Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    ozan59
    Misafir Üye
    ozan59 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İleri derece işitme engelliyim sabahları uyanmakta zorluk çekiyorum nasıl uyanabilirim diye çok araştırdım kola takılan titreşimli saatler var ama sadece 5-10 saniye kadar titreşim veriyor saatcide denedim yetersiz kaldı.Bunun dışında bazende kapı zilini duymuyorum kapıya takılabilen ışıklı sistemler olduğunu duydum avrupada çok yaygın olarak kullanıyormuş.

Bu konularda bilgisi olan varmı.?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Bir zamanlar DUYSEL (İstanbul) bu tür cihazları getiriyordu.
    Yastık altına konan saatli vibratörler, ışıklı uyaranlar vb.
    Telefon açıp kendilerine sorabilirsiniz.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

kapı zili için evde 4 adet zil takabilirsiniziz salona mutfağa odalara her bir tane ve çok mantıklı olduğunu göreceksiniz bu da size masraf olarak 35 tl samsung 5830 cep telefonu 15 dk titreşim veriyor uyandırmak için bu telefonu isterseniz kullanın

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Shake'n wake modeli saat öneririm. 2 dk boyunca şiddetli titreşim veriyor. ancak sevmediğim kısım kayışları.
    Kapı ziline gelince cihaz takıyor iseniz bimbam kapı zilleri bir deneyin. 5 lira desem bilemedim 20 lira civarında olur. Komple kapı zilleri değiştirmeniz gerekmiyor sadece uzantı ile ek bağlantı yapabilirsiniz.
    almanyada 100 yada 60 euroya ışıkdak getirtebilirsiniz. Tabii ki akrabanız var ise veya internetten var ise satın alabilirsiniz. Önce Bim bam veya ding dong model zilleri deneyin bi hele. Ses frekansları dijital ve analog işitme cihazına çok uygun olduğundan net duyarsınız.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kapi zili yerine isik biz taktirmistik eski evdeyken aydinlik buyuk evlerde pek ise yararliligini goremedim dogrucasi
    hep isiga dikkat etmek gerek arkaniz donuk oldumu faydasi yok o isiga dikkat edesiye kadar isitme cihazimiza guvenmek daha iyi bence
    cep telefonu her isi goruyor bence konusmaya yaramasada sms aliriz kapiya gelen en saglam tARTAFINDAN KIM OLDUGUNU BILEREK KAPI ACARIZuykudanda titresime alininca cok guzel uyandiriyor

ozan59
    Misafir Üye
    ozan59 Avatarı

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Çalıştığım için sabahları uyanmakta zorluk çekiyorum kulağımda çok şiddetli çınlama yüzünden ayrıca psikolojik tedavi alıyorum dolayısıyla beraberinde uyku ilacıda kullanmam nedeniyle sabahları kalkmakta zorlanıyorum artık kendim uyanmak istiyorum.Bu konuyu bilgisi olan arkadaş varmı diye açtım sağolsun herkes kendine göre bir fikrini önerisini belirtmiş.Telefonun alarmını kurup yastık kılıfına takıyorum ama yinede titreşimi bazen az geliyor.Diğer zil olayına gelince dijital işitme cihazı kullandığım halde bazen zil sesini duyamıyorum bu durumda daha kuvvetli bir zille değiştirmek gerekir.

Ayrıca bir arkadaşda ışıldak önerisinde bulunmuş almanyada çok yaygın kullanıldığını duydum yanlız marka ve model bilmediğimden internetten araştıramadım.Bu arada piyasada kablosuz wireless kapı zili var istediğin odaya koyabiliyorsun tek olumsuz yönü butonu kapıya monte edemiyorsun yapıştırmalı gibi birşey iç kapıya takılabilir ama dışkadıya hiç olmaz gibi.Benim aklıma yatan ışıldak geldi onuda almanyada bir arkadaşım var gelince görüşmem gerekir.Gerçekten uyanmak için bir donanıma ihtiyacım var.

Bunların dışında önerisi ve deneyimi olan arkadaşları varsa cevabını beklerim.Herkese teşekkür ederim.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

nano teknolijisi ile ilerde bu mumkun olacak deri altina uyarici cipler gelişecek şimdilik en basit yolu titresimli telefon

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

tufanin ablasi nerdeyse kardesinin sagirligi sayesinde isi ticarete dokebilecek kadar bilgi toplamissin hela sana valla oyle cok parA VARKI BU SAGIR MILLETINDEo olmadi bu nasil yok yok budaha iyi
    iyi ama cihaz parasi bilem belimizi bukuyo ya

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

TufanOzkara;

Bahsedilen saatlerin çoğunu denedim pek işe yaramıyor. Titreşimi zayıf ve kayışı sıkı kavramıyor. Tabii ki bunlar benim tecrübem: sizde deneyerek almalısınız.

Shake'n wake saati gibisi yoktur.

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    iyi bişeymi dediniz kötü bişeymi inanın anlamadım,dalga geçmiyorsunuzdur umarım!

Mr.No;
    Merhaba teşekkürler yanıtınız için,bahsettiğiniz saat bu mu?

http://www.buldumbuldum.com/hediye/shake_n_wake_silent_alarm_clock_titresimli_alarm_s aat/

h
    ala kullanıyormusunuz?

Nano teknolojisini bekleyecek kadar zamanımız yok

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Telefonun titresimden pek ala yararlanabilirsiniz. Alarmı istediğiniz saate ayarlayınca bir defalık hafta boyunca aynı saatte titreşir.
    Işıldaklar kapı zilleri filan elektirikle çalışıyor. olası bir kesintide akşama kadar uyutur En güzeli telefon alarmı..

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Telefon alarmları yeterli gelmiyor,daha güçlü bi cihaz olması gerek...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

isitme kayiplilar ole olmuscesine uyumazki benim bildigimduymadiklari icin uykuda bile alesta oluruz biz sagirlar hatta hic ses duymazken elimizde isimizle mesgulken gozkiyisi etrafi kolacan ederiz yoksa yasam hakkimiz yoktur bile denir en azi araba altinda kalmak isten bile degildir uyurkende oyle hirsiz girer deprem olur hepsi bizler icin yani duyanlarla kiyas senin kardesin telefon titresimini irgalamiyorsa birak uyusun bi bildigi vardir ablacim

Üye
    TufanOzkara Avatarı

Gerçek Adı
    Tufan
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    12 saat çalışıyor hergün ve 14 saat dışarda oluyor...Haliyle çok yorgun olduğundan uykusuda çok derin oluyor..
    Arkadaşın bahsettiği saatten sipariş vericem,çok fazla da değilmiş,denemekten zarar gelmez

Sayfa 1 / 2 12 SonSon