Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bulnes sizin sumodan onceki cihaziniz analogdu
    bir yedek cihaz her zaman icin lazim oldugunu cihazim bozulup cok ileri kaybimla kalakalinca oyle anladim pir anladim sende cok ileri kaybin oldugundan elinde yedek dijitalin olursa iyi olur ben ayrica koklear implant yuzunden olan cok asiri cinlamalar icin cihaza mecbur oldugumdan su bir haftadir oyle bir moralim bozulmus durumdaydimki cihaz almaya cikinca elime ne gecerse kabulum derecesine gelmistim

senin gibi cok ileri isitme kaybina sen soylemesen bile doktor bi kere dijital yazar
    phonakin hangisini denedin bilemem ama nadia s olanlardan bir dene pisman olmayacaksin bana s x up olanlar fazla bile yuksek geldi sesleri
    bir dene pisman olmayacaksin
    ben ellerinde olan nadia s 3sp olanindan cok memnun oldum valahi diyeyim kulakla ses duyduktan baska gozlerim bile daha net gormus gibi hissettim almazsan alma madem emeklisin bir aktif duyuyu ziyaret ette dene iyi bir indirimde veriyorlar pesin paraya2600 lira dedikleri cihazi ricam uzerine 2000 liraya verdiler eh devlet babadan da koparirsak degmeyin keyfime
    bence sumonuda sondan bi elden gecir

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukıfe,s9 ıle s3 arasında guch farkı yok bence ama ozellıkler fazla s9 da.o yuzden kımın parası yetıyorsa s9 daha uygun

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ben aslinda obur koklearzede kulagimada cros cihazi deneyerek rapor cikartmak istemistim kira sara taksitlde olsa cift tarafli duymak istemistim ama odyolog hanim sana cros olaz diyince biraz sevincime golge dustu ama sonra adm bunca sene tek kulak duymusum salla bir kulaklada olsa duymak dunyalara bedel

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

shukufe;

Evet haklısın, bu Sumo DM benim ilk dijital cihazım.
    O zamanlar hangisi denedim model olarak hatırlamıyorum ama en güçlüsü idi ve bana yeterli gelmemişti. Belkide Nadia'lar daha sonra çıkmıştı piyasaya.
    Bende bu arada Ses İşitmez Cihazları şirketine yazı yazdım. 307 TL olan değişim için son fiyat ne olur diye. Cevap olarak indirim talebimin uygun görüldüğünü ve 250 TL'ye yapılabileceğini bildirdiler.

Devlet dijital işitme cihazı için ne kadar veriyor.
    Ayrıca benim iki kulağımda işitme kaybı aynı derecede sayılır. Bilmiyorum doktor iki kulağıma işitme cihazı yazar mı?
    Yazarsa ben iki cihaz parası ile bir adet cihaz alabilir miyim?

Shukufe sana çok katılıyorum. Duymaya alıştıktan sonra sessizliğe gömülmek bizler derin psikolojik ve sinirsel bunalıma sokmaktadır.
    Hiç unutmuyorum. 1990 da Trabzon KTÜ'de okurken, işitme cihazım ben var zannederken meğersem bitmiş ve Trabzon'da bulamamıştım. Babam İzmit'ten gönderip bana gelene kadar geçen sürede evden dışarı adım atmamış kimselerle görüşmemiştim.
    Resmen inzivaya çekilmiş gibiydim. Kapı çalsa da duymadığımdan arkadaşlarda çok merak etmişlerdi.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bu spice palatform cihazlar daha yenice gibi biliyorum hunsal olsaydi biraz bilgi verirdi ama
    bugun tekrar gittim kalibimi yapmislar alllah dedim siki durun ahali
    su nal gibi kalibi yillardir biz cok ileri isitme kayiplilara illa bole nal gibi buyuk kalip kullancaksiniz diye yaparlardi yaee bizde duymak icin mecburduk vallahide billahide kucucuk kalip yapmis bi tanesini bi tanesinide eger bunu kullanamasan diye benim kalip gibisini yapmis
    kucucuk kulak icinde kaliba bi sevindimki havalara uctum oluyomuuuus hicbi tane otmedi artik yaz gunleri o koca naylonu kulagimda tasiyip kanter icinde kalmiycam
    ecel terleri doktum kalip alinirken ama degdi
    yalniz sesler cok yuksek kis sunu diye diye hal olsamda boyle kullan biraz sonra tekrar ince ayar yaparim dedi sule hanim
    devlet bir cihaz icin 550 lira veriyormus sen iki cihaz alirken1100 lira alirsin bide emekliden kesinti az olurmus
    ama iste oyle bir kayit kuyut yapiyolarki iki cihazin barasina bir cihaz alamazsin
    ama iki cihaz alana hemen hemen bir cihaz parasina indirim yaparlar iyi bir pazarlikla birde nakit olacakmis
    iki kulagindada ileri isitme kaybi olunca tabi yazar iki tane bana bakma sen bir kulak kor

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet her cihaz icin 500 tl oder

http://www.aktifduyu.com.tr/documents/SGK_odeme.pdf bu linkde odeme var

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

shukufe;
    Sizin adınıza sevindim. Hakikaten büyük kalıplar büyük problem. Ter yapması, kaşındırması vs.
    İlgin ve bilgiler için teşekkürler.

Gasanov;
    Bilgi için teşekkürler

Üye
    cem025 Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önereceğim cihaz resound yada siemens markalar devletin ödeyeceği 500 milyon

git istanbulda gaes firaması var yada duyusana sana işitme kaybınıda söylersiz sana yardımcı olurlar

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes, kaybın için ultra power cihazlara bakman lazım. Phonak da naida UP modellerine bakacaksın. Oticonun pek ultra power türü cihazı yok nedense , sumo DM gücünde bir yeni cihaz çıkaramamışlar. Hala sumo DM satıyorlar ve de hala pahalı. 7 sene önceki fiyatından bile pahalı sumo dm. Oticonun bu tavrına gıcık olduğum için ben daha uygun fiyatlı olan phonak naida V sp almıştım. Memnunum ancak yeniden ayarlatmam lazım sanırım. Tabii sp cihazlar da size yetmez.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

çamlıca;

Yorum ve açıklamaların için teşekkürler.
    Evet Oticon o konuda sanırım hala yerinde sayıyor. Ama işte ne yaparsın dijital işit cihazında ilk göz ağrım ve o zamanlar araştırdığımda derdime derman olan bir cihaz.
    Şimdi ise kararsız kaldım tamir mi yenisi mi diye. Hazır devlet babadan da destek alma hakkımda varken. Gerçi eskiden çok uğraştıyorlar diye hakkım olduğu halde almamıştım acaba hala öyle mi?
    Sonuçta bu yazışmalardan şunu anladım. Oticon diye saplanıp kalmamam ve diğer cihazları da denemek gerektiğini...... Anladığım kadarıyla Phonak'ta teknoloji ve ürünler gelişmiş demek ki....

Üye
    troytd Avatarı

Gerçek Adı
    murat albayrak
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar öncelikle ben 10 yılduır işitme sektöründe çalışıyorum işitme cihazı aldınmı veya denedinmi bilmiyorum fakat benim sana birkaç önerim olacak
    eger uzaktan kumanda veya bulututlu cihaz istemiyor ekonomik ve güçlü ve saglam ürün arıyorsan
    1 sıemens ıntıus sp dır cıkış gücü 145 db fiyatı 1750 ama kampanyayla 1200 alırsın
    2 sıemens cıelo 2 sp cıkış gübü 145 db fiyatı 2280 ama kampanyayla 1600 alırsın
    3 unitron 360+ cıkıs 145db fiyatı 2500 kampanyayla 2000 alırsın
    4 phonak naida 5 fiyatı 3000 tl civarı kampanyayla 2200 alınır
    bunlar kullanabilecegin ürünler fakat bana sorar san siemensin bir modelini al özellikle cıelosu cok güzel ve özellikli bir modeli sese odaklanma gürültü bastırma anti fitbek 2,0 işine yarayabilecek tüm özellikler var daha detaylı bilgi almak istersen 0546 291 65 36 nodan bana ulasabilirsin

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

siemens cielo 2 sp ye baktım. http://www.duysan.com/Files/Data/CIE...4%B0K_DATA.pdf
    Maksimum kazanç 84 db fakat frekans aralığı 5000 hz ile sınırlı. Yüksek frekanslarda işitmesi olanlar 8000 hz destekli cihazlar kullanmalı bence ve sumo DM 8000 hz destekli. Sumo DM nin yeni teknolojili devam serisi çıksaydı çok iyi olurdu ancak oticon daha çok orta ve orta üstü seviye cihazlara ağırlık veriyor ne yazık ki. Çok ilerlemiş kayıplar için yeni bir cihazlarını pek göremedim. Chili gibi cihazlar var ancak bunların 100 db gibi kayıplara hitap edeceğini sanmam.

bulnes, eğer 2000 hz ve ötesinde hala az da olsa işitebiliyorsan sana phonak naida up serisini önerebilirim. Bu cihazlarda frekans sıkıştırması özelliği vardır ve daha fazla yüksek frekanslı sesleri işitebilmeni sağlar. Mesela ben naida V sp cihazlarım sayesinde 8500 hz e kadar duyabiliyorum. Yeni naida S UP serisinde bu aralık 10000 hz e kadar çıkabiliyor kayba göre. Tabii deneyip almak lazım. Her cihaz herkese olmayabiliyor. Artık işitme cihazı raporlarını almak zor değil. Rapor verme yetkisi olan her hastaneden çıkartabilirsin. Tabii cihaz başına 500 lira civarında bir ödeme yapılıyor.

Üye
    troytd Avatarı

Gerçek Adı
    murat albayrak
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada işitme testi cok önemli 100 db fazla işitme kaybı var ve geniş bant istiyorsa sıemensin centra sp ye bakabilir pohanak sa gelince markaya fazla para vermeyin aynı modellerin unitron markası adı altında daha ucuza var mesela naida 5 in karşılıgı unitron 360+ deneyin bana dua edersiniz ikiside canadada üretiliyor aynı fabrikanın ürünü zaten işitme cihazı alacaksanız en önemli kriter denemektir kaybınıza en uygun modeli deneyerek bulabilirsiniz
    cıelo 2 sp ye gelince 84 db kazanç cıkısıdır bunun odyodaki karşılıgı 145 db dir kazançla cıkış gücünü karıştırmayın ayar yapan işitme merkezi giriş mpo sunu ne kadar yüksek tutarsa cıkıs ona göre artar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

siemenste guzel cihazlar var ama ithalatci firmasi degisip duruyor birde celio zannedersem baya bi senelik cihaz buda cok hizli gelisen isitme cihazi sektorunde eski cihaz deyimini kullanabiliriz sumo gibi
    ithalatci firmalarini degisip duran cihazlardan hayir gelmedigini ben resonud cihazi gumastan alip gase satildiginda yasadim
    bikac sene once uretilen cihazlar artik bizde yok diye ayarda yapamiyorlar programini bilmiyor alan yeni firma ben bunu cok yasadigimdan siemense yaklasmadim

Üye
    troytd Avatarı

Gerçek Adı
    murat albayrak
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Simensin trabzon bayisiyiz italatci degismiyor duysani simensin kendisiAliyor yani almanyadaki gibi turkiyedede kendi urunlerini satacakBu kullanici icin iyi bir durum Cielonun yeni versuyonu var bess sount diye tum modellerin var yeni versiyonu denemek lszimTabi daha gelismis modeller mevcut fakat fiyatlari pahali

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon