Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülümseyişim Avatarı

Son Giriş
    17.01-2013
    Saat
    03:05
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet zaten sıkıntı sağ kulakta. İlk mesajımda da dediğim gibi 3 doktor var ve 3'ü de farklı söylemlerde sağ kulak için işitme anlamında. Bu yüzden yazmıştım bende foruma benimle aynı düzeyde işitme kaybı yaşayan ve herhangi bir cihazla sesin yön algılaması haricinde duyum alan var mı diye. Bunu merak ediyorum çünkü bir çok medikalci var gidip cihaz denemek istiyorum dediğimde elbette bana hayır demezler, cihazları denetirler ama hiç duyum almayacaksam gidip cihaz denemenin de bir mantığı yok. Neden benimle aynı durumda olupta cihazla işitmesi sağlanan birisi var mı diye merak etmemde umarım biraz daha açıklayıcı olabilmişimdir. Teşekkürler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba..
    öncelikle geçmiş olsun. 3 doktordan ikisi doğru söylüyor, kemik yoluyla işitmeniz daha iyi olduğu için BAHA tip cihazlar sizin için uygun olabilir. Diğer taraftan normal işitme cihazlarından da verim alabilirsiniz diye düşünüyorum. Hayatta her şeye çare vardır, dolayısıyla işitme cihazı fayda etmez diyen doktora itibar etmeyin. Mikst tip kayıptan kasıt, sizde hem sensorineaural (yani işitme sinir ve tüylerinin tahribatından kaynaklanan -ki bunun tedavisi mümkün değildir) hem de kondüktif (yani dış ve orta kulaktaki bir bozukluktan kaynaklanan ve bazı durumlarda düzeltilebilir) işitme kaybı var. dolayısıyla sensorineural kayıplılar için sesler yükseltilebilir ama konuşmayı ayırdedebilme yeteneği kazandırılamaz. Bununla birlikte, işitme cihazı kullanarak hem yön tayininiz, hem de sağ taraftan gelen sesleri analama oranınız gözle görülür derecede artar diye düşünüyorum. Bence mutlaka bir kaç farklı markanın (örneğin Oticon Chili, Phonak Naida III veya Naida V, Widex vb gibi) işitme cihazını deneyin.

ayrıca cihaz denemesini medikalcilerde değil de, imkanınız varsa Ankara veya İzmir gibi büyük şehirlerdeki ana bayilerde yaparsanız daha iyi olur. Çünkü buralarda işinin ehli odyolog veya odyometristler cihazı daha doğru programlayabilirler..

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatinizi daha iyi yasaya bilmeniz icin her turlu zorlugu goz onune bulundurun ve cihaz denemeye gidin.HUNSAL ABIMIZ COK TECRUBELI,ONA DA YARDIMLARI ICIN TESEKKUR EDIYORUM

Üye
    Gülümseyişim Avatarı

Son Giriş
    17.01-2013
    Saat
    03:05
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim detaylı bilgilendirdiğin için Hünsal. Benim öğrenmek istediğimde buydu gerçekten; cihazla da olsa konuşmaları algılayabilmek ama olmuyormuş üzüldüm gerçekten. yinede gidip cihaz denemesi yapıcam mutlaka. Kimbilir belki ufakta olsa faydası olur. Baha yöntemini araştırdım ama bana göre olmadığını düşünüyorum. Kulak içinde olursa ancak rahat edebilirim diyorum ya hayırlısı bakalım. Verdiğin markaları not aldım bulunduğum ilde satış noktaları neresi bilmiyorum ama gidip bakıcam minimumda olsa faydası olur belki cihazlardan birinin. Teşekkürler tekrar. gasanov sana da ayrıca teşekkürler ilgilendiğin için..

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

naida 9 en iyisi.tabi ki s9,9 degil

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oticon chili ve phonak naida sserisi sizin ihtiyacınızı karsılayabilir en kaliteli iki firma... resound ve beltone yide esgecmeyin denemedende almayın sakın ...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12