Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 178 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Shukufe ,
    cochlear implant düşünüyom bende

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

ne kadar isitme kaybin buyucum.az isitme kaybimiz olursa bile duyan insanlar arasinda duymadigimiz bize cok sey kaybettiriyorcanimiza tak edincede iste isitmemizi kokten kaybedilen, donusu olmayan,isitme kaatili koklear implanti mucize gorebiliyoruz ben cooook pisman oldum bu koklear implat taktirilmasindan iyi bir dijital isitme cihazindan faydalanmak varken kulakta olan isitmeyi bertaraf edecek kulak isitme kaatili koklear implant ameliyatini olma derim beni dinlersen. ama kulakta isitmede senin.

Üye
    Yaprakcapraz Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar , foruma ilk defa yazıyorum , benim 5,5 yaşındaki oğlum ilk defa işitme cihazı kullanıcak , sağ kulağımda orta-ileri derecede işitme kaybı varmış , bizde yeni öğrendik , konuşma anlama sosyal hayat vs ilr ilgili hiç bir sorunu yok , bugün kulak kalıbı çıkarttık , ordaki hanım bize çocuklar işin kulak içi cihazların uygun olmadığımı söyledi ama oğlum cihazın görünmesini istemiyorum , konuya o kadar yabancıyız ki hiç birşey atlamak istemiyorum , doktorumuz çok iyi aslında o ne derse onu yapıcaz tabiki ama cihaz alma konusunda beni az da olsa bilgilendirirseniz çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

bu konuda MEHMET AKSIT bey istanbuldaysaniz hepduysel isitme cihazlarinda ebru kosemihal i oneriyor. kendi gorup yazarsa bende sevinecegim.cunku cocuk kucuk.

orta ileri isitme kaybiyla isitme cihazi olmadan 5bucuk yasinda bi cocuk sosyal olamaz herne kadar konusabiliyorsada. bence sizin odyo olcumuz yanlis. yalis olcumle birde yuksek seslerle ayarlarlarsa hem cocuk isitme cihazini takmaz, hemde isitmesine zarar verirsiniz bunu dikkate alin.
    cocuklara kesinlikle kulakici cihaz olmaz, kulak arkasi cihaz alacaksiniz.

Üye
    Yaprakcapraz Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim shukufe , 3 ayrı yerde yaptırdık Odyo testini üçüde aynı çıktı , birini Dr Ferda aktaş yaptı , bilirsiniz muhakkak bu konuda çok iyi olduğunu duydum , sonradan olduğunu düşünüyorum işitme kaybının çünkü hem türkce hem ingilizce çok iyi konulabiliyor ve anlayabiliyor , bu Arda dudak okuduğunu da farkettim , gerçekten sosyal bir çocuk sınıfında arkadaşları Tarafından çok seviliyor , yurtddıiında bile 5,5 yaşında OLMASINA rağmen kendi işini kendisi halledebiliuır , bizde anlamadık bu yüzden , bir Odyo testine bende girdim , kulaklıkla verilen. Sesi ben duyabiliyorum fakat çocuğum duymadı duysada yalnış duydu hep , nasıl oldu neden oldu hiç anlamıyorum , geniş vestibüler kanal sendromu varmış , kafa tramvasına çok dikkat etmemiz gerekiyormuş ilerleyebilirmiş işitme kaybı çok şaşkınız, geniş vestibüler kanal ile ilgili bir bilginiz varmı doktorların ağzından laf almak için 10 takla atsamda çok aydınlatıcı değiller

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

ferda akdas gibi bi odyoloji duayeninde yaptirdiysaniz olcumu dogrudur. bu vestibuler kanal sendromu gibi doktorca terimleri biz hastalara anlatsalarda kisitli anlariz.doktorlarinda isi cok biyerde odyologlariniz size bu konuda daha iyi bilgi verir ama herseyide anlayamayizki doktor gibi.
    tek kulak saglam oldugu icin fazla duymuyormus gibi farketmemissinizdir.tek kulak duyanlar duyduklari tartaftan gelen, karsisindan gelen konusma seslerini cok guzel anlarda duymadiklar yakin yerden gelen sesleri anlamaz. benim tek kulagim koklear implant cikarilmasindan oturu olu oldugundan sesleri isitme cihaziyla duydugum halde hemen o kulak yakinindaki sesleri duyamiyorum.
    siz cokta uzulmeyin. tek kulak duymakta normal duyanlar gibi hayatini surdurebilir.
    bu konuyu MEHMET AKSIT beyin gorerek size iyi anlatmasinin daha iyi olacagini zannediyorum.cocugunuz icin cok sevinmelisiniz. sizi kutluyorum boyle uyanik bi ebeveyn oldugunuz icin.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Ferda Akdaş, çocuk odyolojisinin Türkiye'deki kurucusudur. Çocuğu iyi test eder, anne-babayı da iyi bilgilendirir. Anlamadığınız bir nokta varsa, arayıp tekrar tekrar konuşabilirsiniz. Hatta telefon açıp da sorabilirsiniz. Maalesef yaş haddinden Marmara Üniversitesinden emekli oldu. Bildiğim kadarıyla Akademic Hospital'da hasta bakmaya devam edecek.
    Geniş vestibüler kanal, doğuştan gelen bir anotomik farklılıktır. İç kulakta, salyangoz içinde labirent şeklinde farklı kanallar vardır. Bu kanallar, beyin-omurilikte bulunan sıvıyla aynı olan lenf sıvılarıyla doludur. Bu sıvıların yoğunluğunu dengeleyen geçitlerden biri "vestibüler kanal"dır. "Geniş vestibüler kanal sendromu"nda, bu kanal bazen olması gerektiğinden daha geniş olur. Bu genişlik, iç kulak sıvılarının dengeli dağılımını bozabilir. Bu da işitme hücrelerinin zarar görmesine neden olur. Bu gruptaki insanlar, kafa darbelerine karşı çok hassastırlar. Topa kafa atmak bile işitme açısından riskli olabilir.
    Ferda Akdaş'ın önerileri doğrultusunda hareket etmeniz doğru olur.
    Geçmiş olsun...

Üye
    Yaprakcapraz Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz , Allah razı olsun , evet ferda hanım academic hospital da inanılmaz bi kadın bir kere öocuklarla iletişimi çok kuvvetli görür Görmez ne olduğunu anlamıştı zaten , şuanda o ne derse onu yapıyoruz , haftaya tekrar görüşücez , kafama takılan hertürlü sorucam kendine tekrar teşekkür ederim sevgiler

Üye
    busra8703 Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Benim anneminde işitme testi aşağıdaki gibidir. 2 kulağına işitme cihazı kullanmasını söylediler. Ankara da önerebileceğiniz bir firma var mı. Annem tek kulağına almak istiyor. İleride bir zararı olur mu tek kulağına cihaz alırsak. Bu konuda bana yardımcı olacağınızı düşünerek foruma üye oldum şimdiden teşekkürler

Saf Ses ortalaması sol 48 dB sağ 38 dB
    Konuşmayı Anlama Eşiği Sol 50 dB Sağ 40 dB
    Konuşmayı Ayırt Etme Sol %84 Sağ%92 Sol 90 dB Sağ 80 dB
    Tedirgin Edici Ses Yüksekliği Sol 100 dB Sağ 100 dB

TİMPANOGRAM

Sol OKB -20 Sağ OKB -13
    Komplians Sol 0,4 cc Sağ 0,5 cc

Sağ da hafif, solda orta derecede olmak üzere bilateral yüksek frekanslara doğru artışlar gösteriyor. S/N tip işitme kaybı mevcuttur. Bilateral İC kullanılması önerildi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

48 db isitme kaybini orta kayip demezleroburu zaten 38 db. hafif kayip. konusmayi ayirdetme skorlarida benim diyen duyanlara tas cikarticak nerdeysegozunuz aydin. yaslilarda yuksek frekans kayiplari olabilirmis. cihazi alin ama kullanabilecegini tahmin etmiyorum. cunku iyi duyuyor anneniz.

Üye
    busra8703 Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annem geçen seneye göre işitme kaybı arttı yani işitme testine göre öyle saten açık olarak da belli bize önerebileceğiniz bir cihaz veya Ankara da yer var mı.Annem bugün tekrar gitti doktora tomografi çekindim mi diye sormuş hayır deyince 1 nisana gün vermişler birde tomografi çekinecek. Anneme kulağında bir hastalık yok sadece beyinden gelen sinirler de sorun olabilir senin işitme kaybın bu yüzden demişler. Bir de siemens marka işitme cihazında önerebileceğiniz bir model var mı yani yeni çıkan modeli hangisi.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    65

işitme cihazında markanın çok fazla önemi yok bence marka olayına fazla takılmayın,mesela simens çok kalteli bir cihazdır,ama ben kullanamadım,videks bana daha dogal geldi,videks,simens,otinon, ve bilinen diger markaların hepsi kalitelidir,cihaz alırken annenize bu markaların hepsini denemeniz lazım,hangi marka cihazla anneniz mutlu olursa onu alırsınız,bütün cihazların çok farklı özellikleri var,bu özelliklerini anlayabilmeniz için annenizin cihaz alırken mutlaka deneme süresi talep edin,denemeden cihaz almayın.geçmiş olsun...

birde ankaradaysanız özellikle cihaz aldıgınız firmayı iyi araştırın.bazı firmalar cihaz satana kadar ilgileniyor,ondan sonra yüzünüze bile bakmıyor.cihaza ayar bile yaptırırken sıkıntı yaşıyorsunuz,bunlarıda iyi düşünün,iyi araştırın..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

cok komik;beyinden gelen sinirlerinde sorun vardiysa buna bisiyyapabile ceklerki bide agri yok sizi yok iltihap yok.bosuna emar cekinmesin. bi yerde okumustum. kafadan 3 4 kere emar cekilenlerde beyinde hasar yapabiliyormus. ileriki zamanlarda.zaten sinir tip kayip demis.

eger ankarada siemens almak isterseniz odyoses ten almayin.kadin sinirli bi tip.ondan cihaz almayacaksaniz acisini guzel cikariyor

Üye
    busra8703 Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk defa alacağız böyle birşey annem bugün siemens marka işitme cihazı denediler er atılım diye bir firmada o yüzden siemensin modellerini sordum. Teşekkür ederim.

Üye
    busra8703 Avatarı

Gerçek Adı
    Büşra
    Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tavsiyen için sağol shukufe

Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon