Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe,bu videxsi mutlaka denemni tavsiye ediyorum.zaten deneme imkanı tanıyorlar,illaki almak zorunda degilsin,ben o kadar marka cihaz aldım ve kullandım,hiç biri bana deneme süresi vermedi.demekki cihazlarına güveniyorlar,ben simens kullanıyorum şuan ama hiç menmun degilim.en kısa zamanda şartlarım mümnkün olursa videx almak istiyorum.

bu arada herkeisn bayramını kutlarım,hayırlı bayramlar,güzel ve saglıklı cihazlı günler dilerim

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Widexiii hangi bayiden alabilirim ve tanıma testi hangi bayi yapıyor yüzde 70bd kayıp var kanal içi phonak kullanıyorum maalesef memnun değilim ötyor kilo alınca ve zayıflayınca kalıp yapılıyor bayilerdeki ayarlarını hiçbiri yapamıyorlar firmalara şunu söylemek istiyorum odyao ayarlarını bizler kendimiz yapabiliriz ve bu çok basit her ortamın ses ayarları yapılıyor neden firmalar bize suıt cd si exe setup gibi birşey yapmazlarki ve USB ile yapabiliriz zaten işitme cihazı satan yere gittiğimizde ayar yaptırıyoruz ve bu 2-veya3ay sürüyor ayarların tam oturması kendimiz yapabiliriz bu çok basit birşey gidiyoruz pil kapaklarını çıkarıp USB şini takıp ayar yapıyorlar ve inanın bayiler hiçbiri anlamıyorlar şimdi ise kulak arkası alacağım inşallah inanın kulak arkasın verdiği sesi kulak içi vermıyor saygılar.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Evet maalesef benim de muhatap olduğum onlarca bayi ayar yapmasını beceremedi.Ya ayar yapmasını bilmiyorlar ya cihazları kötü ya da işitme testi yapmasını bilmiyorlar.Bunca yıldır cihaz kullanmamamın nedeni bayilerin ayar yapamamasıdır.Maalesef bir türlü beceremiyorlar ve memnun edemiyorlar.Kişi kendi kendine deneme yanılma yoluyla bunlardan çok daha iyi ayar yapabilir ama maksat bayilere para kazandırmaksa o zaman başka.

Firmalar bu çok önemli noktayı dikkate almalı.Zira kendi satış istatistikleri de olumsuz etkilenmekte. Satış yaptıkları bayilerde çalışan elemanları teknik olarak iyi eğitmeliler ve de bu cihazların ilk ayarlarını yaptıktan sonra yazılımlarını klavuzlarıyla birlikte kullanıcıya vermeliler.Kişi ayarı kendi yapabilmeli, bayi kullanıcının yapamadığı noktada devreye girmeli.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

bukalemun82;
    sevgili bukalemun82 videxsi ankara mithatpaşa köprüsünün hemen yanında satan bayi var,yanılmıyarsam 5cin katta orda videx satıyorlar,cihaz almayı düşünüyorsan mutlaka dene derim,bayagı ilgileniyorlar,fiyatta indirimde yaparlar bence,ama mutlaka deneme süresi iste,yani denmeden alma,menmun kalırsan al yoksa alma,benim amacım videxsi övmek degil,ben satıcı filan degilim bende işitme kayıplı bir insanım,amacım burda arkadaşlarıma yardımcı olabilmek,bende simens aldım ama hiç menmun degilim,istiyorumki cihaz alacak arkadaşlar benim yaptıgım hatayı yapmasın,parasının karşılıgını alsın,inşallah güzel bir cihaza kavuşursunuz,iyi bayramlar saglıklı günler

login;
    evet size katılıyorum,o kadar pahalı cihaz satan bu firmalar neden egitim vermezler odyomeristlere bende anlamıyorum,bu güne kadar 3 cihaz aldım hiç menmun kaldıgımı hatırlamıyorum.hepsi bize tatlı ve sahte sözlerle cihazz satmaya çalışıyo ama sonrası yok.aslında düşünüyorumda biz biraz bilinçli olabilsek belki bu durum degişebilir.iyi bayramlar saglıklı mutlu günler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

hakan biz sagiriz insanlar bizi bisey bilmeyen kolay kandirilan saf insanlar olarak goruyor helede bizler sayesinde mesleklerini icra edip cepleri para goren odyocular diye dusunuyorum ben
    helede derdimiz duymak olunca dahada pekisiyo bu
    helede ankarada universite bollugu yuzundendir dercesine uc gunluk biseyden haberi olmayan odyocular biz tecrubeli cihaz kullanicilarini azicik dinlerlerse hem bizim hem onlarin isleri kolaylasacak bizleri dinlerlerdse baya biseyler ogrenecekken diplomalarina guvenerek sisirdikleri egolarindan bide cok cihaz satmak icin parayi ellerine bi alsinlar bida cihaz kullanicisi onlari ilgilendirmiyor

Üye
    bukalemun82 Avatarı

Gerçek Adı
    M.H.A
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet maalesef günahlarını almaayım odyocuların işi bilmiyorlar yada anlamıyorlar müşterin ne sorunu çözebilecek kadar soru işareti bırakmamalı gerçekten bu işi tam manasıyla anlayıp kavrayacakki karşı tarafı işitmediğini anlaya bilmesi için kendisi de cihaz kullanmalı yani normal sesleri nasıl duyuyorlar diye test etmeli kısacası işitme engelli insanların sessiz az duyan dünyası Nı yaşamalı birkez olsa bile yeter ve bu cihazlar okalar güçlükü saniyede frekans ses dalgaları normal bir duyan. Insanın duymadığı sesleri getiyor işitme cihazları tüm bu sorunlar olmadığı sürece işitme mağduru istenılen cihazından verim alamazsa firmalarda akçeyi parayı hak etmıyorlar cihaz la inanılmaz fiyatlar olmasına rağmen yani 2tanesini değeri araba alacak kadar. Fiyat tutmasına rağmen ve almış olduğumuz cihaz örnek 3000tl ise 3ay sonra samimi söylüyorum 200tl bile tersine almıyor bırakın almış olduğumuz fiyatın 3tebirini saysalar razıyım yeni cihaz alırken bunu yapabilirler isteseler ama işte maalesef olmuyor maliyetleri gülünç rakamlar sadece proje yenı model çalışmaları maliyet tutuyor firmalar duyarlı olmaları gerekir.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

valla shukufe 4 aydır ugraşıyorum simens cihaza bir türlü ayar yaptıramadım,bildigim sesleride unuttum,ben kısın sesi diyorum açıyorlar sesi az açın diyorum kısıyorlar bana bir sürü özellik söylediler,bir sürü program söylediler ama hiç birini kullanamıyorum,ama ben odyoculara kızmıyorum,böyle büyük markalar elemanlarına mutlaka egitim vermeli yada test etmeli.ama onada gerek yok,nasılsa biz mecbur alıyoruz,neden ugraşsınlarki

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

simens bence guzel ayarini becerememislerdir 4 ayda yuksek seslerle kafayi yedirir adama
    sana isinci ucuncu programi yukledilermi hakan
    ahh resound canta cihazim onun gibi olamasada nadiadan 2 gomlek ustun ama resound gibi hiiiic degil siemens
    sanada bisi citlatayim madem bernafon sevmis kullanmissin git onuda dene AHENG diye bi isitme merkezi gordum arastirma yaparkene seninde bildigin gibi cihaz degil odyocu gerek bize ilk
    gerci karpuz degil icini bilmiyosun ama bu aheng isitmede tecrubeli olgun temiz yuzlu bi odyocu gordum aktifduyunun karsisinda mesritiyet caddesinde bi bak istersen ben ordan cihaz denemedim bak ama

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

login;
    kanal içi cihazda starkeyin başarısını tek geçerim.ozellikle x serisi cıc modelleri başarılı telefondan neredeyse odyo gibi ayar çekebiliyorsun.saund lens sana olmaz yetmeyebilir.bu tip cihazlar kulakta basınç tipi çok rahatsızlık veriyor.cıc ler daha başarılı bnce.bursa taraflarındaysan ayar konusunda uzman kişilere seni yonlendirebilirim.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Merhaba satlas starkey ve de herhangi bir cic cihaz denemedim.Ama şunu merak ettim soundlens bana olmayacaksa kime olacak? Ben şimdiye kadar cihaz kullanmadım.Kaybım hafif orta arası.İIC almayacaksam "Cic" cihazlardan daha iyi olacağını düşündüğüm çok küçük ve şık duran kulak arkası modelleri var.Örneğin oticon intiga gibi.Bir de starkey de distribütör sorunu var bildiğim kadarıyla.Şu aşamada bu markadan alırsan sadece alıp gidersin teknik servis ve diğer şeyler için muhatap bulamayabilirsin deniliyor.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

login;
    soundlens olur fayda görürsünüz ama cıc lerde dahada fayda görürsünüz sundlenler çok derine yerleşen cihazlardır ben denedim diğer kullananlarıda biliyorum çok derine yerleşmesi insanı rahatsız ediyor.alışmak zor oluyor.cıc modellerde görünmezdir.bir deneyin.distribütör sorununu starkey aştı artık teknik hizmet oldukça hızlı 10 günü geçmiyor arıza süreleri istanbul dışındaysan.ama otikon phonak gibi yaygın bayi ağıda yok.ama cıc cihaz alacaksan en kaliteli ve güçlü ses en yeni teknoloji starkeydedir.yok ben kulak arkası alacağım dersen phonak oticon gibi cihazlara yönelmeni tavsiye ederim

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

widex mükemmel bir cihaz. widex dışındakileri de deneme amaçlı kullanmıştım ama memnun kalmadım.widexin divasını kullanıyorum. yeni modeli çıkmış ama fiyatı 7500TL.. bakalım gelecek sene krediye girip 2 tane almak istiyorum. çünkü bu yeni modeli bir cerraha verdiler ve adam orkestra da yönetiyormuş. onun da çok memnun olduğunu duydum.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Bu iic cihazların bir dezavantajı doğrudan deneme yapma olanağı sağlamaması..İlla ki kalıp yaptırman gerekiyor.Beğenmezsen de kalıbın parasını ödemek zorundasın.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

aslı hanım videxsin sizin kullandıgınız marka,kulakarkasımı,bende tesadüf gördüm ankarada ama çok begendim,ayrıca çok estetik bir cihaz,benim gördügüm kulakarkası ama mikrofon cihazda degil kulak kalıbında,bence buda güzel bir buluş gibi geldi bana.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün starkey denemeye satış noktasına gittim.Satıcı distribütör sorunundan bahsetti.Cihaz alırsanız devletin karşılayacağı 500 tl yi alamazsınız.Ayrıca arıza durumunda 1000-1500 tl rakamların bile söz konusu olduğunu söyledi.Yeni cihazı tamire gönderiyoruz ama bizden servis ücreti isteniyor dediler.Bu yüzden de müşteriyle karşı karşıya kalabiliyorlarmış.Örnekmed in starkeyi devralmasına rağmen bu sorunların olduğundan söz ettiler.Ayrıca bayide 3-4 marka var ama ellerinde deneme cihazı yok.İsterseniz getirtiriz diyorlar.Starkey in ses kalitesini merak etmiştim ama kısmet olmadı.Bir de soundlens IIC cihazının kalıbının şu ana kadar denedikleri kimseye uymadığını söylediler.Bu cihazı kullanmak için kulak kanalının normalden geniş olması gerekiyormuş.Örnekmed 1 Ocak 2013 te starkey düstribütörlüğünü devraldı.Henüz internetten bayi listesine bile ulaşamıyorum.Bir liste var ama hangi ile tıklasam halaskargazi İstanbul adresi çıkıyor.Demek ki 10 ayda hala işleri düzene koyamadılar.Yahut bütün satışları bu merkezden yapıyorlar.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon