Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merihbicak Avatarı

Son Giriş
    26.04-2009
    Saat
    13:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bende sizler gibi engelliyim;

Hepimizin yaşamış olduğu sorunlar belli türkiye iş kurumu gebze şubesindeki engellilerin durumu ise içler acısı aslında sn iş kur müdürümüzün yenilikleri çok güzel aslında ama firmalara prosedürler konusunda çok hatta aşırı insiyatif tanınıyor görmemek imkansız;

Uzun lafın kısası turkcell teknoloji merkezi gebzede tübitak serbest bölgede faaliyetini 300'kişinin üstünde personeli ile sürdürürken işkur yöneticileri alım yapmak zorunda oldugu 6 engelliyi istihdam etmediği halde turkcelli idare ediyor ve turkcellde istihdam etmiyor,

Bizler engelli olduğumuz içinde işkur yöneticilerine soru yönelttiğimiz zaman bize nede olsa engelli kimse dinlemez tavrıyla siz anlamazsınız o işleri diyerek yanıtlıyorlar ,

Burdan bütün engelli kişilere ve sn site yöneticimize sesleniyorum bu başlık altında turkcellin engellileri istihdam edene kadar kapanmamasıdır ve arkadaşlarımızında yalnız olmadıgının gösterilmesidir allah yardımcımız olsun.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Kardeş malesef bu firmalar engelli çalıştırmaktansa ceza ödemeye razılar.Çünkü cezalar düşük,caydırıcılığı yok.
    İşkurdan işçi talep eden firmaların çoğunluğu formalite icabı ilan veriyor.İlana gelen engelliye de branşının dışında işler vererek örneğin yürüyemeyen bir engelliye 10 saat ayakta tezgahtarlık yapabilirmisin gibi üfürükten işler söyleyip yolluyorlar.Bu sistem nezaman değişicek hala anlamış değilim.
    Senin açtığın bu başlık ve benzeri uygulamalarla tepkimizi göstermek en doğrusu.Böyle firmaları kınıyor ve seni sonuna kadar destekliyoruz arkadaşım.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

türkcellde çalışan tanıdıgım arkadaşlar var sanmıyorumtürkcelin engelli eleman çalıştırmadıgını

Üye
    bjkkadir_82 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sonuna kadar inaniyorum ve lodos denizcisi arkadaşımada katılıyorum turkcell gibi büyük firmalar 30 engelli çalıştırma kontejanına 10 kişiyi alıyor bu 10 kişiyle engelli çalıştırıyorum diye göz boyaması yapiyor biz engellilerin en büyük hatalarından biride çabuk inanıp alkışliyoruz onlarda göstermelik 10 kişiye iş veriyor kamuyou da yer aliyorlar onlar yer alırken biz tepkimizi kaç kontejan var kaç kişi aldın hesabını sormaliyiz ama malesef susuyoruz göz boyama oyunlara geliyoruz ben yaşamadım ama çok gördum böyle çok şükür çok iyi bir işim var ama diğer kader kardeşlerimize yapılan haksızlıklara karşı susmamalıyız...saygılar

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok doğru verilen cezalar çok az yeterinçe caydırıcılığı yok onun için cezalar yüksek olaçakki engellli çalıştırsınlar ançak bizler işe böyle girebiliriz bunları ne zaman göreçek yetkililer

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende adı geçen firmaya form doldurdum fakat beklemedeyim herhalde ararlar diye düşünüyorum inşallah ararlar,inşallah.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada beni halen daha aramadılar olmadımı demek istemiyorum inşallah olur ya turkcell de çalışmak en büyük hayalim benim.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ona bakarsanız ben 2005 ocak ayından beri bekliyorum ne olacak

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman bu işten ümüdü üzmek lazım derim ben.. bekle bekle nereye kadar..hiç değilse olumlu-olumsuz bir haber verseler...çok mu zor acaba..

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

walla olumsuz cevap ta olsa ne bileyim hani insanın içinde öyle bir umut oluyorki şimdi olumsuz olsa belki ilerde çagırırlar diye ,

İşsiziz işte herkez her işi vermiyor önceden krizde yoktu şimdi bahane kriz oldu anlayamadım bu ülke sakatlarına neden bu kadar duyarsız kimin ne olacagına garantisi var kanunlar var herşey var ama uygulayan yok.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ÇELİK sen nereye başvurdun hangi turkcelle ve hangi aşamalardan geçtin paylaşmak istermisin.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2005 martta tepebaşında ki merkeze gittim görüşmeye. beni içeri bile almadılar. güvenlik form verdi şunu doldurup tekrar bize getirir misiniz dedi. doldurdum verdim gittim. daha da dönecekler. o kadar başka bir şey yok..

Üye
    buffel Avatarı

Son Giriş
    16.07-2009
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum iş arıyorSan bana ulaş pendik ve cevresinde oturuyorsan sana habertürk gazete fabrikasından iş firsatı: http://www.engelliler.biz/forum/ilan...mi-olacak.html

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sn Sevil hanım ;

Öncelikle bende bir turkcell çalışanı olmayı çok istedim fakat yukarıdaki adı geçen gebzedeki teknoloji merkezine bende iş kur aracılığı ile gittim idari işlerden çok profesyönel N.T bey ile (ismini vermek istemiyorum) görüştüm,

Daha sonra-sı süreç içerisinde şartlarımın uygun olduğu söylendi ve bana iş teklifi yapılacagını söyledi ve akabinde H.bey onaylanmadığını söyledi onlarında yapacak bir şeyi yoktu fakat ben görüşmeye bile damat gibi gitmiştim inanamazsınız heyecanıma;

Sonuç olarak o kadar üzüldümki anlatamam ;

Bu duruma müteakip seçme ve yerleştirme süreçlerini internetten okudum ve N.T beyi aradım ulaşamadım haliyle eğer durumlar değişir ve bir alım olur ise beni değerlendirimisiniz diyecektim belki siz iletebilirsiniz,

Konu ile ilgili açıklamanız için tüm arkadaşlar adına ben teşekkür ederim,

Bülent MERT
    mertbulent@hotmail.com
    0 539 606 25 13

Üye
    merihbicak Avatarı

Son Giriş
    26.04-2009
    Saat
    13:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar çok duyarsızsınız bu başlığı bence site yöneticisi takip etmeli çünki ayrımcılık yapılıyor ve gebze iş-kurdaki engelliler magdur ediliyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon