Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon
Toplam 166 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    TATARGUL yaklaşık 30 sene analog cihaz kullandım (2 yaşımdan beri) Ocak ayından berişdir de dijital kullanıyorum....
    1. Analogdan dijitale geçmek biraz süre istiyor... En azından birkaç ay...
    2. analoglarda olmayan çevre gürültüsünü bastırma özelliği dijitalde fazlası ile güzel. Hatta bazı markalarda birebir konuşma modunda sadece karşıdan gelen sesi veren diğer sesleri oldukça azaltan özellikler var ki bu kalabalık ortamlarda çokça ,işe yarıyor.
    3. İyi bir odyocu bulmazsan eğer paran çöpe... Kendi şahsi tecrübem Ankarda aktif duyu; İstanbul'dfa duysel...
    4. Hiçbir ayar ilk seferinde oturmayacağı için en az 4-5 defa gidip gelmek gerekiyor. O yüzden bulunduğun yerden alman en iyisi. Ya da en az 15 gün konaklamayı göze al derim...
    5. Marka olarak Phonak, Unitron, Oticon, Starkey tavsiyte edebvilirim. Naida S5 , Unitron 360+ ve Oticon Chli bir de Starkey X110 dene..
    Denemeden sakın alma. Hatta 1 hafta deneme süresi iste....
    6.İlla analog cihaz alacaksan Beltone S90 tavsiye ederim... 1000 tl civarı...
    7. Cihazı almak için kbb doktoru odyolojiye sevk verir. Oradan çoıkan sonucu rapor için heyete vereceksiniz. Çok basit işlemler. Biraz vakit alıyor ama Aydın'da çok sorun olacağını sanmıyorum...( Bu arada 2 sene evvel Aydın'a tatile geldiydim hala aklımda. Çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz kıymetyini bilin) Devlet ci,haz başına 450-550 arası geri ödüyor. Ayrıca artık her iki kulağa rapor almak eskisi kadar zor değil zaten kayıp 30db üstü ise zaten yazmak zorundalar...
    Aklına birşey takılırsa yine yardımcı olurum... Sakın ola tek markaya bağımlı kalma tüm markaları dene...
    Chili yaramadıysa Oticonun eşdeğeri yok başka... Diğer markaları deneyin...
    Bir de si-ser firmasının Tuna serisi araştırın...

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bbilensoy tuna falan phonak ve oticona yaklasmaz bile önerme o cihazi

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Denemeden bilemeyiz gardaş... Belki başkasının ihtiyacına tam cevap verir. Bir zarar yok ki denemekten...

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalite ve marka olarak hiç hoşuma getmiyor

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

denemeden karar vermece yok haklı da olabilirsin haksız da
    Biz alternatifler yazalım da isteyen istediğini alsın...
    Alacaksan s5 al sakın s9 deme Bu cihazları iade edebilsem aldığım fiyata ... S 5 alırım 3000 tl yanıma kar kalır
    Az para mı ya

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Unturon ıı olsaydı netde karsımımıza sıkıca cıkardı ama phonak resund otıcon vıdexı goruyorum hep

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bbilensoy çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için ah ah 2008 de okusaydımda bunları tecrübesizliğime sumo xp almazdım.zaten bana sumo xp yi dijital diye verdiler hatta sağlık raporumda dijital ibaresi yok diye hastaneye gidip düzeltme bile yaptırdılar.ben zaten işitme firmalarına gram güvenmiyorum kulak arkası değilde kulak içi istemiştimde onu bile sattılar bana ama sonuç hüsran.demedilerki bana estetiği boşver onlarla duyamazsın diye3 aya kadar idare edicem sonrasında istanbula yerleşme durumum var ozaman denemek istiyorum ordaki tüm işitme cihazcıları.oticon chili denedim aslında hoşumada gitti anlamam birazcık olsun netleşti.odyocu ağzını kapatıp sorular sormuştu çoğunu cevaplayabilmiştim ki ben dudak okurum genelde.ama illada bana sumo dm önerdi zaten deneme süren kısıtlı yarım saat deneyebiliyorsun alıp eve götürmüyorsunkine kadar sağlıklı olur bilinmez ben phonak naida s5 denemeyi çok istediğim bir cihaz bakalım istanbula gelince uğrayacağım duysel hangi firmanın cihazcısı?Kuşadasında yaşıyorum eşim hiç sevemedi buraları istanbul aşığğı eşim sonunda oralara gitmeye ikna etti.bakalım neler bekliyor bizleri.

Üye
    destina 72 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2013
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tatargül duysel de oticon , phonak , widex , beltone resound cihazlarını bulabilirsiniz. Odyologları çok iyi.Biz babamın cihazını burdan aldık oldukça memnun.. İstanbulda Taksim ve Kadıköy de olmak üzere 2 şubeli.Bizim babama cihaz aldığımız yer Kadıköy şubesi. Dün Bahadır beylede Kadıköy şubesinden ayar yaptırdık.

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

destına 72 çok teşekkür ederim hemen not aldım.ilk gideceğim yer duysel taksime gidip bana uygun olanları deneyeceğim.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İnanın bana pişman olmazsınız ... İster taksim şubesine isterseniz kadıköy şubesine gidin farkletmez<. Bana şu ana kadar yapılmamış testleri yaptılar hatta testlerin sonuçlarını bile verdiler ki şu ana kadar hiçbir firma yapmadı
    Destina Hanım da soğulsun yardımcı oldu bana...
    Gasanov kardeş... bu unitron 360+ yı metheden birkaç kişi duydum biri forumdaydı sanırım diğerleri de müşterimdi çalıştığım yerde...

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ediyorum bu yazılanları okudukça hemen şimdi gidip yeni cihaz alasım var zaten sumo xp lere hiç ısınamamıştım taksimdekini bulmakta yakınmış netten baktım the marmara otelin yanındaymış.sözü açılmışken istanbulda yaşayanlar hayat nasıl orda memnunmusunuz?ben küçük bir yerden geleceğim nasıl sorunlar yaşarım?mesela çocuk bakıcıları nasıldır ücretleri?ev kiraları?vakit ayırıp yazarsanız çok sevinirim hiçbir yerde bu kadar samimi bir forum bulamadım cevaplarınıza güveniyorum.

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tatargul inşallah istediğin gibi bir işitme cihazına sahip olursun...Yalnız biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim..Analogdan dijitale geçmekden çok zorlandım ve 1 ay sonunda cihazı alışamazsan başka işitme cihazlarınıda dene...(ben phonakı denedim ama alıamadım yerine starkey x110 aldım) Şuanda 3 aydır Starkeyi kullanıyorum ve çok memnunum. inanın bende sizin için heyecanlandım ve merak ediyorum. Benimde iki tane kızım var ama allaha şükür 4 yaşındaki büyük kzım benim derdimi anlıyor. Küçük 1 yaşındaki ise bağrış bağrış oynuyor ve herşeyi karıştıyor. onun anlamasına biraz zaman var...

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihalalver çok teşekkür ederim haklısınız dijitale alışmak zaman ister zaten normaldede cihaza alışmakta zaman ister ilk defa 11 yaşımda cihaz taktığımda okulda ağlamıştım sesler çok geliyor kulağıma diyesumo xp yide dijital diye sattılarya bana pes diyorum ya.ne güzel kızınızın sizi anlayabilmesi hemde 4 yaşında bakalım inaşllah darısı başıma endişelerim var zaten ya 16 aylık daha ya konuşmaya başlayınca söylediğini anlayamazsam diye demekki aşabiliyoruz bu sorunları değil mi??

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

tatargul istanbula hic heveslenme eger gelirin azsa ev kiralari tavan
    bi yerden bi yere gitmek dunyanin parasi ustelik dunyanin zamani buldugun nimet gibi kusadasimi demistin birakma oralari mecbur degilsen
    bide ben su bolerolara heves ediyom nedense ani gurultu onleme DIYO bak bu benim cok hosuma giderdide 6 bin lira gibi bi parada adami oldurur valla diymi

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    shufuke nerlerdesin yaay kuşadası artık gitcek yeri olmayınca daral geliyor pazar günleri heleki yazın ve haftasonları izmirliler ele geçiriyor buralarıda kafa dinleyemiyoruzki denizi desen hem pis hemde iğne atsan düşmez o kadar yani.üç beş mekana ben zenginim diyen tipler doluşmuş öyle bir yer.kuşadasını üç beş zengin ele geçirmiş onlar yaşıyor burda hayatı.eşimin geliri iyi bende çalışırsam sanırım iyi geçiniriz ama bir de ben ev kredisi ödüyorum hem o hem bebeğime bakıcı acaba zorlarmı diye düşünmeden edemiyorum istanbulu.nasip bu işler.
    bolero dediğin nedir ya bayaa teknoloji biliyorsunuz ben hiçbişey bilmiyorum.ya 6 bin diyorsunda ben 2 cihaz alıcam o kadar etmiycekmi ki?

Sayfa 8 / 12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon