Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 178 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kfs Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

babamın Siemens Motion SX 3mi cihazına yarından sonra Ankara'da güvenilir bir yerde ayar yaptırmak istiyoruz.

Ankara'da Gerçek-Kulak Ölçümü yapan önerebileceğiniz bir yer var mı?
    Bu iş için ne kadar öderiz?

Üye
    bykursadtufan Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad Tufan
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sol kulağım için işitme cihazı alacağım tavsiye edebileceğiniz bir marka/model var mı?

Üye
    rhpozitif Avatarı

Son Giriş
    20.02-2017
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, herkese geçmiş olsun.

Her iki kulağımda %70 civarında işitme kaybım mevcut ve çift taraflı kulak arkası Phonak Audeo Smart IX kullanmaktayım. Ancak doktor olarak steteskop kullanamamaktayım.Dolayısıyla bağlı bulunduğum kurum Acil Servise görevlendirme verince steteskop kullanamadığım için hakem hastanelerden rapor almak zorunda kaldım ve akabinde bir takım sıkıntılarla da hala ugraşmaktayım..

Sorum şu; uygun bir aparatın steteskoba takılıp, başka bir aparatın da işitme cihazlarına takılıp bluetooth ile steteskoptan fayda sağlanabilir mi? ve böyle birşeyi kim yapabilir? Ya da orta-ileri derece işitme kaybı olan bir doktor için nasıl bir steteskop yapılıp kullanabilir? Digital steteskoplar işitme kaybı oranıma göre ne derece işe yarayabilir?
    Veya her türlü bilginize ve önerilerinize açığım..
    Teşekkür ederim.

Üye
    Yaprakcapraz Avatarı

Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/isit...labilirim.html

Gönderdiğim linke bakabilirsiniz , ben fm cihazı ararken Tesadüfen görmüştüm

Üye
    Mavidus16 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2016
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam çok güzel bir konu açmışsınız. Benim 7 yaşında oğlum var 3 yıldır kullandığımız cihazın birisi bozuldu. Yeni alacağımız cihaz farklı marka olsa sorun olur mu yani sağda farklı marka solda farklı marka olsa?

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

Mavidus 16,
    Her iki kulakta cihaz kullanıldığında,
    • Kulaklar arasında şiddet dengesinin sağlanması,
    • Mikrofon özelliğinin aynı olması,
    • İki cihazın birbiri ile haberleşmesi,
    • Gürültü ile konuşma sesi arasındaki farka göre uygun taraftaki cihazın daha etkin olması gibi bazı özel uygulamalar vardır.

Ayrıca kulak alıştığı cihaz ile genellikle daha iyi performans sağlar. Bu nedenlerden dolayı, her iki kulakta aynı cihaz olması hastanın lehinedir. Aynı marka olması bile yeterli olmayabilir. Aynı cihaz olmalı...

Üye
    Mavidus16 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2016
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Hocam.

Üye
    Tizo Avatarı

Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Bey Merhaba;
    İşitme testimi göndermek istiyorum fakat yükleme yapamadım mail adresinizi de göremedim nasıl yapabilirim acaba? @Mehmet Akşit

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet.aksit@medeniyet.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.

Üye
    Nejo Avatarı

Gerçek Adı
    Nejdet Aktaş
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 19 sene her kulakta %70 işitme kaybım var senelerce Türkiye de çeşitli firmalardan işitme cihazı alım kullandım çoğunlukla proplem yaşadım Ancak son birçok cihaz denedikten sonra 21.04.2016 Tarihinde İzmir-Alsancak DUYMER İşitme merkezinden tarafıma verilen Kulak içi İnterton Marka işitme Cihazından o kadar çok memnunum oldum ki hem çok güçlü bir cihaz hemde konuşulanları rahat anlıyabiliyorum tüm arkadaşlara tavsiyem deneyin göreceksiniz. Ancak cihazı yetkili olan merkezlerden alın aracılık yapan firmalardan almayın DUYMER KBB Hastanesi ve Doktorları ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

Üye
    e.arslan arslan Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Mehmet bey
    8.06.2013 tarihli yazinizi okudum cok ilgimi cekti sizin gibi degerli bir hocamizin ulkemizdeki saglik bakanliginca ruhsatli sorumlu mudur ve isyeri sahibi olan kisilerin yillarca bu isletmeleri calistirmalarina ragmen guvensizliginiz ve isitme engellileri uyaran yaziniz dikkatimi cekti.
    1-testler genelde hastane ortaminda yada sorumlu mudur olan odyometristler tarafindan isitme cihazlari merkezlerinde yapilmaktadir.
    2-herhangi bir bulgu varsa hastane ve kbb hekimlerimize yonlendirmekteyiz.
    3-cihazlarla ilgili zaten 2013 yilinda asgari cihaz kriterleri getirilmisdir.bundan dolayi yanlis bir cihaz uygulanmasi verilmesi soz konusu degildir
    ayrica diploma sahibi degilse uygulayici sorumlu mudur olamaz ve merkez saglik bakanliginca ruhsat alamaz .
    isitme cihazi alacaklar ruhsatli merkez olup olmadiklarina bakmalari daha dogru olur.
    4-genelde isitme engelli kisiler 65 yada 70 yas ortalamasi olan kisiler gelmekte cogu aileden birisiyle gelmektedir.
    tekde gelseler kimseyi kandirma aldatma durumu olmasi imkansizdir.isitme merkezleriyle ilgili yonetmelikde her turlu sorumluluk belirtilmistir.
    5-isitme engelli duymadigini kabullenme yili amerikada 7.5 yil oldugu arastirmalara gore belirtilmistir.ulkemizde bu rakami en az 10 yil diyebiliriz.
    10 yil sonra gelen isitme engelli kiside kelimeyi ayirt etme ve algilama cok kotu durumdadir .
    10 yilsonra kabullenip cihaz almaya gelen isitme engelli kisinin kac kisisi isitme cihazi takilir takilmaz uc heceli 20 kelimelerin hepsini ayirt edebilir
    isitme cihazi etkili olmadigi takdirde kisi zaten cihazi almamaktadir.
    muhim olan isitme sorunu yasayanlara ulkemizde cesitli tanitimlar ve bilgilendirmelerle daha once cihazlanma nasil saglanabilir bunlari konusmak ve bu konuda calismak gerekir.
    6-cihaz denemesinde hasta grip nezle gibi vs hasta olmamalidir.uygulayacinin konustuklarini anlayabilmesi tabiki onemlidir.
    7-amerika ve avrupada gerek goruldugu takdirde gercek kulak olcumu yapilmaktadir.ulkemizde her hasta icin yonetmelik geregi zorunludur.
    8-cihazi cesitli ortamlarda denemek muhakkak onemlidir.duymadigini kabullenme ve cihaz kullanimi malasef satin alindiktan sonra cok dusuktur.
    9-zaten 2013 SUT tebiligindeki cocuk ve yetiskinlere getirilen asgari isitme cihazi ozellik kriterleri getirilmisdir.ayni zamanda bir cok ulkede uygulanan ozelliklerin ustundedir.
    bu kriterin getirilmesi cok iyi olmusdur.
    10-bu maddeki konu en sancili konudur yuzdesel olarak isitme engellilerin genelde cogu istisnalar haric cift tarafli sag sol isitme kaybi olmasina ragmen kbb hekimlerimiz yillarin aliskanligi istisna kbb hekimlerimiz haric sadece iyi duyan kulaga tek cihaz onermekte ve tek rapor vermektedirler.
    bilateral cift kayipli isitme engelli kisilerde tek rapor veren raporlarda neden tek cihaz verdigi gerekcesi SUT tebliginde istenmekidir tibbi gerekce olarak belirtilmelidir.
    11-ulkemizde isitme cihazlari diger ulke fiyat politikalarinin yari fiyatina verilmektedir.
    ayrica bir defa isitme cihazi icin bedeli odenirken 2 yil garanti verilmekte cihaz hurdaya cikana kadar ayar ve huzmetler icin ikinci bir ucrer wn az 5 yil ve ustu alinmamaktadir.
    oyle bir kavram yazmissinizki sanki cihazlar cok fahis fiyatlarla satilmakta kisiler kandirilmakta
    kirayi isci giderleri cihaz maliyet giderleri vs giderleri beraber odemiyoruz .
    yilda ulkenizde 130.000- 140.000 adet cihaz satilmakta 850 isitme merkezi aylik 12-14 arasi cihaz satarak ayakta durmaya calismaktadir.
    ulkemizde isitme merkezleri ulke nufusumuzun isitme engellilerin her turlu cihaz kullanan kisilerine asgari 5 yil biyunca hizmet vermektedirler.
    bu disaridan goruldugu gibi kolay bir is degildir.isterimki sizlerde bir merkez calistirin yonetin isin zorlugunu ancak ozaman gorebilirsiniz.
    ulkemiz saglik bikiminde tek oturmamis sorunlari cozumlenmeyen tek brans isitme cihazlaridir.
    bu yazilari okuyan bir cok insanimiz bizler hakkinda cok yanlis ve farkli dusunecejlerdir.
    tabiki egitim her zaman 850 merkezin bilgi ve uygulama kalitesini yukari tasiyacaktir.
    o zaman gelin ilkonce yapilmasi gerekenleri yerine getirelim eksikleri hepberaber ortadan kaldiralim.
    buradada baska konular konusalim paylasalim
    mesela ulkemizde isitme ve konusma sagiligini tanitan anlatan bir kamu yararina bir kurulus bukunmaktadir.
    buradan herkese acik davet ediyorum gelin TURKIYE ISITME VE KONUSMA SAGLIGI VAKFINI kuralim.
    5 yillik ve 10 yillik projelerle isitme sagliginda neler yapilabilinir bunlari gerceklestirelim.
    sevgi ve saygilarimla

Üye
    caglarbitir Avatarı

Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALINTI :

"
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nejo Mesajı Gör
    Ben 19 sene her kulakta %70 işitme kaybım var senelerce Türkiye de çeşitli firmalardan işitme cihazı alım kullandım çoğunlukla proplem yaşadım Ancak son birçok cihaz denedikten sonra 21.04.2016 Tarihinde İzmir-Alsancak DUYMER İşitme merkezinden tarafıma verilen Kulak içi İnterton Marka işitme Cihazından o kadar çok memnunum oldum ki hem çok güçlü bir cihaz hemde konuşulanları rahat anlıyabiliyorum tüm arkadaşlara tavsiyem deneyin göreceksiniz. Ancak cihazı yetkili olan merkezlerden alın aracılık yapan firmalardan almayın DUYMER KBB Hastanesi ve Doktorları ve çalışanlarını tebrik ediyorum.
    "

Nejat Bey buradan şunu anlıyoruz DUYMER KBB HASTANESİ (!?) ne gidiyorsunuz doktorlar size DUYMER Alsancak tan kanal içi interton marka işitme cihazı almanızı önerdi. Sizde aldınız.
    Hem çok güçlü olduğunu ,hemde konuşulanları çok iyi anladiginizi belirtiyorsunuz .
    Ayrıca çok uzun zamandır işitme cihazi kullamaniza rağmen bu kadar memnun olmadığınızı belirtiyor ve işitme cihazı kullanacaklara da buradan cihazı almasını öneriyorsunuz doğru mu ?
    Sizin adınıza bu durum dan cok memnun olduğumu uzun zamandır bu sektörde çalışan birisi olarak söyleyebilirim Çünkü bu sektördeki en büyük problem isitme cihazı kullanıcılarının memnuniyetsizligidir . Bu problem % 90 oranında da işitme cihazı kullanan hastalardan kaynaklı degidir. Bu sebeple sizin bu denli memnun olmanızdan bende sektör çalışanı olarak mutlu oldum. Ancak 19 yıllık sektör tecrübeme dayanarak, ilk kez işitme cihazı kullanacakların ya da yenileyeceklerin. Bu forumda yazan Dr.Ody.Mehmet Akşit in 10 maddelik tavsiyelerini göz önünde bulundurarak, en az iki üç farklı firmadan bilgi almadan ve kendine uygun olduğu belirtilen en az iki farklı modeli ortam gürültüsü içinde (ses sistemi ile sağlanabilir) denemeden karar vermemelerini tavsiye ederim yine de.
    Zira sektördeki hasta memnuniyetsizliginde ,eskiden beri ve şu anda sektörde olan uygulayıcı ve satıcı firmaların etkisi çoktur.

Ayrıca cihazı aracı firmalardan almayın derken neyi kasteddiginizi de belirtirseniz zira alacakları markanın ,o markanin (interton) isitme cihazını satiyorsa bir merkez , sağlık bakanlığı onaylı işitme cihazları satis ve uygulama merkezi olmasi, ayrıca o markanın yetki verdiği Ayrıca da Ubb kaydı olan bir firma olması gerekir bu konuda da biraz daha ayrıntı verirseniz. İşitme cihazı kullanacaklara daha faydalı olursunuz düşüncesindeyim.
    Sağlıklı günler dilerim.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arslan arslan,
    İşitme cihazı uygulamalarına güvensizliğim, yıllardır bu camianın içinde olmamdan kaynaklanıyor. Güvensizliğe gerek olmadığını anlatmaya çalıştığınız maddelerin bazılarına bakalım. Mesela 2. madde:
    "2-herhangi bir bulgu varsa hastane ve kbb hekimlerimize yonlendirmekteyiz."
    Aslında siz de biliyorsunuzdur ki, binlerce hasta kulakları akıntılı olduğu halde kulak arkası veya kulak içi cihaz takmaya devam ediyor. Kaç tane bayinin kulaklarında enfeksiyon olduğu için hastaya cihaz uygulamaktan vazgeçtiğini söyleyebilirsiniz.
    "3-cihazlarla ilgili zaten 2013 yilinda asgari cihaz kriterleri getirilmisdir.bundan dolayi yanlis bir cihaz uygulanmasi verilmesi soz konusu degildir,"
    2015 yılında 5 ilde 146 hasta üzerinde yaptığımız çalışmada, "yanlış uygulama söz konusu değildir" dediğiniz bayilerin, hastaların sadece % 8'ine (yüzde sekiz) doğru kazanç uygulaması yaptığını bulduk. Aynı çalışmada cihazdan şikayeti olmayan ve cihazında fiziki bir problem olmayanların oranı sadece % 11 idi (Akşit ve ark. "hafif derece işitme kayıplılarda işitme cihazı uygulama sonuçları". Dünya İşitme Cihazları ve Koklear İmplantlar Sempozyumu. İstanbul 2015)
    "4-genelde isitme engelli kisiler 65 yada 70 yas ortalamasi olan kisiler gelmekte cogu aileden birisiyle gelmektedir.
    Beş yaş ve altı çocuklar işitme cihazı uygulanırken özellikle dikkat edilmesi ve sıkı takip edilmesi gereken bir gruptur. Bu grubun cihazlandırılmasında RECD denilen yöntemin uygulanması zorunludur. Türkiyede 1000'e yakın bayiden kaç tanesinin RECD'den haberdar olduğunu söyleyebilirsiniz?
    "7-amerika ve avrupada gerek goruldugu takdirde gercek kulak olcumu yapilmaktadir.ulkemizde her hasta icin yonetmelik geregi zorunludur."
    Gerçek-kulak ölçümünün zorunlu olduğu doğru. Peki kaç bayi bu uygulamayı hakkıyla yapıyor? Sadece bu sene 2000 civarındaki ölçümün fotokopi ile çoğaltılıp, yapılmış gibi SGK'ya gönderildiği ortaya çıktı. Hem de büyük bir ilimizde. Ayrıca birçok yerde ölçümlerin hasta gittikten sonra avuç içi ile yapıldığına ben şahit oldum. Kendimizi kandırmamıza gerek yok.
    "11-....850 isitme merkezi aylik 12-14 arasi cihaz satarak ayakta durmaya calismaktadir."
    Dediğiniz gibiyse, bayilerin her cihazdan ortalama 1500 TL kar etmesi gerekir. Üstelik araştırmamıza göre yaptıkları işi % 90 yanlış yapacaklar. Aslında bu durumda çözüm belli: Yapmasınlar! Onlar ayakta duracaklar diye ızdırap çeken bunca insan niye mağdur olsun ki! Devlet yeterli uzmanı yetiştirip, kendi hastanelerinde bu işi çok daha ucuz ve sağlıklı olarak yapabilir diye düşünüyorum.
    Bu konuda tartışma daha çok uzatılabilir.
    Benim kişisel düşüncem, birilerinin hastadan yana olması gerektiği. Zaten denetim mekanizmasını çalıştırması gerekenler
    uygulamadaki yanlışlara ya kayıtsız kalıyor ya da yanlışların üstü örtülmeye çalışılıyor.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    15

Arkadaşlar benim sol kulağım hiç duymuyor, %100 ileri derece işitme engelim var sol kulağımda.. doktorlar bu kulak artık iflah olmaz tamamen kapanmış dediler.. Sağ kulağım ise %40 duyuyor.. hangi işitme cihazlarını önerirsiniz ?

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mehmet Akşit hocam bende değerleri yollasam bi yorum yapabilir misiniz?

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon