ve USB ile satsalar bu şikayetler odyocu sorunu çözülür diye düşünüyorum Tabiki ilk olarak odyocu görünmeliyiz ama belli bir zaman sonra bunu artık kendimiz bilgisayar başında çözebiliriz çıksa artık şu sistemler

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

arkadaşlar deneme süresi vermeyen hiç bir cihaza para ödemeyin kesinlikle,yok markaymış bilmem neymiş bunlara inanmayın bence,zaten cihazına güveniyorsa mutlaka deneme süresi verir size.ben bir kaç önce simens aldım hiç menmıun degilim.aldıgımada pişman oldum açıkcası,birde çift mikrofonlu sözde.hayatımda bu kadar rezil ve kötü bir cihaz kullandıgımı hatırlamıyorum.sözde büyük marka işte

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesınlıkle zaten firmalar deneme tanıyorlardır satıcın söylemiyor siz sormazsanız burda çok dıkkatli olmak gerekir almadan önce deneme isteyınız

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

deneme suresi masalini kulak arkasi edin
    size para almadan cihazini veren satici gordunuzmu
    parayi verdikten sonra kolay
    size once en ucuz cihazini bu sana iyi dicekler sizde o sessiz ortamda haa iyi diceksiniz alip cikinca DAnk edecek ama nasisa deneme sureli ya
    bida gidince biraz daha pahali islevi cok olanini vererek iyilik yapicaklar bide tabi kullandinya oncekini ondanda biraz daha ust fiat eklenecek
    hadiii buda iyi diil dersen bida eklemeli bir ust cihaz dayiycaklar
    bu boyle masala kanmayin paranizi verdikten sonra kulp takip kazanc sagliycaklar
    donanimli gidin yaninizda biseyler goturun ses yapacak mesela gazete mesela atmak carpmak icin bisiler mesela sapur supur eden bi naylon terlik ayaginizi carparak yuruyun sesi deneyin seslerini
    komik kacsada bizler icinde bunlar mubah olsun parayi verdikten sonra gitmistir

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ankarada Arya işitme merkezi..

Kesinlikle tavsiye ederim. Kuzenim ve bir abimiz için gidip göre fırsatı yakaladım, çok ilgileniyorlar.

Adres: Kocatepe Mahallesi Mithatpaşa caddesi No:70/1 Kızılay-Ankara
    Telefon: 03124180888

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu dediklerin merdivenaltı sözde odyolog bile olmayanların yerlerine gidilirse öyle yaparlar. her zaman yetkili bayiye gideceksiniz. çünkü yetkili bayiye giderseniz böyle bir sorunlarda o marka yetkili bayisinden yetkilerini bile alır geriye sadece merdivenaltı diye tabir ettiğimiz spotçu işitme merkezleri kalır. şöyle örnek vereyim yetkili bayileri teknosa, bimeks gibi düşün spot dükkancılar ise evkur vs.

ben size tavsiye ettiğim yerde hatta denizwill bile dediğim yerin adresini ve iletişim bilgisini verdi bu yerde istediğiniz cihazları deneyebilirsiniz 3-5 gün beni söylerseniz belki 1-1.5 hafta hiç hayır demeden size deneme imkanı verir hemde size göre cihaz ayarı yaparak. Diyelim bütün cihazları geç herhangi bir cihaz almaya karar verdiğinizde size deneme olan cihazı değil açılmamış kutusundan verirler. deneme cihazı asla satmazlar. bu önemli bir ayrıntı.

dediğin gibi maalesef birçok yerde dediğin şeyler oluyor. dileğim kimsenin başına böyle şeyler gelmesin böyle insanlarla muhatap edilmesin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ole degil iste alican
    kaPI GIBI diplomasi asili odyocunun nette dersen bi allame reklamlari cihazin disruboru yani ithalatcisinin sayfasinda yetkili bayisi
    boyle iste
    zatende duvara diplomasi asili olmayan yeri aninda SIKAYET EDERLER

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fakat yetkili bayisi olup olmadığını o işitme cihazının web sayfasında bulunan yerlere gidebilirsin. ama ben sana tavsiyem geçmişe yaşadığın olumsuzlukları bir kenara at bir kez olsun şu arya işitme merkezine git.

Bak mesela phonakın kendi sitesinde ankaradaki bayileri bunlar:

ANKARA
    aktif Duyu Merkezleri (buraya gittim pil aldım pilleri pahalı birde yaşlıların daha çok uğradığı yer)
    Arya İşitme Cihazları Merkezi (şiddetle tavsiye ettiğim yer pilleri piyasaya göre normal fiyatta)
    Maxtone Çayyolu ve Çayyolu (Yaşlılara yönelik ama 2yıl garantili cihazlara 5 yıl garanti ve 1yıl ücretsiz pil hediye eden firma fakat bana göre iyi değil)
    Selis İşitme Cihazları Merkezi ( Kesinlikle uzak durun herkesin buraya gitmesi ve her işi ayaküstü çabucak halletmek isteyen başından savar gibi ilgilenen bir yer pilleri pahalı ve kesinlikle hiçbir şekilde indirim yapmazlar)

şukufe bak senin dediğin talihsizliğin en güzel tanımı yapılabilen yer selis işitme merkezidir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

selise verdigin az nota karsilik ben ne kadar dediklerine katilsamda ayar aletlerini cok begendim ilk denemde baya ugrasiyor odyocuda ondan almassaniz hava alirsiniz ustunkoru iste
    en azindan bana yuksek gelen sesleri ilk bu selis oturttuda cok ustunkoru yapti tabi ondan almadigima en azindan size zarar vermiyor
    pil almak benim icin odyocu arastirma edavati ama pahali veren yeri kesinlikle defterden silerim
    phonaktan imanim gevredikutuda sole bole istiyen cikiyo 2 gunde geri geliyo mubarek oyle begenmiyorumki firlatip yerden yere vurmak istiyorum

Üye
    DarK_BlacK Avatarı

Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Siber
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arya işitme'ye sms yolu ile ulaşabiliyormuyuz?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon