Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hüseyin Aksu Avatarı

Son Giriş
    31.10-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sanırım ben de yanlış anlaşıldım. "Bu ülkede herşey güllük gülistanlık, tüm alanlarda insanlar eşit, önyargılı olmayın, enseyi karartmayın" demişim sanılmasın Hepimizin ömrü bu kötü koşullar ve engellerle karşılaşmakla geçti.

Ama o halde baştan yenilgiyi kabul edelim, donanımlarımızı artırmayalım, kendimize ve kabiliyetlerimize güvenmeyelim, hayatımızı torpil aramakla geçirelim, haksızlıklarla mücadele etmek üzere bu platformlara girmeyelim, oturalım yerimize ve yüce sosyal devletimizin bize bahşedecekleri ile tatlı bir hayat geçirelim.

Elbette sizin istediğiniz bu değildir. Yıllarca işsiz gezen biz engelliler, bu boş zamanımızda ne yaptığımızı kalem kağıt alıp yazsak birkaç satırı geçer mi? KPDS belgesini ya da üniversite diplomasını sadece işe girişte istenen bir lüzumsuz belge olarak görürsek, sadece şikayet edip haksızlıklardan adaletsizliklerden bahsedersek, işimiz çok zor yolumuz çok uzun demektir.

Önerim ise şudur, ne kadar az vasıf gerektiren "engelli iş ilanı" varsa onlara karşı çıkalım ve eleştirelim. Yüksek donanımlı engelli kişiler olduğunu varsayan ya da olması gerektiğini düşünen kişi ve kurumları da destekleyelim. Bu durum biz engellilerin sadece ve sadece menfaatine olur, zarar görmeyiz merak etmeyin.

Saygılar..

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek anlamamadım neden tartısırsınız bugün hep formlara baktım hep digerine tas atar gibi konusmus kan mannn die herkes sanki birbirinden öc alır gibi simdi sizlere soruyorum biz bizi anlamazsak kedi köpek gibi tartısırsak buna bnde dahil olmak üzere baskalarından nasıl anlayış bekler ve haklarımızı savuna bilirizz brakınn herkesin dogruları kndine dogru kalsınn burda birbirinizi kırarak ne geciyo elinize sadece stres oysa ki gülmek varken asla stresi tercih etmem ben olsam hem stres insanı yer bitirir ama yinede karar siz kavga edenlern

Üye
    yaso68 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    26.01-2015
    Saat
    14:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani diyorki kısacası buraya alınacak adam belli müracaat etmeyin diyor

Üye
    yener Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.02-2013
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    İST bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıkmayın tatlı canınızı arkadaşlar het şeyde vardır bır hayırr

Üye
    yaso68 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    26.01-2015
    Saat
    14:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız hayırlısı neyse o olsun

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla arkadaşlar benim şahsen bu ilandan haberim yoktu... mart ayından beri çalıştığımdan artık iş ilanlarına eskisi kadar bakmıyorum...

konu hakkında bende düşüncemi paylaşayım... şuan ingilizce iktisat okuyorum ve bazı dersleri veremediğimden (ki iş hayatına atılmak zorundaydım yoksa bu dersleri dışardan vermesi bu kadarzor olmazdı) diplomamı alamadım henüz... Allahın izniyle yakın zamanda diplomamızıda cebizime koyarız. eğer ki mezun olsaydım arkadaşlar hiç şüpheniz olmasın ben bu ilandaki işi alırdım... aradıkları adamın isminide versinler diyorsunuz... kusura bakmayın ama ben senelerce eğitim aldıktan ve kendimi bu kadar geliştirdikten sonra aranılan elemanım demeyi kendime hak görüyorum... yaptığım iş görüşmelerinde de gerçekten aranan eleman olduğumu defalarca gördüm... kaldı ki mesele aranan eleman olabilmekten geçiyor...

olayın diğer yanıda var tabi... %2 üniversite okuyabilme (okuma şansı tanınan demek daha doğru) oranına sahip biz engelliler için bu tür ilanlar tabi ki kurmaca ya da hayali gelebilir ama inanın içimizde ben gibi bu tür ilanlara çok uzak olmayan ufakda olsa bir kitleninde varlığını kabul etmeliyiz... en azından o ilandaki işe, istenilen özelliklere sahip arkasında bazı kişilerde olsa "bir engelli" sahip olacak...

kişisel olarakta bence bizler aslında bu tür ilanların olmamasından yakınmalıyız, olmasından değil... inşallah önümüzdeki dönemlerde bu tür ilanlarla daha sık karşılaşırız...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12