Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 178 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @shukufe cihaz fiyatları hakkında sorum olacak siemens binax 7 ve widex dream 440 için bana 6000 tl olur dediler tek cihaz. Siz bu konuda oldukça tecrübeli gibisiniz bu fiyatlar nasıl. birde çift mikrofon var mı bunlarda biliyor musunuz

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

valla bana ilk aldigimda bir ayar yapti odyocum bidaha kalin sesleri az acin ince sesleri az kisin diye gittim sen duymuyorsun ancak bu kadar oluyor dedi gonderdi odyometristbende elim volum kontrol dugmesindecevir ha cevir is goruyorum chili 7 ile
    sizin kayipta yuksek85 db den sonra doktorlarin koklear implanttan baska secenek yok masali okumasi olagan bisey sizdemi koklear implant ameliyati olacaksiniz allah sifa versin
    bence koklear implanti oteleyebildiginiz kadar oteleyin hersey degisiyor gelisiyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

fiatlari ilan ediyorlar sitelerinde dogrudur
    wideksin en iyilerinden bahsediyorsunuz normal binak zaten siemensin en yeni cihazlarindan cok iyi olmali
    iyi olsalarda bizim kulak sinirleri sakat oldugundan azami faydalanamiyoruz ama genede kanali cok cihazlar daha iyi oluyor mehmet bey aksini idda etsede benim kanim boyle
    bu cihazlar hep cift mikrofonludur dandik degil esas cihazlar bunlar

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çift mikrofonun etkisi nedir tam olarak bilginiz var mı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

cift mikrofonlular daha iyi gurultu baskilar konusmayi anlamaya katkisi tek mikrofonlulra gore daha faydalidir
    ben tek mikrofonlu cihazlarda hic fayda goremedim denedigimde yoksa ne diye pahali cihaz alayim

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vuu bunu bilmiyordum çift mikrofonluya hücum

Üye
    smilser Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim oğlum 5buçuk yaşında yaklaşık 10 ay önce işitme güçlüğünü fark ettik tiz sesleri duyamaz dediler ama beni bazı kelimeler hariç gayet iyi anlıyor geniz etinden dolayı olduğunu sandığımız konuşmdaki boğukluk işitmeden dolayıymış kalabalıkta sorun yaşıyor sesleri ayırt etmede çift taraflı cihaz kullanması gerek diyorlar saf ses sağ sol ort %48 konuşmayı alma sağ sol%35 ayırt etme sol %44 sağ%52bu değerlerle muhakkak cihaz deniyor sizce nasıl bir marka ve model almalıyım ?cihaz ayarlamaları konusunda çok tedirginim yanlış kullanımda zararlı olabileceği söyleniyor .yardımlarınızı bekliyorum

Üye
    sin@n25 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ARKADAŞLAR
    Bende yeni cihaz almayı düsünüyorum kaç firmaları dolastım en sonda iki cihaz var birisi oticon chili_siemens nitro 301 sp
    benim işitme kaybım %80 bu cihazların hangisi iyi oticonmu _ siemensmi birde siemensin kanal içi cihazı var oda %120 kadar ds var sizden yardım bekliyorum bana göre hangi cihazlar kaliteli hangi cihazlar bana uyugun olur hangi bayile daha iyi yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Aynı şey benimde başıma geldi bende ince seslerden rahatsız oluyorum kısmasını istedim ama bu durum benim için iyi olmazmış.sesini açmaya kalksan daha çok açılıyor benim ki ama ince ve yüksek sesi sevmedim hatta alışamadım sesin doğallığını bozuyor sanki.Birinden daha duymuştum Oticon chiliyi kullanıp aynı sorunları yaşayan belkide gerçekten cihaz iyi değildir bu güne kadar hiç bir cihaz beni bu kadar uğraştırmamıştı ve bunu söylüyorum işitme kaybın arttığı için diyorlar bana inandırıcı gelmiyor öyle olsaydı beltone dende memnun kalmazdım.Koklear implantı bende ertelemeye çalışıyorum ama üzerimde baskı hissediyorum cihazdan da memnun değilim çok kararsızım araştırma sürecindeyim farklı doktorlara da sormak istiyorum ayrıntılarını.Odyocuma dedim teknoloji gelişiyor belki ilerde ameliyat olmama gerek kalmaz farklı bir yöntem çıkar ,yok o farklı şeyler ameliyattan sonra kullandığın cihazlar üzerinde çıkacak dedi kaldım öyle

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ertelersem ameliyattan alcağım verim düşebilirmiş....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

@hayaToprak

phonak naidadan kat be kat iyi chili 7
    beltoneye hic yaklasmadim simdi, koklear implanttan agzim yaninca koklear implanta hazirlik markasi olarak gordugumden beltoneyikoklear implant taktirdigim icin coook pismanim. keski hic duymasaydimda su nalet koklear implanta bulasmasaydim.
    olurmu hic ameliyattan sonra kullandigin cihaz; ama ic parca degistirilmiyor. artisi koklear implant takilinca o kulakta isitmeyi tamamen kaybediyorsunuz.

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sen ameliyatlımısın bilmiyordum.Geçmiş olsun.Evet kulağı kaybediyormuşum ama saten kulağın duymuyor diyorlar harbuki cihazla duyuyor ya çok iyi anlamasada.Birde onlar karar veriyormuş hangi kulağımdan olacağıma benim sol kulak iyi bana gore.sağ anlamıyor ama sol anlıyor.sol dan yapcaz derlerse diye korkuyorum birde.ya birde ben telefonla konuşuyorum ameliyat olanlar hiç konuşamıyormuş bunlar bile benim kafamda soru işaretleri bırakıyor kime nasıl inanacağımı bilemedim kafam çok karışık......

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

evet 7 yil kullandim koklear implanti. ama her sene gibi ameliyat olarak. cok canimi yakti bu kokleR implant. simdide koleastotam belasiyle ugrasiyorum. kendi kendine cikti ic parca, cok acilar cektim.

koklear implanti genellikle iyi kulaginiza yaparlar. iyi kulagi oldurup diriltcekler guyane mutlu sana telefonla bile konusabiliyorsun. ben koklearla hicbisi anlamazdim telefondan.
    konusmayi dudak okuyarak anliyorum, sen haline sukretsen diyorum ya, duydukca daha fazlasini istiyor iste insan.

Üye
    hayaToprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Yok valla ben istemedimistiyorumda demedim hiç ama öyle şeyler söylüyorlar ki kafam çok karışıyor.mesela ilerde geç olursan tam verim alamazsın birgün illa olcaksın kaçışın yok saten diyorlar...bir an önce ol hem cihazdan kurtul hem az masraf yap hemde daha iyi duy daha rahat yaşa daha ne istiyorsun diyorlar mesela niye bir gün daha duymadan cihazlarla sorunlarla geçirceksin diyorlar.anlayamıyorum hangisi doğru hangisi yanlış korkuyorum mesele ameliyat olmak değil ameliyattan sonraki süreç.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    koklear implant daha masrafli, cihaz degistirme daha pahali. isitmek daha eziyetli. o begenmedigin ince sesleri ver ediyorlar. cingir cingir otuyo. ama napican isitmen gitmis, mecburen alisiyosun. baska secenek yok bide hangi markayi taktirirsan ona bagimlisin. begenmeyince kafa dikip firma cihaz degistirme yok. bide kafa icince nalet parca ben hep burdayim diye rahatsizlik veriyor. ayrica doktora, odyologa bagimlisin.
    ama isitme cihazi oyle degil. bu firmayi begenmezsem atar cihazini baska marka alirim. ayrica oyle doktora tasinma derdide yok.

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon