Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli memur alımı ilanları T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı sitesinde duyurulurdu ancak 2009 yılında henüz hiç bir ilana rastlamadım acaba başka bir yerden mi duyuruluyor, yoksa alım mı olmuyor?

Üye
    susamlı_seker Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    karadeniz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memurlar.nette bugun yayınlandı ılanlar ama ne yazıkkı sadece 25 kısılık bı alım yapıolar

Üye
    korkusuz Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar lise mezunuyum kpss ye girmiş ş olma şartı varmı bu ilanlara başvurmak için .Daha önce hiç kpss girmedim

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

hayır yok. zaten kpss ye göre almıyorlar kurum kendisi sınav yaparak alıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

TC de sadece 25 tane özürlü kontenjanı acılmış çok acmışlar yazık yazık ya devletin özürlü kontejanın da %80 lik bir boşluk var ama ............. 25 kişi

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazıklar olsun bukadar alım yapan hükümete.. 70 bin kişi normal kadro alıyorlar engellilerde 25 yazıklar olsun..

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten çok komik bu alım sayısı

Üye
    gone60 Avatarı

Son Giriş
    13.01-2012
    Saat
    11:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar,
    iş ilanlar çok komik var.25 kişi çok çok çok az görünüyor.çok çok çok engelli işşiz var.
    41 bin özürlü kadrosu boş kaldı ama 25 kişi alıyor.
    iş başvurusu - iş arıyorum - kariyer - iş ilanları - eleman arayanlar - iş bulma - yeni iş: 41 bin özürlü kadrosu boş kaldı
    Memurlar.Net (41 bin 541 özürlü kadrosu boş)
    41 bin 541 özürlü kadrosu boş - Mynet Haber
    Özürlü Kadroları Neden Boş? (Memurlar.Net - Forum)
    41 bin özürlü almak gerekir.ama hükümet 25 kişi özürlü alıyor.70 bin normal alıyor diyor.
    41 bin özürlü ne zaman alacak?
    sabrediyorum.
    iyi çalışmalar

Üye
    ertürkhan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    16:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostlar, bu sınavlarda çok hak yeniyormuş liste falan yapılıyormuş; dostlar eyer böyle bir alcaklık yapılıyorda bizim haklarımız yeniliyorsa bu dünyanın birde ötesi var ki vay onların haline işte o zaman onlara acırım.

Üye
    EZRA Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    19.10-2011
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızgınlığımı anlatacak kelime bulamıyorum.kadro açıyorlar da ne oluyor sanki.hep 2. sınıf işler için alım yapıyorlar.ndn bir uzmanlık kadrosu yok , neden çoğunlukla işiçi olarak alıyorlar ,bankalar genellikle büro elemanı olarak alıyor üstelik üniversite mezunui stiyor,ne zaman ikinci sınıf vatandaş olmaktan çıkracaklar ve ne zaman ikinci sınıf işlerin dışında söz sahibi olabileceğimiz yüksek statülü işlere almıyorlar ? eminim bir çok arkadaşım vasıflı ,kendini yetiştirmiştir.nice üniversite mezunu arkadaşım var ki memur olmak, kendi işlerini uygun oldukları kurumda yapmak istiyorlar.ama kadro açılacakta alınacak!?'!hep hüsran.engelli mühendis arkadaşlarım,engelli doktor arkadaşlarım ,ekonomist arkadaşlarım daha böyle kaç kişiye mesleklerini yapmak için kadro açılmadığı için beklediklerine şahit olacağım.iğreniyorum gerçekten iğreniyorum...

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bize açılan sınav biçimide çok saçma geliyor bana. kurumların alım sayıları zaten 1-2 ve hepsi ayrı illerde hepsine ayrı ayrı girmen başvurman gerekiyor ve sınavada o illere giderek giriyorsun.bikeresinde istanbuldaki bir sınava girdim .bi soruna şahit oldum sınav sorularının gelmesinde problem oldu ve sınava giriş yaklaşık 1 saat gecikmeli oldu.sınav ertelensın ertenmesin sorunu yaşandıki otelde kalanlar vardı sınav sonrası otobüsü kalkacak olanlar vardı .yani bu durum bizelere yol ve konaklama masrafı . bu sebeple ben artık yaşadığım il dışındaki sınavlara katılmıyorum sonucu belli olmayan sadece bikaç kişi alınacak sınav için zaman kaybetmeye değmez diyorum.bizlere açılan bu sınav sistemini değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Üye
    eses_lim0626 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2009
    Saat
    02:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın Serapsf

Şeker hastalığını sadece yaşayan bilir...Bilmeliyiz ki her rahatsızlıkta böyle değilmi zaten..!!
    belki kendince haklısın, anladığım kadarıyla şeker hastası bi insana baktığında normal gördüğün için bu senin gözlerinde rahatsızlık olmadığını ama saygında kusur olduğunu sonucunu gösteriyor...Sakın yanlış anlama sana saygısızlık diye değil bilgi vermek amacı ile üye oldum ve sadece senin bu konuda düşüncene karşılık bilgi amaçlı yazıyorum

Geçmişten 8 yıl öncesinde şeker hastalığını bilir ve sadece çay içmek için tatlandırıcı kullandıkları yeterli oluyo diye düşünürdüm...taki 2001 aralık ayı mübarek Ramazan Ayında en son tutabildiğim oruç zamanıma kadar..16 yaşında tanıştım şekerle ve 1 hafta bilmeden oruç tutmaya ve anlık giden nefeslerimi hissetmeye devam ettim.dedim ya anlatılmazki yaşanır

Komaya girme sürecinde hastaneye yattığım günün ertesi sabahı doktor en gerçek haliyle kısaca anlattı artık yaşamaya başladım ve halende yaşıyorum şekerli şekerli çok şükür..
    Dr kısaca dediki ;
    çok yemek yok , az yemek te yok
    çok yorulmak yok , tembellik te yok
    çok üzülmek yok çok sevinmek te yok
    çok heycan yok..şekerli gıdalar yok..aşırı nişasta gıdalar yok..vb..
    ve en önemlisi insülin ( iğne ) sabah - akşam asla bırakmadan aksatmadan devammm...(örneğin düzenim bozuldu diye şu an diğer insülin çeşitini günde 4 kez kullanıyorum..!!! )

1) Şimdi ilk sorum sana sence bunları yapmamı neden istedi ve yapmazsam ne olur?

bu arada ben 8 yılın sadece son 3,5 yılında istihdam raporluyum.beni rapor almam için zorlamasalardı hiçte böyle bi düşüncem yoktu. ben acıya zaten alışmıştım benim bir günümün 1 saati düzenli olduğunda inan bana dünyalar benim oluyo..
    rapor konusuna dönelim , ben fabrika ortamında çok çalıştım ve her gün hatta her saat şekeri düzende tutmak o kadar zorki.. bi makina başında yada yüksek bi yerde bazen en acil iş başında üstlerin seni hadi hadi diye bunalttığında şekerin düşmesi demek o an elini ayağını herşeyden çekip acil yardım çanlarıyla gerekli müdahale demek..uzaktan bakan anlamazki seni ama o an senin zamana ve şekerli içecek ve yiyeceğe ihtiyacın vardır..kısaca şeker denge demek ama her an değiştiğini unutma!

ve.. zamanla yapamıyacağını anlıyosun böyle gitmez bunalımı başladığı an şeker sana tam destek hızla yükselmekte ve kontrolünü kaybetmekte..yani iç içe yaşıyosun başınmı ağrıdı - dişinmi ağrıdı - gripmi oldun - karnın mı ağrıyo - yorgun yada uykusuzmusun - aç yada çok mu yedin - çok hareket (enerji kaybı) ettin sonuçta asla bırakmıyo ve tek hastalığın en az 2 oluyo..

ve zamanla seni anlayan olursa diye iş arıyosun..görüşmeler süper geçiyo..bilgin full tecrübe mevcut istekli azimli ve güven dolusun... anlaşma yapılıyo ve şu gün başla deniliyo ve evrak hazırlığına başlıyosun..ve birden başvuru formunda şeker rahatsızlığı farkediliyo...sonra mı? - Elbet sana telefonda biz bunu bi araştıralım ve muhasebeye danışalım çalıştırabiliyormuyuz öğrenip sana dönelim diyen kaç iş yeri geldi geçti ben bile hatırlamıyorum..

şimdi rapor amacını özetliyeyim ; yaptığın iş değişmez senin gibi görülüyoz ya istedikleri yerde istedikleri gibi kullanıyolar zaten..tek amaç işe giriş ve rahatsızlandığında 15 - 20 dk lık müdahale zamanına anlayış gösteriyolar o kadar..o kısacık zaman da sadece acil gereksinim hakkını kullanıyoz ama bunada şükür
    dedim ya saat saati dakika dakikayı tutmaz..

2) ve bir soru daha sence şeker rahatsızlarından tıp 2 olanlara neden rapor verme gereği duymuşlar ?

bu arada biraz başa döneyim , ilk 2 sene şeker-iğne-beden uzlaşması benden neler götürdü biliyomusun? lise 3 bitmesine 3 ay vardı okuyamadım.daha doğrusu günde 2 derse girsen yeterli diye müdür ve öğretmen ısrarı sonucu yine bitkin düştüm.ilk zaman 45 dk lık ders saati bile şeker 7-8 kez birden düşüyo ve birden çıkıyodu nerden geldiğimi nereye gideceğimi bilemedim..ve lütfen 16 yaştaki duygularımıda anla! ( bu aralar ben kendimi unuttum , yeni doğan bebeklerde çıktığını duyuyorumda onların derdine düştüm..Allah Yardımcıları Olsun)
    sonuçta , okuldan ayrılıp tek sınavla a.ö.l mezunu oluverdim.hani emeklerim.ilk 3 sene öss giremedim ve unutkanlık dersem şaşırma! lisedeki arkadaşlarımın isimlerini hatırlamıyorum!!
    dersler güzeldi özellikle matematik ve lise 2 de okul dan 3 kişi seçilenler arasında olupta ödüllendirilmek güzel anlardıı..hatta ara ara düzenlenen sınavlardan birini kazanıpta gidememek .. neyse hiç bahsetmesem daha ii ! üzülmek yok
    ve yaş ilerledikçe evlilik istekleride çöktü kısaca hayat karardı..
    ama ii ki varsın şeker diyorum.. çok güzel şeyler öğrettin bana Şükürler Olsun
    Şimdi evliyim ve dünyalar tatlısı bi kızım var.. şekere gelince halen benimle uğraşıyo hayatımdan hiç çıkmıyacak biliyorum ama benim için önceden en çok annem çırpınıyodu şimdide canımdan çok sevdiğim eşim gece gündüz demeden nefesimi dinliyo koşuşturuyo vs..buna üzülüyorum. Alllah Razı Olsun hepsinden..

3) işte son sorum da bu ; Şeker nedir ?

3 soruya bir cevap yazıp , senin için ve şeker hastalığını merak edenler için yaşadığım kadar değil ama anlatabildiğim kadar anlatıp bu kadar baş ağrısından sonra bu konuyu kapatıyorum...umarım bu düşünceni tekrar düşünmeye yöneltir..

Diabetus Mellitus ( Şeker Hastalığı ) ;

tip 1 ve tip 2 olmak üzere 2 çeşit vardır
    tip 1 , genelde erken yaşlarda ve pankreasın hiç insülin üretememesinden dolayı dışardan iğne yoluyla alınır
    tip 2 , genelde orta yaş ve sonrasında pankreasın yeterli insülin üretememsinden dolayı hap yoluyla alınır.dikkatsiz hastalarda iğneye geçilmesi durumu söz konusudur.

Pankreas midemize yakın bir organ çeşiti olup . her insanın anlık tükettiği durumlarda alınan besine göre insülin salgılayarak şeker miktarını yakarak kandaki şeker miktarını dengede tutan mükemmel bir görev üstlenen organımızdır kan şekeri 70-140 aralığında normal karşılanır

Bu değer 70 in altına düşerse (50 -40-27 vs..), hipoglisemi dediğimiz şeker düşüklüğü meydana gelerek bedenin dengesini kaybederek sağa sola çarpmalara , kalp atışının tik tak dk da 120 ve üstüne çıkarak nefes nefese kalmasına ve anlatılmayan yaşanan vs.. durumlara yol açar.. düşmesi çıkmasından tehlikeli olup müdahale edilmediğinde koma ve ölüme sürükleyen sonuçlar doğurabilir

Bu değer 140 ın üstlerine çıkarsa (250 - 380 -490 vs..) hiperglisemi dediğimiz şeker yükselmesi meydana gelerek kısmen beyni dondurur,beden yavaşlar,algılama azalır,dikkat kaybolur gözlerde çküntü ve ağrılar başlar , uyku , susuzluk aşırı derecede artar ve uzun süre yüksek seyreden şeker sonucu göz , kalp , ciğer , damar gibi rahatsızlıklar ilerler ve zamanla kalıcı olur

Genel olarak ; 12 saatte bir yada 6 saatte bir iğne kullanılabiliyo ve her iğneden sonra insülin vücuda 15 dk gibi bi zamanda hızla dağılacağı için her iğneden sonra en geç 15 dk içinde yemek yenmesi gerekli. pankreas gibi otamatik olmadığı için ayarını yapamayız bu yüzden diet le ayarlamak gerekli olduğu için bir günlük kaloriyi 3 ana ve 3 ara öğüne bölmemiz gerekir.

örn: ilk iğneden sonra sabah 2 dilim ekmek biraz peynir domates yeterli görülür ama doymasanızda yapcak bişi yok .. ilk iğnedeki insülin düşürürken yediklerinizdeki şeker ayrışıp kana karışır ve belli bir noktada karşılaşırlar.. 1 saate kadar düşerse az yediniz çıkarsa çok yediniz..ama öğünler atlanmamalıdır.

3 saat sonra ara öğünde meyve ve yoğurt alınabilir. elbet çalışma hayatınızın hareket(enerji) kaybı , stresi asla tam dengede tutmaz.şeker asla durmaz sürekli değişir ve sürekli müdahale etmenizi kısaca nazlıdır ilginizi bekler..
    öğlen saati geldiğinde 4 lü iğne kullanılıyosa aynı şekilde devam eder ama bu kez ekmek aynı , nişasta gurubu (pirinç,patates vs) ekmekle dengeli olarak çok az alınır ve çorba sebze yemeği idare edebilir.

tip 1 hastaları tıp 2 den ayıran nedeni tekrarlayalım..tıp 2 de yarımda olsa denge sağlanıyo

dikkat etmeyen hastalarda 6-8-10-12 yıllara doğru böbrek yetmezliği , damar tıkanıklığı , kalp sorunları , kolesterol , tansiyon el ayak kesilmesi sorunuyla karşılaşma malesef acı ama gerçektir

-Şeker öldürmez süründürür
    -Şeker zengin hastalığıdır
    -Şekeri Allah düşmanıma vermesin
    -şeker hastalarına gıcık oluyorum engelli olduğunu bile düşünmeyen ama rapor alıpta iş bulanlara düşman oldum
    gibi deyimler halk arasında mevcuttur

Hayat ama öyle ama böyle devam etmekte...herkesin birbirine saygısı çok önemli. Ben bişeyi çok ii öğrendim karşımdaki ben şu nedenle hastayım dediği zaman bilmesemde acısını hissetmesemde halini anlıyorum..saygı duyuyorum..düşünsenize bir tırnak derin kesildiğinde bile 3-4 gün size nasıl bir acı hissi veriyo..

Sayın Serapsf ,umarım bu yazılanları okuyup düşünceni tazelersin.yarın çok seri ve yoğun bi çalışmam olmasına rağmen bu gece uykusuz kaldım ama önemli değil.! Sana hayatında başarılar dilerim sağlık hepimizin unutma..
    sabırlı ol herşey düzelir ama sağlık kolay düzelmez sende biliyosun işte..fazla bunalım yeni stresler ve rahatsızlıklar getirip daha fazla üzülmene neden olur
    Senden tek ricam kimseyi sevmek zorunda değilsin ama lütfen saygılı ol..belki o bahsettiğin şeker hastası kişiyi kişilik olarak sevmiyosundur..
    neyse herkese ii gece

(( Geceleri acıyla besleyip , Gündüzleri tatlıya vurduğum tek yüreğim)) ...

Başlığın Etiketleri