Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    umarım bu konu başlığı altında yazdığım içim kızmazsınız bana öncelikle herkese merhaba

sağ ve sol kulakta ortalama 60 db kaybı olan yani kısaca orta dereceli nörosensöriyal işitme kaybına sahip bir gencim. piyasadaki neredeyse tüm firmaları gezdim. kulak içi ya da kaybım uygunsa dip içi (görünmeyen) cihazları araştırdım

özellikle OTİCON bana inoproCIC serisini önerdi.
    fakat bernafonla aynı ürüne sahip oldukları için fiyatı ucuz olan bernafonu tercih ederim diye düşündüm.
    Daha sonra PHONAK denedim. bana solana marka cihaz önerdiler. 5 programlı olması hoşuma gitti. unitron, phonakla aynı cıhazları satıyormuş dolayısıyla neden aynı ürün çok daha ucuza varken phonak alayım dıye dusundum.
    Bu arada unitron bana latitude16 önerdi.

Yukarıda belirttiğim tüm firmalar kulak yapımın dip içi cihazlar için uygun olmadıgını soyledı. Fakat son olarak STARKEY e gittiğimde soundlens s serisini önerdiler ve kulak kalıbımı aldılar. alınan kalıba göre kulağım dip içi cihaz için uygunmuş.

genç olduğum ve görüntüye çok önem verdiğim için görünmeyen cihaz benim için çok önemli. Özellikleri de fena değil cihazın.güç çıkışı işitme kaybımı çok rahat karşılıyor .telefon tuşlarıyla ses artırıp azaltma özelliği vs var ama bunlar bence çok da önemli değil.

fiyat olarak ise iki çift cihaz için nakite 8 bin TL olur dediler.

Açıkcası cok kararsızım. bir yanım estetiği daha iyi olduğu için starkey istiyor, diğer yanım aileni maddi olarak fazla zorlama ve diğer cihazları al diyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim. hepinize şimdiden teşekkürler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

60 db isitme kaybina 8 bin liraaaaaileden cikarken fazla dusunme ama bide kendi calistigin paraciklara kiyabilirsenama duvara tablo asmicaz esrarengiz duyma olayi icin yatirim yapicaz ise yararliligini iyi dene istersen cihazin sonra bida evdeki buyuklerin agiz kokusu cekilmiyobidahada merhamet istismari yapamazsin hailk olarak cihaz alacaksan biraz daha temkinli olmak var paraciklara yazik aileden ciksa bile hepimis ilk aldigimiz cihazlarda ise yaramayan seyler alip paralarimizi cope atmisizdir
    pekte etrafli bilgin oldugundan isitme kayipli degilde satici olma ihtimalinizde var
    60 db isiotme kaybida neymis cihazsiz bilem hayatini duyan insanlar gibi bile rahat yasarsin bence

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için teşekkürler shukufe cihazsız normal insanlar gibi yaşayamıyorum malesef görüntüye çok önem verdiğim için derslerde bile gizli gizli takıyorum cihazı. kararsız kaldım valla napıcagım konsunda .

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıca satıcı değil temkinli alıcıyım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tebrıklerrr yanııı bılınclı tuketıcııı
    gızlıce nası takıyosun bu meretı derslerde benım cıhazı takarkene bııısuru kafalar bana donernedenkıme dıyesım olurduda offf ne bıcım bagırıyo bu takarken derler yanıı otuyo ya senınkını kımseler duymadan takman bana mucıze gıbı geldıde

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en köşelere ve arkalara geçip cihazın tekini takıyorum. şimdiye kadar işe yaradı ama çok zor oluyo tabi. Takma kafana kim ne derse desin diye düşünenler olabilir. Ancak 8 ders var ve her ders 100 kişilik sınıflarda. dolayısıyla pek çok kişinin dikkatini çekiyor. insanlar merak edıyor dogal olarak ve soruyor. ben de bıkıyorum cevaplamaktan. 45 dk boyunca yanımdaki öğrencinin kulağıma baktığımı bilirim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sana oyle gelmistir ne var yani bakiversin
    ben aksine beni tanimayanlar isitme cihazimi gorsunde benimle konusurken duymadigimi bilerek dikkatli konussun isterim hatta isim oldugu yerlerde birseyleri atlamiyim diye ilk ben agir isitiyorum lutfen YUZUME BAKARAK TANE TANE KONUSURMUSUNUZ diye rica ediyorum boylece isimi daha kolay goruyorum
    isitme cihazim iyi degil yenisini alacagim ama gene hortladi koklear implant yuzunde olusan koleastotam isitme cihazi icin hazirladigim para ameliyata gidecek bende eski cihaza talim
    hele su starkeyini alda bizlere anlatarak cakani sat guzelcene

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

roma;

Kolay gelsin...
    60db için 8000 tl gerçekten aşırı pahalı...
    Hoş bende 120 db civarı bir kayıp var oticon sumo ya da oticon chili düşünüyorum.
    Hatta Beltone markasını da deneyebilirsin...
    Kalite açısından starkey'e o kadar para verilmez o paraya oticon ya da phonak alınır... Uzun süre idare edilir.
    Ben philips s45 g modeli ile inanmazsın ilkokul 3 ten üniversite bitirinceye kadar değiştirmedim ) ama o model yok.

Tavsiyem oticon'a tekrar git. Kzıklanma ama...

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticonun hem kadıköy hem de şişlideki merkezlerine gittim bbilensoy. bana önerdiği cihaz kanal ve bant sayısı vb olarak pohnakın önerdiğinden daha düşük kalitedeydi. ses kalitesi olarak widexi beğendim ama kadıköy widexteki çalışan inanılmaz ilgisizdi. resmen alıosan al almıyosan defol tavrı vardı. çok sinir bozucu bi tipti. açıkcası ilk başta starkey almayı düşünmüyordum o yüzden starkeyi en son gezdim. fakat görünmeyen cihazlarının bana uygun oldugunu soyledıklerınde cok etkılendım. bernafon ve unıtron fıyat olarak cok uygun cıhaz onerdıler. fakat alacagım cıhazı en az 5 sene kullanacagım. o yuzden bı kere alayım gozukmeyenı alayım dıye dusndum. ama dedıgım gıbı kafam cok karısık ne yapacagım konusunda

shukufe senin kaç db kaybın var ?

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

roma;

Estetik kaygıyı bir tarafa bıakırsan kuılak arkası al derim...
    Widex konusunda haklısın elemanları gerçekten ters olabiliyor gerçi diğer firmalarda da oluyordur muhtemelen....
    İstersen widex'in diğer şubesine de git umarım yardımcı olurlar... Widex Starkeyden daha eski bir firma bildiğim kadarıyla....
    Bir de bernafonu araştır sanki oticonla ikisi aynı yerden alıyormuş diye duydum.. Oticon marka satıyor diye duydum..
    Unitron da Phonak ile aynı olabilir...

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bernafon la oticon aynı fabrika çıkışlı. unıtronla phonak da aynı şekilde. sadece yazılımları farklıymış. ama yazılım farkı bıle ısıtmeyı etkıler bence. widex in diğer şubesine de gittim ama tüm çalışanlar yurtdışındaymış. starkey turkıyede cok reklam yapamamıs soyledıklerıne gore. abd nın en buyuk 100 sırketı arasındalarmış. her firma en ıyısı bızız dıyo. işimiz çok zor valla

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Evet gerçekten de yazılım anormal farkediyor. Markaların hepsini deneyin ... Deneme süresinde ısrarcı olun az para verilmeyecek sonuçta...
    Bir de teknik servisi hangisinin içinize sinerse onu alın. Cihazlar arasında çok aşırı uçurum yok ayarlamaların iyi yapılması şartıyla...
    Ben oticon'un taksimdeki şubesine gittim orda betül hanım var sağolsun çok yardımcı oldu... Denedik ve hayatımda ilk defa bir kelimeyi, seçebildim arkam dönükken
    Şimdi naidayı deneyeceğim hangisi olursa artık.
    İşitme kaybınız çok yüksek değilse birm de kadıköyde boğanın aşağısında burger kingten 50 m aşağıda maxtone var orda da çok yardımcı oluyorlar inanılmaz derecede. Rukiye hanım var orda da. Tabii cihazlarını denemek suretiyle... Deneme konusunda sıkıntı çıkarmıyorlar beğenmezsen de alırken ağlamıyorlar Teknik servisleri de en geç 1 haftada hallediyor ki sürmüyor bile. Hatta ısrar edersen yedek cihaz verirler bu da benden sana tüyo )
    Ben şuan Maxtone den aldığım cihazı kullanıyorum Beltone. Eskidiği için araştıryorum diğer markaları da...
    Biliyorum çok uzun yazdım ama benim tercrübelerim bunlar...

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maxtona da gittim. kadıköy ve şişlide gitmediğim denemediğim cihaz kalmadı. yorumların için teşekkürler bbilensoy

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu nitroyu alirsaniz kulaginiz soran zayiflarsa ozaman o cihaz size yaramazmis haberiniz olsun

Üye
    roma Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o cihazın çıkış gücüyle ilgili birşey gasanov

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon