Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 yaşımdan beri işitme cihazı kullanıyorum. Hep analog cihaz kullandım şimdiye kadar. Şuan Beltone S90 kullanıyorum ve artık yaşlandığı için (7 sene) almışken iyi bir cihaz alayım diyorum...
    Oticon Chili SP9 ya da Phonak Naida 9 düşünüyorum....
    2 tane almak zorundayım... Parayı kredi ile bile olsa bulacam artık (
    Analogtan dijitale geçiş zor mudur? Her insanda farklılık gösterse de ortalama süresi olur mu... Alışamazsam epey bir para gidecek çünkü...
    Birde en son aldığım cihazda ilk 6 ay harika ses duyuyorken sonra performans düştü. Tamire gitti. 2 gün harika 3. gün dyine performans tepetaklak. Bunun sebebi cihaz mı yoksa kulağın sese alışıp daha fazlasını istemesi mi?
    Bir de bu firmalar yıl sonu kampanyası falan yaparlar mı acaba
    Bir de oticon ve naida dışında marka öneriniz var mı... Siemens'i düşünürdüm ama çok sık ithalatçı değiştiği için kara listemde

İşitme kaybım ileri-çok ileri seviye ... Biri 100 db fdiğeri 120 db
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Yasaklı Üye
    gizemlimaske Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Analog cihazdan dijitale geçmek zor değildir sanırım öncelikle oticon, phonak gibi değişik cihazlarının çok iyi denemenizi istiyorum acele etmeden..Bu sizin kararınız. mesela benim kararım ise net (gürültüsüz) olarak ses duymaktır. oticonu ilk defa seçip iki ayda deneme yaptım şuanda 5-6 yıldan beri kullanıyorum memnunum elhamdülillah..

bbilensoy;
    en son aldığınız cihazda ilk 6 ay harika ses duyuyorken sonra performans düşmüş de hangisi cihaz?

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Aklımda oticon ve phonak var zaten ama ağırlığım oticon görünüyor. Çalıştığım yer küçük ve biraz havasız olduğu için çok terliyorum o yüzden de phonak olabilir. İkisini de deneyip karar verecem.
    6 ay sonra performansı düşen cihaz Beltone S90 (ki analog cihazdır). Yine başıma gelecek diye çok korkuyorum.
    Oticon'un teknik servisliği konusunda ne söylersiniz hani arıza falan yaptığı zaman ilgililer mi . Sorun çözme kabiliyertleri nedir?
    Mutlaka onlarda müşteriyi yolmak isterler ama ) Çok mu yoluyorlar az mı )

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

isitme cihazinda musteri yolmak deyimi
    onlar sagir degilkiher esnaf gibi islerini yapiyorlarustelik mantar gibi isitme cihazi satilan yerler turedi son 5 yildir diyim envai cesit markalarla bunlar musteri kapmak icin birbirleriyle nasil rekabet edeceklerini sasirmis vaziyette
    analog cihazlardan dijitale gecerken zorlananlara cok sasiriyorum ben analogda butun sesler karisiyor dijitalde daha net konusmalari aliyorsunuz buda anlama acisindan benim icin iyi oluyor bir varki dijitallerin ses ayarlari cok oldugundan galiba ayarlar oturana kadar baya is bide bozulma olayi daha cok oluyor analoglari yillarca kullananlari biliyorum ama dijitalde bir 5 6 yil kullandikmi yenilemek gerekiyor gibi ustelik reklamlarda aklimizi celiyor
    burda cihaz satilan yerle biraz anlayisli olmali bence
    benim ilk ayarda yemin sana konusma seslerini hafifce ayarladilar cok hosuma gitti hic ses duymayan koklear implanti aldirip umitleri kirilan ben havalara uctum butun gun gezdim tozdum o magaza senin bu market benim gezdimde eve gelince anlamasam bile televizyonun sesini hic duymadim millet televizyona bakarken
    iste analogdan dijitale gecerken bu kadar etraf seslerini kismadan ayarlarlarsa daha basarili olur cunku analog kullananlar o yuksek seslere alismislardir kulagin cunku

Üye
    esma16 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

55 db kayıp iki kulağımda ve bende 7 yıldır tek kulak analog kullandım şimdi iki kulağıma alıcam ve bende oticon ino acto veya phonak solanadan birini alıcam
    phonakı denedim şu an
    ortak sorun

ilk olumsuzluk ses azalıyor sanki kapı arkasından konuşuyor gbi
    sonra cihazları takıp sokağa çıktım öyleki gürültü sanki sıfırlandı ve müzik ve konuşma sesleri öne çıkardı

güzel görünüyor bu şekilde ama geçişte zorlanacağım şey galiba o yüksek analog sesi arayacağım adapte olurmuyum ne kadar olurum bilmiyorum ama sanki anlamamı azaltacak gibi

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

esma16;

Benimde korkum bu öünkü...
    O kadar para verecem kendimi zorlayacam hatta kredi bile çekmem gerekebilir...
    İşe yaramazsa kötü olur.Tecrübelerini bana aktarırsan eğer sözlerin benim için rehber niteliğinde olacak..

Yasaklı Üye
    gizemlimaske Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    10:44
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmm nemli şehirde yaşıyormuşsunuz sizinki durumunu bilmiyordum kusura bakmayın oticon'un teknik servisliği konusu deyince memleketimden İstanbul'a gönderebiliyor iki gün veya bir haftadan sonra geri dönebiliyor öyle yapacak bi şey yok. cihazlarımızı titiz kullanıyoruz zaten sorun görünmüyor.

bbilensoy;
    korkacak bi şey yok öncelikle deneme yapın hemen almayın. En iyisi kendinize dua edin yeter...

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

esma 16 yazmış zaten kapı arkasından konuşuluyormuş gibi geliyor dış sesler çok azalıyor analoga alışan biri için zorlanırsınız aynı şeyi bende yaşadım analogdan dijitale geçmek istedim o da ne ses az geliyor gibi dış sesler yok oldu....
    tabi ben sanki cihaz yokmuş gibi hissettim anlamam zorlaştı... bir hafta denemeden sonra geri verdim cihazı marka demeyeyimde şüpheye düşmeyin ama mümkünse bir saat bile olsa deneme isteyin azda olsa kendi deneyiminiz olur....
    ben eşimin implanttan önce kullandığı phonak vardı analog onu kendime göre ayarlatıp kullanıyorum şu an...
    bu da bozulursa artık analog nerden bulurum bilmiyorum...
    inşALLAH siz memnun kalırsınız.....mutlaka deneyerek alın...
    belki ilk başta zorlanırsınızz sonra alışırsınız hani insan alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor.....

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

analogdan dijitale gecmekde zorlanabilirsin ben nerdeyse 10 yıl analog kullandım su terleme olayı olmasa dijital oticon kulak arkası işitme cihazından memnunum ama kulagımın aRKASINI SÜREKLİ TAKTIGIM İÇİN UYUŞTURUYOR BİRDE TERDEN DE BOZULUYOR İŞİTME CİHAZLARI BEN DE 5 YASINDAN BERİ CİHAZ KULLANIYORUM SAG HİÇ DUYMUYOR BENİM SOLDA KULLANIYORUM CİHAZI

Üye
    esma16 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır ama dijitali bırakıp analogta kullanmak yanlış)

bu bizim yıllarca analoğa alışmamız nedeniyle yaşadığımız bir zorluk
    şöyle düşünün bu cihaz gerçekten gürültüyü sıfırlıyor azaltıyor kaybınıza göre ve konuşma seslerini öne çıkartıyor
    belki ilk başta zorlanacağız çünkü hakikaten odyocu cihazları açtı ses geliyormu dedi sanki kulağımda cihaz yok anlamıyorum

ama zamanla elbet alışacağız analog tüm sesleri yükseltiyor ve bu yüksek ses işitmemizden de sürekli götürüyor sağlığımız için kesinlikle dijital alın

odyolog bir alışma geçiş süresi olacağını ve sonra alışacağımı söyledi yoksa bu kadar insan dijitalden memnunsa ve bu son teknolojiyse bu adar insanın bir bildiği var elbet

şunu da biliyorum 10 yıl sonra da bu dijitaller eski teknoloji olur tıp ilerliyor

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İnşallah alışırım Çünkü analog cihaz üretimi çok sınırlı modeller dışında hiç kalmadı
    Artık bir şekilde alışmak gerek.. İsim satış üzerine olduğu için çok zorlanmaya başladım hele ki 2 cihazımdan biri bozulunca ve 500 tl gibi bir tamir parası
    çıkınca ....
    Mecburen alacağım.
    Oticon ile konuştum uzun bir deneme süresi vereceklermiş sağolsun iyi niyet gösterdiler. Phonak ise deneme imkanı vermiyor. En fazla ofis içine izin
    vereceklermiş.
    Gerçi yüzyüze konuşmadım konuşunca belki ikna ederim...
    Terleme işini de artık çok terleyince selpak falan sıkıştırıp kullandım hep devam edecem gibi...
    Çünkü suya karşı ne kadar dirençli de olsalar pek güvenemiyorum açıkçası. Zaten nem garanti kapsamı dışı ..

Nur-571.... Dua edeceğime emin olabilirsiniz
    Nuran hanım... İnşallah iade etmemek için ciddi direnç göstereceğim çünkü sağlam analog cihazı kalmadı...
    Yeliz hanım... Phonak sanki tere karşı güzel modeller çıkartmış ama yin de dediğiniz gibi deneme lazım..
    Esma 16.. . .İnsanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor di mi ? Analoglar gerçekten de işitme yeteneğimizden biraz biraz götürüyor...
    Ben kelimeleri %70 dudak okuma %20 ses duyma %10 da tahmin etme ile idare ediyorum... Tahmin yeteneğim de böylece gelişti mecburen
    İşitme cihazları da benim gibi ileri-çok ileri seviye için fazla ilerlemiyor. Hep orta seviye kayıplar için modeller çıkarıyorlar. Ticari açıdan hak veriyorum ..
    Hayırlısı

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende anologdan djitale geçtim bi fark yok fakat ayarları iyi olmalı tabi benimki gözlüktipi birde hep sağ tarafımda olması ve orasının daha alışkın olması bence avantaj verdi bana sadece aldıktan bir hafta sonra bi r daha net ayar yaptırdım 9 aydır kullanıyorum eski cihazım coselgi idi şimdiki starkey bence dene bak derim

Üye
    esma16 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bugün oticon acto cihazı denedim

phonak solana ve oticonu karşılaştırdığımda

phonak gürültülü ortamda neredeyse tamamen gürültüyü bastırıyor ve sesi ön plana çıkarıyor
    oticon ise gürültüyü gürültü olarak kulağa veriyor

övmek yermek amacım değil programlama algoritmaları muhakkak farklı phonak sesi ön plana çıkarıyor diğerlerini geri itiyor
    oticon da tüm sesleri sanırım duymaya doğru planlanmış bu haliyle analog cihaza daha yakın geliyor ve oticonda anlamam biraz daha iyi oldu

kararsızım

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Esma16 karar verince beni de bilgilendir çünkü bende kararsızım

Üye
    esma16 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iyide arkadaşım kayıplarımız farklı bize uygun cihaz farklı
    ben bana uygun olana karar vereceğim kullanacağın hangi cihaz sana uygun buna sadece sen karar verebilirsin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon