Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım Bende doğuştan sensörinöral işitme kayıplıyım .Sadece tiz seslerimde %90 kayıp var pes sesler normalmış.Yüzyüze bir sıkıntı yaşamıyorum (aşırı gürültü,fısıltı ve arkamdan seslenılmedıkce) telefonda da bazı kelımeler kayıp gıdıyor . (ayse okula geldı -ayse ajhskajhbakj geldi seklinde gelıyor ses) Telefonda sorun yaşadıgım ıcın ıs yerınden cıkarıldıgım cok oldu.Suan bu yuzden calısamıyorum. Benim gibi olanlar neler yapıyorsunuz? Hangi cihazdan verim aldınız (duyma degılde anlama konusunda) neler yapılabılır? Şimdiden tesekkurler

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tiz sesler diyerek yüksek frekansları kastediyorsanız size phonak naida S serisini tavsiye edebilirim. Bu cihazlar yüksek kayıplar için geliştirilmiş olup bazı tiz sesleri tekrar duymanızı sağlayabilecek(kaybınıza göre değişir) özellikleri var ancak deneyip görmeniz gerekir. Bunun dışında widex markasında da yardımcı olabilecek cihazlar var. Bu iki markayı tercihen de phonak ı deneyip karar verin. Geçmiş olsun.

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle teşekkur ederım yanıtınız ıcın. Tiz sesten kastım anahtar şıkırtısı (uzaktayken), bazı telsiz ev telefonların sesi (ince freanslı), ş,ç nın sıkca kullanıldıgı kelımeler gibi.. Normal seslerimde sorun yok ama cihaz onları yukseltmeyecek mı?

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba hos geldin aramiza.cihazsizmi boyle duyuyorsun? phonak naida s3,s5,s9 dene en pahalisi ve iyisi s9 dur.bazi arkadaslar kullaniyor burada,benim baslatdigim bir konu var orada o cihazlar hakkinda arkadaslar yazmislar/ ayrica oticon chili de iyidir.videxsin de cok iyi modelleri var.ben de naida almayi dusunuyorum ama nasip olmadi bir turlu

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba hoşbuldum cihaz hiç kullanmadım evt cihazsız telefonda çok problem yaşıyorum birde dudak okuyorum sanırım ben yuzu one donuk bırı varsa anlayamıyorum duydugumu

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında 90% kayıp baya ılerı bır kayıp ama bu ana kadar cıhazsız ıdare etmıssenız demek kı duymanız ıyı olmus.odyo testı yapdırdınızmı?cıhaz denemek ucretsız gedın deneyın.ben ınce seslerden anlamam onu odyocu arkadaslar soylerler

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaptırdım afakat kaybettım odyo test sonuclarını. Doktorun dedıgıne göre normal seslerı dıger ınsanlardan daha fazla duyuyosun (bas sesler kalın sesler) ama incelerde ılerı derecede kayıp var. Bu da arada kelıme kacırmana neden oluyor, arkası donukken konusuunca arapca gıbı gelıyor sana dedı

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yenısını yaptır.ınternetde arasdırdıgım kadarıyla en ıyı fırma duysel ve aktıfduyu.gedıp de denemen gerekır.phonaklar su gecırmez oldugu ıcın daha faydalı bence.pıhazlardanhonak alırsan sırasıyla bunları dene naıda s serısı,ambra m h20,nıos s serısı hepısı su gecırmez.tabı kı testın bıraz karısık,odyocu hangısını onerırse onu dene.maddı sorunun yoksa 20 kanallı cıhazlardan al.ayrıca devlet de cıhaz bası 500er tl oduyor

M h20 ve nıos ılerı derece ıcın deyıl.

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pzts doktora gıdecegım bakalım ne dıyecek

ya bır de su dişe yerleştirilen cihaz fln duydum. Bilginiz var mı arkadaslar? Sensörinöral için iyi diyorlar ama ??

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Var kardes ama yenı cıkmıs galıba.o cıhazı kafana takma,bır sey kı agzının ıcınde ola

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Selam...
    Başta Phonak ve Oicon olmak üzere Widex, Resound , Siemens, Unitron güzel markalardır. Bunları tek tek deneyip en fazla hoşunuza giden ne ise onu kullanmanızı tavsiye ederim. Ve ne yazık ki en iyi cihaz en pahalı cihaz değildir. Bazen ucuz bir model daha fazla işe yarıyor. Mesela bende her iki kulakta 100 db kayıp var.
    En iyi sonucu Oticon Chili'de aldım kelime anlama, yön tayini falan çok iyi idi. Fakat çıkış gücü yetmediği için alamadım.
    Bende Naida S9 var.. Gerçekten güzel cihaz. Fakat sana tavsiyem eğer Naida S modelini tercih edersen S5 alman. S9'un S5'e oranla tek artısı telefonla konuşurken sesi her iki kulağa vermesi. Gerisi inan tamamen reklam. Her iki kulakta telefonu duymam şart dersen Phonak My pilot diye bir aleti var onu alırsın olur biter.
    Ben kaçırdığım noktaları konuşanın ses tonuna ve cümleye göre tamamlıyorum. Bu konuda uzman oldum %90 da tutuyor zaten
    Bende ş.ç ve r harflerini kaçırıyorum yapacak birşey yok. Ama geçen yıl biri söylediydi. Kitap okurken sesli olarak okuyun kulak kelimelere alışsın dediler gerçekten az da olsa ilerleme kaydettim ben. Tavsiye ederim.
    Devlet hastanelerinden alacağınız rapor ile cihaz başına 500 tl geri ödeme alırsınız. Siz bir cihazı beğenin elimden gelen yardımı yaparım size dert değil...

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bende de ş,s,t,ç özellikle ç ler kayıp.. yuzyuze (sanırım dudak okuyorum ben) problem yasamıyorum kalabalık dısco bar ortamı olmadıkca.Ama arkamdan seslenıldıgınde yada yan odadan seslerı duysamda algılayamıyorum arapca gıbı bısey gelıyor kulagıma bir de karanlıkta ne soylenırse duymuyorum ( ablam cocugunu uyuturken ışıgı kapattıgımızda farkettım) Bana en çok telefonda lazım işitme cihazı. Her ıkı cumleden bırınde bır kelıme kacırmak ıstemıyorum. kalın seslerde problem olmadıgı ıcın normal cıhazların sesı yuksek vermesı benı rahatsız edıyor. Bilmiyorum ne olacak :/ psıkolojık boyutu benı bıraz sarstı. Sırf bu yuzden calısamıyorum unv mezunu olmama ragmen. Evliliğim bu yuzden bıttı vs vs. Tavsıyeler ıcın tesekkur ederım. Elbette deneyecegım fakat Okadar cok cıhaz var kı benım gıbı kayıplı olanlar ne yapıyor ne kullanıyor kanal ıcı mı kulak arkasımı, sadece tiz sesi yukselten cihazlarmı yoksa yön tayını yapan telefonla konusmaya uyumlu cıhazmı daha verımlı bılgı almak ıstedım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

kusura bakmazsan bu yasadigin olumsuzluklari hafif algiladim sesleri duyabildiginden ondan diyom isitme kaybina YIKMA derim
    konusmayi anlaman iyi degilmis dudak okumadan konusmalari anlamiyormussun mesela bu halde isitme cihaziyle telefonda konusmak istedigin BENIM TELEFONLA BILE KONUSABIRSIN DIYEN DOKTOR yuzunden koklear implant taktirip ayaklarim suya erdigi gibi
    evliliginin bitmesi isitme bu kadarcik isitme kaybiyle iliskiliyse ya sende ya esinde gecimsizlik sorunu varmis derim ben

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de denemedim ancak telefon için phonakda cihaza göre icom veya compilot var. Bunlar cep telefonuna bluetooth ile bağlanıp sesi kablosuz olarak cihazlara iletiyorlar. Sanırım daha iyi bir dinleme imkanı sunuyorlar ancak denemedim henüz. Şu anda ben phonak naida V sp cihaz ile telefon konuşmalarından bir verim alamıyorum. Sesler zayıf geliyor. Telefon programı da bir halta yaramıyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eski cihazinla telefonda konusmalari anliyabiliyormuydun camlica
    sensoriyal kayiplarda ses duysAKTA konusmalari cozemedigimizden dudak okuyoruz diye biliyorum
    dudak okuyan biri haliyle ne kadar yuksek ses duysada konusmalari ayirabilemiyor buda dudak yuz gormeden telefonla bi ise yaramiyor cihaz diyorum kendimce
    olsun ama bu nadia 5 te birtek one odaklanmadigindan nadia s lerdeki zengin sesler bile anlatmaz teelefonu diyorum kendimce

Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon