Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 166 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konuyu iyi bir doktora sorman gerek... Mesela iyi bir prof'a yada daha iyisi yardımcı prof falan varsa o da olur

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaslar ben hala gıdemedım işitme cihazı satan merkezlere :/ sanırım korkuyorum Aklıma takılanlar var gitmeden once size sormak ıstesım (bılıyorum cunku gıdınce allayıp pullayıp kandıracaklar) Şimdi arkadaslar işitme cihazı kullandıgınızda bır daha gerı donus olmuyor mu? Yanı şöyle, cıkardıgımızda işitme cıhazı kullanmaya baslamadan oncekı halımız gıbı mı duyuyoruz yoksa gerıleme oluyor mu? İkincisi benim problemim her sesi duyup anlamamakta.Şöyle ki konusmayı ayırt etme %25 lerde cıktı testımde.. Sanırım dudak okuyorum :/ Anlamayı çözer mi sizce telecoil,duophone,noiseblock,zoom control özellikli üst model cihazlar? (sensörinöral tiz ses kaybım var iki kulakta 50 db)

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende hem sensöriyal hemde yüksek derecede işitme kaybı var bunun sebebi analog cihazlar yüzündenmi yoksa zamanla olan bir durum mu bilemiyorum.ama cihaz alınca cihaza resmen bağımlı kalıyorsunuz o bir gerçek.Dudak okuyorum bende yoksa hiç anlamıyorum cihaz takmama rağmen dudak okurum.cihazı takınca dudak okumadan duymada çok büyük bir düzelme olacağını düşünmüyorum ama kişiden kişiye çok değişir bu durum denemeden bilemezsiniz.Çok doğru söylediniz cihazcılar benim gözümda tam bir dolandırıcı kesinlikle kanmayın onlara gidin deneyin en ufak şüpheniz bile varsa almaya yanaşmayın derim ben ve mutlaka yanınızda bir arkadaşınız yada aileden biri olsun onlar uzaktan gözlemlesinler.bunlar benim şahsi fikirlerim anlamayı sağlayan bir cihaz henüz üretilmedi bu nedenle bir nebze işe yarrıyor bu cihazlar.birde ben sürekli maille bilgi edindim bu cihazcılarla bir gün bunların en üst yöneticileri ile cihaz konusunda bilgiler aldım ve artık nezaman bu firmanın şubesine gitsem üst yöneticinin ismini verince el pençe düzgün davranıyorlar.kandırma şanslarıda pek kalmıyor.böyle şans eseri tanışmış olduk üst yöneticiyle bu sayede kandırılma şansım kalmadı

Üye
    livaa Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    karabuk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de sensorinoral isitme kaybim var cok ileri derecede. sag-sol 98 ve 95. 10 yasindan beri cihaz kullaniyorum . kac kere degistirdim bilmiyorum. ama haala randiman alabildigim bir cihaz bulamadim. cok bunaldim daraldim. hala arastiriyorum halabakiyorum. hep kandirildim. biktim bu cihaz satanlarin firsatciliklarindan!!!
    daha dun gittim. oradaki odyolog satici simenes ceilo 2 p verdi. 2 hafta kullandim.gurultulu ortamda rahatsiz oldugumda cihazi kapatmaya aliskinim. ceilo da kapama dugmesi yok. kullanamadim. bas agrisi yapti. saticiya soyledim acmakapama dugmesi olan cihaz istedim. artik oyle cihaz uretilmiyor diyor. neymis ef3ndim nemden dolayi oksitlenme yapiyor, arizalaniyordiyor. 10 yasimdan beri 1 defa tamire gitmis degilim. ariza da hic yapmadi.yok yapiyordiyor. aldatiyor mu anlamadim. tutturdu bana "sana en iyi uyan cihaz bu diyor". memnun kalmadigim cihazi niye alayim ki! phonak istedim, getirirz diyor ama sana uymaz diyor. ankarada uyuyor dediler, memleketim karabuk oldugu icin ayari kalibi vs icin burdan alayim dedim. ilgilenmedi. kalakaldim eski cihazimla. bebegim oldugu icin zirt pirt ankaraya da gidemiyorum. siemens nitro 302 sp vericek ama denemesiz alicakmisim. 5000tl diyor 2 cihaz icin. az para degil. memnun kalan var mi bu cihazdan? iyi degilse ankaraya mecburen gidecem zir da olsa! ne yapacagimi sasirdim!!!

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

livaa aynen benden bahsetmişsiniz.cihazcıların fırsatçılığından bende nefret ediyorum öyle ki aynı sizin gibi ileri derecede kaybım ve bana kulak içi cihaz kullanabileceğimi söyleyip onu bile sattılar.bence phonak deneyin benimde aklımda olan cihaz.şuanda oticon xp kullanıyorum bunuda dijital olduğunu söylemişlerdi ama bu siteden öğrendim dijital olmadığını.ilk fırsatta phonak deneyeceğim.cihaz için bir kaç defa bebeğinizden ayrı kalmaya ve biraz zorlanmaya değer çünkü aldığınızda senelerce kullanıyorsunuz.iyice araştırmanızı daha sonra pişman olmamanızı öneririm.

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    cihaz çocuk işi önemli ama bu cihaz ve kalıp işide önemli imkamlarınız nedir bilmiyorum, Ankarada sabah gidip kalıp için ölçü verince akşama alabiliyorsunuz cihazlarda firmaların elinde zaten mevcut hemen alıp takıyorlar.
    Bence 1 günlük bir zaman ayırıp bu işinizi halledin.

Üye
    livaa Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabuk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabah ankaraya gidip olcu versem bile aksama cikmayacagini soyluyorlar bana. kalip gibi ayari da sorun. ayari yapiyorlar, ertesi gun olmadigini anliyorum. ya oyle bir sistem gelistirmeleri lazim ki evde kendi kendimize ayarlayabilelim. bu durumda odyologlarda rahat eder biz de... artik baska care kalmadi, gidecem ankaraya.

Üye
    soerol Avatarı

Gerçek Adı
    özgür süleyman erol
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın livaa, bende tokatta yaşıyorum tel aradım birçok firmayla görüştüm sabah 10 a kadar ölçü verince 4te teslim ediyorlar ki bende birine gittim ölçü verdim ve aynı gün 4te kalıbı aldık ayarlar yapıldı akşam yola çıktık gitmeden internette tel var arayın bilgi alın sonrada gidin bence.

Üye
    livaa Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabuk
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tokatttt! okudugum yer! cok ozledim oralari...
    ankarada gittiginiz yerin adini verin, internette arastirayim soerol

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun cıhaz denedım. Phonak audeo S Smart veya Audeo Q7 onerdıler. Taktık ve dunya megerse nekadar gurultuluymus ben sadece tız seslerı duymuyordum.Duyunca garıpsedım

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Selamlar.... Sayın Tatargül...
    İşitme kaybınız yüksek olduğu için Phonak Naida S serisi önerirler size.. Tavsiyem deneyin ve S9 alacağınız a S 5 modelini tercih edin... Aradaki farka değmez inanın ki... O özellikleri broşür doldurmaca bir tek Duophone deni,len tel ile konuşurken sesi 2 kulağa vermesi güzel. Benim için önemliydi ama size önemli değilse boşverin...
    İkinci olarak ta eğer seviyesi yeterse Chili modelinin ses kalitesi bence daha iyi. Bana yetmedi. Ah yetseydi Chili de aklım kaldıydı....
    Nasip işte...
    B,ir de sadece bu iki markaya takılıp kalmayın tek tek deneyin... Bazen ucuz cihaz daha fazla iş görebiliyor...
    Bir de size kimse söylemez ama 2 tane aynı marka almaktansa farklı 2 marka kullanmak daha iyi...
    Ben şu an sağ kulağımda Phonak Naida s 9 sol kulağım da analog Beltone S 90 kullanıyorum. İki Naida'm olmasına rağmen hemde... Sonuç mu... 2 Naida'dan daha iyi
    Biraz riskli ama inanın değer...

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bende phonak audeo s 9 var cıft. duophone a alısamadım.bılmıyorum telefondan mı bır turlu ıkı kulakta net ses yaratamadık. Sizin net mı duophone ıle konusmalarınız

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim sayın bilensoy.bende oticon chili denemiştim ve çok iyi gelmişti sesler sanki daha berraktı.ama ordaki odyolog bana ısrarla sumo dm önerdi zaten fiyatlarıda birbirine yakın.o yüzden kafamı karıştırdı.iki kulağa ayrı cihaz gerçekten denemeye değer bir deneyim olur acaba bir kulağıma chili diğerini phonak naidamı alsam.zaten bir cihazım tamire gitti 360 tl istediler oticon xp markası 2008 de almıştım.zamanı geldi değiştirmenin.şuan tek cihaz idare ediyorum.telefonla konuşmak herzaman isteyipte bir türlü cesaret edemediğim birşey çünkü sorun algılama olunca arapça gibi geliyor sesler sanırım tercrübe ede ede bu kaygımdan kurtulurum.cihazlara dünyanın parasını veriyoruz dediğiniz gibi daha birçok markayı denemek lazım ama çalışıyorsanız ve zamanınızda kısıtlıysa hele hiç cihaz satılmayan küçük bir şehirde yaşıyorsanız tecrübe sahibi kişilerin yorumlarını dikkate alıyorsunuz.yakın zamanda değil ama cihazları denediğim zaman buradan bilgi veririm.iyi günler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

denemekle is bitmiyor tatargulcum
    cihazi odyocuda denerken bi sihir var amaoyle guzel net berrakmis gibi tamda istediginizmis gibi oluyo odyocuyu konusturiyom deyincece accuk gonissir cihazin hatasi meydana cikmasindeyibu nasi bu nasi baskaca bisiycik yok
    parayi verdin aldin disari ciktin basliyo dertlerde
    afyon yutmus kes misali sesler oyle diiilodyocunun diplomasini gordum duvarda guzeldi alisicam diyosun
    izinlisinya eve gelince cihaz isini hallettin diye bi cay koyiyim keyfime bakayim diyince ayiliyosun
    bida gidiyosun bu sesler yuksek diye
    biiki durtukluyo eve gelince gene ayni
    ise gidiyon artik bikac gun huuu kagitlar kafana ediyo catir cutur arkadaslar topoklu ayakkabi giymis sanki senin kafanda tepiniyolar
    bida gidiyosun yok olmadi tekrar tekrar gidince bisey olmayinca
    o odyocu senin bu odyocu senin dolasiyosun insaflarina gore 50 100 lira bayiliyosun ama dahada berbat sesler duymaya baslayinca bii kufur ardindanda bii tekme markanin icine ediyosun
    sonaciiima baska markardan yeni bi yolcukuk basliyo duyma ugruna

Üye
    TATARGUL Avatarı

Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    shukufe nerelerdesin ayol.burası sayesinde çok güzel bir arkadaş edindim aynı derdimiz ortak olduğu için hala daha görüşmeye devam ediyoruz çocuklu çalşan anneler olarak.seninlede olmak isterim acep erkekmisin kadınmısın bilemedim en iyi birbirimizi anlayıp en iyi gaza getiririz ancak.yazdıkların çok doğru denemekle olmuyor 15 gün sorna iade kabulde etmiyorlar olan verdiğin milyarlara oluyor.algılama sorunu olduğu için ben kabullendim cihazlarla tam istediğim sonucu alamıyacağımı napalım hiç duymamaktan iyidir.iyi bir odyocu bulmakta çok önemli zaten çok ,içiçe olunca baya tecrübe ediyorsun.biliyormusun bana kulaçiçi bile sattılar böyleleriyle bile karşılaştım.

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon