Aliağa'da kurulu bulunan PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Petkim sahasında yapılacak yatırımlar için yetiştirilmek üzere toplam 200 kişiye Türkiye İş Kurumu işbirliğiyle, "İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Eğitimi" düzenleyecek. Eğitimi başarı ile bitirenler işyerinde Teknisyen olarak istihdam edilecek.

Başvurular; 12-18 Ağustos 2010 tarihleri arasında Petkim'in "
www.petkim.com.tr" internet sitesindeki formu doldurularak yapılacak

ARANAN ŞARTLAR;
İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Eğitimi'ne başvurabileceklerin; Eğitim, Eğitim Bilimleri, Teknik Eğitim Fakültesi, Meslek Lisesi/Yüksek Okulu mezunu olmaları gerektiği belirtilen Petkim internet sitesindeki açıklamada, başvuracakların; Kimya, Motor, Otomasyon, Elektrik/Elektronik, Makine, Kaynak, Metal bölümlerinden mezun olanlar ile Bohrwerkci- Tornacı-Frezeci- CNC-Boru Kaynakçısı-Borucu- Paletli Vinç sertifikasına sahip olanların öncelikli tercih edileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra; Kamu haklarından yasaklanmamış bulunması, Askerlikle ilişkisi bulunmamak, 18 Ağustos 2010 tarihi itibariyle 33 yaşından gün almamış olması, Sabıkasız olması gerektiği belirtilen açıklamada isteklilerin mutlaka Türkiye İş Kurumu'na kayıt yaptırmış ve işsiz olması gerekmekte.

Aranan şartlara sahip ve geçerli hastanelerden alınmış yasa gereği en az yüzde 40 oranında engelli raporu olan engelliler de başvuruda bulunabileceği de belirtildi.
Adayların; mutlaka İŞKUR'a iş arayan olarak kayıtlarını yaptırmış olmaları, kayıtlı değil ise başvuru tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerektiği, başvuruların; 12-18 Ağustos 2010 tarihleri arasında Petkim Petrokimya Holding A.Ş.nin
www.petkim.com.tr. internet sayfasında yer alan "Teknisyen İş Başvurusu " alanına girerek "KAYIT OL" alanından sisteme kayıtlarını yapmaları, kayıt olduktan sonra "GİRİŞ YAP" alanından "AKTİF İŞ İLANLARI"na geçerek kayıtlarını tamamlamak suretiyle müracaatlarını gerçekleştirebilecekleri, İŞKUR'a kayıt işlemini tamamlayanların, ayrıca, aynı tarihler arasında Kurumun www.iskur.gov.tr. internet sayfasında yer alan "Online İşlemler" bölümünden katılmak istedikleri kursla ilgili bireysel başvurularını yapmaları zorunlu olduğu da belirtildi. Başvurular internet üzerinden yapılabileceği gibi, en yakın İŞKUR'un ünitelerinden yardım alarak da yapılabileceği de belirtildi.

Elektronik ortamda yapılmış olan başvuruların "Bilgisayarlı Seçme Karar Destek Sistemi" tarafından değerlendirilmesi suretiyle mülakata davet edilecek aday adaylarının listesi oluşacağı, yapılacak mülakatta başarılı olanların kursa katılmaya hak kazanacağı belirtildi.

60 GÜNLÜK EĞİTİME TABİ TUTULACAKLAR
Kursa katılmaya hak kazananlar; 60 işgünü sürecek "İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Eğitimi"ne alınacaklar, bu süre içerisinde adaylara Türkiye İş Kurumu tarafından günlük 15.-TL harçlık verilecek ve eğitim günlerindeki öğle yemekleri ile Aliağa dışından kursa katılacak olan adayların konaklamaları Petkim tarafından karşılanacak.

Aliağa Ekspres