Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eski cihazım Naida UP 9 du. Bu cihazı sadece sol kulakta ( heralde 80dB kayıp ) kullanıyorum. Sağ kulak hiç duymuyor ondan ona almadık.
    Bozuldu. 500TL demişler.
    Vermeye gittiğimizde Widex Super 440 gibi bir model verdiler yüksek maliyetliydi. 5Bin TL mi neydi.

Şuan cihaz gelene kadar bana dandik bir widex cihaz verdi ve sesinden hiç memnun değilim. Soluk bir sesi var. Naidanın canlı bir sesi vardı.
    Yani belki yeni bir cihaz alabiliriz. Widex marka cihaz kullananlar beni bilgilendirebilir mi? Ben aslında sağ duymasada 2 çift naida 5 düşünüyorum. Kulak arkası cihazların biraz daha küçük olanlarından. Yani Phonak dışında diğer markalar ve ses kaliteleri hakkında bilgim yok. Yardımcı olur musunuz?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

erkamacar isitme cihazi kullanamadigim koklear implant cikarilan kulaga CROS BICROS diye reklam ediyolarya onu takip gurultulere daha iyi tahammul etmek duymayan taraftanda ses duymak icin nadia almistim o kadar israr ettimki odyocu bunu bana denemedi bide ustelik alay edercesine napcan o kadar sesi dedi bana bide tek sakat kulaga ver etti sesi
    sen bu cors u bide belki sana vicdan sahibi biri denk gelir

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

CROS BICROS dediğiniz proğram heralde? Eğer öyleyse bizim odyocuda inatçı biri. Cihaza proğram yüklemiyor. Az kaldı zaten sabrım taşıyor. Bana bu proğramı yükle diyorum yok olmaz senin cihazda zaten otomatik bir proğramda bu özellik var diyor. Ben oto proğramı sevmiyorum yok anlamıyor. Peki sizin bir bilginiz var mı Widex'ten filan.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erkan bey bende 70 75 desibeldi sol bugün gine odyo testi yaptırdım 80db çıktı şimdi de izmir alsancakda oticon chili denedim ses kalitesi iyiydi begendim bende alacam inş sagda benim hiç duymuyor maalesef

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

o otomatik program nanesi virt edip en gerekli yerlerde ses kesmesi adami deli ediyor iyi ayarlanirsaymis oyle ses kesmezmis vallaha inanmak istedim ama 3 ayda 5 odyocuyla bi guldiremediler su nadia 5
    koydum kutuya duruyor kim isterse ona veriyom cevremdekilere aldigim yeri soyleyerek
    simdi siemens cielo sp kullaniyorum
    bu widex bana pek emniyet vermedi en azindan o kadar aradim sitesinde kac kanal kac program desibel olculeri fitting semasi goremedigime guvenemedim hic denemedim
    bu cros denen sey program degil ayri bir isitme cihazi total kulak tarafindaki sesleri duyan tarafa duyuruyormustaaa nasi bi hikmet oldugunu goremedim

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepimiz bu isitme cihazlari konusunda dertliyiz

ozan59
    Misafir Üye
    ozan59 Avatarı

Pure micon - Siemens Hearing Instruments

Bu cihazı denemeni ve almanı tavsiye ederim.İzmir' de bu cihazı bulabilirsin Türkiye Disribütörünün bayisi var adresi bu linkte

http://www.duysan.com

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeliz;
    Daha önce naida kullandınız mı? Kullandıysanız karşılaştırabilir misiniz? Benim için ( bence hepimiz için ) ses kalitesi, canlılık ve anlaşılabilirlik önemli.

shukufe;
    O Siemens'i bana tavsiye eder misiniz? Yalnız O Naida 5'e yazık oluyor. Gidin odyocuya biraz katı bir şekilde isteyin. Ben Phonak'ın güzel bir cihaz olduğunu düşünüyorum lakin daha iyi marka-model vardır diye sizlerden tavsiye bekliyorum.

ozan59;
    Ozan bey yelizzz hanıma cevabımı verirken önemli olanları belirttim. Bu kriterlere uygun mudur bu cihaz.

Bizim odyocu bana Widex Super 440'ı gösterdi. Şuan kulağımdada emanet widex cihaz var ama başka ucuz bir cihaz. Ses kalitesini beğenmedim. Bu Super 440'dada böylemidir arkadaşlar? Sitesinde grafik filanda yok.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

kelin merhemi olsa diycem TAVSIYE DEGILDE DENEMENI SOYLERIM ANCA
    bide sen nadia 9 lan nadia 5 arasindaki farka iyi dikkat et E ger alirsan
    isitme cihazi denemeyi biz zevk icin yapiyoruz zannediyorlar oysa en nefrek ettigim en kacindigim yerdir cihaz deneme isi o kadar geriliyoruzki
    phonak icinde siemens simdilik gidiyor bozulursa karsi dagin ardinda bi umudum kaldi ufakda olsa
    izmir ankara uzak ama bide caglar bitire giderim belki yeni bir cihaz dAHA ALAMAZSAM

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben nadiayi hic denemedim ama oticon chili cok denedim cok begendim ses kalitesi cok iyi anlasilabilirligi iyi tavsiye ederim bende almayi dusunuyorum o cihazdan

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bakin resound yeni bir cihaz surmus piyasaya bu cok guzel bir cihaz olmali deneyin isterseniz
    ben yeni aldim siemens cielomdan memnunum
    RESOUND VERSO
    Özet
    Beyin, sadece kulaklardan alınan ses girdilerine dayalı olarak ses ortamını işleyebilir ve analiz edebilir. İki işitme cihazı arasında ses iletimi sağlamaya yönelik geleneksel kablosuz çözümler, bir işitme donanımının duyulabilirlik ve ses ışını oluşturma özelliklerini optimize edebilir ancak sesin doğal haliyle çift kulaktan işlenmesi hassasiyetini kullanıcıya sunamayabilir. ReSound'un yeni Çift Kulaktan Füzyon teknolojileri, klasik işitme cihazlarının ve bu cihazların odaklandıkları ses unsurunun tersine, kullanıcıya ve sesin doğal olarak işlenmesine odaklanmak suretiyle sesin beyne en kaliteli yapıda ulaşmasını sağlamaktadır. Kullanıcının istediği ses sinyaline odaklanmasına olanak tanıma özelliğiyle piyasada yer alan kablosuz ses işleme sistemlerinden ayrılmaktadır. Ayrıca Çift Kulaktan Füzyon teknolojileri, kullanıcı için mümkün olan en yüksek kaliteyi sağlayan ReSound Surround Sound konseptine yerleştirilmektedir. İşitme cihazları normal duyan bir kulağın gerçek alternatifi olmasa da ReSound'un Çift Kulaktan Füzyon teknolojisi sayesinde ses girdileri beyne iletilmekte ve aynı doğal sesler şeklinde optimize edilmektedir.

Üye
    esma16 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

resound tek geçerim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

BILIYORMUSUN ESMACIM bu resounlarla siemenslere odyocular hic cvik cvik yaptirmiyo cvik cvik sesler adami kulagim gitti diye delirtiyonadiadaki gibi gicik cvik cvik yok yani

Üye
    erkamacar Avatarı

Gerçek Adı
    Erkam
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cvik cvik ne shukufe

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilmiyorsan nadia cihazindan memnunsan cvik cvik dedigimi sagirca duyma erkam zaten tasa gomecekler adami

Sayfa 1 / 3 123 SonSon