Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,
    Oticon Sumo DM cihazı kullanıyorum. 6 ay önce cihazımın program geçişlerinde sorunlar başladı. Şöyle ki gerek 2. gerekse 3. programa geçmek istediğimde geçer gibi yapıp geçmiyor tekrar 1.programa geçiyordu. 2.programım telecoil programı olup telefon görüşmelerinde kullandığım programdır.
    Bunun için Ses İşitme cihazları Merkezi'ne elden götürüp teslim ettim. Durumu tespit edip fiyat bilgisi vermelerini rica ettim.
    2 gün sonra arkadaş vasıtasıyla aldırdım. 308,02 TL fiyat çıkarmışlar.
    Şöyle ki,
    1) Oticon Switch (Sumo DM)
    2) Oticon Hoparlör (Sumo DM)
    3) Bakım
    4) Oticon kabin üst (Sumo DM-Ten rengi)

Bu işlemler için toplam fiyat (261,03+KDV) 308,02 TL fiyat çıkardılar. O zaman için bütçem el vermediğinden kalem kalem fiyatlandırmalarını istediğim hem fax hem de email yazıp gönderdim.
    Malesef cevap gelmedi.Düşüncem kalem kalem fiyatını bilirsem kabin ve hoparlörü daha sonra değiştiririm idi.

Cihazı alalı 4 seneyi geçti.Garantisi yok yani. Cihazımızı tek buraya mı yaptırabiliriz.
    Karşılaştırma ve kıyaslama yapabilmek için alternatif yer var mıdır?
    Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

benim resound senin sumodan dayanikli cikmis bulnes
    yavas yavas sesler gitti sonrada cat cat ses cikardi hafta sonu bir toplantimiz vardi bende moral sifir gittimde cihazsiz bir hayat olum gibiymis yedegimde yoksimdi yeni cihaz almak icin cikcam artik allah ne verirse kabulum yeterki ses duyayim

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Öyle sanırım,ya aslında 4-5 sene sonra cihazın arıza yapmasına pek bir şey demiyorum. Sonuçta kir,ter,yağmur,rüzgar vs. derken tüm etkenlere karşı mücadele ediyor.
    Ben sadece ekonomik durumumdan dolayı şu an için gerekse kıyaslama yapabilmemiz için alternatif fiyat almak istiyorum.
    Yoksa tek yer olarak bu firmaya yaptırılacak ise 300 değil 500 dese de vereceğiz demek oluyor bu.
    Serbest piyasa ve rekabet ortamında alternatiflerin de olacağını biliyorum.
    Bu yeri bulmak istiyorum ben. Aslında Kadıköy'de vardı böyle bir yer. Ama telefonlara çıkmıyor sanırım kapandı galiba. Zaten emekli askerdi.Sanırım yaşlılıktan dolayı işi bıraktı.
    O zamanlar benim phonax'ımı ne kadar ucuza tamir etmişti hep.
    Shukufe arkadaşım şurası bir gerçek ki işitme cihazımı elektronik aletlerin içerisinde en hassa ve nadir olanları. Zannetmiyorum ki 10 sene ve daha fazla dayansın. Ancak tamirlerle 10 seneye çıkabilir. Yani en azından ben böyle kabullendim.
    Aslında kabin,switch,hoparlör değiştikten sonra (sadece bir bobin kalıyor) cihaz yenilenmiş gibi olacak. Dolayısıyla 4 sene daha gitse ondan sonra yeniden tamir etmek ekonomik gelmezse yeni cihaz almam gerekecek.
    Allah yardımcın olsun, ben sumo dm den memnunum halen.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes,
    bence yetkili servisten (SES) şaşmayın. aksi halde astarı yüzünden pahalıya gelebilir. pazarlıkla belki biraz daha düşerler fiyatı.
    benim seneler önce rexton işitme cihazımın conta gibi bir lastiğini değiştirmişlerdi, 200 milyonumu almışlardı. maalesef tamirden de bayağı para götürüyorlar..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Cevabın için teşekkür ederim. Bilmiyorum pazarlık yapıyorlar mı ki? Ben bir email yazayım bakalım.

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes eğer o kadar bi ücret istedilerse eğer 5 yıl bu cihazı kullandınsa yaptırmana gerek yok yenisini alırsan daha iyi eğer bi işitme cihazıda alacak olursan benim sana önereceğim sıemens(alman malı) resound(ispanya malı) öneririm

daha detaylı bilgi almak istersen işitme cihazı hakkında talay_25@hotmail.com eklersen mailimi irtibata geçeriz

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Nasıl yani cem025, işitme cihazının ömrü 5 sene mi?
    300 TL vermeyip yeni cihaz al diyorsunuz ama yeni cihazlarda 2.000 TL den daha aşağı yok, öyle değil mi?

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok bi cihazın ömrü beşsene değil eğer devletten yararlanmak istiyorsan 5sene geçmesi lazım yoksa devlet yardım yapmıyor

yok 1.500 1.300 çok daha iyi cihazlar var önemli olan sizin verim alabilmeniz değilmidir takım elbise gıravat almıyosun sonuçda bu sağlık

siz o 2.000milyarlık cihazla zıga lıte81 6 kanal çift mikrofon 4 program nano koruma dfs feedback önleyici bi özellikde cihaz alırsın

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Günaydın Cem Bey,
    Ben devlet üzerinden en son aldığım cihaz 10 sene olmuştur geçmiştir bile belki.
    Şu anda emekliyim bir de.O zamanlar uğraşamadığım bir de Starkey'e yönlendirdiği için (Starkey'den hiç memnun kalmadım) bir daha ona yönlendirecek diye Oticon Sumo DM aldım.
    Yani devletten alma hakkım var ama işte doktor dijital yazar mı ki?
    Analog yazarsa ödediği para da komik sanırım.
    Oticon Sumo DM kullanan birine daha iyi cihaz hangisini öneriyorsunuz,araştırayım bari.
    Oticon Sumo DM yi deneme zamanında Phonax'ıda denemiştim ama güçlü gelmemişti bana. O zamanlar bilinen bir kaç markayıda denemiştim ama hiç biri Sumo DM kadar güçlü ses vermiyordu.

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bulnes kardeşim işitme cihazı tamiri günümüzde 300 tl çok para eğer 150 200 arası olsa tamam diyicemde 300 tl bi tamir cihazına vermek bence çok pahalı yinede siz daha iyi bilirsiniz

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

cem025;

Estağfurullah daha iyi bildiğimden değil,kıyaslama yapmaya çalışıyorum.Swicth,hoparlör,üst kabin ve bakım için 300 TL normal midir bilmiyorum ki?
    Tabi ki 150 TL deselerdi o zaman çoktan yaptırmıştım.
    Sizden ricam Sumo DM ye eşdeğer olabilecek şekilde güçlü ses veren ekonomik hangi işitme cihazları var.Marka,model bildirirseniz sevinirim.

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz mesala tamir cihazları eğer sıkıntısı çoksa almıyoruz çünkü yaptırıyoruz en fazla tamiri yapılmış bir cihazın ömrü 1 2 sene ondan sonra hasta geliyo cihazım böyle oldu şöyle oldu die şikayete geliyo hastayla çok problem yaşıyoruz onun için almıyoruz pek tamir cihazı kim eğer cihazı yaptırdıkdan sonra bozulmaz bidaha derse yanlış söylemiş olur ben doğrularını söyleyeyimde sonra siz nası hareket etmek istiyorsanız öyle hareket edin

analog cihazlar artık kalktı bütün hastenelerde dijital programlanabilir işitme cihazları yazarlar

artık elle ayarlanabilir cihazlar kalktı şimdi bilgisayar üzerinden ayarlana bilir cihazlar var

bulnes sizin işitme kaybınız nedir şimdi işitme kaybını bilmediğim için size kafadan cihaz sunamam

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

cem025;

Yok o konuda hem fikirim. Orjinal cihaz tamir görmeye başladı mı tabiki ömrü kısalıyor. 1. tamirde 2 sene gidiyor ise 2. tamirde kesinlikle 2 sene de gitmez 1 seneye düşer. 3. tamire gittiği zamanda yaklaşık cihazın parası gitmiştir zaten tamirlere.
    Önceki cihazlarımdan yaşadığım ben bu gerçeği.
    Onun için diyorum güçlü Sumo DM gibi güçlü ekonomik hangi cihazlar var ise söylerseniz ona göre kıyaslama yaparak yol almak istiyorum.

İşitme kaybım aklımda değil ama yanılmıyorsam sağ kulak için 105-110 gibi bir şeydi.
    Sumo DM nin karakteristik değerlerinden giderek cihaz seçimi yapamazmıyız. Mesela o zaman denediğim Sumo XP de rahat ses vermiyordu bana göre.

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bazen bakıyorum hastanın 50 55 db işitme kaybı var tutup o hastaya 2.000milyarlık cihaz alırsan işin görür diyolar bu yanlış 1.500 1.300 ve hatta 1.100 lük cihazda işini görür zaten bi hasta verim alamadıkdan sonra istersen 5.000milyarlık cihaz ver farketmez

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cem bey 105-110 db için önerceğiniz ekonomik ve kaliteli işitme cihazı hangileridir.
    Bir de devletin emekliler için işitme cihazı ödemesi ne kadardır?

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon