Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşların fikirlerine katılıyorum. Ama bu cihaz verme işi biraz karmaşık. Annenizin sol kulakta işitme kaybı az görünsede diskriminasyonu baya düşük. Sağ kulakta ondanda düşük. Cihazı yazan kişi sola vereceği cihazla daha iyi sonuç alacağını düşünmüştür. Eğer diskriminasyon yüksek olsaydı biraz daha ben sağa alsın derdim. Muhtemelen tek kulak çok iyi duyarsa yeterli diye düşünmüş. bu sonucuda soldan alabileceğine karar vermiş. Genelde biz cihaz vermek için hava yolu eşiğinin 40dB olmasını bekleriz. Ama hastaya ve şikayetine göre, cihaz veren kişinin düşüncesine göre bu standart değişebiliyor. İki cihazı bende öneriyorum benim fikrime göre en sağlıklısı, ama maliyeti yüksek. Bahadır kardeşimin dediği doğru cihazı almakla iş bitmiyor önemli olan sonrası iletişimi iyi olmayan yerden almayın bencede yoksa işe yaramayan bir cihazla başbaşa kalırsınız. Shukufe nin dediğide doğru ne yazıkki bizim memleketimizde insanlar yardımcı olabilmekten çok ticareti düşündükleri için böyle tepkilerle karşılaşmanız doğal o zamanda problem yaşarsınız.. Eğer mümkünse sizin için türkiyeden almanızı tavsiye ederim. Phonak , Oticon,Siemens benim tercih ettiğim cihazlar. Ama dediğim gibi denemeden almayın.

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size cihaz önerim sirasiyla phonak,iticon,videx,resun ve siemens.bence bir kulağa cihaz alin deneyin,memnun olmazsaniz 2cihaz alin.cihazlarin en büyük düşmani nemdir,o yüzden su geçirmez cihaz alirsaniz iyi olur.mesaıla phonak amra m h20 ve nios gibi

tabi sağ kulağa kulak içi de taka bilir ama daha iyi işitme olsun diye ve genç yaşda anneniz olmadiği için kulak arkasi daha kolay olucak

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bence anneniz birdaha odyo testine girmeli bu testin yanlis olma ihtimali var 28 db ile konusmalari anlamiycak zatende devlet hastanelerinin odyo olcum cihazlarina guvenmem ben kalibrasyonu bozuk simdi cihaz alirsaniz o teste gore cihaziniz uymayabilir
    en dogrusu guvenilir satis merkezinde iyi bi odyo olcumu ona gore cihaz deneme ondan sonra karar vermek daha saglikli olur
    bu durumda 28 db isitme kaybina nasi bi cihaz alinirki sakin ola amerikadan almaya kalkmayin

Üye
    mhym Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün annem aktifduyudan fiyat almış. Phonak Solana / Casia / Dalia modellerini önermişler. Yalnız odyometrist bayan orada denemesine müsade etmemiş. "Almaya karar verin, o zaten pil gibi kulak içine takılıyor. " ayarları yapılıyor demiş. Anlamadım açıkçası. "Bir de yetkilinin yazdığı notta kanal içi H2O çalışılmaz." diyor. Bu ne anlama geliyor.

Önerilen modeller ve deneme yaptırılmaması konusunda ne dersiniz?

Teşekkürler...

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Denemeden kesinlikle almayın... Sonuçta hangisinin olacağını veya olmayacağını bilemezsiniz...
    Size tavsiyem bu konuda ısrar etme hatasına düşerlerse uzatmayın ve gidin oradan...
    Taksim'de Duysel diye bir firma var onlar çok yardımcı oluyorlar hem denemenize de izin verirler...
    Ellerinde Hem Phonak hem de Oticon marka var. Hatta yanılmıyorsam Resound ve Widex marka da var. Çeşitli markaları denersiniz ilgi ve alakaları da gayet iyidir.
    aktif duyu'da (Kadıköy)Nihal hanım var benle çok ilgilenmişti o yüzden oradan aldım ben. Yoksa Duysel'den alacaktım...
    Denemeden almayın sakın sonuçta az para verilmeyecek... Zaten duysel'in fiyatları aktif duyu ile aynı....
    Kulak arkası modellerin nem ve suya karşı direnci daha iyidir. Sanırım o yetkilinin yazdığı da kulağa su kaçması.. vs gibi durumlarda garanti dışı demektir...
    Ne olursa olsun denemeden almayın hem belki Phonak değil Oticon ya da Resound falan beğenecek bilemezsiniz..

Üye
    mhym Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için çok çok sağolun. Bir de yetkili anneme kulak arkası değil de sanki kulak içi önermiş anladığım kadarıyla. Buradaki cevaplar da genelde kulak arkası yönündeydi.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Kulak arkası ya da kuılak içi çok önemli değil...
    Önemli olan istedeiğiniz verimi alması...
    İşitme kaybınız düşük seviyede ise kulak içi de kullanılabilir tabii estetik açıdan güzel olur görünmez hem...
    Ama kim ne derse desin kulak arkasının performansına ulaşacağını sanmıyorum...
    ama dediğim gibi denemek her zaman teorik bilgiden iyidir...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

allahahallah hic boyle denettirmeden almaya karar ver pil gibi kulak icine takiliyor diyen odyometristmi olurmus dijital cihaz denenmeden ayarir begenmeden alinirmiymis sankim ameliyatla kulaga takilacak
    ustelik ilk defa cihaz alacak sahis yasli
    peki bu insan bu kulak icini kolay kullanabilirmi o ne bicim odyocuymus sen tabanlari yagla baska satici ara
    ilk defa cihaz alacak insanlar daha kolay yolunuyor bilin kili kirk yarip deneyince memnun olmadiginiz saticidan cihazdan uzak durun derim

Üye
    slethern Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kulak arkası almaya çalışın.hem fiyat acısından uygun hemde teknolojik açıdan .genç birisi olsaydı estetik açısından kulak arkası hoş durmayabilirdi.denenmeden almayınız çünki ses kaliteleri her cihazda farklı.birde başka mağazalrıda gezin gerekirse.onlardada test yaptırın.ben phonak kullanıyorum.phonak,siemens,toicon ve widex tavsiye edebilirim.
    odyocu bayan denemesine müsaade etmediyse hemen karşıda bahariye işitme var onlarda phonakla siemens satıyor.gitsin orada denemeye çalışssın.sonuçta deneyebileği işyerinden alsın.

bir ikinci satış sonrası hizmette çok önemli.daha denetmeden cihaz satmaya çalışan birisi satış sonrası ne yapacak Allah bilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12