Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe hanım o bahsettiğiniz ayakkabı olayı tüm ticarettte geçerli olan satılan ürünün takipçisi olmayan firmalara idi.yani benim demek istediğim işitme cihazı satış merkezlerinde de olan böyle sorunun heryerde karşımıza çıktığını demek istedim.bunda sonraki yorumlarımı çok daha detaylı yazacağım.daha önce yazdıklarımda olduğu gibi çok farklı bakış açısı getirmektesiniz.işitme cihazı sektörü ve odyoloji ülkemize geleli epeyi olmuş ancak gelinen nokta ortada.bu sorun hem eğitim tarafından hem işitme engelli vatandaşlarımız tarafından çok sıkıntılı geçti.verilen eğitim yetersiz olduğu herkes tarafından aşikar.hiç işini düzgün yapan yok mu.elbette var..işin uzmanı olmuş kişiler de var.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sumy ...
    Ah keşke o firmaların ismi bizde de olsa da hiç değilse hakedenlere paramızı versek... Onlar da gittikçe daha iyi hizmet verse...

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eskiye göre çok güzel gelişmeler oldu..örnekler verecek olursak
    artık medikalciler cihaz satamıyor.
    işitme cihazı satış merkezi açmak için odyometrist diploması gerekiyor
    satış yerlerini senede iki defa denetlemeye gidiliyor.denetleme ekibinde odyometrist de var
    kimse kafasına göre satış yapamıyor çünkü herşeyin belgesi sorgulanıyor.

gerçekten üniversitelerde işitme cihazı eğitmi çok yetersiz.başka konularda da yetersizlik olduğundan tüm odyometristlere lisans tamamlama için uğraşıyoruz.ülkemizde işitme kayıplı insanların sayısına göre cihaz kullanma oranı oldukça düşük.zamanında önüne gelen cihaz sattığı için hiç ayar yapmadan insanımızı cihaza küstürdü.bir işe yaramadığı kanısındalar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sevgili sumy vallahi cok gozume girdin bide su hanim yaftasi benim hosuma gitmiyor biliyormusun ben hic etek giymem
    ayakkabi olayi sana tas degil bi kerem bidaha diyorum ayakkabiniz yoksa ayakkabi dertmidir ayakkabisiz yurursunuz isitme cihazi sagirlarin hayatta penceresei degil kapisidir bunu butun isitme cihazi alemi kafaya soksun konusmaya ses duyarak katki yapiyor kunusulani bizim isitme kaybimizin kalitesi belirtsede
    isitme cihazi satan alemlerin yem kullanma deyimini anlatabilmissem mesele yok diyorum
    insanlardan namuslu olmalarini beklemek en cok dille kendini iyi ifade edemeyenlerin konusulani iyi duymayanlarin hakki oldugunu dusunmek istiyorum ama buda gozlerini hirs burumus para kazanmak icin taklalar atan birbirin sattiklarina mok atan bi sektorde biraz zor

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yaşanılan sıkıntıları anlatmaya çalışıyorum.malesef gözünü para hırsı bürümüş insanlar yüzünden bu hale gelindi.zamanında sahte rapor düzenleyip ssk yı dolandırdıklarını da biliyoruz.her zaman dediğim gibi işini düzgün yapan insanlar da var.hepsini yaftalamak hakkına düzgün insanların hakkına girmek olur.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

iste sanki boluk porcuk ben ne anlatiyorum sevgili sumy
    ayni markaya parayi veriyorsun ise yaramayinca baska odyocu ariyosun don dolas o kadar zaman kaybediyorsun ustelik bide insaflarina gore para bayiliyosun
    de madem ben kendi sattigim cihazdan baskasina ayar yapmiyorum
    daha kotu sesler basmanin alemi varmi eski ayarina dondurmesin diye sozdeYAPILAN AYARLARI KAYDETME diye reklami varken al sana nasil benden almazsin cihazi diye ceza vermek sattigin markaya ihanet degilde nedir
    bizlede keyifimiz icin dolasmiyoruz cihaz diye
    inanirmisin cihazsiz yasamaya bile alistim bu zihniyetler yuzunden
    bana bakma cok ileri isitme kaybimla gene cihaza muhtac oldugumun bilincindeyim ama iyi kotu ses duyanlar dikkatleri olcusunde sabirlari olcusunde boyle bi sektorun eline dusermi buna birsey dermisin

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bir durum var.her markanın ayrı programı var..yani bir widex ile bir phonak ayar yapıldığı program aynı değil.her markanın yazılımı farklı..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bu kadarini ogrenmisizdir diymi kimse baska markalara tas atmiyo burda
    aslan gibi hangi markayi sattigini bilerek yaklasiyoruzdaaa artik ogrendikten sonrada kusasin geliyo ama kimlear ne oldugunu

Üye
    sumy Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi firmaya gittiyseniz hatasını eksiğini doğrusunu buradan birbirinizle paylaşın..ancak işitme kişiye özeldir.sizin çok memnun olduğunuzdan cihazdan başka biri memnun olmayabiliyor.teknoloji ile beraber tüm cihazlar da değişiklikler oldu tabiki.kimi üç bin liralık cihazdan memnun oluyor kimi bin liralık cihazdan..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iste budur benim odyometristim olacak adam dersem ne olur iyi gor cok tesekkur ederim sevgili sumy
    ara ara bizi yokla ne olur
    ben biraz ileri gittiysem yalniz ama size karsi ozurumu kabul edermisin

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12