Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgılı shukufe evet tuylu hucreler olduug ıcın nekadar yuksek ses de gelse algılama olmuyor dıye dusunuyorum bende.Evlilik ise evt gecımsızlık ama bı ınsan duymadıgında sınırlenen bagıran devamlı duymadıgın kelımeyı tekrar eden bırı varsa daha da psıkolojın sıfırlanıyor.

sevgıl camlıca onerılerınızı deneyecegım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

sen sesleri duyursunki bu nadialar sana fazla gelmesinden korkarim cok iyi bir odyometristle gorusun cihaz satmak degil musteri memnuniyeti gozeten biri lazim size
    yuksek gelen sesler bilinki isitme kaybimizi dahada artirir konusmalari anlamak evet ama ses duymadan yasamak asla

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın shukufe tıp umarım ılerler su kok hucre umut olur. Bukadar az ısıtme kaybı bıle suan benım calısmama engel.Girdiğim heryerden cıkarıldım cunku

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eski cihaz da aynıydı shukufe. Telefon işinde uzun zamandır talihim olmadı
    Dudak okumada kaybınız ileriyse önemli. Orta ve hafif kayıplı kimi insanlarda dudak okumadan da anlama mevcut.
    İlerlemiş kayıplarda ise sesi duysak da net olmadığından anlaşılamıyor. Sağlıklı bir insanda duyma aralığı 0-100 aralığındadır sıklıkla. Yani 100 db lik bir alan mevcuttur. Bende ise bazı frekanslarda bu aralık 5 db e düşüyor. Bu kadar daralmış bir alana tüm sesin kayıp olmadan sıkıştırılması mümkün olmadığından duysak bile anlamama sorunu ortaya çıkıyor. Ayrıca kayıp ilerledikçe kulakta işitme tüylerinin bulunduğu bölgede ölü bölgeler oluşabiliyor bu bölgelerde algılama mümkün değil. 100 db gibi kayıplarda ölü bölgeler de işin içine girebiliyor. Bu sebeplerden ilerlemiş kayıplarda dudak okuma elzem oluyor. Cihaz ne kadar sesi yükseltsede ; ya sesler anlaşılmaz oluyor ya da ölü bölgeler yüzünden ses hiç gelmiyor. Bu açığı da dudak okumakla kapatmaya çalışıyoruz. O da bir yere kadar

queeno;
    Ben de uzun süre iş bulamadım özelde işitme kaybından dolayı. İletişim engelli olduğumuzdan bizi istemiyorlar
    Allaha şükür 2010 daki sağlık bakanlığı özürlü sınavıyla atanabildim de bir parça rahatlayabildim.

Hem ailede hem iş yerinde türlü türlü sorunlarla uğraşmak, küçümsenmek ve sağırlığımızın bize karşı bir silah gibi kullanılması gerçekten çok yıpratıcı.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

camlica bence siz cihazinizi sevinne kadar cok artisi varmis diyorum s olaninida deneyin isterseniz ama cok birsey farketmiyor yani telefondan umidimizi keserek netten smsden faydalanabildigimize cok sukur birde cihazlar gun gunden gelisiyor daha iyleri yapilabiliyor ama bu ucuk fiatlar anlamina gelmemeli
    isitme cihazi piyasasinda aldatici reklamlara kanarak hayal kirikliligina ugramaktansa elimizdekinin kiymetini bilmeliyiz diyorum ben
    biz DUYMUYORUZ diye kimse bizleri kucumsuyemez buna siddetle karsiyim asil BIZ O KUCUMSIYENLERI KUCUMSEMELIYIZ cunku duymadigimiz halde isitme cihazindan gelen seslerle dudak okuyarak birazda uyaniklik edip gelismelerdeki olaylari tahmin ederek bu takdire sayan DUDAK OKUMAYI becerebilenler sapka cikarsinlar sikiysa

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

of offf aç kapa artemaa....... ne olçak bu halimiz cihaz cihaz cihaz.. işede yarasa ah ah

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe, ne dudak okuması ne de cihazlar sorunu tümüyle çözmüyor. Umarım kök hücre türü tedaviler gelişir, uygulamaya konulurda 60 yaşında da olsa bir nebze cihazsız dolaşabiliriz

Tabii tedavi çıkarsa erken emeklilik de yanacak ya neyse

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

cozmesin be camlica biz buyuz bizi kabul eden yaklassin isie yaramayani bizde sevmiyoruz iste
    kok hucre olayide benim koklear implasnt macerasi gibi bisey olursa diye hicmi hic dusunmuyorm simdiki halde dogrusu elimiz ayagimiz kafamiz saglammi sat anasini
    vallahi bu koklear implant yuzunden yasadigim bas donmelerinde elimi kirdiydimd allah hep sukrettim yarabbim sen ne buyuksun ayagimi degil elimi kirdinda su tabiatta serbestce dolasiyorum cok sukur dedim

