Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 189 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zirce2001 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam hocam kayseri egitim arastirma ve erciyes universitesi tip fakultesinde ayri ayri era testi yaptirdik ikisindede ortalama ayni sonuclar cikti. Yakin zamanda rapor sonucunuda iletirim hocam ilginiz icik cok cok sagolun

Üye
    murat2121 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT EFE
    Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah sifalar versin gül hanım

Üye
    M.OZTURK Avatarı

Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkdaşlar merhaba hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. bende aranıza katılmış bulunmaktayım

2009 den beri meniere hastasıyım 2-3 yıldır baş dönmesi kalmadı ama sağ kulağımda işitme kaybı tıkanıklık çınlama mevcut enson 3 ay önce kortizon uyguladı doktorum fayda etmedi şimdi bana işitme cihazı öneriyor.İşitmeyi yükseltmek için Ameliyatla %20 şans var diyor ama cihazla bu şansın artar diyor şimdi bu konuda siz tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum

doktor Widex marka önerdi
    burda işitme cihazları satan nokta siemens in motion ve orion
    oticon nun acto ve agil
    cihazlarını önerdi
    en sonki işitme testim aşağıdaki gibidir
    bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

b4nXRZ - İlk kez işitme cihazı alacaklara veya yeniden cihaz almayı düşünenlere önerilerim

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme cihazından yararlanacağınızı düşünmüyorum.
    Sağ kulağa cihaz takıldığında muhtemelen çok rahatsız olacaksınız. Kesinlikle 1 hafta denemeden cihaz almayın (muhtemelen 1 günlük deneme sonrası cihazın işe yaramayacağını anlayacaksınızdır). "Alışırsın" vb telkinlere sakın inanmayın.
    Tek kulakla duyarak yaşamaya alışmanız gerekiyor. Sosyal hayatınızdan bir şey kaybetmezsiniz.

Üye
    M.OZTURK Avatarı

Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey merhabalar
    cevabınız için teşekkür ederim
    benim öğrenmek istediğim acaba cihaz taktığımda sağ kulağımda işitme oranını artırır mı ?
    Cihaz bunda etkili olurmu ayrıca çınlamayı da perdelediğini söylüyorlar

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

Tek taraflı ileri, çok ileri derece işitme kayıplarında işitme cihazı kullanıldığında, hastalar "patlak hoparlörden ses geliyor gibi" bir tanım yapıyorlar. Yani daha iyi duymak, "daha güzel duymak" demek değildir. Yine de deneyin.
    Konu Mehmet Akşit tarafından değiştirilmiştir (25.11-2014 Saat 14:53 ). Gerekçe: Düzeltme

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

hangi doktor bu kadar kayiptan sonra ameliyatla isitme duzeltcekmis sarlatanin tekiymis doktorunuz inanmayin
    sizin kotu kulaktan daha dusuk db lerle isitme cihazindan faydalaniyorum ama napayimki koklear implantla duyarsin deyip kulagimin tekini safdisi ettiler artik tek kulakla isitme cihazi kullanarak sesleri duyuyor dudak okuyorum cihazinizi iyice emin olmadan denemeden almayin ama sizin duyan bir kulaginiz oldugundan ne kadar dogal duyma diye lanse etselerde o sekilde cihaz kullanmayacaginizi kulaktaki sesleri kabul edeceginizi tahmin etmiyorum

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

Merhabalar, Şubat 2009 da Oticon Sumo DM işitme cihazı aldım. 2013 de ses kalitesi gittiği için kabin,mikrofon ve hoparlör değişti. Cihazı geçen hafta servise götürdüm. Maalesef artık son günlerini yaşıyormuş cihaz. Çünkü amfilikatör her an sorun çıkarabilirmiş. Bunu da değiştireceğimize yenisi alın dediler. Eh dedik yaklaşık 6 senedir kullandık, artık yenisini alalım diye karar verdim.
    Verdik te yine başa dönmüş gibi olduk. Oticon bu cihazda gelişme yönünden bir değişiklik yapmadı biliyorum. Alternatif cihazlara da bakalım diyorum. Ama bu kadar yüksek işitme kaybını karşılayacak işitme cihazı ne olabilir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

iki uc ayin kalmis, devletten para almana yetisememis sumo.dayanabilirse subata kadar hic olmazsa bi 450 katki payi alirsin bulnes. cunku epey paraya maloluyo cihaz degistirmek zor is ama sen sumodan memnunsun gene onu alabilirsin piyasadan cekilmedi benim resoundum gibi.
    tabi alternatifleri denemek daha iyisini bulursaniz onu almak iyi ama bizim cok ileri isitme kaybina alternatif az,
    ben phonaktan yaka silkerken bernafon extreme denemistim. odyometrist isinin ehliydi.guzel anlasiliyordu konusmalarda. gurultu onlemesi memnun etmedi beni.tek mikrofon 5 kanal, galiba volum kontrolu vardi. 2000 liraya verecektide.bazen onumu alsaydim diyebiliyorum.
    chili iyi geldi bana cift mikrofon oldugundan onu tercih ettim. kalin ses kaybim cok oldugundan pes seslerde az duyuruyor. pes ses kaybin benimki kadar ileri degilse chiliyi tavsiye ederim.
    kolay gelsin.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

shukufe;

Zaman olarak beklemem gereken bir şey yok. Ben bu cihazı SGK dan almadım ki zaten, direkt kendim aldım. SGK dan en son alalı 10 seneyi geçmiştir. O zaman için bana dediler ki SGK dan alırsan -atıyorum- 2200 TL devlet 400 TL veriyor. Peşin kendin alırsan 1800 TL ye veririm dediklerinden bende bürokrasiyle uğraşmaktansa direkt aldım.
    Şimdi SGK 450 TL mi veriyor. Dijital cihazlar içinde veriyor yani yanlış anlamıyorum sanırım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

CALISANSAN 450 LIRA EMEKLIYSEN 490 LIRA VERIYOR SGK. AMA CIHAZ ALIRKEN HEPSINI ODUYOSUN. 3 AY ICINDE ZIRAAT BANKASINA YATIRIYOR SGK. SEN SONRADAN GIDIP ALIYORSUN.
    PESIN PARA OLURSA ODYOCULAR IYI INDIRIM VERIYOR

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

Anladım teşekkürler, demek ki işitme merkezlerine soracağız her iki türlü alımlarda ne kadar diye.
    Yine dolaşacağız hangi cihaz uygun diye. Bu sefer widex i deneyeyim diyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

bende merak etmistim widexe. chili 7 den memnun olunca ona sira gelmedi. cihaz denemektende berbat olmustum acikcasi. allah yardimcin olsun. valla yeni cihaz almak para veriyorsun ama gerilimi insani berbat ediyor.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

Aynen öyle valla. Allah razı olsun, teşekkürler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    senin yerine olursam rapor cikaririm. cift cihaz icin verirler. sende cift cihaz alirsin bin liraya yakin tek kullansan bile yedekte dururdu. senin devletten para almanin isitme cihazi saticisina hicbir kulfeti hicbir yarari yok. para sen icin.

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon