Sayfa 3 / 12 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok geçmiş olsun shukufe...İnşallah durumuna bir çare bulunur... sen hiç umutlarını kırma..araştırmaya devam et...

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zor işmiş shukufe . Kolesteatom
    Geçmiş olsun.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ingilizcem yok ama okuyan okusunkoleastotama olan bir kulaga implant yapilmaz temizlenince olabiliyorsa ne ala ama kac kereler ameliyatla yipranan kulaktada artik neresine takabilirler
    benim icin onemli olan artik bu nukslerin olmamasi tetkikleri bile fena yapiyor beni moral olarak olsa bile isitme cihaziyle duyabildigim kadar duyduktan sonra ne geregi kaliyor

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşadığın şey ameliyat hatası mıydı? Bana öyle geldi. Cerrahın yeteneği de mühim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

kabahati susleyip gelin etmisler kimseler begenmemis
    implanti takan doktor bunyen kabul etmedi
    implanti alan doktor yanlis ameliyat dedi
    nerede olmus yanlislik deyincede meslektas dayanismasi adina birazda sans isi bu moralini bozma dedi

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üç maymunu oynamışlar

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuna bak yaa..hem hata yapmışlar hemde moralini bozma demişler. ne bileyim bazen doktorlarda dayağı hakediyormuş. valla ben dayanamam elime bi geçse yıkarım ortalığı...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sabahtan beri ne güzel bir sohbet dönmüş burada!
    Sevgili Shukufe ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum sana... İşitme cihazı konusunda haklısın, eğer asgari de olsa işitme cihazıyla bir fayda sağlayabiliyorsak, şükretmeliyiz. Normalde zaten işitme cihazıyla fayda sağlayabilenlere koklear implant uygulanmaması gerekiyor. Nitekim Amerika'da Gıda ve İlaç Güvenliği İdaresi (FDA) koklear için çok sıkı sınırlamalar getirmiş. Bir çok kritere uygunsanız ameliyat yapıyorlar. Aksi halde, bizdeki gibi 85-90 dB kaybı olan herkese koklear uygulanması mümkün değil...
    Sevgili Çamlıca,
    Paylaştığınız yazı için teşekkürler.. Fakat o yazıda, Nucleus firmasının yeni çıkardığı kısa elektrodlu koklear cihazının tanıtımı yer alıyor. Tarafsız bir bilimsel araştırma sonucu değil. Kaldı ki, bu yazıda dahi bu cihazın sadece düşük frekanslardaki işitme yetisine zarar vermediğinden bahsedilmiş. Elektrodu kısa olduğu için sadece kokleanın yüksek frekanslı seslerle ilgili kısmına bağlanıyormuş, düşük frekans bölgesine dokunulmuyormuş. Yani, ilerde bir sorun çıkar da implant çıkarılırsa, yüksek frekanslardaki az da olsa daha önceden mevcut olan işitme yetisi maalesef yok oluyormuş...
    Gelgelelim sizin telefonla ilgili sorununuza... Telefonla konuşmak için pahalı aksesuarlar almanıza gerek yok. Cihazınızın telecoil özelliğini açtırın ve T4 özellikli bir telefon edinin (iPhone'lar, Samsung Galaxy SIII, Nokia Lumia 820, HTC Windows Phone 8X, HTC Rhyme vb..). İşitme cihazınızı telecoil moduna getirip belirttiğim telefonlarla konuşulanları dinleyin, eminim ki aradaki farka siz de şaşıracaksınız... Ben, çok daha eski model bir telefonla ve 90-95 dB ortalama kaybımla telecoil modunda telefonla konuşabiliyorum. Elbette %100 herşeyi anlayamıyorum. Ama en azından zorunlu görüşmeleri yapabiliyorum. Denemenizi öneririm.

queeno,
    yakın tarihli bir odyo test sonucunu paylaşabilirseniz, size en uygun cihazı önerebiliriz. sadece yüksek frekanslı seslerdeki kaybınıza bakıp bir cihaz önermek doğru değil. bahsettiğiniz ç,s,t,p,ş gibi sert ünsüzlerin işitilmemesi sensorineural işitme kaybının tipik bir özelliğidir. ve konuşulanları anlamada en hayati sesler de maalesef bu seslerdir. bu nedenle, sensorineural işitme kaybı olanlarda konuşulanları anlama oranı düşüktür. arkadan konuşulanları veya telefonda söylenenleri anlamakta güçlük çekerler.. (siz bakmayın, yaparlar, ederler diye konuştuğuma, ben de bu kategoriye giriyorum!) İşitme cihazları sesleri her bir frekanstaki ihtiyacımız kadar yükselterek, duymamızı sağlar ve anlama oranımızı yükseltirler.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal bilgiler için teşekkürler. Bahsettiğin yazı için kusura bakma, gözümden kaçmış. Ancak yine de yakın gelecekte mevcut işitmeye zarar vermeyen implantlar çıkacağına inanıyorum.

Bendeki cihazda autophone modu var ancak telecoil ile çalışır mı bilmem. Bir de autophone programı tüm sesleri yükseltiyor. Sanırım sadece telefonu çekecek şekilde ayarlanabilir. Bir de bunun için gerekli olacak loop kablosu türkiyede var mı? Ses kalitesi nasıl ? Kalite yerinde olsa film seyretmek için de kullanılır.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence de... bilim ve teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir çağda, eminim ki çok yakında bu soruna da bir çözüm bulunacaktır.
    autophone olayını ben pek sevmiyorum. otomatik devreye giren şeyler illa ki bir sorun çıkarıyor diye düşünüyorum. tabii herkesin tercihi farklıdır. cihazınızın marka ve modelini bilmiyorum ama büüy ihtimalle telecoil modu standart olarak mevcuttur, fakat sizin bunu cihazı aldığınız yerde açtırmanız / aktive ettirmeniz gerekir. cihazınızın 4 ayrı dinleme programı varsa, birincisini normal ortamlar, ikincisini gürültülü ortamlar için mikrofon moduna ayarlatın. üçüncü programı telecoil, dördüncüsünü ise mikrofon+telecoil olarak programlatın. telecoil modunda dışardan gelen sesleri tamamen keser. ama sokakta vb yürürken bazen dışardan gelen sesleri duymanız da gerekebilir, o durumlarda da telecoil+mikrofon programını kullanırsınız.
    loop kablosundan kastınız neckloop ise, geçenlerde erkamacar adlı arkadaşımız gittigidiyor.com sitesinden bir tane satınaldı. sanırım hala satılıyordur, 130 lira gibi birşeydi fiyatı, yanlış hatırlamıyorsam. ayrıntılı bilgi için kendisine sorabilirsiniz. telecoil moduyla uyumlu cep telefonu kullanmanız halinde neckloop'a çok ihtiyacınız olmayabilir, sadece her iki kulağa da ses gelmesini sağlar ve bu da anlama oranını bir miktar daha yükseltebilir. ama asıl müzik, tv vb. dinlerken çok işe yarıyor. ses kalitesi gayet iyi. bazı ortamlarda telecoil modu parazite yol açabiliyor ama bunun da üstesinden gelmek mümkün. programlatırken cızırtı seslerini biraz kısabiliyorlar. neckloop'u tüm işitme kayıplılara tavsiye ederim, yaşam kalitesini artıran çok yararlı bir araç.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için sağol. Ben icom düşünmüştüm ancak fiyat pahalı gerçekten. Loop kablosunu da denemeye değer. Tabii bir ucu 3.5 jack ile bilgisayara bağlanacak bir loop kablosu lazım olacak. Bunun avantajı da dışarıya ses gitmemesi.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

neckloopların zaten çoğu 3,5 mm jacka sahip. Bir tek telefonla konuşmak için özel üretilen modellerin uçları 2,5 mm'lik jacklı. dışarıya ses vermez. ama kulak kalıbınızda ventilasyon deliği mevcutsa, sesi çok açmanız halinde o delikten dışarı ses sızması olabiliyor. ama o da ancak sessiz ortamlarda dışardan duyulabiliyor.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kalıpta vent yok. Düşük frekanslarda kaybım yoğun olduğundan vent olmuyor. Bir denemek lazım bu loopları.

hunsal, bu looplar ev ve cep telefonlarına (telecoil varsa) otomatik mi bağlanıyor ?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

telefon için olan modelleri kablolu veya bluetoothlu olarak bulunuyor. bluetoothlu modellerinde kablo bağlantısı yok, telefonunuzla eşleştiriyorusunuz. çağrı geldiğinde üzerindeki düğmeye basarak cevaplandırıyorusunuz. kablolu modellerinde ise şayet jackı kullandığınız telefonla uyumlu ise telefonunuzun kulaklık girişine takıyorsunuz. Jackı uyumlu değilse, telefonunuza uygun bir kulaklık adaptörü almanız gerekir. Ama her markanın adaptörü Türkiye'de bulunmuyor. Fakat bu tür neckloop satan yerlerde farklı telefon modelleri için uygun adaptörler de satılıyor. Çağrı geldğinde telefonunuzun üzerindeki cevaplama düğmesine bastığınız anda sesler neckllop vasıtasıyla işitme cihazınıza iletiliyor. tabii bu esnada işitme cihazınızı da telecoil moduna almanız gerekiyor. yani otomatik olarak geçiş yapmaz. mutlaka program düğmesine kendiniz basıyorsunuz. Adaptör sorunu nedeniyle, telefonla konuşacaksanız bluetoothlu modelini öneririm. Veya kablolu 3,5 mm jacklı normal bir neckloop alıp, hepsiburada.com'da satılan aşağıda linkini verdiğim Nokia bluetooth kulaklık alırsanız, onun kulaklığını çıkarıp yerine neckloop'unuzu takarak, kablolu neckloop'unuzu bluetooth'lu hale de dönüştürebilirsiniz (çok daha ucuza!). Böylece hem telefonla konuşabilir hem de bluetoothlu tüm ses kaynaklarından müzik vb dinleyebilirsiniz, kablosuz olarak..
    Nokia BH-214 Bluetooth Kulaklık Siyah - Telefon - Hepsiburada.com

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgi için teşekkürler hunsal. Parayla bulamadığımız bilgileri bize sunuyorsun.Bu işin piri olmuşsun.

Sayfa 3 / 12 İlkİlk 1234567 ... SonSon