Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertan_81 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çalışmadan ssk primini yatıracak işyeri arıyorum. e mail adresim. e-erler@hotmail.com

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

keske benımde birisi yatırsa çalısmadan.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

mustican;

cıx. Allah'a Şükür çalışıyoruz. Yatırılıyo ama kim istemez bedava yatırılsın

Üye
    ertan_81 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlarım; biz engelli olan arkadaşlarımızın sigorta primlerini çalıştıkları şirketler yada çalışmış gibi gösterip sadece sigortasını yapan işyerleri biz engellilere bir ihsanda bulunmuyorlar.
    Zaten bizim sigorta primlerimizi devlet karşılamaktadır. Biz onlara ihsanda bulunarak engelli çalıştırdıkları için ceza almalarını önlüyoruz. Bunun böylece bilinmesini istiyorum.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İsteginiz suçtur....

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertan_81 çok güzel bir konuya değinmişsiniz. bu önemli bir ayrıntı çoğumuz farkında değiliz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Tepkiler çok doğal,bu şekil bir isteğe ben de tepki koyuyorum.
    Sizler böyle yaptıkça firmalar engelli çalıştırmak yerine asgari ücret üzerinden üç beş kuruş sigorta primi yatırıp sorumluluklarından kaçacak ve ceza da almayacaklardır.
    Sonra da yakınacaksınız,yok efendim iş bulamıyormuşuz.
    Bu konuda kimse taviz vermese,bu şekil tekliflere herkes kapalı olsa işyerleri ya engelli çalıştıracak ya da çalıştırmadığı her engelli için 1500 tl ceza ödeyeceklerdir.
    Ve bu gibi teklifler ister işverenden ister engelliden gelsin;
    çalışmadığı halde bir işyerinde çalışıyor göstermek ve gösterilmek kanunen suçtur.

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp;

Ufukalp, arkadaşıma aynen katılıyorum.(çalışamayacak durumdaki arkadaşlarım hariç) sadaka alan değil toplum içinde birey olduğumuzu ve iş yapabileceğimizi bilerek işimize (varsa)sahip çıkmalıyız.

Üye
    ertan_81 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlarım;yazdıklarınızı okudum. Yazdıklarınız görünüşte çok güzel.Ancak biz engelli olanların özürlülük oranları hepimizin farklı. örneğin % 40 da engelli, % 100 olanda engelli. Arasında görünüşte sanki bir fark yok muş gibi görününebilmektedir. Ancak aşağıdaki gibi belirttiğim gibi gerçekte balzat dene formül olmayıp hastalıklar alt alta toplasaydı özürlülük çok daha farklı olacaktı ve işler bir anda çok değişk bir konumdaolacaktı.
    Türkiye de buğün 7,5 milyon engelli var. Yani Türkiye nüfusunun 1/10 engelli. ve çaışabilecek sayı 20 milyon civarındadır. Yani normalde en az 2 milyon engelli özel sektör veya kamuda çalışıyor olmaları gerekirdi. Malesef kamuda sadece 10 bin kişi çalışmaktadır. Özel sektörde de çok da büyk sayıda ve % 3 ü bile doldurmayan engelli çalışıyor.
    Kimi engelli arkadaşımızın engellik oranı %40 civarındadır. ve birazcık zorlansada rahatlıkla çalışabilmekte rahatsılığından dolayı işi bırakmak ve işe devam etmemek gibi durumları olmamaktadır. Ancak benim gibi derecesi fazla olan engelli arkadaşlarımız için durum hiç de böyle değildir. Biz çok zorlanmaktayız. Bunun böyle bilinmesi için bunları yazdım. saygılarımla...

Rapor oranı %40 gerçekte % 40
    Rapor oranı %58 gerçekte % 70
    Rapor oranı %70 gerçekte % 100
    Rapor oranı %79 gerçekte % 130
    Rapor oranı %83 gerçekte % 160
    Rapor oranı %87 gerçekte % 190

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sürekli çalışmış ve hala çalışmaya devam eden bir engelliyim bence ertan_81 arkadaşımız bazı konularda haklı çünki dediği gibi her engelli her zaman aynı şekilde çalışabilecek gücü bulamayabiliyor, hele de özel sektörde engelli arkadaşlarımızın çoğunu birer engelsiz gibi, sağlıklı birey gibi çalıştırmaya devam ettikleri sürece zaten engelinden, hastalığından, sorunlarından bir süre sonra kalmıyor çalışacağı bir güç veya çalışamayabiliyor, bu aşamada varsayalım ki 3-5 sene emeklisine var çalıştığı veya işe alacak olan şirketler çok fazla bir efor istiyor ve çalışamıyorsa neden böyle bir isteği olmasın ki...
    Çalışabileceği iş verseler hiç kimse ssk ödensinde ben beş parasız yatayım evde demez heralde... şirketler ve firmalar zaten bu mantıkta oldukları için, Engellilere çok ağır iş verdikleri ve Bunları kaldıramayacak engelliler olduğu için bence doğal bir istek bu... Valla emeklime 6 yıl var benim bile pilim bitti bazen böle düşünüyorum inanın ve hak veriyorum ertan_81 arkadaşa... lütfen biraz empati kurun... Herkes çalışabilecek derecede Engelli değil, herkesin sorunu farklı, hastalığı, ileleyiş durumu vs.vs.vs. biraz daha düşünmeli bence...

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen sene, bir arkadaş açmıştı böyle bir konu, gelen giden tuzu kuru herkes salladı adamcağıza, sonunda bu çok zeki arkadaşların tüm tezleri kelime kelime mantıklı açıklamalarla hukuki dayanaklarıyla çürütüldü. Daha sonra meydanı boş bulup kırıcı cümleler yazan arkadaşlar birer birer özür dileyip ben aslında öyle demek istemedim demeye başladılar....

Ben geçen seneki gibi günler süren bu geyiğe katılmayacağım ama bir uyarı yapmaktanda geri durmayacağım; lütfen yaptığınız yorumlara dikkat ediniz. Kırıcı olmayınız.

Arkadaşın açtığı bir genel bir ilandır ve bu şekilde istihdam edilen, halinden memnun yüzlerce engelli arkadaşımız mevcuttur.

Sanki şahsınızdan birşey talep ediyormuş gibi düşünüp saldırıya geçer gibi cevaplar vermeyiniz....

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilker Mesajı Gör
    İsteginiz suçtur....
    +1

yasalara göre bu suçtur...

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Suçmuş ne yasasıya yasa uygulansaydı zaten kamu bile özurlüye iş vermiyo
    ertan arkadaş gayet masumane bir istekte bulunmuş
    ama burdaki yorumcular kraldan daha kralcı kesiliyolar
    suçmuş suç arıyosanız gidin özürlü çalıştırmayan firmalarda arayın

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilk bakışta usulsuz gibi görünen bir durum ama resmi evraklar tam işbul raporu ve vergi muafiyet raporu olduktan sonra işveren bu durumu kabul ettikten sonra işçisini ister çalıştırır ister evde oturtur ssk yatırır maaşını öder burada kazançlı kim?
    işveren =engelli kadrosunu dolduruyor uygulanacak cezadan kurtuluyor.
    işçi=engelli olduğu için çalışma zorulundan kurtuluyor ssk primleri yatıyor maaşını alıyor.
    devlet= bir engelliye daha iş bulduğu için sorumluluğundan kurtuluyor...olay bu...