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe senin implantlarla derdin ne(!) . Milleti caydırıp durma (!). Şaka tabii
    İmplant satıcıları ellerinden gelse seni meydanda öldüresiye dövecek

Koklear implant çok ciddi bir mesele bana da yaptırmaya çalıştılar ancak ben benim için riskli buldum çünkü geri dönüş yok ve ne derecede bir kazanç sağlayacağı belirsiz. Mesela koklear implantla bile telefonda konuşamayanlar var.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

asil ben elime gecen koklear implant saticilarini ovenlerini cig cig yiyicem miletin 80 90 db duyan bebeciklerine bunu kakaliyorlar cocuk konusamiycak diye
    analar babalada ne bilsin bilse bile cocuk bi konussun sonrasi banane diye bencillikle bu naleti taktiriyorlar koklear implantin dis aleti bozuldukca o yuksek paralari her zaman nerden bulacak devlet malum bide ici bozuldu o kulak artik safdisi himhic isitme cihaziyle bile ses duymaz birdaha asil psikolojiyi yikan bu ben bunu cok agir yasadim o zaman bunun koklearini aldik bari bir isitme cihazi takalim diyen bir tip mensubuyla karsilasmadim 7 yilda ailedekiler hep bana arkamdan soz soyleyip egitim verdiler sozde hicmihic telefon arkamdan soylenenleri anlamadim
    kulagimizdaki cok az ses kirintisiyle bizleri yasama dahil eden isitme cihazlarini cok seviyorum

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe, koklear implantı nasıl tavsiye ediyorlar...Bende bunu senden duymuş oluyorum... ne bileyim hiç faydası olmayan bişeyi zorla yaptırmayı nasıl göze alıyorlar hiç anlamıyorum.. ben 4 yaşımdan beri işitme cihazı kullanıyorum. bu yüzden dudak okumayı kendi kendime öğrenmişim. ama dudak okumakda aslında iyi bişe değilmiş. sesleri ayırt etmeyi bilinçaltını çalıştırmış olurdum. benim sesleri ayırt etme oranı %20 oranında. illa yüze bakacam öyle konuşurum. eli ağzında dudakları bıyıkla kapatılmış falan sinir olurum...2 tane kızım var. çok şükür büyük kızım 4 yaşında durumumu biliyor. ( anne sen beni anlıyormusun bile diyebiliyor...kapı çaldı anne falan bazende beni deli ediyor ağzında laf dolu bana dönmüş sana bişe söyledim ne dedim söyle diyor) işitme cihazı kullanıyorum ama arkamda konuşulan sesleri ayırt edemiyorum açıkcası ama ben bu duruma alıştım. bir işte çalışıyorum telefon çalıyor ama açmıyorum...Açsam ne olacakki sesleri ayırt edemediğim için anlamıyorum.( ses duyuyorum,ama anlamıyorum)

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Koklear implanttan memnun kalan da çok ancak mesele çok ciddi. Geri dönüşü çok zor. Bizdeki satıcılar neredeyse her işitme engelliye implant takmaya çalışıyor. Büyük paralar var bu işte.

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim koklear implantta hiç duyum almayan yani doğuşdan olanlar için taktırılan bir cihaz türü değilmi. taktırılan dediğim ameliyatla yapılan cihaz taktırma yöntemi olarak öle biliyorum. bu pahalı yani maliyetli ...gerçekten memnun olmayanlara allah kolaylık versin...Yinede ben halimden memnunum çok şükür.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

nihal
    sesleri ayirdetmek baka birsey konusmalari anlamak daha baska birsey olmali cunku ne sesi oldugunu kim konustugunuayirabiliyorumda konusmalari bilhassa hizli konusulanlari hic anlamiyorum cihazlada olsa
    cocuklar evetbizlerin duymadigini oyle guzel anliyorlarki benim yegenim 2 yasida annesi bazen bana birakir once eliyle durter cisim vaa tezze der
    camlica
    koklear implantta geri donus diye anca obur kulaga takiliyor implant koklear cikarilan kulak birdaha olmustur sansiniz vasa dert cikarmadan hicbirseye yaramadan hicbir ses kirintisi duymadan bi kenarda durur
    ama ben bu sansli olanlardan olamadim maalesef koklear implant oncesi ne oldugunu bile bilmedigim kolestotama derdiyle bogusuyorum koklear cikarildiktan beri geri donus nerdeki

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeni implantlarda geri dönüşün mümkün olduğunu okumuştum. Yani mevcut işitmeniz korunarak implant takılıyor fakat doğal işitmeniz devre dışı bırakılıyor. İmplant çıkarılınca da eski işitmenize dönebiliyorsunuz. Tabii bunlar için de belli şartlar var . Burada açıklamış ama ingilizce Options for Preserving Residual Hearing with a Cochlear Implant Camille C. Dunn Kenneth Marciniak Hearing Aids - Children Hearing Aids - Adults Cochlear Implants 895

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon