Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgılı ezzoo

Neden boyle dusundun kı? cıhazdan memnun degıl mısın verım alamadın mıacaba

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın queeno,
    verim alamadım,oticondan phonaka gectim.alışmaya çalışıyorum.tam duymak ve tam sağır olmak varken ortada sallanıyoruz.radyo düğmesi gibiyiz.sesleri çevir çevir çevir birtürlü istediğimiz gibi duyamıyoruz ömür boyu böyle olacağız.moralim bozuldu iyice bu aralar böyle takılıyorum maalesef

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yigidi oldurun ama hakkini verin
    ezzo ne oldiii parayi verince icin aciyip kafa tavana vurmus dicem kolay degil o kadar para vermek ama sende kusura bakma nerdeyse sagir olsam diyosun ondan kolay ne var dogruca ileri isitme kayipliysan cikar cihazi kac gun dayanabilirsin
    ben nadia core 5 ten cok memnunum biraz oksuren tiksiran olursa yanimda beynimde patliyor kendim konusuncada bazen sesmi kayiyo ne bagiriyo gibi oluyo cay bardagimi masaya koyarken kafama iniyo kepce yemek koyarken biraz tencereye degse amman diyom
    ama konusmalari mukemmel anliyorum eskiye gore kulagin koku bende olduktan sonra gide gele ben bunu duzelttiricem odyocuyu deli ets4emde

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ezzoo maalesef oyleyız bu durum benı de cok gerıyor :/

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abooowwwwwwwwwwwwwwwww ezzzzzo öldürüdn beni daha.. bende naida alayım heryere mesaj çektim bana sponsor olun nadia 9 alayım diyordum..... beni korkuttun vaz geçtim )))))))

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;
    sayın shukufe,
    bu yazını ve başka konulardaki bazı yazılarını okudum.gerçekten senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum.gerçekten ben de aynı düşüncelerdeyim.cihazlabirlikte dudak okumakçokkolaylaşıyor.ama phonakta sesler dediğin gibikafamda patlıyor ve çok sinir bozucu alışmaya çalışıyorum bakalım

queeno;
    sayın gueeno,
    ömürboyu böyle arada sallanacaz maalesef,yapacakbişe yok

Muzo;
    sayın muzo,
    lütfen phonak naidayı siz de deneyin,belki sizde daha farklı olur.denemekte fayda var.deneyinmemnun kalırsanız alırsınız.

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne yalan söyleyeyim ben yapamadım. bir daha phonakı elimede almam. Sesleri kendine göre ayarlatmak istediğin gibide olmuyor valla. 3 defa gitmeme rağmen. a sesi güzel kalın sesler ön planda bir kere e sesi hiç düzgün çıkmıyor. keçi meeeeler gibi diz titreşimli ses getiriyor. birde odyocumun ses nasıl geliyor tarif et diyor . tarif etmekde zaman alıyor. diyom e titriyor. (bende meeeeeee bile dedim)bu ince seslerin ayarı olmayınca delirdim kafam attı iyice. hele çoçuklarımın ağlaması beynim çatladı resmen... birde fiyatıda neydi ? 4500 veriyorsun devletten 500 gelecek sanıyorsun.. hesaba 410 tl yatmış. devlet hastanesinde 2 kulağa işitme cihazı takması için uygundur yazmasına rağmen. 2 cihaz alamadım malasef. şu anda starkey kullanıyorum. phonakdan biraz pahalı ama taksitle almakdan başa bir seçenek kalmadı.bu cihazımın kötü yanı sadece çok ileri olmasından pil dayanmıyor malasef. allah herkese kolaylık versin inşallah...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

nihalcim ne dersek diyelim odyocu milletide aldiklari egitim kadarlar duyan isitme kaybinin ne oldugunu bilmeden kulaklarina cihaz takilmadan cihazin ne yaptigini bu kadar bilebiliyorlar diyorum kendimce
    bir arastirayim su odyoloji makaleleri ne diyor diye bakmaya kalksak universitede tez olarak yazilanlar ole pek bisey yok
    turkiyede gozluk satanlar liseden sonra 2 yillik optisyenlik diplomasi olmazsa gozluk satamiyorlar sankim gozluge ayar yapicakolan camlari deneyerek biz nasilsa kara veririz bence egitim satr tamam ama
    oysa bizim cihazlari aldigimiz yerlerde odyometristlerin egitimini sorgularsak onlarda bu optisyenler gibi liseden sonra 2 yillik egitimle odyometrist oluyorlar
    hadi bunu gectim anladigim kadari bunlarin hocalari odyologlar universitelerin odyoloji kokenli egitiminden gecen degil universitelerin herhangi bir bolumunden mezun olan mesela psikoloji mesela fizik tedavi mesela ziraat muhendisi diplomasi alip is bulamayinca 2 yillik mastir yapip bu odyolojide ogretim uyesi oluyorlar geneli
    boyle koksuz egitimlede bu kadar olur
    onlardanda cok sey beklenmemeli

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısn ama illa ısrarda etmesinler (phonakı denemeye başlarken eski cihazımı elimden almışlardı, ila ona dönmeyeyim diye).Çesşit göstersinler...İlk kullandığımda diyom ben bunu yapamıcam beğenmediğimi, içime sinmediğimi söylememe rağmen başka işitme cihazlarına yönlendirmediğinde burda pişman oldum. 2 ay boşuna işkence çektim. valla cihaz alacaklara sesleniyorum nasıl istiyorsanız ve problem ediyorsanız gidip aldığı yerde tekrar görüşün ayarlattırın... olmadıysa başka seçenekler deneyin.

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar,odyolog konusunda ben de sıkıntı çekiyorum.odyolog ayarı yaparken sesim nasıl geliyor diyor ben beğenmiyorum biraz daha kalın biraz daha yüksek gibi cümleler kurdukça odyolog surat asıyor daha fazla bişe yapamıyormki diyor.en çok buna kızıyorum,o anda suratına bi yumruk indirmek geliyor içimden.zaten işin bu.işitme engellinin istediğini ayarlamak zorundalar ama gel görki öyle değil.....gözlük almaya giden birine birsürü gözlükleri önlerine seriyorlar.ama bizde onu yapmıyorlar sinir şey...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

eski cihaziniz hangi markaydi ezzo
    bide target yazilim kolay ayar imkaniymis bu phonaklar ha

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

eski cihazım oticon sumo dm idi. valla oticon şu aşamada phonaktan iyi :S phonakı ayarlatacam birkaç ay uğraşacağım bakalım nasıl olcak :S

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bende yildim artik odyocu kapisi asindirmaktan
    su banka gibi yerlerde dosemesiolmayan yerlerde yanki yapiyor bunu kes yanki olmasin deyince diyolarki bizde rahatsiz oluyoruz o yankilardan
    iyide senin kulagina kim 100 db ses yukluyo dimi ama
    paramizla deprasyona girdik resmen
    benim rtesound canta 780 d icin bir kere ayarlamaya gidince hic kulagimdan cikarmadim bidaha
    ama bu phonaklari anliyamiyorum
    geri verincede bi suru para keser bunlar

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

maalesef aynı dertten muzdaribim. bu arada rtesound çanta 780 d işitme cihazı mı?anlamadım?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    resound canta 780 d bu cok guzeldi birdaha cihaz alirsam gene ondan alirim diyordum 6 yil kullandim bozuldu tamire verince 950 lira istediler
    cunku ben aldiktan sonra firma el degistirmis biraz ses actirmak icin ayar yapamadilar bu gaestekiler
    danovox un cihazi artik uretilmiyormus
    bir progrAMI SESLI
    BIR PROGRAMI SESSIZ
    BIR PROGRAMI TELEFON AYARI YAPMISLARDI
    bu nadia 5 e yarim program bile olmamis kitapcigina bakarsak eger phonak abartmiyorsa

Sayfa 5 / 12 İlkİlk 123456789 ... SonSon